Toronto – New Jersey 1:0 (po pr.) | NY Islanders – Carolina 6:4 (kon.) | Montreal – Arizona 4:5 (kon.)
Ottawa – Pittsburgh 1:3 (kon.) | Tampa – Dallas 6:1 (kon.) | Minnesota – Nashville 6:4 (kon.)
Winnipeg – Philadelphia 3:2 (3:2 po s.n.) | Colorado – Washington 6:2 (kon.) | Edmonton – St. Louis 1:4 (kon.)
Vancouver – Vegas 2:5 (kon.) | Los Angeles – Boston 1:2 (kon.) | San Jose – Florida 0:2 (kon.)
Ottawa Senators
1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Pittsburgh Penguins
Pátek 17.11.2017, 01:30 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Ottawa se v loňské sezóně NHL málem dostala až do finále Stanley Cupu, jenže na cestě za velkým snem Senators zastavil Pittsburgh, se kterým se domácí hokejisté střetnou v pátek v noci. Před vzájemným střetnutím poutá pozornost Phil Kessel, který bodoval ve čtyřech zápasech v řadě a je nejlepším hráčem Penguins ve všech statistikách, když vstřelil 8 gólů, zaznamenal 16 asistencí a celkem 24 bodů. Do sestavy Ottawy by se měl vrátit Bobby Ryan, který kvůli poraněnému prstu vynechal posledních 8 zápasů. Mark Stone vstřelil gól ve čtyřech zápasech v řadě a s 12 góly je nejlepším střelcem Ottawy a v celé NHL čtvrtý.

Vzájemné zápasy v loňské sezóně NHL

24.03.17 Ottawa – Pittsburgh Penguins 2:1
    13.01.17 Ottawa – Pittsburgh 4:1
    06.12.16 Pittsburgh – Ottawa 8:5

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Claesson, E. Karlsson (C), Phaneuf (A), Oduya, Borowiecki, Ceci, Ch. Wideman – Hoffman, Brassard, Mark Stone (A) – Dzingel, Duchene, B. Ryan – Pyatt, Pageau, Burrows – N. Thompson, DiDomenico. Hlavní trenér: Guy Boucher.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (Jarry) – Dumoulin, Letang (A), Määttä, Ruhwedel, Cole, J. Schultz – Guentzel, Crosby (C), Rust – Hagelin, Malkin (A), Kessel – Sheary, Sheahan, Hörnqvist – Kühnhackl, McKegg, Reaves. Hlavní trenér: Mike Sullivan.

Rozhodčí: Graham Skilliter, Tom Chmielewski. Čároví rozhodčí: Steve Barton, Derek Nansen.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Matt Duchene byl vyměněn do Ottawy z Colorada a zajímavostí je, že k výměně došlo během zápasu proti New Yorku Islanders, když byl Matt Duchene na ledě. Matt Duchene se dnes představí v Ottawě poprvé.

00:01

00:11
    Puk dopadl na led a po jedenácti sekundách na pravém křídle tvrdě vypálil Bryan Rust, domácí brankář Craig Anderson byl ale pozorný a připsal si první zákrok.

00:49
    Kris Letang počkal až se mu rozjedou jeho spoluhráči a poté vyhodil puk na zakázané uvolnění.

01:02
    Phil Kessel byl v útočném pásmu příliš rychle nebo pomalu, jak chcete, a proti Penguins se pískal ofsajd.

01:50
    Tom Pyatt na levém křídle nepříjemně vypálil z ostrého úhlu, Matt Murray si ale dokázal pohlídat prostor na přední tyči a kotouč vyrazil vyrážečkou za svou bránu.

02:11
    Tom Kühnhackl na pravém křídle také vypálil z ostrého úhlu a Craig Anderson s mírnými problémy podržel puk v lapačce.

02:46
    Mark Stone se ocitl v mezikruží v první velké šanci a dobře mířil mezi betony Matta Murrayho, brankář Pens je ovšem dokázal včas sklapnout!
    02:46 Mark Stone rychlou střelou prověřil Matta Murrayho

03:52
    Senators se nepodařilo rozehrát a podél střídaček vyhodili puk na zakázané uvolnění.

04:01
    Další přerušení hry a opět po zakázaném uvolnění domácích hokejistů Ottawy Senators.

04:15
    Penguins se u střídaček vraceli zpět do útočného pásma a bylo jim odpískáno postavení mimo hru.

04:22
    Jake Guentzel na levém křídle vypálil od modré čáry a Craig Anderson jeho táhlou střelu ukryl v náručí.

05:02
    Senators se po pravém křídle rychle vrhli do útočného pásma a jejich akci zastavilo postavení mimo hru.

05:19
    Další postavení mimo hru a další přerušení hry, tentokrát na straně hostujícího Pittsburghu.

05:32
    Nakonec z toho nebyl ofsajd, ale zakázané uvolnění, po kterém se vhazovalo před bránou Matta Murrayho.

05:49
    Mark Stone v pravém kruhu pro vhazování přidržel zezadu Conora Shearyho a dostal dvě minuty za držení. Pittsburgh si zahraje první přesilovou hru utkání.

06:28
    Jevgenij Malkin od modré čáry napřáhl ke tvrdé střele, kterou Craig Anderson dokázal pravým betonem vyrazit.

06:53
    Senators přečkali tlak Penguins a podařilo se jim puk vyhodit až za bránu Matta Murrayho.

07:50
    Alexandre Burrows se ocitl na pravém křídle v oslabení v ofsajdu v momentě, kdy do konce vyloučení Marka Stona zbývají odehrát čtyři sekundy.

08:00
    Mark Stone se vrátil zpět na led a Matt Duchene se ocitl v blízkosti pravé tyče v šanci, jenže byl příliš blízko brány a Matt Murray kotouč vyrazil.

08:12
    Vzápětí pálil z levého kruhu Ryan Dzingel, Matt Dzingel byl ale opět pozorný a puk dokázal vyrazit.

09:02
    Johnny Oduya na pravém křídle napřáhl k táhlé střele od modré čáry, kterou Matt Murray podržel, a po přerušení přichází na řadu první reklamní přestávka.

10:44
    Matt Duchene na pravém křídle nabral velkou rychlost a z ostrého úhlu rychle vypálil bekhendem, Craig Anderson byl ovšem připraven a prostor dostává reklamní přestávka.

11:17
    Před bránou Matta Murrayho vznikl v rychlém sledu dvakrát velký závar, jenže ani v jednom případě ho hráči Ottawy z blízkosti nedokázali propálit! V Ottawě stále marně čekáme na gól.

12:19
    Mike Hoffman naskočil na led a jeho střela z levého kruhu trefila na přední tyči horní tyč!
    12:19 Mike Hofmann nádhernou střelou orazítkoval horní tyč!

12:27
    Ian Cole dostal dvě minuty za podražení a také Ottawa Senators si zahraje první přesilou hru.

13:50
    Mark Stone v blízkosti levé tyče krásnou bekhendovou přihrávkou zády k bráně našel v pravém kruhu pro vhazování Mikea Hofmanna, který bez přípravy mířil do horní části odkryté brány, jenže Matt Murray předvedl fantastický tygří skok a lapačkou zabránil jistému gólu, když puk vyrazil! Rozhodčí ještě přezkoumali video.
    13:50 Matt spektakulárním zákrokem ukradl gól Hofmannovi!

15:08
    Jean-Gabriel Pageau dostal dvě minuty za nedovolené bránění a Pens si po reklamní přestávce zahrají přesilovou hru.

15:32
    Jevgenij Malkin dostal vzápětí dvě minuty za podražení a hra bude pokračovat ve hře 4 na 4.

16:10
    Sidney Crosby na pravém křídle vypálil od hrazení a Craig Smith jeho střelu kryl ve svém náručí.

17:08
    Vyloučený Jean-Gabriel Pageau je zpět na ledě a začíná zkrácená přesilová hra domácí Ottawy.

17:32
    Vyloučený Jevgenij Malkin už také naskočil na led a oba týmy hrají v závěru první části v plném počtu.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Mike Hofmann měl během úvodní části utkání dvě obrovské šance, když nejprve krásnou táhlou střelou orazítkoval horní tyč a vzápětí ho spektakulárním zákrokem vychytal Matt Murray. V Ottawě během úvodních dvaceti minut gól nepadl. Skóre po první třetině. Ottawa Senators 0 Pittsburgh Penguins 0.

Druhá třetina začne přibližně v 2:36.

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 10-8; Zablokované střely: 3-5; Vhazování: 48%-52%; Hity: 8-7; Přesilové hry: 0/2-0/2; Trestné minuty: 4-4.

20:01

20:19
    V Canadian Tire Centre začala prostřední část utkání a Penguins se po 19 sekundách ocitli v postavení mimo hru.

20:31
    Další přerušení hry, které následovalo po zakázaném uvolnění domácích hokejistů Ottawy.

21:04
    Jevgenij Malkin krásnou přihrávkou z pravého křídla našel v mezikruží Carla Hagelina, který rychle vypálil, Craig Anderson byl ale pozorný a nadvakrát puk zastavil.

22:12
    Matt Duchene se řítil do nebezpečného přečíslení dva na jednoho, v levém kruhu pro vhazování ho ale zastavil a Penguins dokázali situaci dobruslit.

23:27
    Bobby Ryan schytal v obranném pásmu u hrazení tvrdý hit a raději zamířil na střídačku.

23:55
    Mark Stone se po nahození z nulového úhlu ocitl před bránou ve velké šanci, Matt Murray ale dokázal jeho pokus levým betonem vyrazit!

26:36
    Jake Guentzel napřáhl, která byla přizvednuta do ochranné sítě, a prostor dostává reklamní přestávka.

27:06
    Phil Kessel zahrál ve středním pásmu vysokou holí a hra byla vzápětí opět přerušena.

27:55
    Derick Brassard se v levém kruhu ocital v dobré střelecké pozici a v hledišti to začalo hučet, nakonec ale Matta Murrayho střelou z úhlu neohrozil.

28:22
    Kris Letang rychle objel bránu a na pravém křídle vypálil od hrazení. Craig Anderson byl ale pozorný a na přední tyči kotouč vyrazil do bezpečí.

29:04
    Ian Cole byl podruhé v zápase vyloučen, když dostal dvě minuty za držení a usedl na trestnou lavici.

31:04
    Vyloučený Ian Cole se vrátil zpět na led a Ottawa nesehrála druhou přesilovou hru vůbec dobře.

31:44
    Jake Guentzel se postaral o rozruch, jeho střela z vrcholu mezikruží ale minula pravý horní roh brány.

32:02
    Carl Hagelin se z ničeho nic ocitl před bránou úplně sám, v blízkosti pravé tyče ale zakončoval velice rychle a Craig Anderson ho skvělým zákrokem vychytal, když jeho bekhendový blafák vyrazil levém betonem! Skvělý zákrok.

32:41
    Penguins na pravém křídle vypálili od modré čáry a Craig Anderson puk podržel. Reklamní přestávka.

34:33
    Jean-Gabriel Pageau na levém křídle vypálil z ostrého úhlu a otočky a Matt Murry puk na přední tyči vyrazil.

36:10
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    PATRIC HÖRNQVIST skvěle clonil před bránou a puk po jeho teči a tvrdé ráně Olliho Määttäho zamířil do vzdálenějšího levého horního rohu brány Craiga Andersona! Penguins vedou nad Sens 1:0! Asistence: Olli Määttä a Conor Sheary.
    36:10 Patric HÖRNQVIST - 0:1

37:41
    Ryan Dzingel po zablokované střele z mezikruží v pravém kruhu napřáhl bez přípravy ke střele, kterou Matt Murray na přední tyči skvělým zákrokem vyrazil!

39:00
    Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.

39:51
    Brian Dumoulin napřáhl od modré čáry k táhlé střele zápěstím, která nad pravým betonem Craiga Andersona devět sekund před koncem druhé třetiny zamířila po teči JAKEA GUENTZELA ke vzdálenější levé tyči! Brankář Sens vůbec nic neviděl. Asistence: Brian Dumoulin Bryan Rust.
    39:51 Jake GUENTZEL - 0:2

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Po bezbrankové první třetině se dokázali dvakrát prosadit Penguins, když nejprve otevřel skóre Patric Hörnqvist a devět sekund před koncem druhé třetiny zdvojnásobil vedení dvojnásobných úřadujících šampiónů Brian Dumoulin. Skóre po první třetině. Ottawa Senators 0 Pittsburgh Penguins 2.

Třetí třetina začne přibližně v 3:30.

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 17-20; Zablokované střely: 7-9; Vhazování: 47%-53%; Hity: 18-17; Přesilové hry: 0/3-0/2; Trestné min.: 4-6.

40:01

44:08
    Penguins hodně nepříjemně vypálili na levém křídle po velice plynulé hře z ostrého úhlu a Craig Anderson na přední tyči po zákroku ztratil stabilitu a vrazil do brány, která na něj málem spadla!

45:59
    Alexandre Burrows napřáhl na vrcholu pravého kruhu pro vhazování ke střele zápěstím, která gólem neskončila.

49:18
    Pokud byste se divili, že Vám nepřinášíme žádné množství velkých šancí a zajímavých situací, tak věřte, že ve třetí třetiny jsme zatím byli svědky pouze jedné střely na bránu!

50:29
    Ottawa právě vstřelila branku!
    JEAN-GABRIEL PAGEAU na pravém křídle rychle zavezl puk do útočného pásma a poté si sjel krásně před bránu, kde rychlou střelou zápěstím nad lapačkou Matta Murrayho zamířil k přední pravé tyči a snížil na 1:2 z pohledu Senators! Asistence: Ryan Dzingel a Chris Wideman.
    50:29 Jean-Gabriel PAGEAU - 1:2

52:36
    Senators nepříjemně vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování a tečovaný puk po teči před bránou zamířil vedle vzdálenější pravé tyče! Komerční přestávka.

56:11
    Penguins z pravého křídla nebezpečně nahodili puk před bránu a na vzdálenější levé tyči o srazil mimo Chris Wideman. Bryan Rust se ke vstřelení druhého gólu nedostal.

56:19
    Chris Wideman se nepříjemně zranil a na konci komerční přestávky zamířil na ošetřovnu.

56:19
    Oprava u druhého gólu Pittsburghu, který byl nakonec připsán tečujícímu Jakeovi Guentzelovi.

56:47
    Dnešní utkání sleduje 17144 diváků.

58:04
    Alexandre Burrows se ocitl na pravém křídle v postavení mimo hru a hra byla přerušena.

58:16
    Cody Ceci napřáhl na levém křídle od modré čáry k prudké střele, která byla přizvednuta do ochranné sítě.

58:47
    Mike Hoffman na levém křídle vypálil z ostrého úhlu a Matt Murray dobře zasáhl pravým betonem a poté puk přikryl lapačkou! Sens si vyžádali oddechový čas a Craig Anderson zůstal na střídačce.

59:00
    Do konce dnešního zápasu zbývá odehrát 1 minuta.

59:29
    RILEY SHEAHAN si na vrcholu mezikruží najel na přihrávku Sidneyho Crosbyho od střídaček a střelou zápěstím zamířil do prázdné brány! Je hotovo! Asistence: Sidney Crosby a Kris Letang.
    59:29 Riley SHEAHAN - 1:3

O osudu utkání v Canadian Tire Centre rozhodla druhá třetina, v jejímž závěru se prosadili Patric Hörnqvist a po skvělé teči Jake Guentzel. Senators sice dokázali snížit zásluhou Jeana-Gabrilea Pageaua, střelou do prázdné brány ale zpečetil výhru Penguins Riley Sheahan. Konečný výsledek v Canadian Tire Centre v Kanadě. Ottawa Senators 1 Pittsburgh Penguins 3.

Statistiky: Střely na bránu: 22-29; Zablokované střely: 13-14; Vhazování: 52%-48%; Hity: 23-20; Přesilové hry: 0/3-0/2; Trestné minuty: 4-6.

Hvězdy utkání

1. Jake Guentzel (PIT) 1+0
    2. Matt Murray (PIT) 21 zák., 1 gól, 95,5%
    3. Jean-Gabriel Pageau (OTT) 1+0 (05:37:20)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 51. Pageau (Dzingel, Ch. Wideman) – 37. Hörnqvist (Määttä, Sheary), 40. Guentzel (Dumoulin, Rust), 60. Sheahan (Crosby, Letang)

Diváci: 17144