Nitra – Zvolen 3:2 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Košice 2:4 (kon.) | Poprad – Trenčín 1:2 (kon.)
Banská Bystrica – Žilina 4:0 (kon.) | Detva – Nové Zámky 4:2 (kon.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
HC Košice
sk Pátek 17.11.2017, 17:00 • Titan aréna • Tipos Extraliga (SR) • 20. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Vážení športoví priatelia, vítame vás pri sledovaní piatkového hokejového zápasu 20. kola Tipsport ligy, v ktorom domáci tím MHK 32 Liptovský Mikuláš privíta na vlastnom štadióne tím HC Košice. Zápas sa začína o 17:00.

MHK 32 Liptovský Mikuláš
    Svoj posledný zápas odohral na ľade Žiliny. Domáci sa dostali do vedenia už v 6. minúte, keď sa po Stupkovej prihrávke presadil Poulin. V druhej tretine dokázali Liptáci vyrovnať, keď od modrej čiary strelil gól Luža. Hostia sa z vedenia dlho netešili. V 28. minúte poslal opäť do vedenia Žilinu Jurík. Dve minúty po začiatku tretej tretiny spečatil na konečných 3:1 Kuchkin a domáci tak nedovolili Liptákom odniesť si z ich ľadu ani bod, aj napriek trom presilovým hrám Liptovského Mikuláša v tretej tretine. Liptovský Mikuláš má v tabuľke 21 bodov, čo mu stačí na deviate miesto. Domáci počas reprezentačnej prestávky prišli o skúseného obrancu Devečku, s ktorým nepredĺžili zmluvu.
    Skóre: 42:51
    Najproduktívnejší hráč: Marek Uram (4+15)

HC Košice
    V 19. kole odohrali duel na vlastnom ľade proti Detve. Košice stav zápasu otvorili v 4. minúte, keď sa presadil Jere Pulli. V tretej tretine sa domáci dostali do trojgólového vedenia. Najprv sa minútu po jej začiatku gólovo presadil Kafka a štyri minúty pred jej koncom si druhý gól na svoj účet pripísal opäť Kafka. V poslednom dejstve Košice gól streliť nedokázali. Naopak hostia z Detvy tri minúty pred koncom stretnutia v presilovej hre výsledok kozmeticky upravili na 3:1 zásluhou Tibenského. HC Košice je v tabuľke na druhom mieste a so 41 bodmi mu chýba na lídra tabuľky, Duklu Trenčín, šesť bodov.
    Skóre: 65:49
    Najproduktívnejší hráč: Petr Kafka (10+7)

Posledný vzájomný ligový zápas:
    MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC Košice 5:3 (0:1, 3:1, 2:1)
    Góly: 29. Uram (M. Sukeľ, Košarišťan), 29. Langhammer (Kriška, Suchý), 30. Devečka (Uram), 42. Uram (Kriška, M. Sukeľ), 43. Laco – 19. Pacan (Koyš, Mar. Bača), 22. Mar. Bača (Kessel, Koyš), 52. Jenčík (Suja, Boltun)
    Strely: 33:31
    Vylúčenia: 4:4

Úvodné zostavy:

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Luža, Nádašdi, Moravčík, Tabaček, Suchý, Nemec, Pacalaj, Nitriansky – Uram, M. Sukeľ, Kriška – Spilar, Langhammer, Huna – J. Sukeľ, Paukovček, Rapáč – Laco, Piatka, Števuliak

HC Košice: Habal – Kessel, Pulli, Čížek, Matejka, Dudáš, Šedivý, Michalčin – Hričina, Boltun, Nagy – Kafka, Hovorka, Suja – Klíma, Pacan, Koyš – Novotný, Vrábeľ, Petráš

Rozhodca: Jonák, Müllner – Stanzel, Synek.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:32
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Nagy – 2 min., nedovolené bránenie).

00:32
    Liptáci si tesne po začiatku stretnutia zahrajú presilovú hru.

00:50
    Domáci sú v útočnom pásme. Suchého strelu Habal vyráža pred seba a Košiciam sa puk podarilo vyhodiť.

01:52
    Hostia puk opäť vyhodili a môžu ísť vystriedať.

02:32
    Hostia v plnom počte.

02:47
    Nagy sa pekne uvoľnil a dostal sa medzi kruhy. Domáci mu puk vypichli, ale ten sa ešte dostal k Hovorkovi, no jeho strela išla tesne vedľa brány.

03:49
    Po zakázanom uvoľnení Košíc sa bude vhadzovať v ich obrannom pásme. Buly vyhrali Liptáci a Uram okamžite pred bránou hľadal Krišku, no ten bol dobre bránený a k zakončeniu sa nedostal.

04:17
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Dudáš – 2 min., údery).

04:23
    Suchého nahodený puk narobil Habalovi problémy, no napokon puk skrotil a hra sa prerušuje.

04:32
    Suchého prudká strela od modrej čiary bola tečovaná, ale puk letel tesne mimo Habalovu bránu.

05:12
    Kriška medzi kruhmi našiel v dobrej pozícii Langhammera, ale ten trafil iba brankára.

06:18

06:19
    Vhadzovať sa bude v útočnom pásme Liptovského Mikuláša. Košice a dostali sa do útočného pásma. Tam nič nevymysleli a o puk prišli.

06:45
    Z následného rýchleho protiútoku sa dostal k strele Piatka a hostia si puk takmer vrazili do vlastnej brány.

07:08
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Nitriansky – 2 min., napadnutie oblasti hlavy a krku + 10 min. osobný trest, napadnutie oblasti hlavy a krku).

07:39
    Liptáci puk vyhodili a nechcú Košiciam dovoliť sa usadiť v útočnom pásme.

07:59
    Košice sú s pukom opäť až v obrannom pásme a bránu sa im zatiaľ ohroziť nepodarilo.

08:49
    Hostia stále mimo útočné pásmo.

09:09
    Domáci v plnom počte.

10:27
    Hostia zvýšili aktivitu, ale do väčšej príležitosti sa zatiaľ nedostali.

11:40
    Hra sa už dlho neprerušovala a hrá sa z jednej strany na druhú.

11:53
    Košarišťan napokon hru prerušuje a bude sa vhadzovať po jeho pravici.

11:56
    Po buly sa dostal k strele od modrej čiary Dudáš. Košarišťan tento puk vyráža do rohu klziska.

12:41
    Po zakázanom uvoľnení sa bude vhadzovať v útočnom pásme Liptovského Mikuláša. Buly vyhrali domáci, ale o útočné pásmo rýchlo prichádzajú.

14:00
    Nádašdiho prudkú strelu od modrej čiary pred bránou tečoval Spilar, no Habal puk dokázal vyraziť.

14:49
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Luža – 2 min., podrazenie).

14:54
    Po buly sa dostal k prudkej strele Hovorka. Košarišťan puk s problémami vyráža.

15:12
    Po viacerých streleckých pokusoch domáci brankár napokon hru prerušuje a bude sa vhadzovať po jeho pravici.

15:15
    Buly vyhrali Košice. Pulli pri strele od modrej čiary zlomil hokejku a Liptáci puk vyhadzujú.

15:45
    Nagy sa natlačil až pred brankára, no pod tlakom nezakončil ideálne. Domáci puk opäť vyhadzujú.

16:49

17:52
    Tabačekov nahodený puk pred brankára nikto netečoval a bránu minul.

18:37
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Domáci buly vyhrali a pekne zakombinovali. Od modrej čiary vystrelil Suchý. Habal puk vyrazil pred seba a BRANISLAV RAPÁČ nemal problém puk doraziť do odkrytej brány. Asistencie: Jakub Sukeľ, Radoslav Suchý.

19:29
    Košice sú s pukom za vlastnou bránou a dopredu sa nejako netlačia.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Prvá tretina dnešného stretnutia priniesla vyrovnanú partiu. Diváci mohli vidieť viacero gólových príležitostí na oboch stranách a množstvo tvrdých súbojov. Stav zápasu sa napokon na konci tretiny podarilo otvoriť Liptákom, keď do odkrytej brány dorážal puk Branislav Rapáč. Mužstvá tak do druhej tretiny nastúpia za stavu 1:0.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:21
    Rýchly protiútok domácich 2 na 1. Kriška si potiahol puk medzi kruhy a vystrelil. Strela bola zblkokovaná a puk skončil za Habalovou bránou.

20:59
    Osamotený Suja dostal puk medzi kruhy. Vo veľmi dobrej príležitosti Košarišťan vytiahol parádny zákrok a puk vytesnil mimo priestor brány.

21:58
    Tabaček vošiel do útočného pásma a pred bránou hľadal Spilara. Ten pod tlakom nedokázal puk usmerniť do brány.

22:50
    Metejkovu strelu z ľavého kruhu Košarišťan vyráža do rohu klziska.

23:23
    Vhadzovať sa bude v útočnom pásme Košíc. Hostia buly vyhrali a zostávajú v útočnom pásme.

23:48
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Števuliak – 2 min., hákovanie).

24:03
    Liptáci zatiaľ neustále puk vyhadzujú. Košice sa v útočnom pásme usadiť nevedia.

24:30
    Vhadzovalo sa v obrannom pásme Liptovského Mikuláša. Okamžite po buly Liptáci puk dokázali opäť vyhodiť.

25:53

Košice si v presilovej hre väčšiu príležitosť na skórovanie nevypracovali a pokračuje sa 5 na 5.

27:10
    Kriška vybojoval puk za bránou hostí a perfektne našiel v obrovkej príležitosti osamoteného Matúša Sukeľa, ten z bezprostrednej blízkosti nedokázal Habala prekonať.

27:55
    Suchého strelu od modrej čiary tečoval pred Habalom Jakub Sukeľ, ale puk tesne minul bránu.

28:30
    Domáci pokračovali v tlaku. Suchý pred bránou našiel osamoteného Rapáča, ale jeho strela trafila iba Habala ten hru prerušuje.

29:38
    Kafka bol s pukom za bránou Liptovského Mikuláša, ale prihrávkou nedokázal nikoho nájsť a napokon o neho prišiel.

29:51
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Laco – 2 min., údery).
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Šedivý – 2 min., údery).

30:30
    Košičania majú puk na svojich hokejkách, ale cez stredné pásmo sa dostať nevedia.

30:59
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Paukovček – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou + 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

31:20
    Košice majú veľkú príležitosť vyrovnať.

31:52
    Šedivý a Laco sú už na ľade. Pokračuje sa 5 na 4.

32:12
    Obrovský tlak Košíc na bránu Liptovského Mikuláša.

32:25
    Košice dali gól!
    Svoju príležitosť hostia využívajú. LADISLAV NAGY sa uvoľnil a nakorčuľoval si medzi kruhy. Jeho presná strela končí za chrbtom brankára Košarišťana. Asistencia: Patrik Koyš.

33:26
    Hostia ešte minútu pokračujú v presilovej hre o jedného hráča.

33:49
    Liptákom sa konečne puk podarilo vyhodiť a idú vystriedať.

34:22
    Košice svoju presilovú hru naplno využívajú. Po peknej kombinácii sa osamotený pred bránou ocitol LADISLAV NAGY a posiela svoj tím do vedenia. Asistencia: Blake Kessel.

34:41
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Pulli – 2 min., nedovolené bránenie).

34:41
    Suchý na modrú čiaru prihral Rudolfovi Hunovi. Jeho delovku z prvej Habal chytá a hra sa prerušuje.

34:56
    Súčasné vylúčenie:
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Rapáč – 2 min., údery).

35:48
    Liptáci zapríčinili zakázané uvoľnenie a bude sa vhadzovať v ich obrannom pásme.

36:41

36:52
    Vhadzovať sa bude v útočnom pásme Liptovského Mikuláša. Buly vyhrali domáci. Nádašdiho nahodený puk na Habala hostia zachytili a puk vyviezli mimo nebezpečenstva.

37:47
    Števuliak v rohu klziska vybojoval puk a pred bránou hľadal Laca. Ten pod tlakom nedokázal zakončiť.

38:30
    Sujova strela spomedzi kruhov bola nepresná, hostia pri puku ale zostávajú.

39:20
    Pri puku sú Liptáci, ale pri prechode do útočného pásma o neho rýchlo prichádzajú.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Hostia mali v druhej tretine štyri minúty výhodu presilovej hry o jedného hráča, ktorú naplno dokázali využiť a otočili tak zásluhou dvoch gólov Nagya stav zápas na 1:2. Do tretej tretiny tak hostia nastúpia s jednogólovým vedením. Obe mužstvá zatiaľ pokračujú v tvrdej a aktívnej hre.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:43
    Po zakázanom uvoľnení sa bude vhadzovať v útočnom pásme Košíc. Buly vyhrali hostia. Kafka pred bránu nabil Hovorkovi, no jeho strelu dokázali Liptáci zblokovať.

41:25
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Klíma – 2 min., podrazenie).

41:29
    Košice po buly puk vyhodili cez všetky čiary.

41:46
    Liptáci sa v útočnom pásme zatiaľ usadiť nevedia a Košice puk opäť vyhadzujú.

42:12
    Domáci sa v útočnom pásme opäť neohriali a musia sa po puk vrátiť do obranného pásma.

42:37
    Tabačekovu strelu od modrej čiary Habal vyráža.

42:54
    Langhammer pri strele z prvej zlomil hokejku, ale puk sa dostal k MAREKOVI URAMOVI a ten spoza brány puk dopravil za Habalov chrbát. Asistencie: Jakub Langhammer, Tomáš Nádašdi.

43:45
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Dudáš – 2 min., faul lakťom).

44:13
    Tabačekova prudká strela skončila na brankárovi Habalovi a hra sa prerušuje.

44:13
    Langhammer dostal prihrávku do dobrej streleckej pozície. Jeho delovku Habal vyráža.

45:25
    Hunovu strelu Habal vyrazil pred seba. K dorážke sa dostal Paukovček, ale puk tesne minul bránu.

45:46

46:15
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Laco – 2 min., sekanie).

46:19
    Pulliho strela bola nepresná, no hostia zostávajú aj naďalej v útočnom pásme.

46:42
    Liptákom sa puk vyhodiť nepodarilo, no dostal sa k nemu LADISLAV NAGY a spomedzi kruhov presnou strelou strieľa svoj tretí gól. Asistencie: Peter Boltun, Jere Pulli.

48:00
    Liptáci majú puk vo svojej moci, no Košice dobre bránia stredné pásmo.

48:38
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (M. Sukeľ – 2 min., sekanie).

48:44
    Liptáci puk vyhodili tesne po vhadzovaní.

49:39
    Prudkú strelu Košarišťan vyrazil iba na hokejku DAVIDA PACANA a ten nemal problém zvýšiť na 2:4. Asistencie: Marek Hovorka, Eduard Šedivý.

49:45
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Pacalaj – 2 min., údery).
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Hričina – 2 min., údery).

52:26
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Šedivý – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

52:32
    Hostia puk vyhadzujú do stredného pásma a idú vystriedať.

53:04
    Tabačekov nahodený puk nikto pred bránou netečoval a ten bránu tesne minul.

53:09
    Vhadzovať sa bude v útočnom pásme Liptovského Mikuláša. Domáci zostávajú v útočnom pásme. Suchého strelu Habal vyrazil pred seba, no domáci sa vo veľkej príležitosti k dorážke nedostali.

53:47
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Suchý – 2 min., hákovanie).

54:37
    Huna sa krásne uvoľnil a spoza obrancu vystrelil. Puk tesne minul Habalovu bránu.

55:49
    Oba tímy už hrajú s piatimi hráčmi. Košice zatiaľ zostávajú v útočnom pásme.

56:13
    Oddychový čas domácich.

56:27
    Rapáč sa uvoľnil v strednom pásme a potom spoza obrancu nebezpečne vystrelil. Habal bol pozorný a puk vyráža.

56:53
    Dudášovu strelu Košarišťan chytá do lapačky a hra sa prerušuje.

57:40
    Hovorka parádne krížnou prihrávkou našiel Kafku, ale ten puk spracovať nedokázal.

58:49
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Kriška – 2 min., podrazenie).

58:51
    Košice sú s pukom v útočnom pásme a prihrávajú si okolo mantinelu.

59:23
    Košarišťan hru prerušuje a bude sa vhadzovať po jeho pravici.

Domáci na začiatku tretej tretiny vyrovnali stav stretnutia na 2:2, no Košičania potom hrali presilové hry, ktoré opäť využili a napokon zvíťazili 2:4 a do tabuľky si pripíšu plný bodový zisk. Týmto sa s vami lúčim sa prajem pekný zbytok večera. (19:26:36)

Michael Hruška

Branky a nahrávky: 19. Rapáč (J. Sukeľ, Suchý), 43. Uram (Langhammer, Nádašdi) – 33. Nagy (Koyš), 35. Nagy (Kessel), 47. Nagy (Boltun, Pulli), 50. Pacan (Hovorka, Šedivý)

Rozhodčí: Jonák, Müllner – Stanzel, Synek