Most – Řisuty 5:3 (kon.) | Jablonec n/N – Děčín 2:3 (kon.) | Poruba 2011 – Nový Jičín 6:2 (kon.)
Šumperk – Val. Meziříčí 4:0 (kon.) | SHK Hodonín – Opava 5:1 (kon.) | Kobra – Trutnov 5:2 (kon.)
Sokolov – Dvůr Králové n. L. 4:1 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
6:2 (4:0, 1:2, 1:0)
HK Nový Jičín
Středa 15.11.2017, 18:00 • RT TORAX ARENA/KOOPERATIVA ARENA • 2. liga skupina Východ • 20. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

HC RT TORAX Poruba 2011 je lídrem skupiny Východ s dvanácti bodovým náskokem před Hodonínem. Na něj se ale tlačí Ďáblové Nový Jičín, dnešní soupeř Poruby, kteří v posledním utkání porazili Kopřivnici.
    Porubští naopak klopýtli ve Valašském Meziříčí a ukončili tak výherní šňůru.
    Zajímavosti:
    - Poruba v posledním vzájemném utkání jako první dobyla novojičínský led, vyhrála 2:0
    - Nový Jičín nevstřelil Porubě gól už dlouhých 139 minut

Za posledních pět utkání mají Ďáblové na kontě 2 výhry a 3 prohry. To RT TORAX 4x vyhrál a jednou zakusil prohru.

#25 Samuel Ollender 7+8

Podaří se ve středečním večeru Novému Jičínu překonat porubské gólmany a zastavit připočítávání minut gólového půstu?
    A odstartují Porubští druhou vítěznou cestu?

Vše z utkání mezi HC RT TORAX Poruba 2011 a Ďáblové Nový Jičín Vám budeme přinášet z RT TORAX ARENY v textovém přenosu zde od 18 hodin.

Krásný večer z RT TORAX ARENY!

Trenéři Flašar (POR) a Macháček (NJI) pro dnešní utkání nahlásili
    tyto sestavy:

HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela (Kubáň) – Janota, Kaluža, Puškár, Hryciow, Dresler, Popela – Ballner, Zachar, Fojtík – Finsterle, Zdeněk, Luka – Jaroš, Haas, Ollender – Gellnar, Schwarz

HK Nový Jičín: Slovák Jiří (Kohn) – Adamík, Már, Běhal, Hruška, Tomeček, Janiczek, Metelka – Palacký, Krupu, Motloch, Kafka, Chvostek, Kratochvíl, Gebauer, Kocián, Bednář, Zedník, Irgl, Sonnek, Slovák Jiří II.

Rozhodčí: Markovský – Rychlý, Vengřín.

Hráči jsou již na ledové ploše, stejně tak i rozhodčí. Za malý okamžik utkání začne.

00:01

00:12
    Dlouhá nahrávka přes všechny čáry Porubským nevyšla.

00:19
    Nakonec je ale pískán icing Ďáblům.

00:24
    Po buly střílel na Slováka Zachar. Hostující gólman přerušuje hru a bude se opět vhazovat po jeho pravici.

01:09
    Domácí zakládají útok od vlastní brány. Akce končí střelou Luky do brankářské výstroje.

01:14
    Poruba právě vstřelila branku!
    Vhazovalo se po Slovákově levé ruce. Domácí buly vyhráli a když se dostal puk na modrou čáru, Popela pálil na bránu, kde tečoval puk mezi betony MAREK HAAS. Asistence: Lukáš Popela.

02:32
    Ďáblové odráží jeden útok za druhým. Jen díky pohotovosti a dobrým reakcím brankáře Slováka se Porubě nepodařilo vsítit druhou branku.

03:09
    Což v této chvíli už neplatí. Tlak v brankovišti a neustálé dorážky ukončil LUKÁŠ FINSTERLE, když puk dotlačil za Slovákova záda. Asistence: Jiří Zdeněk a Vladimír Luka.

03:09
    Oddechový čas pro hosty.

03:49
    Před Kůdelou se pohyboval Kratochvíl a snažil se tečovat střelu obránce. V tom mu zabraňoval Kaluža.

04:39
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Motloch – 2 min., sekání).

05:22
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Tomeček – 2 min., hákování). Hosté budou hrát 1:17 ve třech.

06:14
    DOmácí odstřelují branku ze všech pozic, ale kotouč nemíří mezi tři tyče. navíc trojice bránících zdárně vykrývá potřebné prostory.

06:39
    Hosté jsou ve čtyřech.

06:48
    Do útoku se dostal Kafka, ale ke střele se nedostal díky blokaci Dreslera.

07:22

07:55
    Ďáblové byly právě blízko kontaktní branky. Kociánova střela byla Kůdelou vytěsněna na zadní mantinel.

08:51
    Rychlý protiútok a na konci spolupráce střela JIŘÍHO ZDEŇKA. Asistence: Lukáš Finsterle a Vladimír Luka.

Na ledovou plochu byli vyzváni ledaři, aby zacelili nerovnost u mantinelu pod trestnými lavicemi. Hráči korzují a čekají na opětovné zahájení hry.

Po konzultaci s rozhodčími je utkání na 30 minut přerušeno. Led potřebuje více než jen sníh a uhlazení.

Po další poradě v útrobách RT TORAX ARENY se rozhodlo, že se utkání dohraje na druhé ledové ploše porubského zimního stadionu.
    Diváci a všichni organizátoři zápasu mezi Porubou a Novým Jičínem se přesouvají do KOOPERATIVA ARENY.

Utkání bude pokračovat za cca 15 minut.

Rozhodčí a Ďáblové jsou již na ledě.

Právě přichází i domácí hráči. Na opětovné zahájení utkání je vše připraveno.

A už se opět hraje.

09:12
    Zachar zatáhl kotouč do pásma a nahrával před branku. Protečování si Ballner dobře nenačasoval.

10:00
    Zakázané uvolnění Poruby.

10:11
    Rozehrávku domácích narušil Bednář. Kůdela schovává kotouč po střele Zedníka.

11:10
    za porubskou brankou bojuje o kotouč Kratochvíl s Kalužou. Domácí bek vyhrává a posílá puk do středního pásma.

12:24
    Hosté neudrželi puk ve třetině. Chvostek hledal tak dlouho pozici na střelu až byl Zdeňkem vytlačen za modrou čáru.

13:22
    Domácí mají menší problémy udržet se na kotouči. Hosté jim nedovolí více minutový pobyt před Slovákovou brankou. Sami Ďáblové jsou v útočení momentálně nebezpečnější.

14:46
    Icing Nového Jičína. Vhazuje se po levici Slováka.

15:06
    Fojtík se střelou čekal až nastřelil Chvostka.

15:18
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Kafka – 2 min., hákování).

15:38
    Hosté se osvobozují a na led přichází nová bránící čtveřice.

16:24
    Fojtík zavezl kotouč do útočné třetiny a obkroužil branku hostů.

16:31
    Nahrávka na obránce Kalužu byl základ čtvrté branky. DAVID ZACHAR byl tím, kdo se dotkl puku poslední než prošel brankovou čáru a rozhodčí signalizoval vstřelený gól. Asistence: Marek Kaluža a David Ballner.

18:06
    Po bojích ve středním pásmu se domácí provinili ofsajdem.

18:39
    Závěr první třetiny bude zřejmě v režii domácího týmu. Slovák právě odrazil puk vstřelený Zdeňkem. Zabránil tak jasnému pátému gólu.

20:00

Netradiční první třetinu máme za sebou. Domácí si na hlavní ledové ploše vypracovali vedení 3:0, po střelách Marka Haase, Lukáše Finsterleho a Jiřího Zdeňka. Po neplánovaném přesunu do KOOPERATIVA ARENY se Ďáblové hodně snažili překonat porubskou obranu i gólmana Kůdelu, ale byli to opět domácí borci, kdo vsítil branku v malé hale. David Zachar stanovil skóre po první periodě na 4:0.

Další třetina začne přibližně v 19:25 .

20:01

20:16
    Zacharovi přeje do pásma dříve než puk spoluhráč Fojtík. Je pískán ofsajd.

20:36
    Jiří Zdeněk zatáhl puk za Slovákovu branku a zpoza brány nahrál před brankou stojícímu VLADIMÍRU LUKOVI, který se nemohl mýlit v trefě do středu branky, když gólman sledoval hru za sebou. Asistence: Jiří Zdeněk.

22:47
    Domácí dál okupují útočné pásmo. Slovák je ale na pozoru a jedovaté střely chytá.

23:27
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Hryciow – 2 min., hákování). První početní výhoda Ďáblů a jedinečná šance konečně Porubě vstřelit gól.

23:55
    Jenže jsou hosté vyhnáni až ke své brance.

24:25
    Zachar přenechal na útočné modré puk Fojtíkovi a ten z pravého kruhu vystřelil. Slovák kotouč odpálil do druhého rohu.

25:12
    Hosté jsou v útočné třetině, ale z přesilovky jim už moc nezbývá.

25:27

25:57
    Ofsajd Nového Jičína.

26:02
    Teď se ofsajdem provinili domácí.

26:45
    Z pravé strany střílel na porubskou branku Chvostek a před brankou stál na dorážku Kocián. Kůdela oba pokusy odrazil a dál drží čisté konto.

27:42
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Fojtík – 2 min., podražení).

28:40
    Domácí se dostali ke kotouči a přemýšleli, jak dát šestou branku. Nakonec se gólu v oslabení diváci nedočkali. Tak dlouho si Zachar s Ballnerem dávali přednost, až jim puk vzal Tomeček.

28:42

30:15
    Puk je mimo hrací plochu. Bude se vhazovat před Kůdelou.

31:20
    Hraje se nahoru dolů. Více šancí se ale naskýtá porubským hráčům. Jenže obrana Ďáblů je nekompromisní a útoky odráží.

31:52
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Dresler – 2 min., sekání + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Bednář – 2 min., vysoká hůl).

32:52
    Domácí se ve čtyřech brání zdatně. Ďáblové nemají šanci s kotoučem Kůdelu ohrozit.

33:34
    Nahození ze středního pásma zachytává za brankou Kůdela a znemožňuje hostům další útočnou akci.

33:52

34:01
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Popela – 2 min., hákování).

34:56
    Hosté vjeli do pásma a uzavřeli oslabenou čtveřici.

35:09
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Po 174 minutách dává Nový Jičín Porubě gól! Přesilovku využívá střelou nad ledem DOMINIK KAFKA. Asistence: Jakub Hruška.

35:45
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Tomeček – 2 min., nedovolené bránění).

36:00
    Do hry se už může zapojit i Jan Dresler.

37:45

37:55
    Domácí okupují prostor před Slovákovou brankou a nedají mu vydechnout. Připisuje si jeden zákrok za druhým.

38:36
    RT TORAX zahrává zakázané uvolnění. hra se přesunuje před Kůdelu.

38:50
    Dlouho se ale hra před porubským brankářem neodehrávala. Porubští borci se přehnali středním pásmem a hledali cestu, kudy poslat puk do Ďáblové brány.

39:14
    Přes střední zónu se přehnali i hosté a slavili tím úspěch. Kůdela kapituloval podruhé. Autorem branky je JAKUB HRUŠKA. Asistence: Jiří Běhal a Pavel Zedník.

39:28
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Tomeček – 2 min., hákování).

40:00

Druhá třetina utekla poměrně rychleji než ta první. Aby ne! Nekonalo se žádné stěhování, hra plynula poměrně hladce a přerušovalo se jen při faulech či vstřelených gólech.
    Poruba hned v první minutě navýšila vedení na 5:0 zásluhou Vladimíra Luky, který tak ke dvěma nahrávkám přidal gólové autorství. Pak měli domácí možnosti skórovat v oslabeních, ale nestalo se tak.
    V jednom oslabení naopak inkasovali a Nový Jičín tak ukončil gólový půst z posledních vzájemných utkáních. Po 174 minutách překonal porubského gólmana Dominik Kafka a v samém závěru třetiny se za Kůdelova záda trefil Jakub Hruška.
    Domácí si do třetí části zápasu přenáší poměrnou část přesilové hry, takže se dá očekávat, že i tuto třetinu započnou gólem.
    Jestli tomu tak bude, budeme znát za cca 7 minut.

Další třetina začne přibližně v 20:12.

40:01

40:37
    Zdeněk zavezl puk do útočné třetiny, kde se mohl gólově prosadit Luka. Slovák měl ovšem betony na ledě včas a odrazili dorážku Zachara.

41:28

21:35
    Slovák schovává puk do lapačky po střele Jaroše.

42:10
    Dresler ubránil v osobním souboji kotouč a vyvezl jej mimo dosah Kůdelovy brány.

41:45
    Po icingu se hosté stejně dostali celkem lehce do útočné třetiny. Kůdela odrazil pokus Zedníka i střelu od modré v podání Běhala.

43:31
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Finsterle – 2 min., hákování).

43:50
    Střelu Motlocha Kůdela odráží do plexi.

44:20
    Kůdela odpálil puk, ale Motloch jej rukou zachytil a nebezpečně vystřelil. Opět zapracovala porubská brankářská hůl.

45:31

45:59
    Je pískán ofsajd Nového Jičína.

46:55
    Domácí dostali Ďábly pod tlak, jenže gólově to nezpečetili. Slovák je momentálně nepřekonatelný a chytá i nemožné.

47:54
    Přeci jen se dal hostující gólman překonat. Obránce MAREK KALUŽA měl přesnou mušku a dává týmu čtyřgólové vedení. Asistence: David Ballner.

49:50
    Hosté nevyužili porubského zaváhání. Kůdela nemusel ani zasahovat, protože porubská obrana začala opět pracovat jako dobře seřízený hodinový strojek.

50:50
    Puškár s Hryciowem hledali cestu na rozehrávku. O kotouč pak domácí přišli po přejetí středního pásma. Hosté otočili hru a Kůdela raději puk schoval pod lapačkou.

51:47
    Vhazovalo se před Slovákem. Střela Fojtíka skončila v gólmanově lapačce.

52:50
    Hosté malinko zahřáli Kůdelu, když se do pásma probruslil Kratochvíl.

53:20
    Domácí gólman jen tak tak dokázal nastavit levý beton proti nečekané střele Běhala.

53:56
    Vhazuje se po levici domácího brankáře.

54:19
    Ďáblové se nadechli k souvislejšímu tlaku. Kůdela zakročil proti střelám Zedníka, Gebauera i Metelky.

55:10
    Únik Fojtíka gólem neskončil. Přesný pas na útočnou modrou přebral od Kaluži, ale Slovák jeho úmysl střílet na druhou tyč, tedy a vyrážečku, vystihl. Puk skončil na zadním mantinelu.

56:44
    Osobní souboje vyhrála Poruba. Haas vytáhl kotouč do středního pásma.

57:30
    Nový Jičín nedovolí Porubským vyjet z třetiny. Kůdela se v brankovišti přemisťuje jako tenisový míček přes síť. Každou chvilku je puk totiž na jiné straně. Střely ale nepřicházejí.

58:40
    Poruba musela zahrát zakázané uvolnění. Před tím Kůdela vytěsnil puk po střele Motlocha.

58:54
    Ďáblové zakládají útok za vlastní brankou. Domácí je nechají snadno přejít před porubskou branku. Ale mají dost sil na to, aby soupeře zatlačili na hrazení a nedopřáli Kůdelovi další zásahy.

Dnešní zajímavé utkání, které začalo v relativně teplé hale RT TORAX ARENY a skončilo v mrazivém prostředí KOOPERATIVA ARENY, skončilo očekávanou výhrou Poruby.
    Hosté ovšem mohou taky slavit. Vstřelili porubskému gólmanovi po dlouhých 174 minutách gól a ukončili jednu nepříznivou šňůru. HC RT TORAX PORUBA 2011 nastartoval snad další vítězné tažení, když k pěti brankám z předcházejících dvou třetin přidal gólový zápis obránce Marek Kaluža a stanovil tak konečné skóre 6:2.
    Ďáblové už další branky nepřidali.

Děkuji, že jste se mnou vydrželi toto dlouhé utkání do konce. Z KOOPERATIVA ARTENY se pro dnešní večer s Vámi loučím a těším se opět na počtenou v dalším utkání porubského týmu. (20:45:37)

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 2. Haas (Popela), 4. Finsterle (Zdeněk, Luka), 9. Zdeněk (Finsterle, Luka), 17. Zachar (Kaluža, Ballner), 21. Luka (Zdeněk), 48. Kaluža (Ballner) – 36. Kafka (Hruška), 40. Hruška (Běhal, Zedník)

Rozhodčí: Markovský – Rychlý, Vengřín