Zlín – Třinec 1:3 (kon.) | Chomutov – Litvínov 1:3 (kon.) | Kometa Brno – Vítkovice 1:3 (kon.)
Pardubice – Liberec 5:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Mountfield HK 1:2 (1:2 po s.n.) | Jihlava – Plzeň 1:2 (kon.)
Sparta – Olomouc 3:2 (3:0 po s.n.)
HC Kometa Brno
1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 17.11.2017, 17:00 • DRFG Arena • Tipsport extraliga • 22. kolo

57:06
    Vyloučeni Lukáš Klok a Alexandre Mallet, oba dva na dvě minuty za hrubost.

54:07
    Přesilová hra pro domácí. Peter Trška (VIT) zasáhl Erata hokejkou do obličeje a odjíždí na trestnou lavici. Domácí mají čtyřminutovou přesilovou hru.

38:35
    Leoš Čermák vybojoval puk v útočném pásmu a dostával se před Bartošáka. Za záchrannou brzdu musel zatáhnout Jakub Lev (VIT), který je vyloučen na dvě minuty za hákování.

36:51
    Komplikace pro Kometu. Michal Barinka (KOM) vyloučen na dvě minuty za podražení. Přesilová hra pro Vítkovice.

32:16
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Roman Szturc – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Michal Barinka – 2 min., hrubost).

28:48
    Jakub Lev (VIT) vyloučen za sekání. Přesilová hra pro Kometu.

25:46
    A do čtyř jdou také hosté. Ondřej Roman (VIT) zasáhl soupeře hokejkou do obličeje a už sedí na trestné lavici.

25:20
    Szturc se dostal před Vejmelku a Ondřej Němec (KOM) jej dle rozhodčích zastavil nedovoleně. Dvě minuty inkasuje za podražení.

23:22
    Další přesilová hra pro hostující celek. Alexandre Mallet (KOM) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

20:44
    První přesilovou hru si zahrají hosté. Ondřej Němec (KOM) atakoval ve středním pásmu Květoně a odchází na trestnou lavici za faul kolenem.

17:40
    Těžké chvíle pro hostující tým. David Květoň (VIT) vyloučen na dvě minuty za krosček a Kometa má k dispozici 64 vteřin dlouhou přesilovou hru pět na tři.

16:43
    Mallet se dostával do šance a Lukáš Klok (VIT) ho nedovoleně zastavil. Jede si tak na trestnou lavici sednout za nedovolené bránění.

12:44
    První přesilová hra v utkání a zahrají si ji domácí. Petr Kolouch (VIT) fauloval ve středním pásmu a rozhodčí signalizuje podražení.

Matěj Laža

Branky a nahrávky: 8. Mallet (Štencel, H. Zohorna) – 22. Sloboda (O. Roman, Baranka), 32. Kurovský, 59. Szturc (Baranka)

HC Kometa Brno: Vejmelka (Čiliak) – Barinka, O. Němec, Gulaši, J. Krejčík, Bartejs, Štencel, L. Vágner – Zaťovič (A), Nečas, M. Erat (A) – Mallet, Hruška, H. Zohorna – T. Svoboda, L. Čermák (C), Vincour – Dočekal, Nahodil, Haščák.
    HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Baranka, D. Krenželok, Klok, Sloboda (A), Výtisk (A), Trška – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Olesz (C), Lev, Szturc – Kucsera, Kolouch, Š. Stránský – Kurovský, T. Jáchym, P. Zdráhal – Tomi.

Rozhodčí: Hejduk, Pavlovič – Ganger, Hanzlík