Slavia – HC Litvínov 3:4 (po pr.) | Letňany – Havlíčkův Brod 3:5 (kon.) | HK MD Šumperk – Warrior Brno 3:2 (kon.)
Pardubice – Mladá Boleslav 3:4 (kon.)
konec
HC Dynamo Pardubice
3:4 (2:2, 0:1, 1:1)
BK Mladá Boleslav
Čtvrtek 16.11.2017, 17:00 • Tipsport arena • ELIOD extraliga mladšího dorostu • 15. kolo
Partner:
   
  Už to vypadalo, že zápas dospěje do prodloužení, navíc když Tomáš Dlask tři minuty před koncem spálil dvě vyložené šance. Mladá Boleslav se ale nakonec přece jen raduje z tříbodové výhry, o které rozhodl čtyřicet pět vteřin před koncem základní hrací doby Jakub Zajíček. Z Pardubic Vám příjemný prodloužený víkend přeje Marek Votke. (19:08:58)
   
  Konec zápasu.
   
  59:55
  Do prázdné branky už mířil Jan Závora, ale kotouč zablokoval domácí obránce.
   
  59:28
  Ten ovšem po třinácti vteřinách mezi tyčemi míří na střídačku o poznání rychleji než jeho zraněný kolega a Dynamo bude hrát v šesti!
   
  59:15
  Ve snaze zabránit možná rozhodujícímu gólu se navíc zranil Mathias Kraus a za doprovodu zdravotníka opouští ledovou plochu s nepříjemným výrazem ve tváři. Natáhl si zřejmě sval při rozštěpu a do branky tak jde Ondřej Batěk.
   
  59:15
  Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
  Čtyřicet pět vteřin před koncem základní hrací doby Mladá Boleslav těží z velkého tlaku a Tomáše Dlaska tak už nemusí mrzet jeho předchozí zaváhání. JAKUB ZAJÍČEK se prosadil po přihrávce zpoza branky z levého kruhu pro vhazování. Asistence: Lukáš Kapal.
   
  57:03
  Za pardubickou obranou se zjevil zcela volný Tomáš Dlask, který tváří v tvář Krausovi spálil obrovskou šanci na rozhodnutí zápasu! Neuspěl ani podruhé, když se dostal k odraženému kotouči a stále volný pálil tvrdým příklepem. Jeho dvě šance skvěle zastavil domácí brankář!
   
  56:20
  K odraženému kotouči se dostal Michal Hrádek, jeho pokus kryje Krinwald.
   
  55:03
  Jindřich Plíšek vybojoval kotouč za pardubickou brankou a okamžitě posílal svižnou přihrávku přímo před Krause, kde už se nabízel Plíškův spoluhráč. Do přihrávky ale naštěstí pro Dynamo stihl vložit svou hůl bránící hráč.
   
  54:41
  Hra je velmi svižná a k vidění jsou dlouhé pasáže bez přerušení se šancemi na obou stranách. Oba brankáři zatím drží vyrovnaný stav utkání.
   
  52:46
  Přihrávku do jízdy dostal Daniel Hledík a svižnou střelou trefil tyč!
   
  51:51
  Od modré zkoušel střílet Dominik Pokorný, ale trefil pouze před sebou stojícího obránce.
   
  50:51
  Středočeši útočí ze všech sil a dostávají svého soupeře trochu pod tlak. Dynamo jen tak tak dostrkalo kotouč do středního pásma a trochu uklidnilo hru.
   
  50:23
  Boleslavský Jakub Zajíček střílel mezi dva pardubické hráče, Kraus schoval kotouč do lapačky.
   
  49:05
  Dynamo právě vstřelilo branku!
  Za tři čtvrtě minuty domácí využívají přesilovku a potřetí v utkání je vyrovnáno! Přesilovkou kombinaci zakončil přesně MICHAL HRÁDEK! Asistence: Michal Rouha a Šimon Marha.
   
  48:21
  Domácí kombinovali v útočném pásmu a došli si pro další faul. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Tomáš Rajgl a posílá svůj tým znovu do čtyř.
   
  47:38
  Další útok Dynama zastavuje ofsajd.
   
  47:14
  K odraženému kotouči se dostal domácí Dennis Hrdlička, ale pálil jen těsně mimo.
   
  46:41
  Domácí jsou i ve třetí třetině aktivnějším týmem, ovšem stále vede Mladá Boleslav.

  Marek Votke

  Branky a nahrávky: 4. Rouha (Kloz), 19. Marha (Hrádek), 50. Hrádek (Rouha, Marha) – 11. Dlask (Kapal, Zajíček), 13. Závora (Přenosil, Haas), 24. Kapal (Rajgl, Závora), 60. Zajíček (Kapal)


  HC Dynamo Pardubice: Kraus (Batěk) – Vojtěch, Kaštánek, Nedelka, Hrádek, Odehnal, Hrdlička, Pavlík, Heligr – Hebek, Kubíček, Rouha, Marha, Herčík, Kloz, Lichtag, Šťastný, Hledík.
  BK Mladá Boleslav: Krinwald (Kmec) – Sommer, Přenosil, Táborský, Rajgl, Holoubek, Kulvejt, Pokorný – Závora, Zajíček, Sluka, Bartoň, Plíšek, Kredl, Hašlar, Dlask, Kapal, Haas, Moc, Ďurač.

  Rozhodčí: Ondráček – Horký, Kotrba