Chabarovsk – Petrohrad 2:3 (kon.) | Vladivostok – Dynamo Moskva 4:5 (kon.) | Kunlun – Minsk 0:2 (kon.)
Čerepovec – Jekatěrinburg 2:5 (kon.) | N.Novgorod – Čeljabinsk 1:4 (kon.) | Spartak Moskva – Toljatti 4:2 (kon.)
Riga – Magnitogorsk 0:3 (kon.)
Spartak Moskva
4:2 (3:0, 0:2, 1:0)
Lada Toljatti
Čtvrtek 16.11.2017, 17:30 • Lužniki Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Lada je naopak o něco hůře co se týká postavení v tabulce. Nachází se na třináctém místě s 27 body a horší je jen tým z Jugry, která má stejný počet bodů, ale o to horší skóre. V posledních třech zápasech Lada dvakrát prohrála a jednou zvítězila. Celkově je to pro Ladu již pátý zápas venku a z tohoto tripu zatím příliš bodů nepobrala. Dohromady prozatím čtyři body z celkových dvanácti možných.

Spartaku chybí pouhý bod na osmou příčku v tabulce, která zaručuje místo pro play off. Tato sezóna je prozatím pro Spartak o něco lepší něž minulý rok. Momentálně se pyšní třemi výhrami za sebou ( když dvakrát až po základní hrací době). Spartak doma příliš neprohrává a pouze tři utkání nezvládl z celkových třinácti, což je dobrá vizitka.

Československá stopa v utkání
    Za tým domácích se představí Lukáš Radil a za tým hostů naopak Jiří Novotný.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:33
    Ihned po rozehrání buly se Spartak nastěhoval do útočného pásma. Obránci Lady nemohou vůbec dostat puk pod svou kontrolu a musí se bránit.

01:05
    Spartak je stále před brankou soupeře, avšak brankáře zatím neohrozili.

01:32
    Ladě se podařilo vyvézt puk alespoň do středního pásma. Avšak to bylo od nich vše. Spartak opět útočí.

01:56
    Lada se osvobozuje a poprvé v zápase se dostává do útočného pásma soupeře, bez střelby na brankáře Markuse Svenssona.

02:41
    Puk před brankářem hostů, ale nikdo z hráčů domácího celku se nedokázal k němu dostat a ohrozit branku.

03:09
    Hra přerušena po zákroku Antona Krasotkina.

03:25
    Jiří Novotný má první střelu na branku, ale jeho bekhendový pokus z levé strany kryje Svensson.

03:50
    Lada je s pukem ve vlastní třetině a snaží se o založení útoku.

04:49
    Vyloučení v týmu Lada Toljatti (Dmitrij Vorobjov – 2 min., podražení).

05:26
    20,18% má Spartak doposud úspěšnost přesilových her.

05:36
    Spartak je s pukem ve vlastním pásmu a zatím se nedostal k žádné střele na branku.

05:50
    Spartak právě vstřelil branku!
    A je tu první branka tohoto zápasu, kdy ARŤOM PODŠENDJALOV dostal přihrávku na pravou stranu a zavěsil puk pod břevno. Asistence: Alexandr Děrgačov a Ville Lajunen.
    05:50 Arťom PODŠENDJALOV - 1:0

06:23
    Spartak je zatím lepším mužstvem a jejich vedení není žádná náhoda.

07:10
    Spartak se prosazuje podruhé. LUKÁŠ RADIL dostal přihrávku na levou stranu a už si to směřoval směr branka. Rozhodl se vystřelit a puk se hezky odrazil od pravé tyčky do branky. Asistence: Jevgenij Kulik.
    07:10 Lukáš RADIL - 2:0

08:25
    Lada v pásmu soupeře a snaží se o rychlou kontaktní branku. Avšak Markus Svensson zatím nemá příliš moc práce ve svém brankovišti.

08:53
    Naopak na druhé straně musel opět zasahovat Anton Krasotkin a bude se vhazovat po jeho levici.

09:24
    Ladě se podařilo nyní zamáčknout soupeře a o něco více nebezpečněji operuje před brankou. Nakonec se Spartak ubránil a vyváží puk. Každopádně to nyní od Lady bylo již lepší než předchozí útoky.

11:35
    Nyní sledujeme víceméně hru Lady, ale bez žádné střelby na branku a Spartak se účinně brání a po zisku puku se snaží taktéž o útok. Nicméně brankáře Lady se jim taktéž nedaří ohrozit.

13:15
    Přihrávka na Alexeje Mastrjukova nebyla úplně přesná a musel bojovat o puk u hrazení. Nakonec nebyl úspěšný a Spartak posílá puk do středního pásma.

13:55
    Hraje se hodně bez přerušení a hra má spád.

14:40
    Jevgenij Kulik bude dříve u puku a v poklidu rozehrává za svou brankou na svého spoluhráče v obraně.

15:30
    Takovou náhodnou střelu od modré vyráží Anton Krasotkin a byl hodně překvapený z této nečekané střely. Avšak ukázal velmi rychlé reflexy.

16:04
    Jiří Novotný byl v hezké šanci, kdy jej neubránil obránce a dostal prostor ke střele. Bohužel pro něj poslal puk jen mimo levou tyč!

17:07
    Lada zaútočila, ale ihned ztratila puk v rohu kluziště.

17:18
    Třetí branku domácích dává kapitán DMITRIJ KALININ, který po přihrávce na střed kluziště vystřelil a poslal puk k pravé tyčce. Lukáš Radil si připisuje již druhý bod během první třetiny. Asistence: Vjačeslav Leščenko a Lukáš Radil.
    17:18 Dmitrij KALININ - 3:0

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:33
    V poslední minutě již Lada dvakrát nebezpečně zahrozila před brankou domácích a pokaždé musel danou situaci hasit brankář Spartaku.

19:33
    Jiří Novotný má dnes velkou smůlu, nyní netrefil letící puk přes brankoviště. Měl úplně odkrytou branku.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

11:4 je to na střely po první třetině!!

Spartak byl aktivnějším a lepším celkem a po právu vede o tři branky. Výrazně se do statistik zapsal Lukáš Radil, který dal jednu branku a na jednu přihrával. Na druhé straně šel vidět i další český hráč a to Jiří Novotný, který měl dva střelecké pokusy a pak netrefil puk před prázdnou brankou. Lada se snaží, ale k její hře chybí trochu toho štěstíčka.

20:01

20:10
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (2 min. – zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

20:58
    Spartak se zatím bez problémů brání, Lada má puk za svou brankou a připravuje se na další pokus o útok.

21:27
    Až nyní se dostali ke kombinaci, střelu Mastrjukova kryje brankář Spartaku.

22:10

23:28
    Sledujeme pasáž hry, kdy oba celky se střídají v držení puku, ale bez střelby na jednu či druhou branku.

24:45
    Anatolij Nikoncev se snažil vybojovat puk, ale přes obránce Lady neprošel a jeho snaha byla marná. Nakonec vhazování před brankářem Lady.

25:10
    Dmitrij Judin zůstal ležet za svou branku po souboji s Novotným, avšak brzy se zvedl. Nicméně hra byla již přerušena.

25:34
    Rozhodčí má zvednutou pravici a bude se vylučovat. Spartak hraje bez brankáře a snaží se přejít do pásma soupeře.

25:46
    Vyloučení v týmu Lada Toljatti (Alexej Kirillov – 2 min., podražení).

26:59
    Spartak kombinuje v pásmu soupeře a Radil je u puku. Dokáže se zapsat do statistik i v této třetině? Po akci má brankář puk ve své lapačce.

27:20
    Ještě zbývá pul minuty přesilovky a Spartak rozehrává za svou brankou.

27:46

28:51
    Hosté mají puk za vlastní brankou a Spartak se snaží aktivně napadat. Nakonec se jim to nedaří a do zakončení se dostal Něstěrov po pěkné střele ze střední vzdálenosti.

29:33
    Lada zvýšila pohyb a nyní motá hlavu hráčům domácího celku.

29:53
    Jejich menší tlak přerušuje Spartak snahou o rychlý brejk, který nakonec skončil zakončenou střelou, ale nic nebezpečného pro brankáře Krasotkina.

30:22
    Radil dostal puk do středního pásma, ale neměl rychlost a jen protečoval puk do pásma Lady.

31:45
    Maxim Truňov si vzal puk v pravém rohu kluziště a šikovně si s ním vybruslil až na střed, odkud se prezentuje dobrou střelou, která byla nakonec nejspíše blokována mimo branku.

33:02
    Slibný útok tři na dva se Ladě příliš nepovedl a nakonec se Spartak dokázal rychle vrátit a hasí tuto situaci.

33:42
    Následuje komerční pauza.

34:30
    Lada hraje druhou třetinu lépe a o tom svědčí další šance, kterou měl Babenko, ale jeho střelecký pokus vyrazil Svensson.

35:05
    Jeden z hráčů Lady se snažil dostat puk pod svou kontrolu v rohu kluziště. Avšak sjeli se k němu rovnou dva hráči Spartaku a jeden z nich posléze vyváží puk z vlastní třetiny.

36:12
    Opravdu se hosté prezentují zlepšenou hrou na rozdíl od prvního poločasu a mají v závěru této třetiny více puk na svých čepelích.

36:35
    Lada právě vstřelila branku!
    Lada je nakonec odměněna brankou. Soin vybojoval puk a z levé strany přihrával na RAFAELA ACHMETOVA, který stál u pravé tyče a zavěsil puk pod víko. Asistence: Sergej Soin a Kirill Ďjakov.
    36:35 Rafael ACHMETOV - 3:1

37:35
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Vjačeslav Leščenko – 2 min., nedovolené bránění).

38:10
    Lada je s pukem v pásmu soupeře...

38:25
    No a Lada dramatizuje tento duelu využívá přesilovou hru. Harper míchal s pukem na levé straně a nakonec zvolil přihrávku na pravou stranu, odkud ALEXEJ MASTRJUKOV prostřelil vše co mu stálo v cestě a puk skončil nakonec v brance. Asistence: Shane Harper a Charles Genoway.
    38:25 Alexej MASTRJUKOV - 3:2

39:40
    Svensson ještě zasahuje proti akci hostů, kteří jsou nyní hodně povzbuzeni a jsou si vědomi, že dvěma brankami v závěru druhé třetiny se rázem dostali zpět do zápasu.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina přinesla hlavně zlepšenou hru hostů, kteří dokázali dát dvě branky, jednu z přesilové hry. Ve třetí třetině se máme na co těšit. Spartak bude muset opět zvýšit na větší obrátky, tak jako v první třetině, pokud tento dobře rozehraný zápas nechce ztratit.

Na střely je to úplně jinak než v první třetině a Lada přestřílela Spartak 11:5!

40:01

42:00
    Začátek třetí třetiny se nese ve vyrovnaném duchu a ani jeden celek neměl vyloženou šanci na branku.

42:21
    nyní se nebezpečně odrazil puk do volného prostor, ale hráč Lady nedokázal reagovat a nakonec se puk dostal až do středního pásma.

44:14
    Vyloučení v týmu Lada Toljatti (Georgij Bělousov – 2 min., hákování).

45:59
    Spartaku se blíží konec přesilové hry a vypadá to, že do dvoubrankového vedení se jim nepodaří se dostat.

46:14

47:41
    Hra se přelévá ze strany na stranu bez vážnějších šancí.

47:58
    Hráč Lady zachytil na poslední chvíli puk na modré čáře a poslal jej ihned zpět za branku Spartaku. Nakonec se však puk dostává zpět do středního pásma.

48:26
    Lada se však velmi rychle dokázala dostat zpět k puku a dostala se k zakončení. Svensson si musel pohlídat prostor u své levé tyčky.

48:26
    Vyloučení v týmu Lada Toljatti (Rafael Achmetov – 2 min., sekání). Achmetov při snaze dorazit puk do branky sekl brankáře Svenssona přes lapačku, pod kterou ukrýval černou pryž.

50:00
    Ville Lajunen v přesilovce měl možnost dostat svůj tým do většího klidu, ale jeho střelu vyrazil brankář svým betonem do rohu kluziště.

50:26
    Hosté v plném počtu. Spartak nevyužívá ani tuto šanci a stále musí bránit jednogólový náskok.

51:36
    Domácí vyhazují jen za cenu zakázaného uvolnění.

52:10
    Truňov zahákoval Ďjakova, který se snažil zpoza branky vyjet před branku. Lada má vlekou možnost vyrovnat necelých osm minut před koncem zápasu...

52:20
    Spartak se dostal do brejku, kdy dva hráči ujížděli na jednoho hráče Lady, ale celou slibnou akci nedokázal Spartak dotáhnout do vítězného konce.

53:10
    Minuta přesilové hry je pryč a Lada se ještě ani pořádně neusadila v pásmu soupeře.

53:23
    Stále se jí to nedaří a Spartak opět vyhazuje.

53:42
    Až nyní se jim to daří a probíhá jejich kombinace...

54:00
    Avšak špatná přihrávka a puk je opět v pásmu Lady.

54:10

54:17
    Sotva odešel z trestné lavice Truňov, tak už na ní sedí za hákování Pepeljajev.

55:03
    Spartak se úspěšně brání, tak jako předchozí oslabení.

56:07
    Lada má sice puk, ale hráči domácích velmi výborně napadají a drží svého soka většinou ve středním pásmu, odkud jim žádné velké nebezpečí nehrozí.

56:17

56:43
    Spartak ubránil dvě přesilové hry soupeře za sebou a posléze pravděpodobně touto brankou potvrzuje vítězství v dnešním zápase. MAXIM TRUŇOV si val puk u vlastní branky a rozjel se dopředu. Nikdo jej nedokázal zastavit a nakonec svou střelou prostřeluje brankáře z pravé strany. Asistence: Dmitrij Judin.
    56:43 Maxim TRUŇOV - 4:2

58:00
    A jsou tu poslední dvě minuty dnešního zápasu.

58:56
    Puk za brankou Spartaku a hráči již nikam nespěchají.

59:19
    Vyloučení v týmu Lada Toljatti (Denis Zernov – 2 min., nedovolené bránění).

Střely ve třetí třetině: 12:3!

Ve třetí třetině se Lada snažila o vyrovnání, ale jejich hra již opět nebyla tak dobrá jako ve druhé třetině. Zkrátka Lada pořádně zahrála jen prostřední část a to prostě dnes na Spartak nestačilo. Ten ubránil dvě oslabení krátce za sebou a poté udeřil na konečných 4:2!

Lukáš Radil: 1.1 = 2 body, průměrný čas na ledě = 19:25.

Jiří Novotný: 0+0 = 0 bodů, průměrný čas na ledě = 16:06.

To je ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (19:56:09)

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 6. Podšendjalov (Děrgačov, V. Lajunen), 8. Radil (Kulik), 18. Kalinin (Leščenko, Radil), 57. Truňov (Judin) – 37. Achmetov (Soin, Ďjakov), 39. Mastrjukov (Harper, Ch. Genoway)

Spartak Moskva: Svensson (Bespalov) – Kalinin (C), Kulik, A. Osipov, Pepeljajev (A), Provolněv, V. Lajunen, Judin – Tatalujev, Radil, Stoa – Leščenko, Chochlačov (A), Děrgačov – Podšendjalov, Truňov, A. Voronin – Nikoncev, A. Kuzněcov, Černych – Bobrov.
    Lada Toljatti: Krasotkin (Lazušin) – D. Vorobjov, Ch. Genoway, D. Ježov (C), Ďjakov, Kostromitin, Kirillov, Morenec – Mastrjukov, Valujskij, Achmetov – A. Strelcov, Soin (A), Něstěrov – Bělousov, Zernov, Babenko – Harper, Novotný (A), Kapustin.

Rozhodčí: M. Fraňo, V. Spirin