Lille – Saint-Étienne 3:1 (kon.) | Amiens – Monaco 1:1 (kon.)
Amiens SC
1:1 (1:0)
AS Monaco
Pátek 17.11.2017, 20:45 • Stade de la Licorne, Amiens • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 13. kolo

To je ode mne vše, přeji Vám krásný zbytek pátečního večera u dalších přenosů na shledanou. (22:41:29)

Držení míče: 36 % : 64 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 6:8. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 15:15.

Viděli jsme ramízové utkání, jehož výsledek je nejspíše spravedlvý pro oba týmy. Je však jasné, že hosté z Monaka budou s výsledkem silně nespokojeni, protože jim jejich rival z PSG může utéct na rozdíl již 6 bodů.
    Po 1. poločase a gólu Gakpého začali domácí aktivně i 2. část utkání. Hosté však po ophledné kombinaci zásluhou Jovetiče v 68. minutě vyrovnali a poté se snažili utkání zvrátit ve svůj prospěch, což se jim ale nepovedlo. Monaco tedy ztrácí body, s Amiens remizovalo 1:1.

90+4

90+4
    Na konci zápasu ejště dostávají žlutou kartu Konate a Jorge.

90+3
    Rozhodčí rozhání strkající se hráče a uděluje ještě karty.

90+2
    Praporek letí vzhůru, ofsajd zastavil Monaco.

90+1
    Kakuta toho dnes naběhal strašně moc, přesto se pustil do dalších sprintového souboje a vybojoval na půli faul.

90
    Hosté sevřeli soupeře a do pokutového území létá jeden centr za druhým. Obrana zatím stíhá.
    89. Kakuta vystrašil Subašiće.

89
    Kakuta to vzal na sebe a neudělal to vůbec špatně. Po naznačení si míč navedl ještě trochu na střed a ranou na bližší tyč vystrašil Subašiče.

87
    Zápasu by remíza slušela. Hosté se sice snaží o obrat, v posledních minutách se jim ale příliš nedaří.

85
    Střídání v týmu Amiens SC; odchází T.monconduit a přichází S.Baradji.

85
    Ani napodruhé to nebyla žádná sláva a domácí okamžitě přenáší hru před bránu Subašiče.

84
    Rohový kop si vzal na starost Ghezzal a po odvrácení obranou si kop zopakuje.

82
    Falcao se v pokutovém území doslova rval o míč, proti převaze však neměl nárok.

80
    Volný přímý kop z 35 metrů by mohla být dobrá příležitost na ohrožení brány. To by ale Manzala nesměl přestřelit vše ve vápně.
    78. Domácí se tlačili do zakončení, ale neúspěšně.

78
    No podívejme! Konate skvěle centroval před bránu Subašiče a hned 2 hráči domácích se tlačili do zakončení. Ani jeden z nich však nebyl úspěšný.

77
    Rozkouskovaná hra posledních minut hraje více do karet domácím. Monaco se nemůže dostat do souvislého tlaku.

76
    K.Glik po tvrdém zákroku na KOnateho může být rád, že vidí pouze žlutou kartu.

74
    Střídání v týmu AS Monaco FC; odchází A.Raggi a přichází A.Touré.

73
    Domácí borci se zatáhli až k vlastnímu vápnu a Monaco nyní dobývá pokutové území soupeře.

72
    Střídání v týmu Amiens SC; odchází S.Gakpé a přichází H.Manzala.

71
    Monaco rázem ožilo a domácí budou mít ještě velké problémy s udržením remízy.
    68. Stevan JOVETIĆ - 1:1

68
    Monaco právě vstřelilo branku!
    Skvělé střídání od trenéra hostů! STEFAN JOVETIČ, který je na hřišti asi 5 minut, dává gól. Fabinho skvěle pronikl do vápna a pak předložil přihrávku na volného Jovetiče, který pak neměl problém přízemní střelou překonat Gurtnera.

67
    Konate a Jorge teď předvedli hned několik ostrých, ale čistých, soubojů o míč. nejprve to vypadalo, že se Konatemu povede dostat do šance, Jorge však zabral a zabránil pohromě.

66
    Nebezpečný centr z přímého kopu trefoval Falcao temenem, proto mířil míč do zámezí.

64
    Střídání v týmu Amiens SC; odchází Q.Cornette a přichází E.Bourgaud.

63
    Monconduit už potřetí terčem poměrně tvrdého zákroku.

62
    Střídání v týmu AS monaco FC; odchází G.Carrillo a přichází S.Jovetič.

61
    Ghezzal přízemní střelou prověřil Gurtnera.

59
    Konate doslova "zazdil" další šanci. Skvěle si navedl míč, poté jakoby zavřel oči a výrazně minul bránu.

58
    Monaco přeci jen přebírá iniciativu. Dalo se čekat, že domácí v takovém tempu nevydrží hrát celé utkání.

56
    Carrillo se opřel do centrovaného míče a svou hlavičku posílá tědně vedle brány.

54
    Falcao v další příležitoti nepřekonal Gurtnera. Rohový kop poté také odvrací gólman domácích.

53
    Gakpé je zatím nejlepším hráčem domácích a zásobuje své spoluhráče centry z levé strany. Následná střela Konateho končí v rukavicích Subašiče.

52
    Až nyní se dostává Monaco do útoku. Falcao to zkoušel akrobaticky, jeho pokus však míří daleko od brány Gurtnera.

50
    Amiens stále v tlaku. Takhle si hosté vstup do 2. půle jistě nepředstavovali.
    49. Nebezpečná hlavička Konatého.

49
    Kakuta se ujal rozehrání rohového kopu, ten byl odvrácen zpět k němu. Poté nacentroval podruhé a Konate se ocitl sám ve vzduchu, nikým neatakován však nezamířil přesně.

48
    Gakpé po skvělé individuální akci posílal střílený centr před bránu hostů. Obrana na poslední chvíli odvrátila na roh.

46
    Střídání v týmu AS Monaco FC; do druhého poločasu nenastoupí M.Rony Lopes, místo něj přichází R.Ghezzal.

46

Na tento poločas nebude loňský mistr vzpomínat v dobrém. Velmi kvalitní obrana domácích nepovolila Monaku v podstatě žádnou gólovou šanci. Navíc se po půl hodině prosadil po skvělé přihrávce Kakuta Gakpé. Ve druhém poločase tak hosté budou muset dohánět jednogólový náskok svého soupeře.

Který z týmů obdrží první červenou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+2

45+1
    Falcao je v posledních minutách poločasu aktivní, přesto se Monaco trápí a nemůže se dostat do gólové příležitosti.

44
    Rony Lopes to možná nemyslel špatně, když chtěl míč dloubnout na Falcaa. Jeho provedení bylo ale velmi nepřesné.

43
    Falcao přistrčil nakrátko míč Carrillovi, ten ale střelou z první netrefil bránu Amiens.

41
    Monaco nehraje vůbec dobře. Sotva se dostane na půlku domácích, přichází velmi aktivní napadání.

40
    Rozhodčí příliš nezvládá řízení utkání a mnoho sporných momentů posuzuje spíše ve prospěch hostů, což se samozřejmě nelíbí domácím fanouškům.

37
    Falcao poměrně nesmyslně fauloval na půli hřiště. Faulovaný Monconduit navíc zůstává ležet na trávníku a šetří čas. Abych byl upřímný, už je to asi počtvrté v dnešním zápase v podání domácích, což není příliš hezké.

34
    A mohlo to být pro hosty ještě horčí. DOmácí se dostali po krásné kombinaci do vápna, tam však o míč přišli.

33
    Pro Monaco je to rázem problém. Musí dohánět ztrátu proti výborně bránícímu soupeři.
    31. Serge GAKPÉ - 1:0

31
    Amiens právě vstřelilo branku!
    Domácí jdou do vedení! Skvělá práce od Kakuta na polovině hřiště, který svým pohybem zmátl soupeře a navíc poslal do úniku svého spoluhráče, kterým byl SERGE GAKPE. Ten poté zvládl situaci a tváří v tvář gólmanovi poslal prudkou ránu na vzdálenější tyč.

29
    A nyní už to zavánělo gólem! Z pravé strany se dostalo Monaco na dostřela Falcao z ostrého úhlu prověřil pozornost Gurtnera.

27
    Centr z pravé strany chytý pohodlně do rukavic Gurtner.

25
    Útočný faul zastavuje snahu hostů. Gurtner rozehrává vysokým nákopem na půli Monaka.

23
    Utkání se trošku přiostřuje. Reakce obou týmů na výroky rozhodčího jsou hodně emotivní.

21
    Jemerson dostává žlutou kartu, což je pro obránce po 20 minutách zápasu po 20 minutách zápasu poměrně nepříjemná kompliakce.

20
    Hra je v posledních minutách taková nemastná neslaná. Monaco se snaží o smysluponou kombinaci, zatímco Amiens při jakékoliv příležitosti vyráží do rychlého protiútoku.

17
    Zatím výborná obrana v podání Amiens brání jakémukoliv nebezpečí v podání hostů. Skvělý pohyb obránců a napadání útočníků dělá obrovské potíže Monacu.

15
    Falcao si připisuje svůj první střelecký pokus dnešního večera. Přízemní rána zpoza vápna končí mimo 3 tyče.

14
    Rony Lopes byl dle mého názoru faulován, když se pokusil o rychlý útok do rozhozené obrany. Rozhodčí však rozpažil a k míči se dostávají domácí borci.
    13. Zajímavá standardní situace domácího týmu.

13
    Volný přímý kop z 35 metrů v podání bílých nebyl vůbec špatný. Dobrý balón za obranu se však nepodařilo dopravit do brány Subašiče.

11
    Monaco začíná být aktivnějším týmem, ale vypadá to, že domácí budou velmi nebezpeční z rychlých protiútoků.

9
    Hra se odehrává uprostřed hřiště. Řada nepřesností brání kvalitnější hře.

6
    Snaha domácích přináší ovoce v podobě rohového kopu. Ten ale neznamená nebezpečí.

5
    Monconduit zůstává ležet v pokutovém území hostů a dožaduje se odpískání penalty. Rozhodčí ale jasně ukazuje, že na jeho snažení neskočí.

4
    Monako se dostává k prvnímu útoku dnešního utkání. Měli by to být právě hosté, kteří budou více tlačit.

3
    Konate po ataku Jemersona spadl teatrálně na trávník a svírá svůj obličej v dlaních. Nyní je již na nohou.

2
    A velmi brzo tu máme 1. žlutou kartu – dostal ji B.Zungu.

1
    Máme tu začátek utkání přátelé! Domácí borci nastupují v bílých dresech, hosté mají světle modré barvy, na první pohled to není úplně jednoduché odlišit.

1

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Amiens SC: Gurtner – Gouano, Cissokho, Dibassy, Avelar – Monconduit, Zungu, Gakpé, G. Kakuta, Cornette – Mou. Konaté.
    Náhradníci: Bouet – de Souza, Manzala, Bourgaud, Koita, Baradji, El Hajjam.

AS Monaco FC: Subašić – Raggi, Glik, Jemerson, Jorge – Rony Lopes, Tielemans, Fabinho, Baldé Diao – Carrillo, Falcao.
    Náhradníci: Benaglio – T. Kongolo, R. Ghezzal, Moutinho, Jovetić, A. Touré, Diakhaby..

Poslední vzájemné zápasy

Amiens – Monako 1:2
    Monako – Amiens 1:1
    Amiens – Monako 4:4

Amiens SC je nováčkem nejvyšší souteže a zatím nasbíral 11 bodů, což stačí na sedmnáctou pozici. Domácí začali body sbírat v posledních kolech, protože z posledních tří duelů získali pet bodů. Dnes by také chteli bodovat, ale budou to mít velmi složité, protože Monako předvádí velmi dobré výkony.

AS Monaco FC přišlo po dobré sezone o nejvetší opory, ale znovu dobře nakoupilo a bude bojovat o titul. Hostující celek zatím získal 28 bodů, je na druhé pozici a na první celek z Paříže ztrácí jen čtyři body. Hosté vyhráli třikrát za sebou a dnes neberou nic jiného, než další výhru.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Po reprezentační přestávce pokračuje francouzská Ligue 1 a my budeme sledovat duel Amiens – Monako. Favoritem tohoto duelu je hostující celek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.