Los Angeles – Florida 4:0 (kon.) | Buffalo – Carolina 1:3 (kon.) | Montreal – Toronto 0:6 (kon.)
Tampa – NY Islanders 3:5 (kon.) | Pittsburgh – Chicago 1:2 (kon.) | Washington – Minnesota 3:1 (kon.)
Nashville – Colorado 5:2 (kon.) | Vancouver – St. Louis 3:4 (po pr.) | San Jose – Boston 1:3 (kon.)

Československá stopa v utkání

Tomáš Hertl (SJS) (0 + 0, 5 střel na branku, čas na ledě 19:51)
    David Pastrňák (BOS) (0 + 0, 1 střela na branku, čas na ledě 15:10)
    David Krejčí (BOS) (0 + 0, 0 střel na branku, čas na ledě 15:50)
    Zdeno Chára (BOS) (0 + 0, 1 střela na branku, čas na ledě 26:50)

Střely na branku v zápase

San Jose Sharks: 37

Boston Bruins: 20

Je konec zápasu, ve kterém jsme viděli celkem čtyři branky. San Jose soupeře v první třetině výrazně přestřílelo, ale nedokázalo šancí využít. Naopak góly dával Boston, který od druhého dějství zlepšil svou hru. Až do závěru třetí třetiny trval těsný výsledek, na rozdíl dvou gólů hosté odskočili poté, co se trefil Danton Heinen. San Jose opět potvrdilo střeleckou mizérii, minule Floridě nedalo ani branku, dnes zvládlo pouze jednu. A to je samozřejmě na domácím ledě málo. Bruins tedy po výhře v Los Angeles slaví také vítězství pod střechou SAP Center. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezkou neděli.

59:36
    Také Patrice Bergeron v pohodě nahodil kotouč do středního pásma. San Jose tak muselo vyklidit útočnou třetinu.

59:03
    Ale hosté se ihned po vyhraném buly osvobozují vyhozením přes všechny čáry. To už běží poslední minuta třetí třetiny a Žralokům moc času nezbývá.

58:46
    Něco málo přes minutu do konce základní hrací doby je tu trest za podražení pro hráče Bruins. Menší trest bude muset odsedět za brankáře Chudobina Acciari.

58:11
    Ani změna směru kotouče po střele z dálky Chudobina nezaskočila. Potom už hosté vyhazují aspoň do středního pásma. Na rozdíl od San Jose nyní nemají kam spěchat.

57:58
    Chudobin si dobře ve vzduchu našel střelu Joe Thorntona. Ale gólman Bruins v pohodě viděl, takže měl situaci docela usnadněnou.

57:36
    San Jose Sharks to zkoušejí bez brankáře a se šesti muži v poli. Uvidíme, zda se jim tento risk vyplatí.

56:46
    Na druhé straně hrací plochy to zkoušel sám David Krejčí, ale spíše ještě potřeboval někoho do kombinace. Zbytek formace hostů ale střídal.

56:16
    Domácí v útočném pásmu, ale bez lepších střelecký šancí. Když jedna přeci jen přišla, dokázal ji na pravém kruhu dobře zblokovat Zdeno Chára.

55:44
    Také střelu Joe Thorntona z dorážky gólman Bostonu zastavil.

55:31
    Sharks ještě rozhodně neskládají zbraně a zajišťují další práci pro Chudobina. Ten je ale ve třetí třetině zatím hodně sebejistý.

55:20
    Opět práce pro Della, tentokrát musel gólman San Jose dávat pozor u pravé tyče na dvojici dorážejících soupeřů.

54:48
    Domácí vyvezli puk do útočného pásma, ale vyjel si za ním také Chudobin, který ho dostihl jako první a rozehrál na bostonské forvardy dopředu.
    54:09 Danton HEINEN - 1:3

54:09
    Bruins právě vstřelili branku!
    Žraloci před svou brankou dávali soupeři moc prostoru, Boston toho nakonec dokázal využít. První dvě šance ještě Aaron Dell lapil, ale na další už nestačil. Kevan Miller ukázkově vyvezl puk od pravého mantinelu, načež ho předložil před branku uvolněnému DANTONU HEINENOVI. Ten dostal kotouč za záda brankáře San Jose s pomocí hokejky i brusle, ale nejednalo se určitě o úmyslné kopnutí, takže trefa platí. Hodně komplikovaná situace pro domácí. Asistence: Kevan Miller.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 5. Meier (Goodrow, J. Ward) – 7. Cehlárik (DeBrusk), 11. DeBrusk (McAvoy, Kuraly), 55. Heinen (K. Miller)

San Jose Sharks: Dell (M. Jones) – J. Ryan, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, Heed – Donskoi, J. Thornton, Pavelski (C) – Hertl, Couture, M. Karlsson – Bødker, Tierney, Hansen – Meier, Goodrow, J. Ward.
    Boston Bruins: Chudobin (T. Rask) – Chára (C), McAvoy, O'Gara, Carlo, Postma, K. Miller – Heinen, Bergeron, Pastrňák – DeBrusk, Krejčí, Cehlárik – Vatrano, Riley Nash, Acciari – Schaller, Kuraly, Szwarz.

Rozhodčí: Furlatt, Brenk – Cameron, Miller

Diváci: 17 442