Chomutov – Sparta 5:4 (kon.) | Mountfield HK – Žďár n/S 10:1 (kon.) | Kladno – HC Plzeň 0:2 (kon.)
Liberec – Jihlava 7:2 (kon.) | Poruba – Technika Brno 0:2 (kon.) | Vsetín – Třinec 1:4 (kon.)
Havířov – Vítkovice 1:2 (kon.) | Kometa Brno – Č. Budějovice 2:3 (po pr.) | K. Vary – PZ Kladno 5:1 (kon.)
Ústí n/L – Třemošná 7:2 (kon.)
konec
Bílí Tygři Liberec
7:2 (2:0, 3:2, 2:0)
HC Dukla Jihlava
Pátek 17.11.2017, 13:30 • Svijanská aréna • ELIOD extraliga mladšího dorostu • 15. kolo
Partner:
   
  Je dobojováno. Vítězem dnešního utkání se zcela jednoznačně stává tým Bílí Tygři Liberec. Za třemi body nasměroval Tygry dvěma góly Luka Vodlan. Liberečtí si tak pohlídali druhé místo v tabulce a výš se zatím neposunuli, Hradec totiž dnes také vyhrál. Ode mne už je to pro dnešek vše, někdy příště opět na počtenou! (17:55:21)
   
  60:00
  Konec zápasu.
   
  59:28
  Pray se při oslabení snažil protáhnout za obránce, ale nakonec mu puk utekl mimo dosah. Zápas spěje ke konci, další branky už zřejmě neuvidíme.
   
  58:59
  Bílé Tygry osvobozuje vyhozením Kovář, zároveň se rozbíhá poslední minuta utkání.
   
  58:36
  Dukla si předává puk za Francovou brankou a vyhlíží vhodný moment k zahrození.
   
  58:17
  Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Měchura – 2 min., hákování).
   
  57:25
  A skóre se záhy mohlo změnit také na druhé straně. Machovský se odhodlal ke střele od hrazení a pokus se k překvapení všech s cinknutím odrazil od horní tyčky Francovy klece.
   
  56:09
  Velká šance! Kotouč se odrazil ke Kollertovi do skvělé pozice, útočníkovi ale střela sjela a bezmocně ležící brankář tak v tomto případě zůstává nepřekonán.
   
  55:46
  Starý svým projektilem trefil pouze Nezbedu, což utahané jihlavské defenzivě usnadnilo práci.
   
  55:00
  Hladík vystřelil od modré čáry a pěknou tečí se prezentoval před brankou zaparkovaný Měchura. Puk se od jeho hole odrazil jen těsně mimo prostor mezi třemi tyčemi.
   
  54:33
  Souběžně s koncem oslabení si Maláč poradil se snahou dotírajícího Kováře a přerušuje hru.
   
  53:33
  Cikhart hlídkoval na kruhu a po příjmu přihrávky nastřelil kotouč na brankoviště. Škoda pro Tygry, že jej nikdo z hráčů v bílých dresech nedokázal zasáhnout.
   
  52:50
  Chlubna nedokázal ani na několik pokusů kotouč vyhodit z pásma, nakonec to za něj však zvládl Brož a hosté se osvobozují.
   
  52:30
  Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Čermák – 2 min., napadení).
   
  52:11
  Čermák se pěkně protáhl kolem svého strážce a bekhendem zkoušel vyzrát na Maláče. Neúspěšně, brankář byl na zakončení dobře připravený.
   
  51:38
  Měchura se ukázkově vrátil a zkušeně odstavil od puku Matyáše Machovského. Jihlava už působí značně odevzdaným dojmem.
   
  50:41
  Pray operoval za Maláčovou svatyní, načež se pokoušel vytvořit střeleckou pozici Cikhartovi. Směr přihrávky ale přečetl Chvátal a zamezil v domácím nebezpečném zakončení.
   
  50:00
  Kevin Mikeš postrádal potřebnou podporu spoluhráčů, a tak před modrou čarou pouze nahodil puk po mantinelu do útočné třetiny.
   
  48:54
  Liberec právě vstřelil branku!
  Sedmý gól Tygrů je na světě! Po pravém křídle se prohnal William Pray a nesobecky poslal kotouč před branku na LUKU VODLANA. Slovinský útočník jen nastavil hůl a usměrnil kotouč do odkryté části branky.
  Asistence: Pray, Kovář.

  Ondřej Belák

  Branky a nahrávky: 3. Hampl (Jiruš, Nezbeda), 16. Vodlan (Cikhart, Kollert), 25. Pray (Cikhart, Kovář), 27. Jakubec, 36. Měchura (Kovář), 45. Gajda (Měchura), 49. Vodlan (Pray, Kovář) – 21. Čermák (Chlubna, Mihulka), 29. Chlubna


  Bílí Tygři Liberec: Čajan (Franc) – Kovář, Hampl, Hladík, Čihák, Starý, Kollert – Pray, Jakubec, Cikhart, Jiruš, Měchura Strnad, Nezbeda, Gajda, Vodlan.
  HC Dukla Jihlava: Krejčí (Maláč) – Mikeš, Kratochvíl, Chvátal, Brož, Moravec, Winkler – Machovský, Chlubna, Zdarsa, Augusta, Čermák, Pavelec, Kochrda, Polodna, Mikulka, Kravec.

  Rozhodčí: Bernat – Bosák, Serbus.