Chabarovsk – Dynamo Moskva 1:2 (1:2 po s.n.) | Vladivostok – Minsk 5:0 (kon.) | Kunlun – Petrohrad 1:8 (kon.)
Čerepovec – Magnitogorsk 0:1 (kon.) | N.Novgorod – Toljatti 3:1 (kon.) | Spartak Moskva – Čeljabinsk 2:0 (kon.)
Severstal Čerepovec
0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Metallurg Magnitogorsk
Sobota 18.11.2017, 15:00 • Ice Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Severstal Čerepovec: Artamkin (Magarilov) – Verjovkin, Jevsejenkov, Kornějev, Masuhr, Višněvskij, V. Vasiljev, Kudako – Bumagin, Jašin, Kagarlickij – Stránský, Vovčenko, Trubačjov – Ugarov, Rybin, Mereskin – Monachov, Zemčenko, Karlin.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Lee, J. Birjukov, Schaus, Pivcakin, Děnisov, Běreglazov, Igošev – De. Kazionov, Kokarev, Jan Kovář – Osala, Timkin, Platonov – Čibisov, Šenfeld, Ellison – Kaletnik, Sirotkin, Švyrjov – Berestennikov.

Rozhodčí: Odins, Ovčinnikov – Judin, Bersenjov.

V Ledovém paláci v Čerepovci právě dozněla ruská hymna. Následuje pozdrav obou kapitánů s arbitry dnešního duelu a poté již začne samotné utkání.

00:01

00:15
    A hned v úvodu tady máme velmi slibnou šanci! Na přihrávku zpoza brány si sjel od modré čáry obránce Verjovkin, jenž ovšem z prostoru pravého kruhu nechal vyniknout Košečkina v kleci Magnitogorsku.

00:25
    Na druhé straně se musel vyznamenat také domácí brankář. Jeho pozornost vyzkoušel šikovnou střelou Jan Kovář, ale gólman Čerepovce si počínal skvěle.

01:23
    První přesilovou hru zápasu si vyzkouší domácí. Oskar Osala již usedá na trestnou lavici, kde bude pykat dvě minuty za hákování.

01:55
    Kagarlickij dostal nabito na levém kruhu a bez přípravy vypálil na Košečkina. Ten se však stihl včas přesunout a jeho střelu zneškodnit.

02:30
    Magnitka se následně osvobozuje a do hry ze střídačky naskakují čerstvé síly.

02:59
    Domácí tuto početní výhodu nehrají špatně, ale jejich snahy prozatím ztroskotaly na výborném Košečkinovi. Z jejich výhody zbývá ještě necelá půlminuta.

03:23
    Metallurg přežil toto oslabení a po návratu Osaly hraje opět v plném počtu.

04:22
    I díky početní výhodě je zatím v tomto utkání aktivnějším týmem Čerepovec. Košečkin navíc musel znovu zasahovat proti ráně z vrcholu pravého kruhu.

04:57
    Kotouč mají nyní domácí hráči za svou bránou, kteří čekají na dostřídání svých kolegů.

05:40
    Severstal nyní jen odevzdal kotouč do středního pásma svému protivníkovi a na řadě je tedy hostující Magnitogorsk.

06:33
    Jevgenij Timkinovi se nepodařilo vydolovat kotouč ze souboje u mantinelu ve střední třetině a ten tak mají na svých holích opět hráči Čerepovce.

07:30
    Severstalu se nakonec jeho napadání vyplatilo. Donutil totiž soupeře k chybné rozehrávce a ze svojí poloviny tak může založit další útočnou akci.

08:13
    Nahození od modré čáry zastavil první bránící hráč domácích a brankář Arťamkin tak mohl zůstat v naprostém klidu.

08:42
    Na druhé straně se musel pořádně ohánět Vasilij Košečkin, který doslova nyní nevěděl, kde mu hlava stojí. Vovčenko se následně snažil nacpat puk do brankoviště, ale tam zakročila s trochou štěstí hostující obrana.

09:23
    Fanoušci domácího celku svůj tým hlasitě povzbuzují, ale stejně jako my na úvodní branku duelu čekáme. K vidění není ani moc vážnějších šancí, pokud pomineme úvodní střelu a následnou početní výhodu Severstalu.

10:43
    Košečkin poté musel zasahovat u své levé tyče po střele téměř z nulového úhlu. Situaci však zvládl a drží tak stále nerozhodný stav.

11:07
    Přesilovku si vyzkouší také hosté. Menší trest za nedovolené bránění udělil hlavní sudí Adamu Masuhrovi.

11:13
    Severstal se prakticky ihned osvobozuje a odpaluje kotouč až ke Košečkinovi.

11:25
    Nyní už však Arťakmkin musel zasahovat. Jevegnij Timkin pálil nebezpečně z levého kruhu, ale domácí gólman si připsal bravurní zákrok svou lapačkou.

11:50
    Načež Severstal znovu vyhazuje puk přes všechny čáry a Magnitka se tedy pro něj musí vrátit až do svého obranného pásma.

12:23
    Tvrdě odpálený puk schytal ve střední třetině jeden z hostujících hráčů, který s bolestivou grimasou odjíždí na střídačku.

12:55
    Už už to vypadalo, že budou hosté moci dorážet puk ležící v mezikruží do prázdné brány. Na poslední chvíli ovšem dobře zasáhla domácí obrana a střelu srazila mimo.

13:07
    Domácí hrají v plném počtu.

13:53
    Po komerční pauze však bude následovat hra čtyři na čtyři. Kaletnik nejprve sekl Jevsejenkova, ten však celou situaci následně přihrál a dostane také dvě minuty. Pro změnu však za nafilmovaný pád.

14:39
    Postavení mimo hru zastavuje další útok Magnitogorsku. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

15:20
    Další střela od modré čáry ani nedoletěla k Arťamkinovi. Domácí hráči mohou nyní tedy zaútočit.

15:53
    Oba vyloučení hráči se vrátili zpátky na led a bude se pokračovat v pěti proti pěti.

16:00
    Adam Masuhr chytře naznačil střelu v prostoru levého kruhu, nechal přejet obránce Magnitky a následně vypálil na Košečkina. Ke smůle domácích však trefil pouze chrániče hostujícího brankáře.

16:54
    Severstal se poté snažil zaútočit po pravé straně, ale tam vystavili stopku čerepovskému hráči obránci Magnitky.

17:41
    Nick Schaus doslova zápasnickým chvatem skolil k zemi svého soupeře a jeho zákrok je oceněn dvěma minutami za držení. Přesilovou hru si tak znovu vyzkouší Čerepovec.

18:01
    Metalllurg se však bez problémů osvobozuje a posílá puk až za bránu Arťamkina.

18:39
    I tentokrát se hosté poměrně jednoduše ubránili a poté vyvezli kotouč do neutrální zóny.

19:00
    Probíhá poslední minuta první periody.

19:27
    K Vovčenkovi se puk odrazil po zákroku hostujícího brankáře a na domácího hráče poté zívala prázdná brána. Jeho střelu však poté zastavila výborná obrana Magnitky.

19:41
    Hosté hrají v plném počtu.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Je za námi úvodní dějství tohoto zápasu. V něm jsme však i přes velkou snahu obou týmů příliš hokejové krásy neviděli. Aktivnějším mužstvem byl o něco málo domácí Čerepovec, který si hned v úvodu vypracoval velmi solidní možnost, ale proti Verjovkinově ráně dobře zasáhl brankář Košečkin. Poté se sice Magnitka i Severstal tlačili do zakončení, avšak další vyloženou možnost si již nepřipravili. Po dvaceti minutách tedy máme nerozhodný stav 0:0.

Další třetina začne přibližně v 15:46.

20:01

20:38
    Magnitka je v úvodu druhého dějství aktivnější a uzamkla domácí hráče v obranné třetině.

21:10
    Čerepovec se dostal do útočné třetiny, ale jen do rohu kluziště, kde o puk domácí brzy přišli.

21:53
    Alexej Ugarov jel za branku soupeře napadat a získal kotouč pro svůj tým. Čerepovec může něco vymyslet.

22:35
    hra se ve druhé třetině ještě nepřerušila a čas plyne velmi rychle. Ani jeden z týmů se zatím nedostal ke střele.

22:58
    Ruslan Karlin si připisuje první střelu ve druhé třetině, která nebyla vůbec nebezpečná a hostující brankář ji v poklidu chytil do lapačky.

23:30
    Alexandr Bumagin zatáhl kotouč do pásma a domácí kombinují.

24:01
    Jeden z hráčů domácích vypálil od modré, ale minul branku a vyhnal svůj tým z pásma.

24:40
    Jevgenij Timkin se chtěl natlačit před branku, ale domácí obrana mu to nepovolila. Timkin tak objel branku a chtěl nahrát, ale přihrál pouze soupeři.

25:20
    Magnitka uzamkla domácí mužstvo v obranné třetině a kombinuje.

25:57
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Daniil Vovčenko – 2 min., podražení).

26:05
    Denis Kokarev byl sám před brankou, ale jeho pokus skončil mimo tři tyče!

26:40
    Hosté jsou v útočném pásmu a kombinují.

27:00
    Střela od modré čáry skončila na betonech domácího brankáře.

27:11
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jevgenij Timkin – 2 min., hákování).

27:33
    Hraje se sice 4 na 4, ale hosté jsou stále na kotouči a kombinují v útočné třetině.

27:57

28:25
    Nikita Pivcakin se ve vlastním oslabení dostal do dobré šance, ale jeho střelecký pokus minul branku.

28:47
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Valerij Vasiljev – 2 min., sekání).

29:11

29:41
    Hosté se nemohou dostat do útočné třetiny a jejich přesilová hra postupně končí.

30:04
    Magnitce se tato přesilovka absolutně nedaří a to mají hosté už jen necelou půl minutu přesilovky.

30:48
    Valerij Vasiljev naskočil z trestné lavice a jel sám na brankáře, ale před hostujícím brankářem zastavil a pokoušel se ještě nahrát. Ze slibné akce nebylo vůbec nic.

31:50
    Hra se příliš nekouskuje a oba celky se střídají v držení kotouče. Žádné velké šance k vidění nejsou.

32:23
    Jurij Trubačjov se pokusil změnit nerozhodný stav, ale trefil přesně Košečkinovu lapačku.

32:42
    Domácí hráči se pokoušejí aktivně napadat, ale hosté zatím nevytvořili žádnou chybu.

33:25
    Čerepovec je delší dobu v útočné třetině, ale kombinuje pouze u mantinelu a odtud góly nepadají.

33:38
    Ruslan Karlin dorážel z bezprostřední blízkosti, ale Košečkin byl pozorný a jeho pokus pokryl.

34:15
    Hosté se vymanili z náporu domácího celku a vyhazují puk z obranné třetiny.

34:48
    Denis Kazionov toho příliš mnoho nevymyslel a domácí obránci mu kotouč velmi rychle sebrali.

35:36
    Útočnou akci Magnitogorsku zastavuje ofsajd.

36:00
    Domácí hráči jsou v závěru druhé třetiny aktivnější a pokoušejí se vstřelit první branku dnešního utkání.

36:14
    Anton Šenfeld se z ničeho nic dostal do samostatného úniku, který nezakončil vůbec špatně a domácí brankář dlouho hledal kotouč pod svým tělem. Hlavní rozhodčí si byl však jistý, že kotouč nepřešel brankovou čáru, a tak se bude vhazovat po pravici domácího brankáře!

36:57
    Hosté se provinili zakázaným uvolněním a hra se stěhuje zpět před Košečkina.

37:20
    Magnitka zvýšila aktivitu a její dobré napadání způsobuje velké komplikace v domácí rozehrávce.

38:00
    Domácí fanoušci hlasitě skandují a přejí si branku! Jenže hra se odehrává ve středním pásmu a nevypadá to, že by se v nejbližší době mělo měnit skóre.

38:47
    Domácí hráči vyhodili kotouč ze hřiště. Puk byl tečován přes plexi, a tak se nebude vylučovat.

39:00
    Právě probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:22
    Hosté jsou v držení kotouče a pokoušejí se něco vymyslet.

39:45
    Ve druhé třetině se s největší pravděpodobností nedočkáme první branky utkání.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Střely na branku 30:17

Druhá třetina je u konce a dá se popsat jedním slovem. Nuda. Ve druhé třetině se až na samostatný únik Antona Šenfelda skoro nic nestalo a i po druhé třetině tak platí stav 0:0. Dnes to na žádné gólové hody nevypadá a kdo ví, zda se dnes vůbec dočkáme nějakého gólu.

40:01

40:50
    Nastavené tempo z druhé třetiny pokračuje i ve třetí a sledujeme hokej, který nemá příliš velké tempo.

41:25
    Hosté mají kotouč ve své moci, ale nemohou se dostat z vlastního pásma, natož aby založili nějaký útok.

41:56
    Magnitka se dostala na chvilku do útočného pásma, ale do střelecké pozice se hráči hostů nedostali.

42:40
    Ve třetí třetině se přerušilo pouze jednou, a tak hra plyne velmi rychle. Žádný z týmů nemá převahu a tímto stylem se úvodní branky dočkáme jen těžko.

43:45
    Domácí hráči mají kotouč pod svou kontrolou a kombinují ve středním pásmu.

44:19
    Hosté se dostali do útočeného pásma a kombinují okolo mantinelů.

45:00
    Hosté se dostali před branku soupeře, ale k ohrožení domácího brankáře nedošlo.

45:40
    Denis Kokarev najížděl sám na brankáře, ale jeho forhendová klička skončila na levém betonu domácího gólmana!

46:25
    Domácí hráči jeli v přečíslení dva na jednoho a Jurij Trubačjov to vzal na sebe. Nebyla to nejlepší volba, protože branku přestřelil.

47:10
    Stále se hraje bez přerušení a hra se přelévá ze strany na stranu.

47:40
    Domácí hráči zakládají další útočnou akci zpoza vlastní branky.

48:45
    Hosté se dostali do útočného pásma, ale tuto akci dost překombinovali a nedostali se ani ke střele.

49:07
    Vitalij Višněvskij vystřelil dvě jedovky od modré čáry, ale ani jedna neprošla až na Košečkina.

50:02
    Alexandr Mereskin prověřil z pravého kruhu pozornost Košečkina.

50:30
    Hosté mají puk na svých hokejkách, ale do střelecké pozice se nemůžou dostat.

51:20
    Hra se odehrává především ve středním pásmu a ani jeden z celků nedokáže ohrozit branku soupeře.

51:53
    Chris Lee vypálil od modré a jeho střela skončila v ochranné síti.

52:12
    Domácí hokejisté se usadili v útočném pásmu, ale špatnou rozehrávkou se o pásmo po pár vteřinách připravili.

53:20
    Čerepovec drží kotouč a snaží se nějakým způsobem dostat do útočné třetiny.

54:00
    V posledních pěti minutách hry se nic nestalo a nevypadá to, že by se dnes mělo měnit skóre po šedesáti minutách.

54:46
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Tak přece jen jsme se dočkali! ANDREJ ČIBISOV se dostal na pravý kruh a přesnou střelou do levé šibenice otevírá střelecký účet dnešního utkání! Asistence: Matt Ellison a Nikita Pivcakin.
    54:46 Andrej ČIBISOV - 0:1

56:56
    Domácí hráči se snaží rychle odpovědět, ale moc času jim nezbývá. Magnitka udeřila v nejnevhodnější chvíli pro domácí celek.

57:23
    Domácí jsou nastěhováni před brankou Magnitky, ale ke střele se zatím nedostali.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:33
    Domácí jsou stále v útočném pásmu.

58:50
    Magnitka vyhazuje a domácí hráči musí znovu přejít modrou čáru.

59:18
    Čerepovec se šesti hráči v útočné třetině!

59:32
    Oddechový čas pro domácí.

59:43
    Hosté vyhazují.

Je konec! Domácí hráči nestačili na Magnitogorsk a tím nejtěsnějším rozdílem 0:1 prohrávají dnešní utkání. O jedinou trefu se v závěru zápasu postaral Andrej Čibisov, který individuální akcí a střelou do levé šibenice rozhodl o třech bodech pro hosty.
    Střely na branku 39:22

To je ode mě vše a u dalších přenosů na shledanou. (17:05:17)