Most – Řisuty 5:3 (kon.) | Jablonec – Děčín 2:3 (kon.) | Poruba 2011 – Nový Jičín 6:2 (kon.)
Šumperk – Val.Meziříčí 4:0 (kon.) | SHK Hodonín – Opava 5:1 (kon.) | Kobra – Trutnov 5:2 (kon.)
Sokolov – Dvůr Králové n. L. 4:1 (kon.)
konec
Draci Šumperk
4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
HC Bobři Valašské Meziříčí
Středa 15.11.2017, 18:00 • Zimní stadion Šumperk • 2. liga skupina Východ (ČR) • 20. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Šumperk už si vedení ve třetí třetině pohlídal a nedovolil Valašskému Meziříčí vstřelit ani jednu branku. Oba gólmani předváděli v bráně skvělé zákroky, šťastnější dnes ale z ledu bude odjíždět Vlastimil Lakosil, který za svá záda nepustil ani jednu branku a navíc si připisuje první čisté konto v dresu Šumperka. (20:08:13)
   
  Konec zápasu.
   
  58:39
  Další velká šance Draků. Znovu byl u zakončení Milan Ostřanský, tentokrát se však už dostal do příliš velkého úhlu a trefil pouze boční síť brány.
   
  58:03
  Neskutečný zákrok teď předvedl Lukáš Plšek. Radek Fischer poslal kotouč na Milana Ostřanského, který pálil z první, hostující gólman však rychle vyšvihl svou lapačku a zabránil tak pátému šumperskému gólu.
   
  57:19
  Vymazal teď dostal tvrdý hit od Brunce, rozhodčí ale nechává hru dále pokračovat.
   
  56:43
  Žák nepřesně přihrával, rozhodčí tak píská zakázané uvolnění.
   
  55:50
  Puk se dostal před Lakosila, ten si ho ponechal ve své lapačce, jelikož se k němu už nebezpečně blížil hostující Martin Kývala.
   
  54:45
  Pokus Jana Matějky končí v lapačce domácího strážce svatyně.
   
  54:04
  Sedlák se dokázal dostat k puku po zaváhání jednoho z obránců, následně přihrál kotouč na Kovaříka, tomu střela ale moc nesedla a tak neměl Plšek příliš práce s tímto pokusem.
   
  53:21
  Odpískáno zakázané uvolnění Draků, vhazuje se po pravici Lakosila.
   
  52:08
  Matějka se dokázal dostat za domácí bránou ke kotouči, poté si sním vybruslil před Lakosila, jeho následné zakončení pak ale postrádalo přesnost.
   
  51:42
  Hořanský vyslal střelu na Lakosila zpoza obránce, domácí gólman si puku všiml na poslední chvíli a nakonec jej dokázal vyrazit ramenem.
   
  50:35
  Plšek si připisuje úspěšný zákrok lapačkou.
   
  49:51
  Ďurkáč má puk na holi za vlastní bránou, obě mužstva zatím střídají.
   
  48:26
  Nahození ze středního pásma si ponechává Plšek ve své lapačce a přerušuje tak hru.
   
  48:01
  Bobři teď chvíli kombinovali v útočném pásmu, ke střele se dostat ale nedokázali.
   
  47:10
  Rozhodčí teď odpískal zakázané uvolnění Šumperka, jeden z hostů se však přiznal že puk tečoval a rozhodčí tak nakonec nařizuje vhazování ve středovém kruhu.
   
  45:40
  Hru teď tvořila řada nepřesných přihrávek, oba týmy se několikrát vyměnily u puku, ani jeden však nedokázal ohrozit bránu.

  Kateřina Glogarová

  Branky a nahrávky: 3. Sedlák (Vachutka, Cink), 14. Kovařík (Králík, Schejbal), 23. Králík (Vymazal, Řezáč), 37. Ostřanský (Fischer)


  Draci Šumperk: Lakosil (Svoboda) – Gewiese, Procházka, Řezáč, Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Sedlák – Muller, Králík, Skopal, Půhoný, Ostřanský, Novosad, Lehečka, Vymazal, Cink, Kovařík, Vachutka, Fischer
  HC Bobři Valašské Meziříčí: Plšek (Bechný) – Mikel, Žák, Varga Mar., Váňa, Hajda – Pokorný, Brunec, Hořanský, Varga Mir., Matějka, Studený, Pořický, Spratek, Kývala, Dvořák, Martiník, Daněk, Dalajka

  Rozhodčí: Cabák – Novotný, Šimčík