Jihlava – K. Vary 4:5 (2:3 po s.n.) | Olomouc – Chomutov 3:2 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 2:1 (2:1 po s.n.)
Vítkovice – Sparta 6:5 (kon.) | Třinec – Slavia 3:5 (kon.) | Zlín – HC Litvínov 1:2 (po pr.)
Pardubice – Č. Budějovice 0:3 (kon.)
HC Oceláři Třinec
3:5 (0:2, 1:1, 2:2)
HC Slavia Praha
Pátek 17.11.2017, 18:00 • MINI WERK ARENA, Třinec • DHL Extraliga juniorů • 17. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký večer z Třince. Juniorská extraliga dnes pokračuje dalším hracím dnem a chybět nebude ani souboj mezi Oceláři a Slavií.

Svěřencům trenéra Vlastimila Wojnara se v poslední době příliš nedaří. Třinečtí junioři v posledních čtyřech zápasech ani jednou nezvítězili a do tabulky si připsali pouhé dva body. V minulém týdnu totiž nejprve padli s Chomutovem 1:2 v prodloužení a o den později prohráli také s Litvínovem, tentokrát 3:4 v nájezdech.

Nejproduktivnější hráči Třince
    Adam Raška – 14 bodů (8+6)
    Jonáš Peterek – 10 bodů (4+6)
    Lukáš Kaukič – 10 bodů (1+9)

Hosté z Prahy jsou na tom o něco lépe. Junioři Slavie v poslední době bodovali hned ve třech zápasech ze čtyř a do tabulky si připsali šest bodů. V prodloužení mladí Pražané postupně srazili Litvínov, Spartu i Mladou Boleslav a porážku okusili až posledním kole, kdy na domácím ledě prohráli s Libercem 2:3.

Nejproduktivnější hráči Slavie
    David Šteiner – 15 bodů (8+7)
    David Matějka – 13 bodů (5+8)
    David Jaša – 12 bodů (2+10)

HC Oceláři Třinec: Loubal (Štěpánek) – Hrachovský, Krzak, G. Radzienciak, Rufer, Marguš, J. Adámek – Strakoš, Kaukič, Plitko, Poruba, Mach, Puzoň, Irgl, Flok, Papaj, Cháňa, Najsar, Molin

HC Slavia Praha: Vecka (Šorf) – Hejda, Duda, Šmíd, Vobořil, Stark, Melovič, Valík – Brož, Kohút, Matějka, Patočka, Šteiner, Heldák, Šilhan, Šergl, Jaša, Hradil, Nedorost, Martínek

Rozhodčí: Holaň – Bartek, Dohnal.

00:01

00:20
    Oceláři po vyhraném vhazování dostali puk do útočného pásma, tam se ale příliš dlouho nezdrželi.

00:40
    Jako první tak musel zasahovat Loubal. Domácí brankář nejprve zastavil ránu Jaše a vzápětí puk odpálil vyrážečkou z blízkosti své branky.

01:19
    Rufer zastavil puk před modrou čárou a nahodil jej za branku, kde se jej snaží vybojovat Molin.

02:12
    Cháňa se od mantinelu snažil srazit puk ke Strakošovi, útočník s osmičkou na dresu se ale k zakončení nedostal.

02:55
    Flok v přečíslení dva na jednoho zvolil samostatné zakončení a Vecku příliš neohrozil.

03:48
    Patočka nedával příliš pozor a na levém kruhu se poroučel k zemi po bodyčku Krzaka.

04:05
    Ihned po vyhraném vhazování to zkusil Hejda. Prudký pokus zamířil přímo doprostřed branky, kde stál připravený Loubal.

04:40
    Na opačné straně pálil Cháňa, pokus domácího útočníka ale nemířil na branku.

05:47
    Poruba se proti přesile neprosadil, Slávisté vzápětí odevzdávají puk Flokovi.

06:12
    Heldák nestačil na útočné modré protečovat nahození svého spoluhráče, píská se zakázané uvolnění.

06:21
    Po přihrávce Poruby zakončoval Flok, pokus z první ale prolétl jen nad brankou.

07:03
    Na druhé straně byl ve velké šanci Martínek, který se dostal k dorážce z těsné blízkosti branky. Loubal odolal.

07:53
    Vzápětí z levé strany pálil Nedorost, třinecký gólman střelu zastavil a puk následně odpálil Plitko.

09:26
    Cháňa je dnes velmi aktivní a už opět otestoval pozornost Vecky. Pražský gólman neměl se střelou z levého kruhu velké problémy.

09:46
    Slavia právě vstřelila branku!
    Zhruba v polovině úvodní části se hosté ujímají vedení. Denis Heldák se těsně před brankou dostal k puku, přiťukl jej na hůl VIKTORA MARTÍNKA a domácí gólman proti dorážce nestačil vysunout svůj beton. Asistence: Denis Heldák.

10:52
    Šergl si ve středním pásmu nepočínal v souladu s pravidly a odpyká si menší trest za nedovolené bránění.

12:17
    Přesilová hra domácího týmu je u konce, vysokou holí se totiž provinil Marguš.

12:52
    Šergl už si odpykal svůj trest, hosté jsou kompletní.

14:08
    V oslabení ujel do útoku Flok. Rána třineckého útočníka sice Veckovi vypadla, cestu do sítě si ale puk nenašel.

14:17
    Na ledovou plochu naskakuje také Marguš a Třinec je v plném počtu.

15:19
    Slávisté si vytvořili další závar před domácí brankou, Loubal ale tentokrát odolal..

15:58
    Pravice rozhodčího je opět nahoře, na led naskakuje šestý bruslař domácího týmu.

16:25
    Hákováním se provinil Duda a čekají jej dvě minuty na trestné la vici.

17:09
    Poruba se ocitl před brankou Vecka, z těsné blízkosti se ale prosadit nedokázal.

18:03
    Vzápětí pálil stejný hráč znovu, ani tentokrát ale puk do sítě neprošel.

18:25
    Domácí nedokázali proměnit ani tuto početní výhodu a Slavia je kompletní.

19:12
    V závěru třetiny došlo v domácím brankovišti k dalším zmatkům a hosté trestají. Z těsné blízkosti se prosazuje DAVID ŠTEINER a posílá svůj tým do dvoubrankového vedení. Asistence: Denis Heldák.

20:00

Po úvodní části mohou být mnohem spokojenější hostující hráči. Slávisté byli během prvních dvaceti minut efektivnější a do kabin si odnášejí dvougólový náskok.

Další třetina začne přibližně v 18:46.

20:01

20:59
    Druhá část začala lépe pro Pražany, kteří se opět drží v útočném pásmu.

21:40
    Slávisté opět mají problém s disciplínou a menší trest za vysokou hůl si odchází odpykat Stark.

23:30
    Třinec právě vstřelil branku!
    Domácí mladíci se dlouho drželi v útočném pásmu a deset sekund před návratem Starka se dokázali prosadit. Puk po ose Flok – Radzienciak doputoval až k TIMOTEJI MARGUŠOVI, jenž překonal Vecka tvrdou ranou z vrcholku levého kruhu. Asistence: Grzegorz Radzienciak, Adam Flok.

25:45
    Poruba našel mezi kruhy Irgla, jehož zakončení ale k brance ani nedolétlo.

27:01
    Mach si za brankou soupeře počínal nedovoleně a musí si odpykat dvě minuty za podražení.

27:53
    Rána Meloviče od modré čáry zamířila přímo doprostřed branky k připravenému Loubalovi.

28:50
    Brož se dral za dorážkou opravdu důsledně, třinecký gólman měl puk pod kontrolou včas.

29:42
    Martínek se snažil vyzvat Heldáka k teči, puk ale nenasměroval příliš přesně.

30:37
    Poruba v přečíslení přihrál Flokovi, který ale nezamířil přesně a hosté se následně brání vyhozením přes všechny čáry.

32:07
    Hosté si v signalizované výhodě berou svůj dvougólový náskok zpět. Po akci Denise Heldáka se zastavil puk před odkrytou částí klece a za brankovou čáru jej dorazil JAN ŠERGL. Asistence: Denis Heldák.

33:13
    Od modré čáry to zkusil Duda, připravený Loubal krotí puk na své hrudi.

35:08
    Marguš zastavil puk před modrou čáru a nahodil jej před branku, kde se jeho spoluhráči k dorážce nedostali.

35:53
    Dvě zakázaná uvolnění Slavie v řadě. Hra v těchto chvílích příliš nenabízí.

36:36
    Slávisté jsou pod tlakem, domácí jsou ale v zakončení bezzubí.

36:56
    Heldák dostává dvě minuty za sekání a domácí si zahrají další přesilovku.

38:17
    Najsar se dostal k dorážce, třinečtí mladíci se ale v posledních zápasech gólově prosazují jen velmi těžce.

38:44
    Poruba byl seknut Melovičem a také tento slávistický útočník si musí odpykat dvě minuty. Dvanáct sekund tedy budou hrát Oceláři v pěti proti třem.

38:56
    Heldák je zpět na ledě, hosté ve čtyřech.

39:58
    Oceláři se dostali k několika zakončením z těsné blízkosti, gólově se ale prosadit nedokázali.

40:00

Také po druhé části odcházejí do kabiny spokojeněji hráči pražského týmu. Třinečtí hráči sice po trefě Marguše snížili na rozdíl jediné trefy, o pár minut později ale vrátil Slavii dvoubrankový náskok Šergl.

Další třetina začne přibližně v 19:30,

40:01

40:44
    Melovič je zpátky na ledové ploše, hosté jsou kompletní.

41:25
    Kohút se málem dostal k teči do odkryto části klece, letící puk se mu ale zasáhnout nepodařilo.

42:57
    Marguš to zkusil od modré čáry, domácí bek ale nemířil příliš přesně.

44:05
    Irgl se dostal z zakončení z těsné blízkosti, které nakonec končí v lapačce Vecky.

45:52
    Adámek vypálil od modré a poskakující puk způsobil Veckovi menší potíže, k dalšímu ohrožení branky už ale nedošlo.

46:05
    Rozdíl v efektivitě je dnes opravdu výrazný. Hosté ujeli do přečíslení dva na jednoho a po přihrávce Šteinera překonal Loubala DENIS HELDÁK. Asistence: David Šteiner.

47:33
    Slávisté rozehráli velmi nepřesně a je jim odpískáno zakázané uvolnění.

48:24
    Po chybě domácí obrany šel sám na branku Brož, který si ale v dobré šanci na Loubala nepřišel.

48:57
    Šteiner vyhodil puk z obranného pásma mimo hřiště a odměnou mu jsou dvě minuty za zdržování hry.

49:19
    A slávistický útočník nezůstane na trestné lavici sám. Společnost mu bude dělat Heldák, který si vykoledoval menší trest za sekání.

49:56
    Flok z těsné blízkosti trefil jen zadní mantinel, domácí ale pokračují v útočných snahách.

50:03
    Druhá trefa pro třinecké obránce. Od modré čáry pálil GRZEGORZ RADZIENCIAK a prudkou ranou nedal Veckovi žádnou šanci. Asistence: Jan Poruba.

51:19
    Druhý vyloučený hráč je zpět na ledě a hosté jsou kompletní.

51:50
    Ovšem ne na dlouho. Sekáním se totiž provinil Jaša.

51:55
    Hosté by si měli začít dávat na vlastní hole velký pozor, sekáním se totiž vzápětí proviňuje také Šergl.

52:52
    A domácí nepohrdli ani další dvojnásobnou přesilovkou. Po přihrávce Grzegorze Radzienciaka se ke střele dostal JAN PORUBA a z úhlu se mu podařilo dostat puk do sítě. Asistence: Grzegorz Radzienciak.

53:55
    Klasické oslabení hosté ubránili a v tuto chvíli jsou kompletní.

56:54
    Hrachovský to vzal v přečíslení čtyři na dva na sebe a jeho rána končí v lapačce Vecky.

57:25
    Kohút se provinil vysokou holí a jako další slávistický hráč musí na trestnou lavici.

57:51
    Hosté odpalují puk přes všechny čáry a toto jim v tuto chvíli bohatě stačí.

58:00
    Běží poslední dvě minuty třetí části, na případné vyrovnání už domácí nemají příliš času.

59:13
    Oddechový čas pro domácí.

59:13
    Loubal zůstává na střídačce, domácí to zkusí v šesti.

59:49
    Do prázdné branky dopravil puk DENIS HELDÁK a je jasno, že hosté si dnes odvezou tři body. Asistence: David Šteiner.

Konec zápasu. (20:07:56)

Martina Sikorová

Branky a nahrávky: 24. Marguš (Radzienciak, Flok), 51. Radzienciak (Poruba), 53. Poruba (Radzienciak) – 10. Martínek (Heldák), 20. Šteiner (Heldák), 33. Šergl (Heldák), 47. Heldák (Šteiner), 60. Heldák (Šteiner)

Rozhodčí: Holaň – Bartek, Dohnal