Los Angeles – Florida 4:0 (kon.) | Buffalo – Carolina 1:3 (kon.) | Montreal – Toronto 0:6 (kon.)
Tampa – NY Islanders 3:5 (kon.) | Pittsburgh – Chicago 1:2 (kon.) | Washington – Minnesota 3:1 (kon.)
Nashville – Colorado 5:2 (kon.) | Vancouver – St. Louis 3:4 (po pr.) | San Jose – Boston 1:3 (kon.)
Carolina – NY Islanders 4:2 (kon.)
Carolina Hurricanes
4:2 (3:1, 1:0, 0:1)
New York Islanders
Neděle 19.11.2017, 23:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Slovenská stopa v utkání

Jaroslav Halák (NYI) 28 zák., 4 góly, 87,5% (01:45:08)

Hvězdy utkání

1. Teuvo Teräväinen (CAR) 2+1
    2. Cam Ward (CAR) 27 zák., 2 góly, 93,1%
    3. Sebastian Aho (CAR) 1+2

Statistiky: Střely na bránu: 32-29; Zablokované střely: 22-9; Vhazování: 61%-39%; Hity: 27-24; Přesilové hry: 2/5-1/7; Trestné minuty: 14-10.

Carolina porazila na domácím ledě v PNC Areně a další skvělý zápas odehrál Teuvo Teräväinen, který se podepsal pod výhru Hurricanes dvěmi góly, zatímco Sebastian Aho gólem a dvěmi asistencemi. Fantastický zápas odchytal Cam Ward. Konečný výsledek. Carolina Hurricanes 4 New York Islanders 2.

59:14
    Hurricanes tvrdě vypálili na levém křídle a Jaroslav Halák na přední tyči puk vkleče vyrazil.

59:00
    Do konce dnešního zápasu zbývá odehrát 1 minuta a vyloučený Mathew Barzal je zpět na ledové ploše.

58:53
    Jeff Skinner na pravém křídle napřáhl z úhlu k prudké střele, kterou na přední tyči Jaroslav Halák lapil do lapačky.

57:25
    Justin Faulk krásnou diagonální přihrávkou našel v levém kruhu Jordana Staala, který z úhlu mířil vedle vzdálenějšího pravého horního rohu brány.

57:00
    Mathew Barzal byl vyloučen za vysokou hůl a Carolina si po reklamní přestávce zahraje přesilovou hru.

56:05
    Hurricanes vyhodili puk podél střídaček na zakázané uvolnění. Vhazování před Camem Wardem.

54:47
    Hra byla přerušena poté, co hokejisté Caroliny vyhodili puk podél střídaček na zakázané uvolnění.
    53:13 John TAVARES - 4:2

53:13
    Islanders právě vstřelili branku!
    Nick Leddy z vrcholu mezikruží nahodil puk směrem na vzdálenější pravou tyč, kde stál skvěle postavený JOHN TAVARES a puk se od jeho hole odrazil do horního oblouku napínajícího síť! Rozhodčí opět zkontrolovali video a opět gól správně uznali. Islanders využili první ze sedmi přesilových her! Konečně. Asistence: Nick Leddy a Mathew Barzal.

52:07
    Justin Williams fauloval a na dvě minuty usedl na trestnou lavici poté, co byl vyloučen za vysokou hůl.

52:07
    Vyloučený Josh Bailey se vrátil zpět do hry a po přerušení hry kvůli vysoké holi v útočném pásmu domácí Caroliny následuje krátká komerční přestávka.

51:21
    Jaroslav Halák dobře zakročil proti další střele od modré čáry a následná dorážka Hurricanes v blízkosti pravé tyče zamířila mimo.

51:13
    Teuvo Teräväinen se na levém křídle pokusil střelou od modré čáry zkompletovat hattrick, Jaroslav Halák mu to ale neumožnil a puk vyrazil.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 2. Aho (T. Teräväinen, Faulk), 4. T. Teräväinen (Aho, Hanifin), 18. E. Lindholm (Di Giuseppe, Skinner), 38. T. Teräväinen (Faulk, Aho) – 11. Leddy, 54. Tavares (Leddy, Barzal)

Carolina Hurricanes: C. Ward (Darling) – Hanifin, Dahlbeck, Pesce, Faulk (A), T. van Riemsdyk, Slavin – Aho, J. Staal (C), T. Teräväinen – B. McGinn, D. Ryan, Williams – Skinner (A), Jooris, E. Lindholm – Nordström, Krüger, Di Giuseppe. Hlavní trenér: Bill Peters.
    New York Islanders: Halák (Greiss) – Leddy, Boychuk (A), de Haan, Pelech, Hickey, Pulock – Lee, Tavares (C), Jo. Bailey – Quine, Barzal, Eberle – B. Nelson, Beauvillier, Chimera – Ladd (A), Cizikas, Ho-Sang. Hlavní trenér: Doug Weight.

Rozhodčí: Jean Hebert, Justin StPierre. Čároví: Devin Berg, Brian Mach

Diváci: 11390