K. Vary – Chomutov 3:2 (kon.) | Vítkovice – Zlín 2:5 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 4:7 (kon.)
Havlíčkův Brod – Pardubice 1:9 (kon.) | Jihlava – Salzburg 2:9 (kon.) | Kladno – HC Plzeň 3:1 (kon.)
Havířov – Třinec 2:1 (kon.)
AZ Havířov
2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
HC Oceláři Třinec
Pátek 17.11.2017, 17:00 • Gascontrol Aréna • Extraliga staršího dorostu • Skupina E

V závěru třetiny měli hosté drtivý tlak při power-play, ale domácí obranný val překonat nedokázali. Díky povedené kombinaci Bambuly, Juhásze a zakončujícího Tomečka tak AZ zvítězil 2:1. Tímto konstatováním se s Vámi loučím a těším se u dalších onlajnů. (18:54:43)

58:52
    Třinecký pokus o útok skončil na útočné modré čáře, puk letéí do středního pásma.

57:34
    Teď jsou aktivnější Oceláři, ale útočí vždy do plných.

55:59
    Hraje se nahoru dolů, ale oba celky narážejí na připravené obránce soupeře.

54:53
    Vstřelená branka nalila domácím hráčům novou energii, ale také Třinec je velmi aktivní a snaží se o rychlé srovnání.

53:37
    Havířov právě vstřelil branku!
    Krásná kombinace AZetu končí střelou DANIELA TOMEČKA do odkryté branky. Asistence: Lukáš Juhász a Jan Bambula.

51:20
    Tempo trochu opadlo, ale stále oba celky výborně brání.

49:03
    Krátký tlak AZetu, ale nakonec se domácí ani nedostali ke střele.

47:32
    Po zmatku v obraně AZetu se puk dostal před Dufka, který jej raději schoval v lapačce.

47:10

46:49
    Bochnak pálil z mezikruží, ale Ochman scvakl betony včas.

46:10
    Domácí Janeček dobře tečoval před Ochmanem, ten měl štěstí, že puk trefil jeho pravý beton.

45:43
    Hosté vyhodili a drží se daleko od své branky.

45:10
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Krč – 2 min., podražení).

43:16
    Hostující Matěj se dostal do stoprocentní šance, mohl střílet do odkryté branky, ale v poslední chvíli jej odzbrojil jeden z domácích obránců.

43:01
    Stále se hraje svižný hokej, ale teď dlouho bez šancí.

41:19
    Hostující Geidl předvedl krásnou akci, uvolnil se a střílel do protipohybu Dufka, trefil ale jen vnější síťku jeho branky.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:26.

Dnešní utkání se hraje v dobrém tempu, oba týmy dobře brání a tak není k vidění mnoho šancí. Ve druhé třetině se dokázal prosadit pouze domácí Karel Dufek a tak je stav vyrovnaný. O to více se můžeme těšit na třetí třetinu.

40:00

39:27
    Přetlačovaná v útočném pásmu AZetu, nakonec z ní vychází vítězně Třinec, který dostává puk do středního pásma.

38:45
    Bochnakovo nahození od modré čáry viděl Ochman na poslední chvíli, ale stačil zasáhnout vyrážečkou.

Přesilovka Třince vůbec nebyla špatná, ale nakonec z ní hosté gól nevytěžili.

38:02

37:53
    Hostující Matěj se dostal do dobré pozice, ale Dufek puk chytil.

37:09
    AZ se osvobodil.

36:02
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Revaj – 2 min., podražení).

35:24
    Třinecké nahození končí u Dufka, ten raději přikryl puk.

34:54
    Havířov se drží v útočném pásmu, ale nedostává se ke střelbě.

33:48
    KAREL DUFEK obkroužil branku a zasunul puk k levé tyči. Bez asistence.

32:29
    Ofsajd AZetu.

31:20
    Nahození Třince, které Dufek raději podržel v lapačce.

30:06
    Velký tlak AZetu, ale byly z toho jen dvě střely hodně mimo branku.

28:32
    Další závar před Ochmanem, ale ani teď není gólman hostí překonán.

28:13
    Domácí si vytvořili tlak, ale Hilšer, Pindel ani Bochnak nedokázali dostat puk za Ochmana.

26:27
    Vidíme atraktivní hokej, plný nasazení a střetů, chybí už jen ty gólové šance.

24:21
    Hostující Macháček se dostal ke střele z těsné blízkosti před brankou, ale Dufek jeho pokus zastavil levým betonem.

23:29

22:55
    Stále stejná podívaná – svižné bruslení a pozorné obrany na obou stranách.

21:41
    Hraje se v rychlém tempu, ale zatím bez šancí.

20:01

Hráči obou týmů i rozhodčí jsou na ledě, za chvíli začne druhá třetina.

Další třetina začne přibližně v 17:42.

První třetina přinesla poměrně rychlý hokej s velmi dobrou obranou na obou stranách. Moc šancí jsme neviděli, ale nakonec byla k vidění i branka, kterou vstřelil v závěru třetiny hostující Michálek.

20:00

19:58
    Domácí Pindel vyslal ránu zpoza obránce, ale Ochman byl pozorný.

19:33
    AZ bojuje o puk za Ochmanovou brankou.

18:43
    Třinec právě vstřelil branku!
    JAKUB MICHÁLEK měl na vrcholu pravého kruhu dostatek času zamířit přesně k pravé tyči Dufkovy branky. Asistence: Marek Havránek a Petr Adámek.

17:30
    Domácí Dufek se obtočil kolem levé tyče Ochmanovy branky, ale v zakončení mu zabránil obránce hostí.

16:44
    Na druhé straně pálil Grygar, ale Ochman neměl s jeho pokusem problémy.

15:44
    Hostující Indrst v dobré pozici minul branku, tohle byla tutovka!

14:33
    Dufek zastavil nahození Třince a raději skryl puk do lapačky.

12:27
    Domácí Bochnak měl dvě gólovky – nejprve pálil po samostatné akci, podruhé po Hilšerově přihrávce, ale oba pokusy zastavil betony Ochman.

11:36
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ale oba týmy velmi pozorně brání a tak nejsou k vidění šance.

10:30
    Domácí Bambula s Juhászem se dostali do přečíslení, ale Bambulova přihrávka šla jeho spoluhráči na dlouhou hůl.

08:51
    Domácí Dufek nahodil puk do útočného pásma, Ochman puk zachytil a přikryl lapačkou.

07:47

06:34
    Bombu od modré vyslal třinecký Havránek, ještě se snažil tečovat jeden z jeho spoluhráčů, ale Dufek dokázal puk vyrazit.

05:07
    Probíhá boj o střední pásmo.

03:36
    Domácí útočník Dufek se dostal k zakončení z levého kruhu, ale Ochman se překonat nenechal.

03:23
    Zakázané uvolnění AZetu, oba týmy se spíše oťukávají.

02:29
    Hostující Geidl vyslal nebezpečnou střelu zpoza obránce, Dufek puk chytil a raději přikryl lapačkou.

00:42
    Domácí Uhlíř nahodil puk od modré čáry, Ochman zasáhl betonem.

00:01

AZ RESIDOMO Havířov: Dufek M. (Štipčák) – Uhlíř, Thiel, Máca, Ševěček "C", Pavelek, Grygar, Bambula "A", Bochnak, Hilšer, Juhász "A", Janeček, Revaj, Tomeček, Dufek K., Pindel

HC Oceláři Třinec: Ochman (Kučera) – Weber, Radzienciak, Bulava, Konderla, Adámek, Michálek, Homola, Havránek "A", Krč, Matěj, Indrst "C", Geidl, Mikler, Macháček, Stebel, Čmiel, Plandor

Rozhodčí: Kubičík – Stonavský, Kořistka.

Po reprezentační přestávce pokračuje extraliga staršího dorostu 20. kolem, v jehož rámci se domácí AZ Havířov střetne s Oceláři z Třince.

Bude se hrát o hodně, oba celky od sebe dělí jen tři body. Celkově je tabulka velmi vyrovnaná, kdy jsou mezi celky na druhé až páté příčce mininimální rozdíly, Výjimkou jsou první Vítkovice, které si vypracovaly jedenáctibodový náskok na druhý Zlín.

Čeká nás vyrovnaný a bojovný zápas,buďte u toho s námi!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Petr Miklas

Branky a nahrávky: 34. Dufek, 54. Tomeček (Juhász, Bambula) – 19. Michálek (Havránek, Adámek)

AZ Havířov: Dufek M. (Štipčák) – Uhlíř, Thiel, Máca, Ševěček "C", Pavelek, Grygar, Bambula "A", Bochnak, Hilšer, Juhász "A", Janeček, Revaj, Tomeček, Dufek K., Pindel

Rozhodčí: Kubičík – Stonavský, Kořistka