Columbus – NY Rangers 2:0 (kon.) | Detroit – Buffalo 3:1 (kon.) | Philadelphia – Calgary 4:5 (po pr.)
Dallas – Edmonton 6:3 (kon.) | Ottawa – Arizona 2:3 (po pr.) | Winnipeg – New Jersey 5:2 (kon.)
Los Angeles – Florida 4:0 (kon.)
Ottawa Senators
2:3 (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)
Arizona Coyotes
Sobota 18.11.2017, 20:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje! 18. listopadu 2017 je v zámoří na programu celkem třináct zápasů NHL. Pět z nich přitom začíná o něco dříve, než-li obvykle. Jedním z nich bude i souboj mezi Ottawou Senators a Arizonou Coyotes. Úvodní vhazování bude v Canadian Tire Centre vhozeno ve 20:00! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.
    Ottawa Senators vs Arizona Coyotes, 20:00 SEČ

Ottawa Senators vs Arizona Coyotes

Ottawa Senators (8-4-5)

Senators dnešním zápasem s Arizonou Coyotes zakončí svou sérii tří zápasů doma. První utkání bylo ovšem hrané ve švédském Stockholmu.
    V minulém zápase podlehli Sens doma Pittsburghu Penguins 1:3. Jedinou branku vstřelil v 51. minutě Jean-Gabriel Pageau. Gólman Craig Anderson zapsal do statistik 26 zákroků.
    Po dnešním duelu odcestují ottawští do Manhattanu, kde hned zítra začnou s New Yorkem Rangers třízápasový trip.

Arizona Coyotes (3-15-3)

Hokejisté Coyotes se momentálně nacházejí na čtyřzápsovém tripu po Kanadě. Po dvou odehraných zápasech (s jednou výhrou a jednou prohrou) se dnes představí na ledě Ottawy Senators.
    Naposledy se Kojoti představili na ledě Montrealu Canadiens, kde zvítězili 5:4 a připsali si tak teprve třetí výhru v sezoně. Vítěznou branku vstřelil v 51. minutě v přesilové hře Christian Fischer!
    Poslední utkání tripu odehrají Coyotes na ledě Toronta Maple Leafs.

Češi a Slováci v tomto utkání

Do tohoto utkání nenastoupí žádný český ani slovenský hokejista.

Pěkný sobotní večer dámy a pánové! Vítejte ještě jednou při sledování utkání NHL mezi Ottawou Senators a Arizonou Coyotes. Začínáme zhruba za 45 minut!
    Canadian Tire Centre - dějiště dnešního utkání

V Canadian Tire Centre začalo předzápasové rozbruslení.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Ottawa Senators: Condon (C. Anderson) – Claesson, E. Karlsson (C), Phaneuf (A), Oduya, Borowiecki, Ceci – Dzingel, Duchene, B. Ryan – Pyatt, Brassard, Mark Stone (A) – Hoffman, Pageau, DiDomenico – Burrows, N. Thompson.

Arizona Coyotes: Raanta (Wedgewood) – Ekman-Larsson (A), Connauton, Goligoski, Demers, Hanley, L. Schenn – Perlini, Stepan (A), Rieder – Keller, Richardson (A), Fischer – Domi, Dvorak, Rinaldo – Martinook, Cousins, Duclair.

Rozhodčí: Dan O’Rourke, Chris Schlenker – Brian Murphy, Mark Shewchyk.

ARI: Raanta – Goligoski, L. Schenn – Domi, Dvorak, Rinaldo

Hokejisté Coyotes se pokusí zvítězit podruhé v řadě za sebou, což se jim v letošní sezoně ještě nepovedlo! Na druhé straně Senators zase budou bojovat o to, aby vylepšili svou bilanci doma, kde se jim zatím příliš nedaří.

Obě mužstva nastupují na ledovou plochu.

Zahajovací formace seřazeny na modrých čarách, diváci si nyní vyslechnou americkou a kanadskou státní hymnu.

Hymny za námi, utkání začne co nevidět!

Na úvodní vhazování se stavějí do středového kruhu Derrick Brassard a Christian Dvorak, jdeme na to!

00:01

00:03
    Buly pro Coyotes.

00:09
    Přechod do útočné třetiny hostům ovšem nevyšel – čároví pískají ofsajd.

00:27
    O první střelu se ale postarali domácí, konkrétně Brassard. Raanta ale bez problémů vyrazil.

00:36
    Nyní je tu prudká Karlssonova střela od modré, gólman Arizony znovu připraven.

01:23
    Nyní první zásah pro Condona. Po přihrávce Kellera střílel zprava Richardson.

01:40
    Coyotes s pukem ve vlastní třetině, obě mužstva znovu střídají.

01:58
    Od levého mantinelu zkoušel Condonovu pozornost Rieder. Brankář Ottawy podržel touš v lapačce.

02:04
    Domácí vyhráli buly v obranné třetině, puk z ní ale dostat nedokázali.

02:47
    Nyní už ale nahazoval z ostrého úhlu na Raantovu svatyni Karlsson, kotouč byl ale sražen do ochranné sítě.

02:49
    Vhazovalo se po levici Anttiho Raanty.

03:01
    Bilance Senators doma: 4-4-4

03:20
    Connauton rozjíždí útočnou akci Kojotů od vlastní branky.

03:38
    Daleko se ale hosté nedostali. Nyní nahodil do útočné třetiny svého mužstva Brassard.

03:44
    Arizona vyhazuje za cenu icingu, vhazovat se tedy bude poblíž Raanty.

04:02
    Pyattova střela zblokována Ekmanem-Larssonem mimo Raantův dosah.

04:12
    Dobrá šance pro Sens! Střelu Stonea od modré ještě tečoval před brankou Brassard, Raanta však stihl zasáhnout!

04:22
    Další icing hostů.

04:36
    Nyní je tu ale pokus jednoho z útočníků Coyotes, Condon však pozorný.

05:01
    Střely na branku: 3 – 2

05:08
    Rozehrávka Hanleyho nepřesná – čároví pískají další zakázané uvolnění Arizony.

05:25
    O touš se intenzivně bojuje v rohu v obranné třetině hostů.

05:50
    Goligoski zblokoval střelecký pokus Ryana, Raanta tak bez práce.

06:29
    Schenn se vrací s kotoučem do vlastní třetiny.

06:45
    Arizona pouze odevzdala puk soupeři, obě mužstva odcházejí vystřídat.

07:15
    Perlini hledal někoho ze svých spoluhráčů mezi kruhy, to se mu však nezdařilo.

07:23
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Tom Pyatt – 2 min., držení protihráče).

07:23
    Po reklamní přestávce si první přesilovou hru v tomto utkání zahrají hosté.

07:23

07:27
    Domácím se daří na úvod oslabení vyhodit.

07:51
    Oduya vybojoval puk, Ceci tak následně může znovu osvobodit své mužstvo.

08:16
    Raanta ponechal nahození Pageaua ze střední zóny ve své rukavici, vhazovat se tedy bude poblíž finského brankáře.

08:24
    Začala druhá minuta z Pyattova trestu, Condon zatím zasahovat nemusel.

08:48
    Domiho střela z pravého kruhu pro vhazování ještě tečována Duclairem, Condon ale připraven na správném místě.

09:17
    Další střela od Domiho, tentokrát zblokována Oduyou.

09:23

10:01
    Střely na branku: 4 – 5

10:15
    Rinaldo nahodil do útočné třetiny, jeho spoluhráči ale střídají.

10:45
    Karlssonova rozehrávka nepřesná, na puk se tak dostává soupeř.

11:20
    Znovu dobrý forčekink Arizony, domácí mají problém rozehrát.

11:54
    Duchene se daleko nedostal, kupředu znovu míří aktivní Kojoti.

12:03
    Richardson nabral dobrou rychlost, až před Condona se ale nedokázal protlačit.

12:11
    Kotouč v ochozech Canadian Tire Centre, následuje druhá reklamní přestávka.

12:11
    Konec reklamní přestávky, Brassard a Richardson na vhazování po pravici Mika Condona.

13:01
    Na modré napřáhl ke střele Ceci, Raanta jen vyrazil.

13:05
    Z druhé strany to pak ještě zkoušel Oduya, jeho střela ale zblokována Dvorakem.

13:14
    Ottawští vyhodili přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

13:43
    Thompson se nebezpečně pohyboval na Raantově brankovišti, gólman Kojotů ale odolal.

14:14
    Stone projel s kotoučem přes modrou čáru a následně našel křižnou přihrávkou Brassarda, Raanta se ale stačil přemístit.

14:49
    Na opačné straně kluziště přenechal na levé straně Cousins Martinookovi, jeho pokus byl ale zblokován bránícím hráčem.

15:01
    Střely na branku: 6 – 5

15:24
    Ryan zblokoval střelu Ekmana-Larssona, Condon tak znovu bez práce.

16:17
    Phaneuf na Pageaua, ten však nezpracoval.

16:39
    Condon má po střele Schenna z pravé strany touš ve svém držení. Na řadě další z reklamní přestávek.

16:39
    Můžeme znovu pokračovat. Thompson a Dvorak v souboji na buly po levici gólmana Otawy.

16:53
    Duclair hledal před brankou Domiho, přihrávku ale zblokoval jeden z beků Sens.

17:11
    Zakázané uvolnění ze strany domácích, vhazovat se tedy bude znovu poblíž Condona.

17:39
    Další icing od svěřenců Guye Bouchera.

17:49
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Domácí otevírají na konci osmnácté minuty skóre tohoto utkání! Po vyhraném buly přihrál Pyatt na MARKA STONEA, který se rozhodl při situaci 2 na 1 s Brassardem vystřelit z levého kruhu pro vhazování a udělal dobře. Raanta neměl šanci, 1:0 pro Sens! Asistence: Tom Pyatt, Johnny Oduya.
    17:49 Mark STONE - 1:0

17:51
    Pro Marka Stonea je to již třináctá trefa v sezoně!

18:39
    Coyotes se pokoušejí odpovědět. Střela Goligoski od modré čáry ale postrádala přesnost.

18:57
    A další pokus z hole zkušeného beka hostů. Tentokrát jej zblokoval Ceci do ochranné sítě.

19:01
    Ohlášena byla poslední minuta první dvacetiminutovky.

19:19
    Arizona právě vstřelila branku!
    Netrvalo dlouho a je srovnáno! Do samostatného úniku se dostal po přesné Demersově přihrávce ANTHONY DUCLAIR a forhendovým blafákem doslova vykoupal Condona v brance. 1:1! Asistence: Jason Demers.
    19:19 Anthony DUCLAIR - 1:1

19:21
    Rodák z kanadského Pointe-Claire vstřelil svou čtvrtou branku v sezoně 2017/2018, celkově je to jeho třicátá v kariéře!

19:52
    Brassard svou přihrávkou z levého rohu nenašel nikoho ze svých spoluhráčů před Raantou.

19:58
    Úvodní perioda již nic dalšího nenabídne.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Úvodních dvacet minut nabídlo velmi svižný hokej a také dvě branky – po jedné na každé straně. Skóre se ale měnilo až v 18. minutě, kdy dostal Sens do vedení Mark Stone. O 1 minutu a 30 vteřin ale srovnal na 1:1 Anthony Duclair. Uvidíme, co nás čeká v následujících dvou třetinách. Rozhodně nikam neodcházejte!

Statistiky po 1. třetině v grafické podobě

Hokejisté Senators a Coyotes se vracejí zpět ze šaten na ledovou plochu, druhá perioda tedy začne za několik málo okamžiků.

20:01

20:14
    Na úvod je tu bekhend Pyatta z pravé strany, Raanta zasahuje bez výraznějších problémů.

20:18
    Stepan vyhrál buly v obranné třetině, Arizona na kotouči.

20:55
    Centr první útočné řady nahodil do útočné třetiny, následně odchází za svými spoluhráči vystřídat.

21:20
    Od modré vystřelil Ryan, Raanta vyrazil.

21:33
    Další střela domácích. Tenotokrát to byl Pageau.

21:48
    Sens znovu vedou! Ceciho střela od modré čáry byla zblokována, k odraženému kotouči se pak na levé straně dostal osamocený obránce MARK BOROWIECKI, a ten již dostal puk za Raantova záda. 2:1! Asistence: Jean-Gabriel Pageau, Cody Ceci.
    21:48 Mark BOROWIECKI - 2:1

21:50
    Pro beku Senátorů je to druhý gól, třetí bod v tomto ročníku!

22:00
    Hoffmanova střela z úctihodné vzdálenosti míjí tři tyče.

22:31
    DiDomenico zblokoval střelecký pokus Schenna, Condon tedy zasahovat nemusel.

22:47
    Domácí se následně provinili icingem.

23:33
    Hanley se ujímá puku za vlastní brankou.

23:47
    Goligoski si nerozuměl se Stepanem, útočná akce Arizony tak končí.

24:02
    Hosté se ale dostali ve střední zóně zpět na puk. Z ostrého úhlu pak zkoušel štěstí právě Stepan, Condon ale dokázal zasáhnout.

24:16
    Po Ryanově dobré akci ještě dorážel Duchene, na Raantu si však nepřišel a nadále tak musí čekat na první gól/bod v novém působišti.

25:01
    Střely na branku: 11 – 9

25:28
    Duclairovu útočnou akci zastavil dobře postavený Phaneuf.

25:42
    A znovu dobře zkušený obránce Sens. Tentokrát zblokoval Domiho střelu do ochranné sítě.

25:44
    Vhazovalo se po pravé ruce gólmana Ottawy.

26:14
    Brassardova přihrávka od pravého hrazení zblokována Demersem.

26:35
    Domiho nepřesnou přihrávku zachytil Hoffman a domácí tak míří do útoku.

27:10
    Claessonova střela z levé strany končí v rukavici Raanty. Proběhne první reklamní přestávka ve druhé třetině.

27:10
    Thompson a Stepan na vhazování po pravici Anttiho Raanty, zpět do akce!

28:02
    U branky Sens se dostal ke střele Stepan, Condon ale předvedl dobrý zákrok.

28:05
    Střely na branku ve druhé třetině: 4 – 2

28:36
    Karlssonova střela od pravého mantinelu, gólman Kojotů vyrazil.

28:48
    Je tu signalizovaný trest pro Sens.

29:10
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Derick Brassard – 2 min., podražení).

29:10
    Druhá početný výhoda Arizony v tomto utkání. Dočkáme se vyrovnání? Vhazování po levici Mika Condona.

29:12
    Dvorak vyhrál buly.

29:25
    Do zajímavé pozice se dostal na pravé straně Dvorak, kotouč ale nedokázal usměrnit za Condonova záda!

29:28
    Pageauovi se nyní ovšem daří vyhodit.

30:11
    První polovina z trestu Brassarda je pryč.

30:19
    Střela Ekmana-Larssona od modré minula Condonovu branku, gólmanovi domácích se následně pak podařilo přikrýt kotouč pod svou rukavici.

31:00
    Nyní střílel zleva Keller, Condon ale připraven. 10 vteřin do konce trestu Brassarda.

31:10

31:31
    Střely na branku: 13 – 14

31:35
    Po Karlssonově přihrávce otestoval Raantu z první Brassard.

31:42
    Icing Arizony.

32:16
    Duchenova střela tečována Ryanem, Raanta ale předvedl dobrý postřeh.

32:18
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Luke Schenn – 2 min., podražení).

32:18
    Po reklamní přestávce si první přesilovou hru v utkání zahrají domácí Sens.

32:18
    Pokračujeme. Brassard a Richardson na vhazování po pravici Anttiho Raanty.

32:30
    Hostům se podařilo dostat puk pryč z obranného pásma.

33:18
    Schennovi již běží druhá trestná minuta.

33:51
    Dobrá střela Phaneufa, Raanta ale na jedničku.

33:57
    Jeden z hráčů Senators zahrál vysokou holí, vhazování nařízeno do střední zóny.

34:18

34:44
    Schenn našel na středu Stepana, jehož následný střelecký pokus provětral Condonovu lapačku. Po přerušení je tu další reklamní přestávka.

34:44
    Pojďme zpět do zápasu. Vhazuje se po pravé ruce brankáře domácích.

35:01
    Střely na branku: 17 – 15

35:02
    Condon přerušuje hru, vhazovat se bude opět po jeho pravici.

35:35
    Svěřenci Ricka Toccheta vyhodili na zakázané uvolnění, hra se tak přesune před Raantu.

35:45
    Rychle ale na opačnou stranu. Domi zkoušel od levého mantinelu Condonovu pozornost.

36:07
    Stepan ve výborné šanci, Condon ale vytáhl skvělý zákrok!

36:34
    Další Stepanův pokus, tentokrát zblokován Burrowsem.

36:52
    Nyní zblokoval střelu soupeře Dzingel, kotouč následně skončil v ochranné síti.

36:56
    Ihned po vyhraném vhazování Richardsona pálil Connauton, Condon ale znovu dobře.

37:33
    Branka za zády brankáře Ottawy mimo své obvyklé postavení, hra přerušena.

37:33
    Rozhodčí nařizují buly do střední třetiny.

37:53
    Hokejisté Sens vyhodili na icing.

38:07
    Brassardova střela, Raanta vyráží.

38:17
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Jason Demers – 2 min., podražení).

38:17
    Bude druhá početní převaha domácích využita? Vhazování po levici Anttiho Raanty.

38:20
    Duchene úspěšný na buly.

38:34
    A nejnovější akvizice Senátorů nyní také vyzkoušela zleva Raantu.

38:56
    Odpískána hra vysokou holí, vhazovat se bude poblíž Condona.

39:01
    Hlasatelem ohlášena poslední minuta druhé periody.

39:20
    Gólman hostů si našel u své pravé tyče kotouč a následně jej dostal do své moci.

39:59
    V závěru třetiny ještě střílel nadvakrát Hoffman, Raanta ale ani v jednom případě zasahovat nemusel.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Čtyřicet minut minulostí. Domácím vyšel vstup do druhé dvacetiminutovky na výbornou. Již po 1 minutě a 48 vteřinách totiž překonal Raantu bek Mark Borowiecki. V následujících minutách se obě mužstva dostala do několika dobrý příležitostí, branky jsme se ale další již nedočkali.

Statistiky po 2. třetině v grafické podobě

Obě mužstva se vrátila zpět na led Canadian Tire Centre, třetí dvacetiminutovka nám odstartuje za malou chvíli!

40:01

40:17

40:19
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Alex Goligoski – 2 min., vysoká hůl).

40:19
    Vzápětí je tu ale další přesilová hra domácích. Vhazování po pravici Anttiho Raanty.

40:24
    Martinook vyhrál buly, hostům se následně daří vyhodit až k soupeřově brance.

40:45
    Z mezikruží už ale střílel Dzingel, avšak nepřesně.

41:05
    Arizona se znovu osvobozuje.

41:20
    První polovina z početní výhody Sens je za námi.

41:41
    Od modré čáry střílel Karlsson, Raanta ale vyrazil.

42:19

42:27
    Domiho pokus zblokován Phaneufem.

42:47
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Anthony Duclair.

42:47
    Hokejisté Coyotes budou hrát znovu v oslabení! Vhazování po pravici gólmana hostů.

43:48
    Začala druhá minuta z trestu hostů za příliš mnoho hráčů na ledě, Raanta zatím bez práce.

43:57
    O puk se bojuje u pravého hrazení v obranné třetině Arizony.

44:04
    Až nyní je tu střela Duchenea, Raanta vyrazil.

44:16
    Nyní to zkoušel od modré čáry Karlsson, avšak minul tři tyče.

44:47

45:01
    Střely na branku: 23 – 19

45:50
    Brassard s Hoffmanem startují kupředu.

46:09
    Claessonova střela od modré zblokována Cousinsem.

46:18
    Ofsajd domácích hokejistů, ke slovu se přihlásila první reklamní přestávka ve třetí dvacetiminutovce.

46:18

46:25
    Rozehrávka Kojotů skončila icingem.

46:29
    Ryan se obtočil kolem Raantovy svatyně, zakončit se mu ale ideálně nepodařilo.

47:00
    Do šance se nyní snažil protlačit po pasu Ryana Duchene, Raanta ovšem dával pozor.

47:21
    Zakázané uvolnění Senators.

47:31
    Střely na branku ve třetí třetině: 5 – 1

47:33
    Během krátké chvíle je tu další icing domácích.

48:15
    Burrows jen odevzdal puk soupeři.

48:38
    Calesson zblokoval střelecký pokus Domiho, Condon tak bez práce.

49:02
    Arizonští s pukem ve vlastním pásmu, obě mužstva střídají.

49:48
    Hanleyho střelu z pravé strany vykopl Condon pravým betonem.

50:01
    Střely na branku: 25 – 21

50:10
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Ryan Dzingel.

50:10
    Ještě před začátkem přesilové hry Kojotů ale proběhne druhá reklamní přestávka v závěrečné třetině.

50:10
    Jdeme na to! Vhazování po levici Mika Condona.

50:59
    Ekman-Larsson napřáhl na modré ke střele, brankář Sens ale vyrazil.

51:11
    Začíná druhá minuta přesilovky Coyotes.

51:32
    Hosté využívají přesilovou hru, je srovnáno! ANTHONY DUCLAIR nejprve nezpracoval přihrávku Goligoskiho z obranné třetiny Coyotes. Condon vyjel proti puku, to se mu však vymstilo. Již zmíněný útočník hostů dokázal následně dostat černou pryž do branky Senators. 2:2! Asistence: Alex Goligoski, Oliver Ekman-Larsson.
    51:32 Anthony DUCLAIR - 2:2

51:35
    Pro Anthonyho Duclaira druhá branka v tomto utkání!

52:17
    Prudká střela Karlssona od střídačky Arizony, Raanta zasahuje.

52:46
    Duclairova přihrávka nepřesná, na puk se tak dostává soupeř.

53:32
    Po střele Stonea ještě dorážel Brassard, Raanta ale v obou případech podržel své spoluhráče!

54:18
    Ottawští znovu vyhodili na zakázané uvolnění.

54:35
    Condon zastavil střelu Domiho. Po přerušení se ke slovu přihlásila další z reklamních přestávek.

54:35
    Pokračujeme vhazováním mezi hole Pageaua a Dvoraka po pravici Mika Condona.

55:01
    Střely na branku: 29 – 25

55:55
    Stone zavezl touš do útočné třetiny.

56:06
    Borowieckiho projektil končí v Raantově moci, hra přerušena.

56:23
    Rieder protečoval do útočného pásma Coyotes.

56:38
    Kotouče se ale ujal Phaneuf, který nyní organizuje útočnou akci Sens.

57:17
    Po Ryanově střele nastal před Raantou pořádný zmatek, Kojoti ale odolali!

57:29
    Duchenovu střelu zblokoval Richardson.

57:44
    Na druhé straně zase střílel Keller, Condon ale zasahovat nemusel.

58:10
    Goligoski zatím vyčkává s toušem ve vlastním pásmu.

58:35
    Hoffman před branku na Ceciho, ten byl faulován!

58:36
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Tobias Rieder – 2 min., hákování).

58:36
    Oddechový čas pro domácí.

58:36
    1 minuta a 24 vteřin do konce, domácí mají k dispozici přesilovou hru, při níž mohou rozhodnout toto utkání! Duchene a Richardson na vhazování po levici Anttiho Raanty.