Toronto – New Jersey 1:0 (po pr.) | NY Islanders – Carolina 6:4 (kon.) | Montreal – Arizona 4:5 (kon.)
Ottawa – Pittsburgh 1:3 (kon.) | Tampa – Dallas 6:1 (kon.) | Minnesota – Nashville 6:4 (kon.)
Winnipeg – Philadelphia 3:2 (3:2 po s.n.) | Colorado – Washington 6:2 (kon.) | Edmonton – St. Louis 1:4 (kon.)
Vancouver – Vegas 2:5 (kon.) | Los Angeles – Boston 1:2 (kon.) | San Jose – Florida 0:2 (kon.)
Montreal Canadiens
4:5 (2:0, 2:3, 0:2)
Arizona Coyotes
Pátek 17.11.2017, 01:30 • Bell Centre, Montreal • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Vítám tu všechny hokejové příznivce! V noci ze čtvrtka na pátek se hraje hned dvanáct zápasů NHL. Já Vás prostřednictvím textového on-line přenosu provedu soubojem mezi Montrealem Canadiens a Arizonou Coyotes. Oba celky se v této sezóně zatím trápí, Arizona dokonce stále čeká na první vítězství v řádné hrací době!

Arizona Coyotes:
    Hokejistům Arizony se vstup do letošní sezóny vůbec nevydařil. Po 20 zápasech mají na svém kontě jen 7 bodů a dvě výhry po prodloužení a nájezdech. Nejmladší generální manažer v lize, John Chayka, tak má o čem přemýšlet. Chayka se naposledy vrhl na přestupovou burzu v úterý, kdy vyměnil talentovaného brankáře Louise Domingua do Tampy za útočníka Tye McGinna a zkušeného gólmana Michaela Leightona. Poslední dva zápasy Kojoti odehráli proti Winnipegu. Doma i venku podlehli Tryskáčům shodně 1:4.

Montreal Canadiens:
    Ani Montrealu se vstup do sezóny nepovedl podle představ. Aktuálně mají Habs na kontě 18 bodů a v tabulce Východní konference jsou až třináctí. Na postupové příčky do play off však stále ztrácejí jen dva body. Canadiens se nevydařil především samotný začátek ročníku, v posledních zápasech už přeci jen bodují pravidelně. Naposledy padli doma 1:2 v prodloužení s Columbusem, předtím zdolali také v prodloužení stejným výsledkem doma Buffalo. V poslední době se Montreal potýká s velkou marodkou. Mimo hru je i stabilní brankářská dvojice. Zranění v dolní části těla vyřadilo hvězdného Careyho Price a k dispozici není ani dvojka Al Montoya. Nabídnuté šance se tak chopil Charlie Lindgren, jenž si zatím vede výborně.

Brendan Gallagher a Max Pacioretty – 12b (7+5)
    Shea Weber a Jonathan Drouin – 12b (3+9)

Brankáři:
    Carey Price – 11 zápasů, průměr 3,77, úspěšnost 87,7 %
    Charlie Lindgren – 5 zápasů, průměr 95,6 %

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Montreal Canadiens: Lindgren (Niemi) – S. Weber (A), Jo. Benn, Petry, Alzner, Morrow, Mete – Byron, Drouin, Galchenyuk – A. Shaw, Danault, Pacioretty (C) – Gallagher, Plekanec (A), Hudon – Froese, J. de La Rose, Deslauriers.

Arizona Coyotes: Raanta (Wedgewood) – Demers, Ekman-Larsson (A), L. Schenn, Goligoski (A), Hanley, Connauton – Perlini (A), Stepan, Kempe – Fischer, Dvorak, Keller – Duclair, Rieder, Domi – Rinaldo, Richardson, Martinook.

Rozhodčí: Pochmara, Hebert – Cormier, Shewchyk.
    Poprvé za Canadiens nastoupí útočník Nicolas Deslauriers, který přišel z Buffala.

V Bell Centre znějí státní hymny. Americká je již za námi, nyní tedy posloucháme kanadskou.

00:01

00:25
    Karl Alzner odehrál puk do hlediště. Domácí obránce dostává trest za zdržování hry.

01:22
    Hosté se zatím nedokázali na delší dobu usadit v útočné třetině.

02:09
    To platí i nadále. Brankář Montrealu Lindgren zatím nemusel zasahovat.

02:26
    Domácí oslabení přežili bez jakéhokoliv problému. Už jsou v plném počtu.

03:27
    Domácí zahrozili Jonathanem Drouinem. Jeho střelu vyrazil Antti Raanta.

04:03
    Jednomu z domácích hráčů byla odpískána hra vysokou holí. Vhazuje se před Lindgrenem.

04:33
    Zakázané uvolnění Kojotů, dění se tedy přesouvá před Raantu.

04:57
    Ekman-Larsson dostal i pod tlakem puk do středního pásma. Tam už si jeho spoluhráči neporadili a zaútočit mohou Canadiens.

05:30
    Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru. Zatím se oba celky spíše oťukávají.

06:27
    Domácí jsou aktivnější, ale ani oni si zatím nevytvořili větší šanci.

06:48
    Od modré čáry vypálil Joe Morrow. Raanta puk vyrazil betonem.

06:58
    Domácí v postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.

07:18
    Nahození Karla Alznera vyrazil Raanta do rohu kluziště.

07:29
    Tomáš Plekanec servíroval zpoza branky kotouč před brankoviště Charlesovi Hudonovi. Ten zatím největší příležitost tohoto utkání nezužitkoval!

08:19
    Skryté nahození Olivera Ekmana-Larssona prolétlo kolem domácí svatyně. Lindgren asi nic neviděl.

09:11
    Clayton Keller posílal dopředu Christiana Fischera. Ten ale kotouč nezpracoval a následně ho odehrál do bezpečí brankář Lindgren.

09:17
    Clayton Keller se nyní dostal ke střele, po níž hru přerušil Charlie Lindgren.

10:00
    Jonathan Drouin kouzlil v útočném pásmu bez úspěchu. O puk ho obral Duclair.

10:48
    Montreal právě vstřelil branku!
    Domácí se ujímají vedení! Skvělou práci odvedl Charles Hudon. Ten na obranné modré vybojoval kotouč a vyvezl ho až do útočné třetiny. Poté krásně našel před branku najíždějícího BRENDANA GALLAGHERA, který udělal Raantovi kličku do bekhendu a finský gólman Coyotes byl bez šance. Asistence: Charles Hudon.
    10:48 Brendan GALLAGHER - 1:0

11:10
    Ránu Maxe Paciorettyho z osy hřiště vyrazil pozorný Raanta.

12:12
    Z druhé vlny si sjel do zakončení Joel Hanley. Pumelice zadáka Arizony, který do kádru Kojotů přišel z Tampy jako součást výměny za brankáře Domingua, skončila vedle tyčky.

13:06
    Puk vypadl z hrací plochy. Vhazuje se ve středovém kruhu.

13:56
    Habs navyšují své vedení na 2:0! Domácí ujeli do přečíslení 2 na 1, které vyřešil Alex Galchenyuk přihrávkou na PAULA BYRONA a jeho střelu nedokázal Antti Raanta přes veškerou snahu zastavit. Gólman Arizony se natahoval, jak mohl, ale puk mu přeci jen prošel přes levý beton a lapačku za brankovou čáru. Asistence: Alex Galchenyuk a Jonathan Drouin.
    13:56 Paul BYRON - 2:0

14:12
    Další šance domácích. Střelu Hudona tentokrát zastavil brankář Raanta.

15:06
    Jason Demers podrazil Shawa a zdálo se, že si Canadiens zahrají přesilovku. V signalizované výhodě se však dopustil podražení i Max Pacioretty a nakonec se tak bude hrát ve čtyřech na obou stranách.

15:32
    Luke Schenn si trochu déle rovnal puk na střelu a Lindgren se tak stačil proti dráze kotouče přesunout. Má ho v lapačce.

16:10
    Domácí ujeli do přečíslení 2 na 1. V sehrávce do odkryté klece jim zabránil obránce Ekman-Larsson!

16:49
    Za nedovolené bránění je vyloučen hostující Clayton Keller. Krátká přesilovka 4 na 3 pro domácí.

17:07
    Teď už pokračuje klasická početní výhoda 5 na 4.

18:02
    Rieder s Richardsonem v oslabení výborně napadali rozehrávku Montrealu a zdrželi domácí u jejich branky. Arizona tak pošetřila v oslabení cenné sekundy.

18:50
    Arizona je v plném počtu.

19:01
    Začala už poslední minuta první třetiny.

19:50
    Nahození Jeffa Petryho podržel ve výstroji Raanta. Ještě jedno buly v útočném pásmu Montrealu.

20:00
    Phillip Danault si v samotném závěru třetiny šikovně vybruslil před Raantu, který odolal.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina se povedla mnohem lépe Montrealu, který vede nad Arizonou 2:0. Domácí v obou případech využili propadnutí soupeře. Při prvním gólu vyvezl puk do útočného pásma Hudon a po jeho přihrávce byl sám před brankářem Raantou Brendan Gallagher. Druhá branka Habs pak padla po přečíslení 2 na 1, které zakončil Paul Byron. Hosté za celou třetinu větší šanci neměli.

20:05
    Úvodní buly druhé části vyhrál Tomáš Plekanec.

20:39
    Pro nahození Charlese Hudona od mantinelu schoval do lapačky Antti Raanta.

20:54
    Ke své pověstné dělovce natáhl Shea Weber, naštěstí pro hosty branku netrefil.

21:06
    Střela Phillipa Danaulta prošla houštím těl až na branku, Raanta v rozkleku vyráží.

21:27
    Na nějaké hostující zlepšení to zatím nevypadá, Andrew Shaw s Maxem Paciorettym naopak zle dotírali na brankáře Raantu.

22:06
    Z pravé strany se řítil na Raantu Paul Byron! Hostující gólman střelu domácího útočníka vyrazil a v dorážce mu následně zabránil Ekman-Larsson!

22:40
    Debutant v dresu Montrealu Nicolas Deslauriers si to rozdal v pěstním souboji se Zacem Rinaldem. K radosti domácích fanoušků svého soupeře porazil. Oba hokejisté si na pět minut posedí na trestných lavicích.

23:27
    Pěkná kombinace hostí! Jordan Martinook dojel vyhozený kotouč a rozehrál ho na Brendana Perliniho. Ten hledal před brankou Maria Kempeho, který na puk o kousek nedosáhl.

24:30
    Arizona právě vstřelila branku!
    Teď už hosté snižují! BRAD RICHARDSON si vyměnil puk s Alexem Goligoskim a dělovkou z osy hřiště nedal Lingrenovi žádnou šanci na úspěšný zákrok. Domácí brankář si stihl jen kleknout. Asistence: Alex Goligoski.
    24:30 Brad RICHARDSON - 2:1

25:04
    Hosté ožili. Nyní pálil Alex Goligoski, který ale branku netrefil.

26:06
    Za držení je vyloučen domácí Jacob de La Rose. Kojoti si tedy zahrají přesilovku.

26:27
    Domácí vyhazují až k brance soupeře.

27:26
    Velká šance hostí! Derek Stepan našel krásným pasem Claytona Kellera, kterému střela z levého kruhu nesedla ideálně a Lindgren se stačil přesunout. Po následné dorážce ale puk propadl až za záda domácího brankáře, cestu mezi tyče si však nenašel. Habs měli velké štěstí!

27:36
    Shea Weber poslal puk do hlediště a dostává trest za zdržování hry! Hosté před sebou mají 30 sekund dlouhou přesilovku 5 na 3!

28:07
    Domácí jsou už ve čtyřech.

28:17
    Ránu Brendana Perliniho stačil vyrazit Lindgren.

29:37
    Hosté srovnávají sekundu po naskočení Webera na led! Po přihrávce Goligoskiho střílel z vrcholu pravého kruhu Anthony Duclair. Lindgren puk vyrazil jen před sebe a bekhendová dorážka důrazného CHRISTIANA DVORAKA si už našla cestu za jeho záda – 2:2. Asistence: Christian Fischer a Anthony Duclair.
    29:37 Christian DVORAK - 2:2

30:45
    Od modré pálil Oliver Ekman-Larsson a puk se opět nepříjemně odrazil před brankoviště. Tentokrát ale dobře zakročil obránce, který nenechal číhajícího Riedera dorážet.

31:15
    Další rána Ekmana-Larssona. Lindgren tentokrát přerušil hru. Máme tu reklamní přestávku.

31:41
    Kojoty vyrovnání hodně nabudilo, teď jsou aktivnějším týmem.

32:51
    Nyní za brankou hostí duněly mantinely. Energii do hry Canadiens se snaží vnést Nicolas Deslauriers.

33:26
    Dopředu se hnal Jacob de La Rose, který si ale v souboji 1 na 1 nedokázal obhodit obránce Connautona. Ten mu puk vypíchl.

34:08
    Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru. Je tu ještě jedna reklamní přestávka.

34:32
    Domácím se teď nedaří. Rychlý protiútok skončil odehráním kotouče ven ze hřiště.

34:52
    Hudon hledal Tomáše Plekance, ten se ale nedostal k pořádnému zakončení.

35:20
    Teď se v plné kráse potvrdila platnost pravidla nedáš – dostaneš! Tobias Rieder najížděl sám na Lindgrena, ale ten jeho forhendovou kličku vystihl. Následně se puku ujal Tomáš Plekanec, po levém křídle ho vyvezl dopředu a našel z druhé vlny najíždějícího JOEA MORROWA, který prostřelil Raantu. Asistence: Tomáš Plekanec.
    35:20 Joe MORROW - 3:2

36:34
    A zase se zvedlo sebevědomí hráčů Montrealu. Antti Raanta se má co ohánět, teď vychytal Byrona Froeseho, který přitom tečoval kotouč do odkryté části branky!

37:08
    Pokračuje domácí nápor. Philip Danault neměl dobře seřízená mířidla.

38:12
    Tomáš Plekanec našlápl po pravém křídle a z otočky posílal puk před branku. Hrací předmět jen prolétl brankovištěm.

38:42
    Rychlonohý Paul Byron dojel žabičku spoluhráče a z levé strany protáhl Raantu. Ten vyráží.

39:09
    Hosté vyrovnávají! Dorážky Christiana Dvoraka ještě dokázal pokrýt Lindgren, ale kotouč se následně dostal na pravý kruh k TOBIASOVI RIEDEROVI a ten dělovkou k bližší tyčce překonal přesouvajícího se gólmana Habs. Asistence: Christian Dvorak a Jordan Martinook.
    39:09 Tobias RIEDER - 3:3

39:49
    Domácí si ale 11 sekund před koncem třetiny berou vedení zpět! Tomáš Plekanec vyhrál buly na SHEU WEBERA a kanadský obránce vymetl z voleje pravou šibenici z pohledu bezmocného gólmana Raanty. Nádherná střela – 4:3. Asistence: Tomáš Plekanec.
    39:49 Shea WEBER - 4:3

40:00

Po skončení třetiny se ještě popral Tomáš Plekanec s Bradem Richardsonem. Oba hokejisté tak zřejmě úvod třetí části prosedí na trestné lavici.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina nabídla hodně zajímavou podívanou. V jejím úvodu se zdálo, že Canadiens mají hru pod kontrolou, ale ve 25. minutě snížil pěknou střelou Brad Richardson a hosté se najednou naplno dostali do utkání. V jeho polovině dokonce srovnal Christian Dvorak a odpověď Kojoti našli i na gól Joea Morrowa, když pouhých 51 sekund před přestávkou vyrovnal na 3:3 Tobias Rieder. Za nerozhodného stavu se ale do šaten nešlo. V čase 39:49 totiž vyhrál Plekanec buly na Sheu Webera a ten bombou do šibenice vrátil Montrealu vedení.

40:01
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Tomáš Plekanec – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Brad Richardson – 5 min., bitka + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Charles Hudon – 2 min., hrubost).

40:37
    Derek Stepan jel sám na domácí branku, ale Charlie Lindgren byl úspěšnější!

40:56
    Další velká šance Stepana, ten tentokrát minul branku! Hostům zatím svědčí hra 4 na 4 mnohem lépe.

42:01
    Už se hraje ve standardním počtu hráčů.

43:25
    Z ostrého úhlu to zkoušel Philip Danault, Raanta zakročil levým betonem.

44:10
    Domácí špatně rozehráli a jejich chybu mohl potrestat Anthony Duclair! Ten objel brankáře Lindgrena, ale už v rychlosti nestačil zasunout puk za brankovou čáru.

44:43
    Hraje se zatím ve velkém tempu. Nebezpečnou střelu Jonathana Drouina dokázal zkrotit Raanta.

44:46
    Brendan Gallagher krátce po buly podrazil Domiho. Přesilovka pro Arizonu.

44:54
    Tohle byla bleskově využitá přesilovka Kojotů! Přihrávku z rohu kluziště srazil Jordie Benn pouze k DEREKU STEPANOVI a ten zamířil pod horní tyčku – 4:4. Bez asistence.
    44:54 Derek STEPAN - 4:4

45:49
    Domácí si chtějí vzít vedení zpět a zatlačili soupeře do jeho obranného pásma.

46:16
    A málem se jim to podařilo. Po nahrávce Jonathana Drouina vypálil těsně vedle poloodkryté branky Paul Byron!

46:31
    Domácí tentokrát v postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.

46:47
    Jordan Martinook u mantinelu najel do Gallaghera, kterého zasáhl loktem do oblasti hlavy. Přesilová hra pro Habs.

47:12
    Jeff Petry přenesl hru na Alexe Galchenyuka, jehož ránu od modré vyrazil Raanta.

47:32
    Hostům se podařilo vyhodit.

47:58
    Na pravém kruhu měl dost času na zakončení Brendan Gallagher, který však trefil jen bránícího hráče soupeře.

48:03
    Následně přišla rána Shey Webera, která ale zamířila jen do klína brankáře Raanty.

48:48
    Hosté jsou v plném počtu, rozhodčí naopak signalizují trest pro někoho z Montrealu.

49:03
    Vyloučeným hráčem je Shea Weber. Ten dostal trest za sekání.

49:44
    Náznak domácího přečíslení 2 na 1. Hosté se ale stačili rychle vrátit a pokryli přihrávku Paula Byrona.

50:10
    Hosté jdou poprvé v zápase do vedení! Z pravého kruhu vystřelil Brendan Perlini, Lindgren puk lapačkou jen přizvedl a CHRISTIAN FISCHER ho baseballovým úderem sklepl do domácí branky. Fischerova hůl byla poměrně vysoko, ale podle rozhodčích útočník Arizony pravidla neporušil – 4:5. Asistence: Brendan Perlini a Clayton Keller.
    50:10 Christian FISCHER - 4:5

51:57
    Arizona je poměrně blízko prvnímu vítězství v základní hrací době v této sezóně. A to už Kojoti odehráli dvacet zápasů. Tento je tedy jednadvacátý.

52:43
    Habs jsou zaskočeni a nedaří se jim kombinace. Čas přitom rychle ubíhá.

53:49
    Tobias Rieder získal puk po zablokované střele Perliniho. Jeho pokus musel vyrážet Lindgren.

54:25
    Po ráně Jonathana Drouina přerušil hru Raanta. Následuje reklamní přestávka.

55:02
    Před námi je posledních pět minut třetí třetiny. Domácí už musejí otevřít hru.

55:28
    Teď se jim ale nepovedla rozehrávka a zahráli na icing.

56:02
    Střela Victora Meteho byla sražena do ochranné sítě. Poslední reklamní přestávka tohoto utkání.

56:21
    Domácí se radují z vyrovnání, ale platnost gólu Andrewa Shawa ještě musí potvrdit video. Shaw totiž uklidil puk za brankovou čáru fotbalovým skluzem!

56:21
    A gól neplatí! Nahození Webera Raanta neudržel a puk dotlačil do branky bruslí Andrew Shaw, který vpadl do brankoviště nohama napřed. Podle rozhodčích se jednalo o úmyslné kopnutí kotouče za brankovou čáru.
    56:21 Neuznaný gól Andrewa Shawa.

57:36
    Krásná sehrávka domácích, ale Alex Galchenyuk po Meteho přihrávce puk do odkryté poloviny branky nedostal. Výtečně totiž zakročil Antti Raanta, který se natáhl a zasáhl levým betonem!

57:42
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Christian Dvorak – 2 min., podražení).

58:19
    Arizona v oslabení vyhazuje.

58:29
    Domácí to zkoušejí bez brankáře, tedy v šesti!

59:01
    Začala poslední minuta třetí třetiny.

59:42
    Po přihrávce Petryho se vytočil před branku Brendan Gallagher, jenž se snažil protlačit puk za Raantu, který ale odolal! Hosté už jsou v plném počtu.

59:42
    Oddechový čas pro hosty.

59:50
    Hostující obrana srazila Danaultovu přihrávku do hlediště. Do konce zbývá 10 sekund.

59:56
    Kojoti vyhráli buly a vyhodili. Dnes zvítězí!

21 zápasů čekali hokejisté Arizony na první vítězství po 60 minutách v této sezóně! To přišlo až v Montrealu, kde přitom Kojoti většinu zápasu jen dotahovali. Do vedení se dostali pouze jednou, ale trefa Christiana Fischera z 51. minuty byla zároveň i vítězným gólem. Domácí ještě mohli vyrovnat, puk do sítě totiž dotlačil Andrew Shaw. Podle rozhodčích se však jednalo o úmyslné kopnutí a branka tak platit nemohla. Canadiens tak musejí skousnout nečekanou porážku 4:5 s nejhorším týmem ligy.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 37:32 (12:9, 13:15, 12:8)

Tomáš Plekanec (MTL) 0+2, 1 střela, čas na ledě 17:49
    Hokejisté Arizony konečně poznali chuť vítězství po základní hrací době. Čekali na něj 21 zápasů.

To už je z mé strany vše. Někdy zase na počtenou! (04:34:08)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 11. Gallagher (Hudon), 14. Byron (Galchenyuk, Drouin), 36. Morrow (Plekanec), 40. S. Weber (Plekanec) – 25. Richardson (Goligoski), 30. Dvorak (Fischer, Duclair), 40. Rieder (Dvorak, Martinook), 45. Stepan, 51. Fischer (Perlini, Keller)

Rozhodčí: Pochmara, Hebert – Cormier, Shewchyk

Diváci: 21302