Linköpings – Sparta 3:0 (kon.)
Linköpings FK
3:0 (1:0)
AC Sparta Praha
Středa 15.11.2017, 18:00 • Arena Linköping (Linköping) • Liga mistryň • Osmifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký den u osmifinále ženské Ligy mistrů! V dnešním odvetném utkání se představí domácí Linköpings FK, který přivítá pražskou Spartu. Utkáním vás provede Ondřej Klos.

Linköpings FK v 1/16 přehrál Apollon 0:1 a 3:0. V dalším kole na ně čeká česká Sparta Praha. První utkání skončilo remízou 1:1. Jako první se v druhém poločase prosadila domácí Sparta díky Kylie Stromová, která v 47. minutě vstřelila pěknou branku, jenže v 54. minutě vyrovnala na konečných 1:1 Hurtingová.

Sparta Praha to měla o něco jednodušší. V 1/16 potkali řecký PAOK Soluň, který porazili 5:0 a poté opět suverénně 3:0. V prvním utkání se prosadily Halinenová, Kladrubská a hattrick zaznamenala Martínková. V druhém utkání se prosadily Mocová a dvakrát Stašková.

Poslední tři vzájemné duely:
    08.11.17 Sparta Praha Ž-Linköpings Ž 1 : 1
    10.11.10 Sparta Praha Ž-Linköpings Ž 0 : 1
    03.11.10 Linköpings Ž-Sparta Praha Ž 2 : 0

Linköpings FK: C. Anderssonová (C)- Anderssonová, Kildemoesová, Arnth-Jensenová, Oskarsonová- Asilaniová, Lennartssonová, Maanumová- Hurtigová, Heglad-Mindeová, Sorensenová
    Náhradníci: Haglundová- Almqvistová, Banušičová, Helinová, Lantzová, Selerudová, Tulkkiová

AC Sparta Praha: Dorseyová- Stromová, Rabenová, Odehnalová (C), Vyštejnová- Nepokojová, Martínková, Berrtholdová, Rigelová- Stašková- Halinenová
    Náhradníci: Pižlová- Bužková, Dlasková, Kavalová, Kladrubská, Kolanderová, Mocová

Rozhodčí: Soederová A. (Ger).

1

1
    Nepokopová v prvním útoku českého celku vybojovala faul, kterém se zhřešila domácí Asilaniová.

2
    Rohový kop pro domácí Linköpings po dobré práci Hurtingové.

3
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť střelu Oskarssonové blokovala Rabenová. Sparťanky mohou přejít do rychlého brejku.

4
    Český ženský celek kombinuje kolem půlicí čáry a čeká na chybu v pevné obranné švédské tvrzi.

5
    Češky a to pěkně vykombinovali po pravém křídle. K zakončení se nakonec dostala Stašková, jenže ta těsně míjí bránu domácí celku. Domácí kapitánka Anderssonová bude odkopávat od brány.

6
    Druhý rohový kop pro švédský celek v úvodu odvetného utkání o postup do čtvrtfinále.

7
    Velká šance Linköpingsu! Po krásném centru od J.Anderssonové se k zakončení dostala Maanumová, jenže Dorseyová předvedl výborný zákrok.

8
    Pražanky rozehráli další útok pozvolna, neboť domácí mužstvo dobře napadá a pokrývá volné prostory.

9
    Nepřesnou přihrávku vyslala Stašková, která hledala Halinenovou, která si nabíhala za obranu. Anderssonová drží míč na svých kopačkách a hledá správnou cestu k útoku.

10
    Martínková se dostala k zakončení, nicméně domácí brankářka Anderssonová předvedla dobrý zákrok .

11
    Útočným faulem se prezentovala Nepokojová, která poslala na zem domácí Oskarssonovou.

12
    Linköpings se dostal ke střele, nicméně střela Hegland- Mindeové končí mimo bránu Dorseyové.

13
    Chyba domácích v rozehrávce, jenže Lennartssonová se dobře vrátila zpět a získala ztracený balón.

14
    Rohový kop pro domácí mužstvo, které je zatím na lepší lepší.

15
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočila hostující Odehnalová.

16
    Vyštejnová předvedla dobrý obranný zákrok proti dobře rozběhnuté Sorensenové.

18
    Tým Linköpings FC právě vstřelil branku!
    Autorem branky je LINA HURTIGOVÁ, která dostala dobrou přihrávku od Anderssonové a poté již neměla problém překonat hostující brankářku.

19
    Sparťanky jsou po brance lehce otřesené, snad se to brzy spraví.

20
    Hostující hráčky budou mít zajímavou standardní situaci poté, co faulovala domácí záložnice Asilaniová.

21
    Český celek táhl akci po levém křídle, poté Nepokojová odcentrovala, jenže z akce nic nebylo, neboť si Halinenová pomohla nedovoleným zákrokem.

22
    Linköpings drží míč na své polovině hřiště a snaží rozběhat hostující hráčky, které musí vstřelit minimálně branku, aby se hrálo prodloužení.

23
    Bertholdová dobře zapracovala v obranné fázi hry, jenže poté celou svou práci zazdila nepřesnou přihrávkou.

24
    Švédky stále drží míč, který posílají ze strany na stranu. Sparťanky pouze běhají za míčem.

25
    Nepřesnou přihrávku vyslala Lennartssonová, která hledala autorku první branky utkání, tedy Hurtigovou, jenže přihrávka byla dlouhá. Dorseyová rychle rozehrává.

26
    Ringelová dobře zapracovala na polovině hřiště a vybojovala pro rudé dresy vhazování.

27
    To se jí ale vůbec nepovedlo, protože domácí hráčky spěchají do rychlého brejku, který táhne Maanumová.

28
    První rohový kop pro ženskou složku AC Sparty Praha.

29
    Bertholdová se ujala rozehrávky rohového kopu, jenže míč byl příliš dlouhý. Anderssonová bude odkopávat od brány.

30
    Ringelová si pomohla nedovoleným zákrokem. Anderssonová kombinuje s Asilaniovou kolem levé postranní čáry.

31
    Maanumová krásně vedla míč na ose hřiště, poté dloubáčkem přihrála na Hegland- Mindeovou, jenže ta špatně zakončila. Dorseyová bude odkopávat od brány.

32
    Linköpings se sice opět dostal ke střele, jenže opět hostující brankářka předvedla lehkou práci. Sparťanky kombinují na své polovině hřiště.

33
    Martínková hledala Ringelovou, jenže ta se nedokázala uvolnit přes dobře bránicí Kildemoesovou.

34
    V pokračujícím útoku dokázala Vyštejnová vybojovat volný přímý kop poblíž pravé postranní čáry.

35
    Centr faulované přilétl pouze do náručí domácí brankářky, která zkušeně uklidňuje celou situaci. Hostující hráčky se sice mírně zlepšili, jenže zatím to nestačí ani na vyrovnání.

36
    Pražanky opět v útočném postavení ,nicméně domácí Švédky v poklidu brání a zatím drží pevně otěže odvetného utkání.

37
    Hostující hráčky drží míč kolem své poloviny a stále se snaží najít nějakou skulinku. K zakončení se nakonec dostala Halinenová, jenže byla ve velkém úhlu a tak Anderssonová neměla žádný problém.

38
    Cyštejnová si u rohového praporku ubránila autorku první branky utkání, nicméně poté byla pod velkým tlakem díky napadání, ale nakonec vybojovala vhazování.

39
    Martínková nestíhala pohyb Maanumové a tak si pomohla faulem. Arnth- Jensenová rozehraje tuto standardní situaci.

40
    Žlutou kartu dostává Odehnalová (AC Sparta Praha).

41
    Na dlouhý centr Asilaniové si naběhla hostující brankářka Dorseyová, která vyboxovala míč do bezpečí.

42
    Sparťanky se nemohou vymanit z tlaku. Další standardní situace pro domácí celek ze Švédska.

43
    Ta nakonec nepřinesla žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočila hostující Odehnalová, která si před pár sekundami vykoledovala žlutou kartu.

44
    Nepřesná kobminace Sparťanek končí u domácí kapitánky Anderssonové. Tohle byla velká škoda, protože kdyby Stašková přihrála přesně Halinenové, byla by to velká šance.

45
    Rohový kop pro domácí celek z Linköpingsu.

45+1
    K zakončení se dostala Kildemoesová, jenže její hlavička z bezprostřední blízkosti končí nad bránou Pražanek. Tohle bylo velké nebezpečí brány českého zástupce vy vyřazovacích bojích ženské Ligy mistrů!

45+2

Druhý poločas začne zhruba za patnáct minut.

Sledovali jsme první poločas odvetného utkání mezi Linköpingsem a Spartou Praha, který končí výhrou domácích 1:0, když se v 18. minutě prosadila domácí Lina Hurtigová po dobré přihrávce Anderssonové. Sparťanky se sice snaží, jenže domácí hráčky jsou zatím výborné a po poločase by do čtvrtfinále postoupily ony.

46

46
    Sparťanky rozehrály druhou půli.

47
    Hostují hráčky ovšem nevěděli co s míčem, tak ho přihrály na svou brankářku, která posílá dlouhý míč na Halinenovou.

48
    Lennartssonová vybojovala volný přímý kop zhruba deset metrů za půlicí čárou.

49
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočila hostující obránkyně Pinkerotonová Rabenová.

50
    Do ofsajdového postavení se dostala domácí hráčka Hurtigová, která je dnes opravdu velice nebezpečná, skoro při každém jejím odteku s míčem v poslední třetině hřiště.

51
    Třetí rohový kop pro českého zástupce v play-off ženské Ligy mistrů.

52
    Ten nepřinesl žádné ohrožení brány, nicméně hostující celek je nadále u míče.

53
    Stromová parádním zákrokem obehrála od míče Sorensenovou, která se tiše dostávala kolem postranní čáry až k pokutovému území.

54
    Pražanky se sice neustále snaží, jenže se nemůžou dostat k nějaké velké střele na bránu. Domácí obrana to má zatím všechno pod kontrolou, ale hostujícím hráčkám stále vstřelit jednu branku na prodloužení.

55
    Útočným faulem se provinila Arnth- Jensenová, která poslal na zem startující Staškovou. Sparťanky začínají být nervózní a lehce podrážděné.

56
    Sparta nedokázala nalézt cestu k pokutovému území a tak radši dostala míč až na svou brankářku.

57
    Rohový kop pro Sparťanky.

58
    Martínková hledala Odehnalovou, jenže ta nedokázal předskočit Oskarssonovou. Anderssonová má míč v moci a očividně nikam nespěchá, nemá důvod.

59
    Hostující kapitánka Odehnalová si pomohla nedovolenou hrou tělem. Linköpings má další standardní situaci.

60
    Dorseyová si připsala slušný zákrok proti umístěné hlavičce Kildemoesové, které ovšem chyběla razance, aby se mohla radovat z postupu, který by byl již velice blízko.

61
    Další rohový kop pro českého zástupce.

62
    K zakončení se dostala Bertholdová, jenže její rána levačkou končí tři metry od levé tyče. Anderssonová bude odkopávat od brány.

63
    Hostující hráčky drží míč na své polovině hřiště a stále se nemohou dostat do trvalého tlaku, který by donutil domácí k nějakým větším potížím.

65
    Obrovský závar Sparty! Tak jsem to zakřikl, Sparta parádně hrála po pravém křídle, kde Ringelová centrovala na Halinenovou, jenže Anderssonová si připsala zákrok, k další střele se dostala Martínková, jenže ta z hranice vápna trefila levou tyč!

66
    Linköpings ve dvou lidech dokázalo potrápit obranu Sparty a následně vybojovali vhazování.

67
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Nepokojová, přichází Mocová.

68
    Hostující trenér Janota okysličuje levou stranu Sparty.

69
    Po dlouhé době rohový kop pro domácí celek, který vybojovala domácí Sorensenová.

70

71
    Do ofsajdového postavení se dostala domácí Hurtigová, která by byla opět velice nebezpečná, kdyby si pohlídala ofsajdové postavení.

72
    Další rohový kop pro domácí válečnice ze severu.

73
    Po menším závaru se bude roh opakovat, protože Rabenová nekompromisně poslala míč do zázemí.

74
    Ten již nebyl nebezpečný, protože si Arnth-Jensenová pomohla nedovoleným zákrokem. Sparťanky okamžitě rozehrávají.

75
    Na zemi leží Halinenová, která se po osobním souboji s Kildemoesovou drží za záda.

76
    K postižené přiběhli i zdravotníci. Poté je pomalu přesouvaná za postranní čáru. Uvidíme, zda bude pokračovat v utkání.

77
    Do ofsajdového postavení se dostala domácí Sorensenová.

78
    Autorem branky je KRISTINE HEGLAND-MINDEOVÁ, která dostala parádní přihrávku od Lennartssonové, které parádně obehrála Martínkovou. Hegland.Mindeová běžela do vápna po levé straně a poté umístila míč přesně k pravé tyči.

79
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Ringelová, přichází Kolanderová.

80
    K dalšímu zakončení se dostala Maanumová, jenže ta nechala vyniknout Dprseyovou.

81
    Postup švédského týmu už je téměř jistou věcí a zápas se už pouze dohrává.

82
    Žlutou kartu dostává (AC Sparta Praha).

83
    Mocová se pokusila dostat do pokutového území ,jenže Oskarssonová je dnes perfektní.

84
    Nepřesná přihrávka Staškové končí za brankovou čarou. Anderssonová bude odkopávat od brány.

85
    Linköpings drží míč na své polovině hřiště a už se nemůže dočkat pocitu, kdy rozhodčí odpíská konec utkání a tím i jejich postup do čtvrtfinále.

87
    Autorem branky je NICOLINE SORENSEN, která se uvolnila za obranu Sparty a vystřelila přesně k pravé tyči. Dorseyová byla bez šance.

88
    Zápas už je rozhodnutý a domácí si přihrávají na své polovině hřiště.

89
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Halinenová, přichází Kladrubská.

90
    Rozhodčí Soederová se rozhodla, že nastaví dvě minuty nad rámec základní hrací doby.

90+1
    Útočným faulem se provinila Kladrubská, která poslala na zem domácí brankářku Anderssonovou.

90+2

Sledovali jsme odvetné utkání mezi Linköpings a Spartou Praha, které končí výhrou domácích 3:0, celkově 4:1. Postupují tedy hráčky švédského celku. V dnešním utkání se trefily všechny tři útočnice: Hurtigová, Hegland-Mindeová a Sorensenová. Sparta se sice snažila, jenže si nevytvořila téměř žádné větší střelecké příležitosti.

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (19:50:15)

Ondřej Klos

Branky: 18. Hurtigová, 78. Hegland-Mindeová, 87. Sorensenová

Karty:   40. Odehnalová (SPA), 82. Bertholdová (SPA)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 10:9. Střely mimo: 6:2. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 10:15.

AC Sparta Praha: Dorseyová- Stromová, Rabenová, Odehnalová (C), Vyštejnová- Nepokojová (67. Mocová), Martínková, Berrtholdová, Ringelová (79. Kolanderová)- Stašková- Halinenová (89. Kladrubská)

Rozhodčí: Soederová A. (Ger)