Pardubice – Žďár n/S 5:4 (kon.) | Chomutov – Kladno 6:1 (kon.) | Kometa Brno – Salzburg 1:3 (kon.)
Sparta – Mladá Boleslav 5:2 (kon.) | Warriors Brno – Olomouc 1:3 (kon.) | HC Plzeň – HC Litvínov 6:2 (kon.)
Mountfield HK – Havlíčkův Brod 3:5 (kon.) | Liberec – Letňany 5:1 (kon.) | Zlín – Havířov 2:0 (kon.)
Třinec – Vsetín 3:6 (kon.)
HC Kometa Brno
1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
EC Red Bull Salzburg
Sobota 18.11.2017, 12:30Extraliga staršího dorostu • Skupina D

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Ještě jednou vás vítám u dvacátého kola Extraligy staršího dorostu skupiny "D". V dnešním utkání se střetne domácí HC Kometa Brno, které patří třetí příčka s rakouským EC Red Bull Salzbrg. Ten s velkým náskokem vede celou skupinu.

Jak již bylo řečeno, Kometě patří třetí příčka po patnácti odehraných kolech. Na svém kontě má pětadvacet bodů za osm výher v základní hrací době a jedné prohře v prodloužení. Na druhou příčku ztrácí Brno čtyři body. Na říčku za sebou má náskok již deseti bodů. Komeťáci vsítili za patnáct zápasů 51 gólů. Brněnskou ofenzivu táhne Kapitán Michal Kadlic se třinácti body.

Kometu čeká ve dvou dnech druhé utkání. Ve včerejším utkání dokázali Brňané přehrát Olomouc 7:4. O své výhře rozhodli ve druhé třetině, kdy dokázali vsítit čtyři branky.

Jediný zahraniční klub s soutěži vévodí tabulce. Za patnáct odehraných utkání ztratil rakouský soupeř jediný bod za výhru v prodloužení. Nejproduktivnějším hráčem rakouského celku je útočník Marcel Barinka, který si ve 14 zápasech připsal 29 bodů za 14 gólů a 15 asistencí. Dominanci nejlepšího týmu ligy podtrhuje skvělá bilance hráčů v tabulce pravdy, které vévodí Igor Alanov s 33 plusovými body. Rakouský tým vede také v týmových statistikách, na soupeře vystřelí průměrně přes 48 střel v utkání, naopak na vlastního brankáře jich pustí pouze necelých 16. Má téměř 28% úspěšnost využití přesilových her a více než 94 % ubráněných oslabení.

I Salzburg odehrál včera venkovní utkání. Na ledě Jihlavy zvítězil jednoznačně 9:2. I soupeř Brna rozhodl své utkání v druhé třetině, kdy padlo do jihlavské sítě pět gólů.

První utkání obou celků dopadlo lépe pro tým z Rakouska, který vyhrál kontumačně 5:0, když po neshodách kvůli výrokům rozhodčího Brňané na protest ukončili zápas.

HC Kometa Brno: Dostál (Holata) – Věžník, Kowalczyk, Sedláček, Mlčák "A", Vašíček "A", Kučeřík, Studený – Popelka, Caha, Minárik, Svoboda, Gajarský, Střondala, Zajíček, Kavický, Del Favero, Kunc, Plášek, Kadlic "C".

EC Red Bull Salzburg: Mnich (Bugl) – Wirt, Peskoller, Pasanen, Zündel "A", Alanov, Wimmer, Szuber – Schütz "C", Lindner, Lobach "A", Barinka, Schitz, Harnisch, Hede, Vogt, Jentzsch, Huber, Peterka, Dube, Wallner.

Rozhodčí: Dufka – Kleprlík, Mikoviny.

00:01

00:01
    Úvodní buky vyhráli domácí, kteří ihned nahazují do útočného pásma.

00:34
    Kometa dobře napadala rozehrávku hostů, ti se však dokázali dostat z těžké situace a přejít do útoku.

01:12
    Nepřesná přihrávka Salcburku znamená zakázané uvolnění.

01:27
    Kučeřík dvakrát pálil od modré, vždy jen do soupeřova brankáře.

02:16
    Plášek se prohnal kolem pravého mantinelu, dostal se až z úhlu pro střelu, ale i tak zkusil štěstí. Mnich byl přitisknut na tyči a přerušuje hru.

02:51
    Salcburku se nedaří překonat útočná modrá. Povedlo se to až Alanovi, jenže o puk rychle přišel.

03:42
    Mlčák vysokým obloučkem posílá puk do středního pásma, kde jej berou hosté.

04:27
    Popelka se dostal do zajímavé šance, jenže nemohl zakončit po faulu Wimmera.

05:19
    Mnich přerušuje hru po přízemní střele.

05:31
    Gajarský si špatně zpracoval kotouč na útočné modré. Této situace využili hostující hráči, kteří jeli dva na jednoho. Dostál dokázal první pokus chytit. Ke druhému se již rakouský hráč nedostal, protože byl hákován Kadlicem.

06:50
    Salcburk již je v pěti a má krátkou přesilovou hru.

07:12
    Býkům se nedaří dostat do útočné třetiny. Jedinou větší šanci měl Schitz, který se však ke střele nedostal.

08:03
    I Brno již je kompletní. Útok Brňanů zastavuje ofsajd.

08:37
    Rakušané se teď před brankou ocitli ve třech proti jednomu. Lobach dostal puk na levý kruh a zkusil zakončit. Dostál se však rychle přesunul a zneškodnil velkou šanci hostů.

09:20
    Mnich si připisuje další zákrok a přerušuje hru.

09:38
    Del Favero se ihned po vhazování dostal před brankáře a zkusil bekhendovou kličku, tu však přetáhl a netrefil bránu.

10:30
    V obranném pásmu Komety se u levého mantinelu bojovalo o kotouč. Hlavní rozhodčí však neviděl zájem hrát puk a přerušuje hru,

11:10
    A další přerušení. Tentokrát rakouský hráč zalehl kotouč za brankou Dostála a rozhodčí vykazuje hru do středního pásma.

11:33
    Kowalczyk zkusil střelu od modré s nápřahem, pouze do betonu Mnicha.

12:24
    Minarík se ve velké rychlosti dostal až před brankáře, zkusil rychlou přihrávku k druhé tyči.Puk však nikdo nezpracoval.

13:29
    Wallner se dostal těsně před Dostála a nedokázal zakončit střelu bekhendem.

14:16
    Střondala se dostal s pukem těsně za modrou čáru a přišel o puk. Hosté se však rychle po té dopouští zakázaného uvolnění.

15:21
    Wimmer vystřelil z mezikruží. Střela byla zablokovaná a vrátila se ke střelci, ten již na druhý pokus neměl čas.

16:00
    Brno je momentálně v těžké defenzivě a pomáhá si pouze vyhozením do středního pásma.

16:42
    Gajarský zůstal v útočném pásmu déle než bylo nutné a Brnu je pískán ofsajd.

17:06
    Kowalczyk vyslal tvrdou a svižnou střelu k levé tyči. Rána jen rozduněla mantinel za brankou.

17:37
    Salcburk se rychle pokusil přejít modrou čáru, to se nepovedlo a je pískán další ofsajd.

18:11
    Lobach se pokusil překonat Dostála z úhlu. Nepovedlo se.

18:48
    Hosté teď měli obrovskou šanci. Puk dostal na levou tyč nikým nehlídaný Harnisch, který měl před sebou úplně volnou branku. Jenže trefil pouze tyč z úhlu, po kterém puk putoval po brankové čáře pryč z brankoviště.

19:30
    Kometa se dopouští zakázaného uvolnění.

20:00

V první třetině jsme gól neviděli, ovšem nudit se v hale nikdo nemohl. Oba celky předvádí rychlý a svižný hokej s brankovými šancemi. Hostující Salcburk měl hlavně na konci třetiny velkou šanci. Ani ta však neskončila brankou.

20:01

20:01
    Salcburk vyhrál vhazování a ihned se pouští do útoku. Lobach zkusil střelu zápěstím na pravou tyč. Dostál se nalepil na tyč a nedal šanci ke skórování.

21:06
    Salcburk je stále v držení kotouče. Opět to byl Lobach, který si nabruslil do pásma a tvrdou střelou mířil na pravou tyč. Dostál vyrazil ramenem do rohu.

22:03
    A Dostál si připisuje další zákrok po střele Harnische.

22:24
    Domácí obránci se neshodli, kdo bude hrát puk a hráči Salcburku se málem dostali do velké šance. Díky vracejícím útočníkům bylo nebezpečí zažehnáno.

23:02
    Další útok hostů zastavil ofsajd a v krátkém časovém rozmezí je hostům pískáno zakázané uvolnění.

23:38
    Kometa se poprvé v druhém dějství dostala do útočného pásma. Kowalczyk však neudržel kotouč a do předu jdou opět hosté.

24:35
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Wirt – 2 min., sevření puku rukou).

24:50
    Kadlicova střela z levé strany hřiště trefila hokejku obránce a Salcburk vyhazuje touš pryč z pásma.

25:40
    Gajarský dostal puk na pravou stranu, vybruslil si do lepší pozice, jenže Mnicha nepřekonal.

26:16
    Brno musí na závěr přesilovky začít od vlastní brány.

26:38
    Wirt již je na ledě. Brnu je ve vlastním pásmu pískána vysoká hokejka a bude se tak vhazovat po levici Dostála.

27:00
    Kowalczyk se dostal na střed modré čáry, měl úplně prázdno před bránou, jenže puk mu sjel na patku hokejky. Ploužící puk berou hosté.

27:33
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Wallner – 2 min., vysoká hůl).

27:53
    Brno nezačíná druhou přesilovou hru dobře. Salcburk si podržel puk a následně vyhodil.

28:39
    Kowalczyk posílal puk na teč před bránu, puk skončil až na betonech Mnicha.

28:51
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Kučeřík.

29:08
    Michal Kunc se technicky dostal přes tři obránce hostí, následně zkusil zakončit střelou zápěstím, to však byla z celé akce nejhůře provedená věc. Střela vůbec nešla na branku.

30:23
    Rakouský tým má půlminutovou přesilovou hru. Ovšem přechod přes modrou nebyl dle regulí a je pískán ofsajd.

31:02
    Už i Brno je v pěti hráčích.

31:46
    Minarík měl možnost jet sám na Mnicha, jenže jeden ze spoluhráčů byl v ofsajdu.

32:03
    Schütz se motal před bránou domácích, snažil se tečovat letící puk, ovšem mimo bránu.

32:54
    Barinka vyslal jedovatou střelu, která však mířila nad.

32:57
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Kowalczyk – 2 min., podražení).

33:15
    Kometa dobře napadala hostující rozehrávku a získala puk. Následně se jí podařilo ušetřit pár vteřinek z trestu.

34:07
    Hostujícím hráčům se nedaří usídlit v útočném pásmu.

34:13
    Až půl minuty před koncem se to povedlo, ale k větší gólové šanci se rakouský celek nedostal.

35:16
    Brno je kompletní. Útočnou akci zakládá od vlastního brankáře.

35:56
    Po delší době si na puk sáhl Mnich, který nahození na bránu skryl v lapačce a přerušuje hru.

36:20
    Barinkova střela byla zblokovaná do ochranné sítě.

36:43
    Plášek se prohnalo po levé straně až za bránu soupeře, kde byl tvrdě atakován. Rozhodčí nebude vylučovat.

37:10
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Vašíček – 2 min., napadení).

37:29
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Hosté jsou v přesilové hře do vedení. Salcburk se rozestavilo tak, že byl Hede na vrcholu kruhu, po sérii přihrávek přišla střela, kterou ještě dokázal chytře tečovat CONSTANTIN VOGT. Dostál neměl šanci zareagovat. Asistence: Nikolai Hede, Maksymilian Szuber.

38:07
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Schütz – 2 min., sekání).

38:48
    Huber dojížděl volný kotouč, který rychle přikryl Dostaál. Huber se snažil vybojovat ještě kotouč. Bylo to však již sekání.

39:01
    Kometa právě vstřelila branku!
    Brno vyrovnává stav utkání v přesilové hře pět na tři. Střondala stál s pukem na pravé tyči. Viděl možnost nahrát na druhou tyč, kde stál KAREL PLÁŠEK, který dokázal zavěsit kotouč střelou s příklepem pod horní tyč branky Mnicha. Asistence: Vojtěch Střondala, Adam Gajarský.

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli gól na každé straně. Rychlý hokej přinesl více faulů. Díky přesilové hře se jako první trefili hosté. Jmenovitě Vogt. Po té však přišly dva fauly hostů. Kometa přesilovkou pět na tři nepohrdla a srovnala utkání na 1:1.

40:01

40:01
    Brno začíná třetí třetinu s pukem na hokejce a za vlastní bránou.

40:37
    Nahození od Kučeříka Mnich vyhazuje, v té době je již Salcburk kompletní.

41:08
    Další nahození puku od Brna šlo ještě před červenou čárou a je pískáno zakázané uvolnění.

41:30
    Kadlic stíhal touš do útočného pásma. Obránce hostí byl rychlejší a získává kotouč pro sebe.

42:25
    Lobach nahodil touš na Dostála, ten rozehrál na spoluhráče, který zakládá útočnou akci.

43:04
    Hosté jsou opět do vedení. Střelcem je kapitán JUSTIN SCHÜTZ, který se prohnal po pravém mantinelu a střelou zápěstím našel mezeru mezi betony Dostála. Asistence: Mikael Tommy Pasanen.

43:41
    Po tvrdém střetu zůstal ležet v pravém rohu ležet Plášek. Naštěstí se zvedá z ledu a odjíždí po svých.

44:09
    Mnich přerušuje hru. Bude se vhazovat po jeho pravici.

44:46
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Wimmer – 2 min., sekání).

44:47
    Býci okamžitě po vhazování dostávají kotouč pryč z pásma.

45:34
    Kučeřík s Kowalczykem si vyměňovali puk na modré čáře, jenže hostující útočník dobře napadl tuto rozehrávku a dostal puk ze třetiny. Kometa se při snaze rychle rozehrát dopustila zakázaného uvolnění.

46:46
    Gajarský se dostal s pukem na střed hřiště, obešel obránce a vystřelil zápěstím na lapačku Mnicha, který předvedl dobrý zákrok a přerušuje hru. Hosté jsou kompletní.

47:10
    Po dalším střetu za brankou hostí opět zůstává na ledě ležet jeden z domácích. Je to Střondala, který se s obtíží zvedá a za podpory spoluhráče odjíždí na střídačku.

47:48
    Gajarský se dostal do pozice, kde se snažil o přihrávku na hráče, který byl úplně volný na levé tyči. Poslední obránce však dokázal do přihrávky vložit hokejku a znemožnit Brnu skórovat.

49:00
    Kadlic v dobré šanci před Mnichem pálí vedle.

49:32
    Po rychlém průniku Lindera přerušuje Dostál hru.

49:53
    Další rychlý průnik zastavuje domácí obrana.

50:04
    Brno se dostalo do dobré šance. Vyražená střela letěla vzduchem přes brankoviště. Střondala se snažil dorážet, jenže puk již schován ve výstroji Mnicha.

50:38
    Kometa získala puk a vyhazuje přes všechny čáry.

51:08
    Hosté si nerozuměli v útočném pásmu a Kometa opět může vyhodit puk z obranné třetiny.

51:35
    Gajarský se snažil ujet obráncům a vytvořit situaci dva na jednoho. K brněnskému hráči se sjeli dva obránci a odebrali mu kotouč.

52:16
    Střondala se okamžitě z trestné lavice zapojil do hry. Plášek ujel po levé straně. Nezkoušel nahrát a zkusil vystřelit na bližší tyč, jenže přestřelil.

52:49
    Jentzsch zkusil vyslal prudkou přihrávku na teč před brankáře, jenže nahrávka byla až příliš prudká.

54:06
    Peterka z pravé strany vystřelil po ledě na zadní tyč. Kotouč kolem ní jen těsně prolétl.

54:34
    Rychle po sobě byly pískány dvě zakázaná uvolnění. To druhé přišlo od Býků. Ti však vhazování vyhráli a rychle přešli od útoku.

55:34
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Kowalczyk – 2 min., krosček).

56:23
    Hosté vykombinovali nádhernou akci, kterou zakončoval Barinka. Ten však trefil pouze tyč.

57:37
    Peterka si sjel pro nahrávku od Barinky a zkusil z první vystřelit. Jenže nad.

57:41
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Schitz – 2 min., podražení).

57:41
    Oddechový čas pro domácí.

57:54
    Vogt vystihl rozehrávku obránců a jel sám na Dostála. Vogt se snažil najít mezeru mezi betony, tam však nebylo místo.

58:54
    Brno se usídlilo v útočném pásmu a Dostál opouští branku.

59:30
    Brnu se však nedaří prosadit a hosté mohli několikrát skórovat.

59:55
    Je rozhodnutu. Brňané ztratili puk. Ten získal Zündel, který ještě nahrál na IGORA ALANOVA, který prázdnou bránu neminul. Asistence: Kilian Zündel.

Máme tu konec zápasu, po kterém se radují hosté, kteří o své výhře rozhodli ve třetí třetině a zůstávají nadále neporažení. Kometa se v závěru pokoušela o hru bez brankáře, ale ani to nepomohlo. To je pro dnešek vše. Doufám, že se vám utkání líbilo a někdy příště na počtenou. (14:33:43)

Matouš Vojáček

Branky a nahrávky: 40. Plášek (Střondala, Gajarský) – 38. Vogt (Hede, Szuber), 44. Schütz (Pasanen), 60. Alanov (Zündel)