Spiš. N. Ves – L. Mikuláš 2:2 (kon.) | Bardejov – MFK Zvolen 3:0 (kon.) | Šamorín – KFC Komárno 3:0 (kon.)
Skalica – Nové Mesto n/V 2:0 (kon.)
FK Spišská Nová Ves
2:2 (0:0)
MFK Tatran Liptovský Mikuláš
sk Sobota 18.11.2017, 13:00 • Futbalový štadión Spišská Nová Ves • MONACObet liga • 17. kolo

Vážení diváci, vitajte pri priamom prenose zo zápasu 17. kola druhej najvyššej slovenskej futbalovej ligy. V dnešnom súboji si zmerajú sily FK Spišská Nová Ves a MFK Tatran Liptovský Mikuláš.
    Stretnutie sa začne o 13:00.

Výkony Tatranu sú ako na hojdačke. Aj preto sa Liptáci nachádzajú na siedmom mieste tabuľky so ziskom 22 bodov vďaka šiestim vyhrám a štyrom remízam. Posledný týždeň Liptovský Mikuláš prehral na Pohroní 1:2, čím stratil kontakt práve so šiestou Spišskou Novou Vsou. Skóre MFK je aktívne – 27:22. Na východe Slovenska to bude určite tuhý boj o tri body.

Spišiaci sú príjemným prekvapením druhej ligy. Spišská Nová Ves naposledy prehrala pred dvomi mesiacmi, 17. septembra nestačila na Trebišov. Od tohto momentu tím z východného Slovenska vyhral šesťkrát a remizoval zo dva razy, čo ho vyšvihlo na skvelé šieste miesto. Na lídra z Košíc tak stráca Spišská Nová Ves už iba päť bodov, čelo ligy je naozaj nabité. Celková zápasová bilancia FK je nasledovná – 8 výher, 4 remízy a rovnaký počet prehier, skóre je pozitívne – 25:22. Tak čo, udržia domáci neporaziteľnosť a zoberú si ju so sebou na zimné dovolenky?

Úvodné zostavy:

FK Spišská Nová Ves: Huszárik – Kunzo, Sedláček (C), Adekuoroye, Zekucia, Kubík, Kováč, Sirko, Botvynnyk, Kubus, Vilkovský
    Náhradníci: Tornay, Baranyi, Vitkaj, Šoltés, Vantroba, Kavulič, Majko

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Šavol – Očenáš, Janec, Papaj, Poremba, Lišivka (C), Kotora, Kapláň, D. Andrić, Kucharčík, Otruba
    Náhradníci: Šimún, S. Andrić, Laco, Staš, Ondrek, Mikušiak

Rozhodca: Martin Ježík – Martin Vitko, Pavel Jánošík.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

3
    Zblokovaný center z pravej strany znamená úvodný rohový kop už v tretej minúte pre Liptákov.

4
    Po rozohrávke štandardky sa ozval postranný rozhodca so svojou zástavkou signalizujúcou ofsajd hostí.

5
    Spišiaci sa musia naďalej brániť, MFK začalo tento duel v lepšom tempe.

6
    Akcia z pravej strany úspešná nebola, domáci celok sa ale nevie vymotať z obrannej fázy.

7
    Až teraz sa to Spišskej Novej Vsi podarilo, ich atak ale stroskotal už na tretej prihrávke.

9
    Tatran ovládol úvod zápasu a drží svojho súpera pod tlakom na jeho vlastnej polovici.

10
    Dobýjanie šestnástky Huszárika pokračuje, bude z toho niečo?

11
    Bola z toho nepríjemná strela, ktorú domáci ochranca svätyne vyrazil iba pred seba.

12
    Obrovské trápenie domácich futbalistov. Tí sa nevedia už dlhé minúty vymaniť spod "nadvlády" hostí. V tomto prípade im však pomohla netrpezlivosť hosťujúceho útočníka, ktorý sa nachádzal v postavení mimo hry.

13
    Nebezpečná štandardka pre Liptovský Mikuláš, na priame ohrozenie brány to však nevyzerá.

14
    Nákop do pokutového územia to nebol zlý, domáce mužstvo sa ubránilo.

16
    Hlavný rozhodca teraz rezolútne posúdil situáciu a prisudzuje loptu domácim. Proti pravidlám hral jeden z hráčov hostí.

17
    Mužstvo domácich postupovalo dopredu cez os ihriska. Škoda len, že hostia prečítali tento úmysel, je po šanci.

18
    Vyzeralo to nádejne s touto kombináciou domácich, všetko to ale stroskotalo na nepresnosti.

19
    Liptáci vhadzujú na úrovni šestnástky Spišskej Novej Vsi.

20
    Hostia sa dostali až do samotného pokutového vápna, na zakončenie to už nestačilo...

22
    Prvá polovica polčasu je už za nami, Tatran nedokázal využiť lepší vstup do súboja, v Spišskej Novej Vsi naďalej panuje remíza.

23
    Domáci futbalista to s aktivitou prehnal. Rozhodca odpískal útočný faul.

24
    Nepodarená akcia zľava, hráč hostí si takto svoj atak určite nepredstavoval. Bude sa kopať od domácej svätyne.

25
    Jeden z Liptákov získal loptu v stredovom kruhu a ihneď zakladá akciu cez os ihriska.

26
    Štandardná situácia spoza rohovej zástavky. Domáci zahrávajú roh.

27
    Šavol čaká na prvý vážnejší zákrok, Spišská Nová Ves stále ani len nevystrelila.

29
    Akoby sa domáci spamätávali a vyrovnávali dianie na ihrisku, keď v rozpätí štyroch minút zahrávajú druhý roh.

30
    Liptovský Mikuláš sa ubránil a mohol zahroziť. Rýchly protiútok sa skončil úspešným zásahom domáceho zadáka.

31
    Polhodina duelu je za nami, za túto dobu evidujeme iba jeden jediný strelecký pokus.

32
    Ofenzívny hráč hostí premrhal možnosť na odcentrovanie lopty, tá skončila za bránkovou čiarou a domáci gólman ju pošle do poľa.

33
    Zisk lopty v strede poľa, domáci futbalisti sa z obrannej fázy prehupli do útočnej.

35
    Spišiaci sa usadili na polovici MFK a kombinujú medzi sebou už hodnú chvíľu.

36
    Až teraz sa akcia domácich futbalistov končí, nepresná prihrávka skončila v aute.

37
    Po zlom začiatku už definitívne prevzali iniciatívu domáci futbalisti.

38
    Výborná myšlienka od domáceho hráča, škoda len, že to všetko zhaslo na finálnej fáze.

39
    Medzičasom si prvý zákrok pripísal aj Šavol, na strely na bránu to je 1:1.

40
    Hostia pálili aj mimo priestoru troch žrdí, Huszárik rozohráva nakrátko.

42
    Prvý polčas sa blíži ku svojmu koncu, hostia faulujú na deliacej čiare.

43
    Snaha domácich vychádza nazmar, center sa pred bránu ani nedostal.

44
    Teraz to hostia nemysleli vôbec zle. Stredom poľa sa vybrali do útoku, akcia bola zastavená pred šestnástkou čistým odobratím lopty.

45
    Žltú kartu dostáva Kunzo (FK Spišská Nová Ves).

45+1
    Nadstavuje sa jedna minúta.

45+2
    Žltú kartu dostáva Poremba (MFK Tatran Liptovský Mikuláš).

45+2
    Faul na konci prvého polčasu, možno trochu zbytočný. Posledná šanca pre Spišiakov na zmenu skóre.

45+2
    Prvý polčas sa skončil.

46
    Začal sa druhý polčas.

46
    Striedanie v tíme FK Spišská Nová Ves: z ihriska odchádza Botvynnyk, prichádza Vantroba.

48
    Strela na hosťujúcu bránu! Brankár hostí sa musel realizovať a tento pokus chytá.

49
    Futbalista hostí sa z pravého krídla nedokázal presadiť. Nasleduje kop od brány.

50
    Nedovolené bránenie prieniku pozdĺž postrannej čiary znamená faul a loptu pre domáci celok.

51
    Aktivita hostí vyústila do tlaku, ktorý sa skončil ziskom rohového kopu.

51
    Žltú kartu dostáva Kováč (FK Spišská Nová Ves).

52
    Ani táto štandardka sa gólom neskončí. Domáci prečkali tento center do šestnástky.

53
    Domáci získali loptu a postupne sa presúvajú k bráne svojho protivníka.

55
    Spišská Nová Ves dáva gól! Až po hodine hry a z tretej strely na Šavla sa domáci dočkali! Presadil sa KAMIL ZEKUCIA.

56
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Radosť Spišiakov trvala necelé dve minúty, Liptáci prakticky okamžite vyrovnávajú. Postaral sa o to BRANISLAV POREMBA.

57
    Hosťujúci hráč sa prezentoval strelou mimo brány.

59
    Ani toto zakončenie tímu hostí neohrozilo domáceho gólmana.

60
    Na konci úvodnej hodiny tu máme rohový kop pre domácich.

61
    Center nemal potrebnú razanciu, hostia sa ubránili.

62
    Domáci teraz nesúhlasia s výrokom rozhodcu, no píska sa proti ich bráne.

64
    Striedanie v tíme MFK Tatran Liptovský Mikuláš: z ihriska odchádza Kapláň, prichádza Laco.

64
    Hosťujúci hráč získal loptu v stredovom kruhu a ihneď zakladá akciu cez os ihriska.

65
    Domáci sa snažia pridať druhý gól, ale obrana hostí je dostatočne pozorná.

65
    Striedanie v tíme FK Spišská Nová Ves: z ihriska odchádza Sirko, prichádza Kavulič.

66
    Aj preto zaútočili hostia z Liptova, ich strela ale míňa Huszárikovu bránu.

67
    Roh číslo štyri pre domáce FK.

68
    Ani z tohoto gól nepadne. Polovica druhého polčasu je už minulosťou.

70
    Spišská Nová Ves dáva gól! Domáci po menšom tlaku druhýkrát v zápase vedú. Dotiahnu sa hostia aj v tomto prípade? JOZEF KAVULIČ je na ihrisku iba niekoľko minút, ale aj to mu stačilo na presný zásah v sieti Šavla.

72
    Do konca duelu stále dostatok času na prípadný zvrat. Niečo mi ale našepkáva, že Spišská Nová Ves si dá v tomto prípade väčší pozor na uhájenie náskoku.

73
    Hostia získali loptu a postupne sa presúvajú k bráne svojho protivníka.

75
    Snaha hostí vychádza nazmar, center sa pred bránu ani nedostal.

76
    Liptovský Mikuláš sa snaží vymyslieť nejakú prekvapivú myšlienku, avšak tím zo Spiša zvláda obranu v týchto chvíľach bravúrne.

76
    Striedanie v tíme MFK Tatran Liptovský Mikuláš: z ihriska odchádza Otruba, prichádza Staš.

77
    Domáci sa prezentovali faulom na vlastnom území, na priame ohrozenie brankára to však z pohľadu hostí nebude.

78
    Akcia rozohraná nakrátko, roh pre MFK.

79
    Opäť začíname odznova, záver bude ešte napínavý. DUŠAN KUCHARČÍK vyrovnáva na 2:2.

80
    Okamžite po góle budú domáci zahrávať roh.

81
    Ten však Spišiakom neuspel, hostia sa rútia v prečíslení na Huszárika.

82
    Žltú kartu dostáva Sedláček (FK Spišská Nová Ves).

83
    Spomalenie hry po faule, Liptáci sú jasne na koni.

84
    Hostia sú nasťahovaní na území Spišskej Novej Vsi, domácim akoby odchádzali sily.

85
    Hostia dali gól, ten je však anulovaný! Fúha, toto bude naozaj nervózny koniec.

86
    Striedanie v tíme FK Spišská Nová Ves: z ihriska odchádza Vilkovský, prichádza Vitkaj.
    Striedanie v tíme MFK Tatran Liptovský Mikuláš: z ihriska odchádza D. Andrić, prichádza Ondrek.

87
    Naozaj skvelý výkon v posledných minútach od hostí, ktorí sa nenechali zlomiť a malú chvíľku dokonca aj vyhrávali. Arbitri im však vedenie vzali.

87
    Dnešné stretnutie sleduje 897 divákov.

88
    Liptáci sa nevzdávajú a zakladajú ďalší atak.

89
    Spišiakom tak nemusí skončiť dlhá séria dobrých výsledkov, treba však prežiť ešte niekoľko minút.

90
    Štvrtý rohový kop pre Tatran.

90+1
    Nadstavujú sa tri minúty.

90+2
    Rohový kop sa gólom neskončil, lopta v moci Huszárika.

90+3
    Momentálne sa kombinuje v strede poľa, nejaká tá sekunda sa ešte určite prinadstaví.

90+4

Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 1:6. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 0:2.

Body sa na východe Slovenska delia. Spišská Nová Ves remizuje v poslednom jesennom kole na domácej pôde s Liptovským Mikulášom 2:2, všetky góly padli po zmene strán. (15:15:12)