Ružomberok – Podbrezová 3:0 (kon.) | Prešov – Zlaté Moravce 1:1 (kon.) | Nitra – Senica 0:0 (kon.)
Žilina – Dunajská Streda 0:0 (kon.)
MFK Ružomberok
3:0 (2:0)
FK Železiarne Podbrezová
sk Sobota 18.11.2017, 14:00 • Štadión Pod Čebraťom, Ružomberok • Niké liga • 16. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Po reprezentačnej prestávke budeme v centre dolného Liptova sledovať zápas 16. kola Fortuna ligy, v ktorom Ružomberok privíta na svojom trávniku Podbrezovú.

Hostia z Podbrezovej odohrali v minulom kole domáci súboj s Trenčínom. Futbalisti z Horehronia nebudú radi spomínať na tento duel. Skóre otvoril v 6. minúte Rangelo Janga, po šestnástich minútach dal vlastný gól Jaroslav Kostelný, v 33. minúte sa zapísal do streleckej listiny Desley Ubbink, po desiatich minútach pridal gól Achraf El Mahdioui a do konca polčasu ešte druhýkrát skóroval Rangelo Janga. Trenčianske gólové hody pokračovali aj po zmene strán. V 48. minúte zaznamenal svoj druhý presný zásah v zápase Desley Ubbink, po štrnástich minútach sa gólovo presadil Philip Azango a v 68. minúte skóroval Martin Šulek. Desať minút pred koncom riadnej hracej doby Endy Opoku Bernadina kozmeticky upravil výsledok a Podbrezová prehrala 1:8.

Podbrezová doteraz získala desať bodov, má pasívne skóre 12:31 a nachádza sa na predposlednom jedenástom mieste. Na 10. Prešov stráca jeden bod a pred 12. Senicou má štvorbodový náskok.

FK Železiarne Podbrezová – AS Trenčín 1:8

Domáci Ružomberok sa v uplynulom kole predstavil na pôde lídra súťaže v Trnave. Liptáci mali vydarený vstup do duelu, keď už v 4. minúte otvoril skóre Nermin Haskić. Po trinástich minútach však vyrovnal Ján Vlasko. Spartak Trnava si následne vypracoval viaceré gólové šance, pri ktorých niekoľkokrát výborne podržal svoje mužstvo brankár Matúš Macík a súboj sa skončil remízou 1:1.

Ružomberok doteraz získal 24 bodov, má aktívne skóre 25:16 a nachádza sa na siedmej priečke. Liptáci majú rovnaký počet bodov ako 6. Trenčín, na 5. Nitru a 4. Slovan Bratislava strácajú dva body a od 3. Žiliny ich delí jedno víťazstvo. Naopak, pred 8. Zlatými Moravcami majú štvorbodový náskok.

FC Spartak Trnava – MFK Ružomberok 1:1

Obaja súperi sa v tejto sezóne stretli zatiaľ raz a spokojnejší môžu byť Ružomberčania, keďže v 5. kole Fortuna ligy zvíťazili v Podbrezovej 3:1.

Napraví si Podbrezová chuť po vysokej domácej prehre s Trenčínom víťazstvom pod Čebraťom alebo Ružomberok spraví dôležitý krok k účasti v prvej šestke? Kto sa bude tešiť po záverečnom hvizde sa dozviete z nášho textového prenosu!

-17
    Úvodné zostavy:

MFK Ružomberok: Macík – Jonec, J. Maslo, D. Kružliak (C), Pikk – Qose, Kochan, Gerec – Daniel, Haskič, Gal Andrezly.

Náhradníci: Krajčirík – Takáč, Kunca, Kupec, Maslo, Kostadinov, Sapara.

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Turňa, Kupčík, Kuc, Djordjevič – Baéz, Kopičár – Viazanko (C), Sedláček, Blahút – Bernadina.

Náhradníci: Vavrúš – Kostelný, Mikuš, Haščák, Jedinák, Káčerík.

Rozhodca: Chmura – Mókoš, Hancko.

-1
    Hráči nastupujú na trávnik. Hostia budú hrať v bielych a domáci v oranžovo-čiernych dresoch.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

2
    Blahút dostal prihrávku na ľavú stranu a išiel dopredu, no v domácej šestnástke ho Liptáci odzbrojili.

2
    Na druhej strane posielajú Ružomberčania center pred bránu Podbrezovej, kde loptu kryje Kuciak.

5
    Center Podbrezovej z pravej strany končí v Macíkovom náručí.

6
    Daniel našiel na pravej strane Haskića, jeho prihrávka smerujúca pred bránu je zblokovaná na rohový kop.

7
    Pikk zahral nakrátko na Daniela, jeho center nezužitkoval tiesnený Haskić, ale Liptáci zostávajú pri lopte.

7
    Haskić si pred bránou naskočil na center a hlavou mieri tesne nad brvno.

8
    Na druhej strane získala Podbrezová priamy kop. Kopičárov center odvracia Ján Maslo na roh.

9
    Center od rohovej zástavky sa Liptákom napokon darí odvrátiť.

10
    Po faule v strede ihriska mali loptu futbalisti z Horehronia, ale Kopičárov center odvracia domáca obrana.

12
    Kochan prihral na ľavú stranu Pikkovi, ktorého center chytá Kuciak.

14
    Po faule v strede ihriska budú mať loptu Ružomberčania.

15
    Gerec preniesol hru na ľavú stranu ihriska, kde bola Pikkova strela zblokovaná na rohový kop.

16
    Ružomberok dal gól!
    Po rohovom kope sa dostáva k lopte KRISTI QOSE a peknými nožničkami otvára skóre dnešného stretnutia!
    16. Kristi QOSE - 1:0

17
    Krátko po góle získava Ruža ďalší roh a center na vzdialenejšej žrdi len tesne míňa nabiehajúci hráč.

19
    Daniel poslal ďalší nebezpečný center do šestnástky, ale jeho spoluhráči v šestnástke ho nezúročili na strelu.

21
    Bernadina sa dostával do zaujímavej šance, lenže ťažil z postavenia mimo hry.

22
    Gal Andrezly centroval z ľavej starny do šestnástky na Gereca, ten bol tiesnený a tak nehlavičkoval príliš razantne. Kuciak nemal problém.

24
    Haskić potiahol loptu po pravom krídle a prihral Danielovi, ktorého strelu z ťažkého uhla vyráža Kuciak na roh.

24
    Pikk našiel centrom od rohovej zástavky na bližšej žrdi Haskića, ktorého hlavička zapadla tesne vedľa vzdialenejšej žrde.

26
    Pikk sa snažil vysunúť Gal Andrezhlyho, ten bol však v ofsajde.

28
    Daniel našiel v šestnástke Gereca, ktorého strelu hostia zblokovali pred Kochana, ten sa predral až ku krížnej strele. Lopta však zapadá vedľa vzdialenejšej žrde.

30
    Železiari chceli vysunúť Blahúta, k lopte mal však bližšie Kružliak, ktorý dáva malú domov brankárovi.

31
    Haskić umne vysúval Daniela, toho odstavil Djordjević, no Liptáci zostali pri lopte a získali priamy kop.

32
    Center z priameho kopu hostia odvrátili.

32
    Prenikajúci Gerec je faulovaný na hranici pokutového územia a nasleduje nebezpečný priamy kop Ruže.

33
    Ján Maslo zvolil podľa očakávania priamu strelu, lenže v múre jeho strelu stečoval spoluhráč mimo brány.

34
    Gerec dostal dobrú prihrávku na hranicu šestnástky, no miesto strely volil ešte prihrávku na Daniela, ku ktorej mal bližšie Kuciak.

36
    Peter Gal Andrezly našiel na hranici šestnástky MATEJA KOCHANA, ktorý namieril presne k žrdi a zvýšil domáci náskok na 2:0!
    36. Matej KOCHAN - 2:0

40
    Ružomberok získal priamy kop. Danielov center hlavou tesne míňa Kružliak.

40
    Žltú kartu dostáva Aldo Baéz (FK Železiarne Podbrezová).

41
    Daniel centruje zo stredu ihriska pred bránu, kde loptu chytá gólman hostí.

44
    Pikk posiela center do šestnástky, ktorý jeho spoluhráči nezachytili a tak všetko rieši Kuciak.

45
    Nadstavovať sa bude 1 minúta.

45+1
    Najskôr hostia a následne domáci futbalisti sa ešte snažili niečo spraviť s výsledkom do konca polčasu, no do šance sa ani jedni, ani druhí nedostávajú.

45+1
    Prvý polčas sa skončil.

Po prvom polčase vyhráva Ružomberok nad Podbrezovou 2:0, keď sa o góly postarali Kristi Qose a Matej Kochan.

46
    Začal sa druhý polčas.

47
    Žltú kartu dostáva Jakub Sedláček (FK Železiarne Podbrezová), Ruža bude zahrávať priamy kop.

48
    Po priamom kope si domáci nepočínali v súlade s pravidlami a hostia budú mať loptu.

49
    Daniel hľadal pred bránou Haskića, pred ním chytá loptu Kuciak.

50
    Kochanovi spoluhráč pristavil loptu na hranici veľkého vápna, odkiaľ vypálil tesne vedľa horného rohu.

51
    Podbrezová získala priamy kop.

51
    Kopičár našiel v šestnástke spoluhráča, ktorého hlavičku chytá Macík.

52
    Gerec sa dostával do samostatného úniku, ťažil však z ofsajdového postavenia.

53
    Bernadina centroval z pravej strany do ružomberskej šestnástky, kde loptu kryje Macík.

54
    Na druhej strane posielajú Liptáci center z ľavého krídla, na ktorý však nik v pokutovom území nedosiahol.

55
    Viazanko to skúšal spoza šestnástky, lopta mu ale nesadla na nohú podľa jeho predstáv a tak Macík bez problémov chytá.

56
    Dnešné stretnutie sleduje 1153 divákov.

58
    Gerec sa snažil preniknúť do šestnástky. Ešte pred ňou bol odstavený dvojicou hráčov Podbrezovej a končí na trávniku, hrá sa ďalej.

59
    Krátko na to končí v domácej šestnástke na trávniku hráč hostí, aj v tomto prípade hra pokračuje.

61
    Viazanko poslal z pravého krídla center do veľkého vápna, kde berie loptu do náručia ružomberský gólman.

62
    Na druhej strane strieľa Kochan na stred brány, kde je pripravený Kuciak.

62
    Po faule v strede ihriska budú mať loptu na svojich kopačkách Liptáci.

63
    Baéz sa dostal do zaujímavej streleckej pozície, lenže hlavou namieril mimo troch žrdí.

64
    Žltú kartu dostáva Matúš Turňa (FK Železiarne Podbrezová) po tom, čo si v šestnástke pýtal faul.

68
    Danielov center hostia odvracajú, krátko na to Liptáci faulujú Viazanka.

68
    Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová: z ihriska odchádza Ján Blahút, prichádza Viktor Jedinák.

68
    Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová: z ihriska odchádza Aldo Baéz, prichádza Dávid Haščák.

70
    Sedláček napriahol spoza veľkého vápna, lenže mieri nad bránu.

71
    Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Artur Pikk, prichádza Dalibor Takáč.

72
    Viazanko bol faulovaný v strede ihriska a lopta bude patriť hosťom.

73
    Turňa poslal nebezpečný center cez celú šestnástku, lenže nik v bielom drese ho nezachytil.

73
    Nový muž na trávniku, DALIBOR TAKÁČ, potiahol útok po pravej strane a zvýšil domáci náskok na 3:0!
    73. Dalibor TAKÁČ - 3:0

74
    Kružliak po Danielovej prihrávke odcentroval do šestnástky, kde našiel Haskića, no ten hlavou míňa svätyňu mužstva z Horehronia.

79
    Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Matej Kochan, prichádza Marek Sapara.

80
    Gal Andrezly vysunul po pravej strane Daniela, ktorý hľadal centrom v šestnástke Haskića a hostia odvracajú loptu.

82

82
    Po rohu zahranom nakrátko napokon zvolil Viazanko strelu spoza pokutového územia, ktorá letí vysoko nad.

83
    Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Štefan Gerec, prichádza Tihomir Kostadinov.

84

85
    Po Saparovom centri sa hostia ubránili.

86
    Kostadinov vystrelil z mierneho uhla z vnútra šestnástky, lenže rozvlnil iba bočnú sieť.

87
    Domáci zatlačili svojho súpera, no akciu prekombinovali veľkým množstvom prihrávok.

89
    Strela hostí spoza šestnástky je zblokovaná obrancom.

90
    Viazankov pokus z hranice šestnástky chytá brankár.

90+1

90+1
    Podbrezová ešte bude zahrávať priamy kop.

90+1
    Kopičárov center zachytáva Takáč a je tu koniec.

90+1

V druhom polčase nadviazal na góly Kristiho Qoseho a Mateja Kochana aj striedajúci Dalibor Takáč a Ružomberok sa teší z víťazstva 3:0. Ešte sa pozrieme na to, ako stretnutie hodnotia tréneri obidvoch mužstiev.

Povedali po zápase:

Norbert Hrnčár (tréner Ružomberka): „Naša aktívna hra počas celých deväťdesiat minút nám priniesla gólové šance, góly a víťazstvo. Som rád, že dnes mohli zasiahnuť do hry aj uzdravení hráči Gerec a Kochan. Jediná vec, čo by som Mareka opravil, prvý gól bol podľa mňa excelentný. Mal by sa premietať celý týždeň, že aj takéto góly padajú v slovenskej lige. Kristi Qose to perfektne zvládol nožničkami, takže sme spokojní a myslím, že víťazstvo je zaslúžené.“

Marek Fabuľa (tréner Podbrezovej): „Hodnotenie zápasu v tomto období bude z mojej strany stále o tom istom, pretože to, čo sme proklamovali počas nášho príchodu, že zápasy nebudú jednoduché, že je to o formovaní, selekcii alebo ako by som to nazval a o zbieraní skúseností, sa dnes znova potvrdilo. Domáce mužstvo od začiatku prebralo iniciatívu, aj keď sme im to chceli kaziť, ale veľmi lacný gól zo štandardky nás pribrzdil a svojím spôsobom zatlačil pod zem. Prvý polčas nie je z našej strany čo hodnotiť, pretože sme sa nedokázali dostať do hry, nedokázali sme byť aktívni tak, ako sme chceli. Samozrejme je to pre mladých chlapcov cenná skúsenosť. Druhý polčas to bolo trošku lepšie, opticky to bolo iné ako prvý polčas, ale momentálne sme v takej situácii, že pravdepodobne na viac nemáme a budeme musieť na tej tŕnistej ceste ďalej pokračovať. Nebude to ľahké, ale sme pripravení. Sme tu preto, aby sme tomu čelili a aby sme sa z toho nakoniec dostali von. Verím, že tie skúsenosti, ktoré teraz chlapi získavajú zúročia v správny čas.“

Tak to je už od nás všetko. Ďakujeme za pozornosť a tešíme sa na vás pri ďalších textových prenosoch. (16:24:12)