Chabarovsk – Dynamo Moskva 1:2 (1:2 po s.n.) | Vladivostok – Minsk 5:0 (kon.) | Kunlun – Petrohrad 1:8 (kon.)
Čerepovec – Magnitogorsk 0:1 (kon.) | N.Novgorod – Toljatti 3:1 (kon.) | Spartak Moskva – Čeljabinsk 2:0 (kon.)
Torpedo Nižnij Novgorod
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Lada Toljatti
Sobota 18.11.2017, 15:00 • Nagorny Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje! Program KHL dnes pokračuje dalším pěti zápasy. Zde budete moci sledovat souboj mezi Torpedem Nižnij Novgorod a Ladou Toljatti. Úvodní vhazování bude v Nagorny Areně vhozeno v 15:00! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Pěkné sobotní odpoledne dámy a pánové! Dovolte mi, abych Vás ještě jednou přivítal při sledování utkání KHL mezi Torpedem Nižnij Novgorod a Ladou Toljatti. Začínáme přibližně za 20 minut!

Torpedo Nižnij Novgorod: Lisutin (S. Galimov) – Grigorev, Želdakov, Barancev, Šulenin, Sergijenko, Fatkullin, Kundrátek – Daugavinš (A), Dugin, Muršak – Paršin, Galuzin (A), Stoljarov (C) – I. Zacharčuk, Mozer, Urakov – S. Kosticyn, Gračov, Žukov – M. Lazarev.

Lada Toljatti: Krasotkin (Ivannikov) – Ch. Genoway, D. Vorobjov, Ďjakov, D. Ježov (C), Kirillov, Kostromitin, Morenec – Harper, Novotný (A), Kapustin – Mastrjukov, Zernov, Bělousov – Bočarov, Soin (A), Valujskij – A. Strelcov, V. Strelcov, Achmetov – Babenko.

Rozhodčí: Jurij Oskirko, Anton Kislov – Nikita Viljugin, Alexej Maitak.

Startující brankáři
    (Statistiky: KHL – sezona 2017/2018)

NNO: Ivan Lisutin – 30 let, RUS
    Z:14 V:5 OG:21 PR:1,88 ÚS(%):92,5 SO:3

TOG: Anton Krasotkin – 20 let, RUS
    Z:11 V:1 OG:25 PR:2,90 ÚS(%):91,6 SO:0

Obě mužstva jsou již nastoupena na ledové ploše. Nyní zazní ruská státní hymna.

Hymna za námi, utkání začne co nevidět!

00:01

00:03
    Úvodní buly pro Ladu.

00:11
    Krasotkin přikryl puk pod lapačku, vhazovat se tak následně bude poblíž jeho svatyně.

00:42
    Genoway s pukem u vlastní branky, oba týmy poprvé střídají.

01:03
    První zákrok pro hostujícího brankáře Krasotkina.

01:23
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Denis Paršin – 2 min., vysoká hůl).

01:23
    První přesilovou hru v tomto utkání si zahrají hokejisté Toljatti. Vhazování po pravici Ivana Lisutina.

01:27
    Hosté získávají po buly kotouč na své hole.

01:36
    Mastrjukov ohrozil z pravé strany Lisutinovu branku.

01:56
    Domácí se osvobozují a mohou tak vystřídat.

02:24
    Začíná druhá minuta z Paršinova trestu.

02:32
    Zernov projel s pukem zpět do útočné třetiny, ke střele se ale nedostal. Domácí následně znovu vyhazují.

03:12
    Přesilová hra Lady se pomalu chýlí do svého konce. Touš se nachází ve střední zóně.

03:23

03:37
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Domácí ubránili přesilovou hru soupeře a nyní otevírají skóre tohoto utkání! Do samostatného úniku se dostal JEGOR DUGIN a bekhendovým blafákem překonal Krasotkina mezi betony. Rodák z Čeljabinsku se tak prosadil posedmé v sezoně, 1:0 pro Torpedo! Asistence: Kaspars Daugavinš, Tomáš Kundrátek.
    03:37 Jegor DUGIN - 1:0

04:18
    Genoway se vrací s pukem zpět za vlastní branku.

04:36
    Rozehrávka Lady nepřesná, kotouče se tak znovu ujímají domácí.

05:01
    Střely na branku: 2 – 1

05:22
    Gračov našel Kosticyna, Krasotkin schoval puk ve svém náručí.

05:31
    Od modré čáry nyní vystřelil Grigorev, k dorážce se pak ještě snažil dostat Stoljarov, brankář Lady ale podržel nyní své mužstvo.

05:58
    Od pravého mantinelu prověřil Lisutina Novotný.

06:14
    Vyloučení v týmu Lada Toljatti (Charles Genoway – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

06:14
    Po reklamní přestávce si první přesilovku v zápase zahraje také domácí Torpedo.

06:14
    Konec reklamní přestávky, vhazuje se po levici Antona Krasotkina.

06:16
    Novgorod vyhrál buly.

06:40
    Obrovská šance pro domácí, Krasotkin ale vytáhl velmi dobrý zákrok!

07:18
    Soin vyváží puk z vlastní třetiny, jeho spoluhráči mají tak možnost vystřídat.

07:46
    Torpedo zpět v útočném pásmu.

07:57
    Od modré zkusil štěstí jeden z domácích beků, na Krasotkina si ale nepřišel.

08:14

08:45
    Lisutin vyráží střelu Mastrjukova z pravé strany.

08:48
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Tomáš Kundrátek – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

08:48
    Vzápětí tu je druhá přesilovka pro hostující mužstvo. Vhazování po levici Ivana Lisutina.

08:54
    Torpedo dostává puk pryč z vlastní třetiny.

09:39
    Ladě se zatím nepodařilo usadit se v útočné zóně.

09:49
    První polovina z trestu Kundrátka je minulostí.

10:03
    Genowayova prudká střela od modré čáry končí v náručí Lisutina.

10:17
    Genoway si s Mastrjukovem vyměnili dvakrát kotouč, střelu druhého jmenovaného z pravé strany pak brankář Novgorodu vyrazil.

10:44
    Torpedo vyhazuje a ubrání tak i druhou početní výhodu soupeře.

10:48

11:01
    Střely na branku: 8 – 4

11:36
    Je tu ovšem další signalizovaný trest pro Novgorod, hosté mají zatím ponechanou výhodu.

11:53
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Gennadij Stoljarov – 2 min., hákování).

11:53
    Dokáže Toljatti využít třetí nabídnuté přesilové hry? Vhazování po levici Ivana Lisutina.

11:55
    Hosté se ujímají kotouče.

12:06
    Djakovova akce, Lisutina má touš ve svém držení.

12:11
    Domácí vyhráli buly a ihned vyhazují.

12:54
    Stoljarovovi již běží druhá trestná minuta.

13:32
    Lada kombinuje v útočném pásmu.

13:40
    Mastrjukovův střelecký pokus, Lisutin ale vyráží.

13:53

14:10
    O kotouč se bojuje u pravého hrazení v útočné zóně hostů.

14:42
    Bočarovova útočná snaha neměla dlouhého trvání.

15:01
    Střely na branku: 8 – 6

15:48
    Grigorev dokázal vyhodit puk alespoň do střední třetiny, domácí stihnou vystřídat.

16:21
    Lada se znovu pokusila ohrozit soupeřovu branku. Genoway to však nevymyslel zrovna nejlépe.

16:57
    Na druhé straně vystřelil od modré Fatkullin, Krasotkin ovšem vyrazil bez větších problémů.

17:36
    Hra přerušena, následuje druhá reklamní přestávka.

17:36
    Můžeme pokračovat. Vhazování po levici Antona Krasotkina.

17:56
    Toljatti zakládá svou útočnou akci od vlastního brankáře.

18:07
    Čároví pískají zakázané uvolnění domácího celku, vhazovat se tedy bude poblíž Lisutina.

18:29
    Paršin se obtočil kolem branky a následně to zkoušel na bližší tyč. Krasotkin byl ale připraven na správném místě.

19:01
    Ohlášena byla poslední minuta první dvacetiminutovky.

19:58
    V úvodní periodě se již nic dalšího nestane.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina je minulostí. Vstup do utkání vyšel lépe domácím. Hned ve 4. minutě totiž udeřil po ubráněné přesilovce soupeře Jegor Dugin. Torpedo si pak ještě vytvořili pár dalších dobrých příležitostí, Krasotkin vždy ale své spoluhráče podržel. Uvidíme, co nám nabídne další průběh utkání. Nikam proto neodcházejte!

Čas strávený v útočném pásmu: 04:16 – 04:01

Hokejisté Torpeda a Lady se vracejí zpět ze šaten na led Nagorny Areny. Druhá dvacetiminutovka začne za několik málo okamžiků.

20:01

20:17
    Kapustinova střela od levého mantinelu míjí tři tyče.

20:23
    Nyní už ale Lisutin zasahuje, následně se bude vhazovat po jeho levé ruce.

20:30
    Kotouč se dotkl ochranné sítě za brankou domácích, hra tedy znovu přerušena.

20:32
    Vhazovalo se opět po levici Ivana Lisutina.

21:16
    Kundrátkův pokus sražen mimo Krasotkinův dosah.

21:44
    Útočná akce Achmetov i nevyšla, kupředu znovu míří domácí.

22:19
    Vyloučení v týmu Lada Toljatti (Vasilij Strelcov – 2 min., nedovolené bránění).

22:19
    Je tu druhá početní převaha domácích hokejistů. Dokáží při ní navýšit své vedení? Vhazování po pravici Antona Krasotkina.

22:21
    Novgorod úspěšný na buly.

22:41
    Nyní se ale soupeři podařilo dostat puk alespoň do střední zóny.

22:58
    Daugavinšova střela z první, Krasotkin však nemusel zasahovat.

23:20
    První polovina z přesilovka Torpeda je pryč.

23:41
    Grigorevova nebezpečná střela, brankář Lady ovšem odolal.

24:09
    Toljatti se osvobozuje, do konce trestu Vasilije Strelcova zbývá již pouhých 10 vteřin.

24:19

24:50
    Lada právě vstřelila branku!
    A hosté následně srovnávají skóre zápasu! Z pravé strany vystřelil po Soinově přihrávce SEMJON VALUJSKIJ a jeho pokus skončil pod horní tyčí. Šestadvacetiletý útočník se zapsal letos pošesté mezi střelce, 1:1! Asistence: Sergej Soin.
    24:50 Semjon VALUJSKIJ - 1:1

25:01
    Střely na branku: 13 – 7

25:55
    Achmetov nahodil za Lisutinovu branku, kotouče se ale jako první ujímá soupeř.

26:40
    Kapustin zavezl zpět do útočného pásma Lady.

26:56
    Hra přerušena, ke slovu se hlásí první reklamní přestávka ve druhé periodě.

26:56
    Zpět do akce. Vhazuje se po pravici Ivana Lisutina.

27:18
    Brankář Lisutin zastavuje za brankou puk pro své spoluhráče.

27:35
    Ke střele na levé straně napřáhl Genoway, jeho pokus byl ale zblokován prvním bránícím hráčem.

27:41
    Nyní už zásah gólmana Novgorodu. Hosté zlepšili ve druhé třetině sou hru.

27:45
    Od modré vypálil ihned po vhazování Vorobjov, Lisutin vyrazil do ochranné sítě.

27:59
    Icing Toljatti.

28:23
    Vyloučení v týmu Lada Toljatti (Jegor Babenko – 2 min., hákování).

28:23
    Dokáže Torpedo využít následující přesilovky a vrátit se tak zpět do vedení? Vhazování po levici Antona Krasotkina.

28:25
    Domácí vyhráli buly.

28:41
    Ano, je tomu tak a domácí opět vedou! Po přihrávce Galuzina z levé strany prostřeluje gólmana hostů z první SERGEJ KOSTICYN. Člen dnes čtvrté útočné formace Torpeda se prosadil letos poprvé, 2:1! Asistence: Vladimir Galuzin, Michail Grigorev.
    28:41 Sergej KOSTICYN - 2:1

28:59
    Novgorod při chuti! Nyní střílel z mezikruží Žukov, Krasotkin ale předvedl dobrý postřeh.

29:29
    Zakázané uvolnění domácích se pískat nebude, Ježov tak musí hrát puk.

30:01
    Střely na branku: 16 – 9

30:20
    Torpedo nespěchá s rozehrávkou.

31:01
    Krátce po polovině zápasu tedy Novgorod znovu vede nad Toljatti, tentokrát 2:1.

31:55
    V rohu v obranné třetině domácích bojuje o touš hned několik hráčů.

32:32
    Zakázané uvolnění od Torpeda.

32:32
    Oddechový čas pro domácí.

32:32
    Můžeme znovu pokračovat. Po icingu a oddechovém čase se vhazuje po pravici Ivana Lisutina.

32:50
    Přechod Novgorodu do útočné třetiny nebyl dle pravidel – čároví pískají postavení mimo hru.

33:03
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Jan Muršak – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min., nesportovní chování).

33:03
    Lada má k dispozici další přesilovou hru. Dokáže srovnat na 2:2?

34:04
    Domácím se již podařilo ubránit první minutu z početní výhody soupeře.

34:54
    Do konce trestu již zbývá posledních pár vteřin.

35:03

35:31
    Střely na branku: 16 – 15

39:01
    Hlasatelem ohlášena poslední minuta druhé periody.

39:29
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Jevgenij Mozer – 2 min., držení protihráče).

39:29
    31 vteřin před koncem třetiny je tu další početní výhoda Lady.

39:57
    Prostřední dvacetiminutovka nám již nic dalšího nenabídne.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Čtyřicet minut utkání za námi. V prostřední dvacetiminutovce jsme viděli dvě branky – po jedné na každé straně. Ve 25. minutě nejprve srovnával na 1:1 Semjon Valujskij. O čtyři minuty později ale domácí znovu vedli. Přesilovou hru totiž využil Sergej Kostycin. Závěrečná třetina slibuje zajímavou podívanou!

Čas strávený v útočném pásmu: 07:23 – 08:26

Lada začne třetí třetinu na přesilové hře. Do konce trestu Mozera ještě zbývá 1 minuta a 29 vteřin.

Obě mužstva se vrátila zpět na ledovou plochu. Přestávka po druhé třetině tedy spěje do svého konce.

40:01

40:10
    Jak již bylo zmíněno – úvod periody se nese v duchu přesilové hry Toljatti.

41:00
    Ještě necelá půlminuta přesilovky hostů.

41:29

41:35
    Hostům se vůbec nepodařilo ohrozit Lisutina.

42:05
    Jeden z domácích útočníků otestoval Krasotkinovu pozornost.

44:10
    Domácí odskakují na začátku čtvrté minuty ve třetině o dva góly! Autorem branky je DENIS PARŠIN, pro něhož je to osmá trefa v sezoně 2017/2018. Asistence: Jurij Sergijenko.
    44:10 Denis PARŠIN - 3:1

45:01
    Střely na branku: 19 – 18

46:15
    Oba brankáři zatím nejsou v závěrečné periodě nějak výrazně zaměstnáváni.

46:50
    Nyní ale dva zásahy pro domácího gólmana Lisutina.

47:55
    Vyloučení v týmu Lada Toljatti (Denis Ježov – 2 min., držení protihráče).

47:55
    Hokejisté Novgorodu mají možnost navýšit svůj náskok. Podaří se jim to?

48:56
    První polovina z trestu Ježova je za námi.

49:55

50:01
    Střely na branku: 23 – 21

51:01
    Necelých devět minut do konce. Novgorodu se podařilo ve 44. minutě zvýšit na 3:1 zásluhou Paršina a toto skóre platí i nyní.

52:40
    Domácí vyzkoušeli Krasotkina hned třikrát, gólman Lady ale vždy připraven.

53:10
    A další zásahy pro mladého ruského brankáře hostů. Toljatti tak stále ještě může díky němu pomýšlet na nějaký bodový zisk z tohoto utkání.

53:45
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Jurij Sergijenko – 2 min., nedovolené bránění).

53:45
    Díky přesilovce je tu dobrá šance pro Ladu na to, aby snížila náskok soupeře.

53:46
    Sergijenkovi již začala druhá trestná minuta, Lisutin zatím bez práce.

55:45

55:51
    Lada nakonec vyslala na Lisutinovu svatyni při přesilovce celkem čtyři střelecké pokusy.

56:01
    Střely na branku: 29 – 25

57:11
    Čas na srovnání se ale hostům krátí.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!

59:04
    Hosté se zatím nedostali ani ke hře bez brankáře. Běží již poslední minuta!

59:54
    Blíží se konec utkání, všechny tři body zůstanou doma.

Je tu konec! Torpedo poráží doma Ladu 3:1. Sledovali jsme však poměrně vyrovnaný souboj, třetí třetinu si však domácí dokázali pohlídat. Vítěznou branku vstřelil v 29. minutě Sergej Kosticyn. Gólman Ivan Lisutin pak zase pomohl k výhře Novgorodu 24 úspěšnými zásahy!

Nejvyšší ice time

NNO: Michail Grigorev (O) – 21:35 (27 střídání)

TOG: Charles Genoway (O) – 24:12 (31 střídání)

Příští utkání obou mužstev

NNO:
    PO 20. 11. 2017, 17:00:
    doma s Metallurgem Magnitogorsk

TOG:
    na ledě Severstalu Čerepovec

Ode mě je to již vše. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek sobotního večera! (17:35:02)

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 4. Dugin (Daugavinš, Kundrátek), 29. S. Kosticyn (Galuzin, Grigorev), 45. Paršin (Sergijenko) – 25. Valujskij (Soin)

Rozhodčí: Jurij Oskirko, Anton Kislov – Nikita Viljugin, Alexej Maitak