Královské Vinohrady – Židenice 5:4 (kon.) | Panthers – Tatran 4:6 (kon.) | Vítkovice – Bohemians 12:4 (kon.)
Chodov – Ne 7:2 (kon.) | Jičín – Olomouc 7:5 (kon.) | Ostrava – Liberec 8:5 (kon.)
FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
8:5 (3:3, 4:2, 1:0)
Crazy girls FBC Liberec
Pátek 17.11.2017, 20:00 • ČPP Aréna Ostrava • Extraliga žen • 11. kolo

Florbalisty Ostravy si už ve třetí třetině pohlídaly svůj náskok. Naopak, byla to Kristína Hudáková, která ve 45. minutě ještě výhru svého týmu pojistila. Domácí hráčky si tak připisují vítězství 8:5, byť liberecké Crazy girls kladly sympatický odpor. To už je z mé strany vše. Přeji Vám hezký zbytek večera! (22:08:50)

Michaela Mlejnková, která se v závěru utkání v bolestech svíjela na hrací ploše, si sama došla pro cenu pro nejlepší hráčku Liberce. Autorka čtyř branek je tedy snad v pořádku. Na straně Ostravy byla byla oceněna Markéta Vrlíková.

59:54
    Ještě střela Paulíny Hudákové, která skončila nad břevnem.

59:17
    Hostující hráčka se naštěstí přeci jen vzpamatovala a v doprovodu spoluhráčky, ale po svých, odchází na střídačku. Je viditelně otřesená, ale vypadá to, že nakonec nejde o vážnější zranění.

59:17
    Michaela Mlejnková skončila na hrací ploše a nevypadá to s ní moc dobře. To je nepříjemný pohled!

59:04
    Po domácí přesilovkové kombinaci skončil míček v pravé ruce liberecké brankářky.

58:20
    Štěpánová samozřejmě musela zpět do své branky.

58:15
    Hostující naděje jsou definitivně fuč! Dvě minuty za sekání dostává Nikol Pekárková.

57:40
    Hostující branka je prázdná! Michaela Mlejnková z voleje netrefila poloodkrytou branku Ostravy.

57:22
    Hostující střídačka si vyžádala oddechový čas.

57:12
    Další velkou možnost měla Veronika Káčová. Souboj tváří v tvář vyhrála Marcela Štěpánová!

56:44
    Domácí hráčky si užívají závěr zápasu, jen ta koncovka hapruje.

55:48
    Naopak, z rychlého kontru se málem prosadily Ostravanky. Štěpánová míček vytěsnila mimo svou klec.

55:07
    Začala už poslední desetiminutovka zápasu. Vypadá to, že liberecké hráčky už nemají energii na to, aby si vytvořily větší tlak.

54:20
    Po ráně Veroniky Rybičkové vyrazila Štěpánová míček do vzduchu. Po jeho dopadu ho nakonec odklidily hostující obránkyně do bezpečí.

53:57
    Čas pomalu ubíhá a domácí stále kontrolují třígólový náskok.

52:59
    Po nahrávce Káčové mohla definitivně rozhodnout Kateřina Šromotová. Ta však netrefila zblízka téměř odkrytou branku!

51:58
    Domácí jsou už v plném počtu.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 10. Pastušková (Vrlíková), 13. Kajfoszová (Grossová), 15. Šromotová (Nela Škopková), 29. Káčová (Kajfoszová), 30. Pastušková (Rybičková), 33. Kotzurová (P. Hudáková), 38. Vrlíková (Rybičková), 45. K. Hudáková (Káčová) – 5. M. Mlejnková, 14. Leierová (M. Mlejnková), 19. M. Mlejnková (Leierová), 30. M. Mlejnková (Veidlová), 36. M. Mlejnková (Leierová)

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: Tomšová (Dupčáková) – Kotzurová, Rybičková, Zuzaníková, Grossová, Kajfoszová – Vrlíková, Šuranyiová, Pastušková – Nela Škopková, Káčová, Šromotová – Režnarová, K. Hudáková, P. Hudáková.
    Crazy girls FBC Liberec: Štěpánová – Gruntová, Dlouhá, Ljachová – Dostalíková, Veidlová, Čermáková – Leierová, Rumlová, Pekárková – Kronychová, Bárková, Tomanová – M. Mlejnková, Šamaninová.

Rozhodčí: Mik, Szilvási