Slavia – HC Litvínov 3:4 (po pr.) | Letňany – Havlíčkův Brod 3:5 (kon.) | HK MD Šumperk – Warriors Brno 3:2 (kon.)
Pardubice – Mladá Boleslav 3:4 (kon.)
HC Slavia Praha
3:4 (1:1, 1:1, 2:0 - 0:1)
HC Litvínov
Čtvrtek 16.11.2017, 15:00 • Zimní stadion Eden • ELIOD extraliga mladšího dorostu • 15. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Dnes nás čeká utkání mezi pražskou Slavií a našlápnutým Litvínovem. Rozdíl mezi oběma kluby je po 14. kole propastných dvaadvacet bodů. Zatímco Slavie se krčí na sedmém místě s pouhými 13 body, Litvínov má bodů pětatřicet, keré mu stačili na druhé místo a drží se tak na dostřel suveréní Plzně. Až na jedno zaváhání bral Litvínov z venkovních hřišť vždy výhru. Papírový favorit je tedy daný. Nicméně Slavie nebude chtít svou kůži prodat lacino, obzvláště na domácím hřišti.

00:01

00:22
    Ofsajd na útočné modré Litvínova.

00:52
    Slavie se osvobozuje z pásma a Litvínov začíná další útok.

01:42
    Zatím se hraje na polovině Slavie, ale žádné ohrožení po slávistického gólmana z toho neplyne.

02:45
    Slavia se poprvé dostává do útočného pásma s pukem na hokejkách, ale Litvínovští se snadno ubránili.

04:03
    Slavíček dobře forčekoval, když se snažil nadzvednout hůl obránci, ale puk mu odebrat se nepovedlo.

05:15
    Po nenápadné střele zpoza obránce z levé strany zapadl puk za záda slávistického gólmana, který zřejmě střelu neviděl. Gól: Lukáš Stehlík

06:33
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Kluch – 2 min., podražení).

07:22
    Po nahození z levého rohu Němeček kryje.

08:06
    Litvínov se dostal k zakončení, ale střela byla zblokována do ochranné sítě.

08:36
    Domácí v plném počtu. Bude se vhazovat před Němečkem.

09:08
    Puk se dostal ke Slavíkovi přímo před gólmana, ale ten nedůraznou střelu vyrazil betonem.

10:29
    Po ztrátě jednoho z obránců za domácí brankou, Litvínov uzamkl Slavii, ale k zakončení se nedostal.

11:40
    Hraje se ve středním pásmu.

12:23
    Hofmann statečně bojuje v rohu útočného pásma a Litvínov vyhazuje na zakázané uvolnění.

13:00
    Čas odhaduji – problémy s časomírou. Hra přerušena.

13:00
    Čas bude měřen na ručních stopkách.

13:14
    Svým důrazem před brankářem Zelenkou prostřelil Vojtěch Jágr přízemní střelou. Gól: Vojtěch Jágr. Asistence: Šimon Slavíček, Dominik Palát

14:00
    Labuzík krásně proskočil mezi obránci, ale bohužel sám upadl a kotouč skončil až za brankovou čárou.

16:00

16:37
    Litvínov se pomocí hybridního iceingu dostává do pásma Slavie.

17:12
    Vhazuje se před Němečkem.

17:43
    Labuzík se opět drzou kličkou prodral do útočného pásma, ale v rohu byl odzbrojen.

18:43
    Slavíček zachytil rozehrávku soupeře, ale záhy přišel o puk.

19:15
    Černý se protlačil do pásma soupeře a Litvínov se ubránil jen pomocí faulu.

19:58
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Kadár – 2 min., podražení).

20:00

Začátek utkání patřil hostům z Litvínova. Aktivita se vyplatila, když kapitán Stehlík schoval svou střelu za obránce a puk skončil za zády domácího gólmana. Poté se hra vyrovnala, ale šance nepřibývaly. Jako blesk z čistého nebe byl gól do branky hostů, kdy se po ose Palát, Slavíček dostal k zakončení domácí Vojtěch Jágr, který gólmana hostů prostřelil. Závěr třetiny patřil domácím, které se dostávali do útočné třetiny snadněji a domácí ztráceli puky poměrně lacino. Vyrovnaný stav je tedy zatím spravedlivý.

20:01

20:25
    Litvínov začíná v oslabení. Vyhazuje a drží puk v útočné třetině.

21:24
    Skuhrovec pálí z prostoru mezi kruhy, ale puk skončil na holeni červenobílého obránce.

21:57
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Brummel – 2 min., příliš mnoho hráčů).

22:11
    Po závaru před domácím Němečkem nechali slávističtí obránci dorážet puk Litvínovské útočníky a po Vojtěchu Jonákovi se Jaroslav Fišer již nemýlil a Němečka prostřelil. Gól: Jaroslav Fišer, asistence: Vojtěch Jonák.

23:47
    Slavia měla velkou šanci. Díky důrazu v brankovišti. Ale Zelenka své mužstvo podržel.

24:58
    Díky agilnímu Labuzíkovi se Slavie drží v útočném pásmu, ale tlak byl zakončen pouze nedůraznou střelou od modré.

25:40
    Po velkém závaru, doráželi nejprve Slavíček, pak Rulc, ale gólman držel. Následně zpoza branky nahrával ve stylu Gretzkého Šimon Rulc přímo na hokejku Vojtěchu Jágrovi, který byl v brankovišti nejšikovnější a ač atakován soupeřovými obránci procedil puk nad betonem do sítě. Gól: Vojtěch Jágr, asistence: Šimon Rulc a Šimon Slavíček.

27:03
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Čapka – 2 min., podražení).

27:48
    Litvínov drží puk v pásmu Slavie a k zakončení se protlačil Stehlík, ale těsně minul.

28:49

29:04
    Ofsajd Litvínova.

29:30
    Slavia nahazuje puk a jde za pukem.

30:13
    A opět Labuzík. Statečně bojuje v rohu a z jeho snahy těží Rulc, ale zakončení nebylo podle představ.

31:00
    Slavia zakládá útok.

31:31
    Od modré pálil Jonák, ale Nemeček vytlačil puk do ochranné sítě.

32:00
    Po souboji za brankou Němečka byla posunuta konstrukce branky.

32:24
    Jonák opět pálí od modré, ale netrefil o metr branku.

33:07
    Vymětal v úniku, ale k zakončení se nedostal a poté držela Slavie puk v pásmu, ale bez šance.

34:30
    Slavia drží puk v pásmu soupeře a k zakončení se dostal Slavíček, ale brankář vyrážečkou kryl.

35:15
    Fišer se krásnou kličkou zbavil obránce a před dalším střílel šikovně nad beton, ale Němeček efektně lapačkou podržel.

35:47
    Míšek jel s Černým 2 na 1, ale rozhodl se zakončovat sám a puk skončil ukrytý v dresu Zelenky.

37:34
    Litvínov chce utkání opět zlomit ve svůj prospěch. Nad bránu střílel Nikl.

39:45
    Martinec střílel z levé strany, ale Zelenka v klidu kryje puk v lapačce.

40:00

Vidíme vyrovnané utkání. Druhá třetina byla na šance zajímavější. Ale oba gólmani pustili shodně po jednou gólu, který vyplynul ze závaru před brankovištěm, kde rozhodoval důraz střelce. Za Litvínov skóroval Fišer a na straně sešívaných opět Jágr, kterého chytře z poza brány našel Rulc. Těšme se na rozuzlení ve 3. třetině.

40:01

40:09
    Hned po buly šance jako hrom. Sám na brankáře jel Lukáš Stehlík, ale trefit růžek branky nad Němečkovou lapačkou se mu nepodařilo.

42:10
    Po nahození z rohu, Nemeček místo aby puk přikryl, přihrál přímo na hůl Niklovi, který z brankoviště bekhendem přestřelil.

43:22
    Labuzík, Martinec a Slavíček dnes bojují, drží puk v útočné třetině.

44:02
    Po odrazu puku z rohu kluziště zpět do prostoru před Němečkem pálil z první Slavík, ale branku minul.

44:58
    Po tandemu Skuhrovce pálil Fišer, ale Němeček byl připravený.

45:46
    Slavia je v útočném pásmu. Stejná útočná řada. Labuzík pálí nad.

46:47
    Toto trio stále drží puk v útočné třetině.

47:13
    Jágr zachytil puk mezi kruhy a tahem pálil kousek vedle pravé tyče.

47:49
    Poté co se Litvínov osvobodil se dostal puk zpět k Jágrovi, který ze středního pásma nahazuje puk na gólmana, který puk podržel.

48:51
    Z ledu odkulhává po srážce s protihráčem slávistický obránce Němeček.

49:37
    Po závaru před brankou Slavie Němeček puk drží pod sebou.

49:56
    I Litvínov má dvougólového střelce. Lukáš Stehlík se prodral přes obránce Slavie až před Němečka a střelou mezi betony poslal Litvínov do vedení. Gól: Lukáš Stehlík, asistence: Prokop Limanovský.

50:30
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Nikl – 2 min.).

50:54
    Labuzík se dral přes beka Litvínova z pravé strany, ale skončil bez pořádného zakončení na tyčce konstrukce branky.

51:27
    Nejprve střílel Rulc, ale góman Litvínova měl vyrážečku připravenou a poté chtěl hostující Stehlík nahrávat až do prázdné, ale puk proklouzl bez zakončení až za bránu.

52:28
    Nádhera. Labuzík po krásné individuální akci, kdy mezi kruhy dvakrát puk zasekl před hokejkami obránců a poté poslal puk pod víko Zelenky. Puk krásně cinkl o horní břevno a zapadl za záda gólmana. Gól: Labuzík

54:07
    Střelu litvínovského útočníka kryl Němeček do lapačky.

54:49
    Střela agilního Labuzíka zblokovaná.

55:50
    Slávistický obránce Němeček projel přes celé kluziště, ale za brankou soupeře byl odzbrojen.

56:34
    Litvínovský Nikl se proháčkoval až k zakončení, ale Němečka střelou mezi betony nepřekvapil.

57:27
    Bude se vhazovat v třetině Slavie.

58:25
    Ani jedno mužstvo se nedokáže protlačit k zakončení.

59:57
    Stehlík místo střely z první si hledal lepší pozici a ztratil puk.

60:00

60:01

60:39

60:58
    Do zakončení se prodral Jágr, ale o rameno gólmana skončil puk v ochranné síti.

61:25
    Po nahrávce Slavíka z pravé strany stál před Němečkem zcela sám Jonák, který kličkou do protipohybu zasouval bekhendem do prázdné brány. Gól: Vojtěch Jonák, asistence: Marek Slavík.

Viděli jsme vyrovnané utkání, jehož obrátky se pomalu zvyšovali. Třetí třetina nabídla útočný hokej z obou stran. Vyrovnané utkání skončilo po 60 minutách spravedlivou remízou. V prodloužení byli šťasnější hosté z Litvínova.

Příjemný večer všem. (17:10:20)

Luky V.

Branky a nahrávky: 14. Jágr (Slavíček, Palát), 26. Jágr (Rulc, Slavíček), 53. Labuzík – 6. Stehlík, 23. Fišer (Jonák), 50. Stehlík (Limanovský), 62. Jonák (Slavík)

HC Slavia Praha: Němeček Josef – Srdínko Adam, Němeček Dominik, Vymětal Matěj, Topol Jakub, Kluch Tomáš, Čapka Adam, Palát Dominik, Kučera Václav – Svoboda Jakub, Černý Filip, Sarkisyants Viacheslav, Martinec Patrik (C), Brummel Maxim, Hofmann Jakub, Labuzík Tomáš, Míšek Robin, Slavíček Šimon, Rulc Šimon, Jágr Vojtěch
    HC Litvínov: Zelenka Ondřej – Hocelík Lukáš, Háva Jiří, Jonák Vojtěch, Gebhard Miroslav, Miškovič Radovan, Kadár Jakub – Pešta Martin, Dej Daniel, Limanovský Prokop, Stehlík Lukáš (C), Vopat Jan, Slavík Marek, Kudrhalt Kristián, Kočárek Vojtěch, Fišer Jaroslav, Nikl Tomáš, Skuhrovec David

Rozhodčí: Jiří Velčovský, Sebastien Hradil, Tomáš Nekvapil