Sparta – Třinec 2:1 (kon.) | Zlín – Mladá Boleslav 1:6 (kon.) | Litvínov – Jihlava 3:0 (kon.)
Liberec – Kometa Brno 4:3 (kon.) | Plzeň – Vítkovice 4:3 (1:0 po s.n.) | Mountfield HK – Chomutov 3:2 (po pr.)
HC VERVA Litvínov
3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
HC Dukla Jihlava
Neděle 19.11.2017, 15:30 • Zimní stadion Ivana Hlinky, Litvínov • Tipsport extraliga • 23. kolo

59:02
    Tomáš Matoušek inkasuje dvě minuty za hrubost a už sedí na trestné lavici. Přesilovka pro Jihlavu.

55:10
    Síly na ledě se srovnají. Suchánek dostává dvě minuty za vysokou hůl a uvidíme tedy hru ve čtyřech hráčích na obou stranách.

53:23
    Tomáš Matoušek dostává dvě minuty za napadení a nabízí tak hostům další přesilovou hru.

49:32
    A další vyloučení hostů. Hubáček taktéž dostal dvě minuty za sekání a Litvínov bude hrát dlouhou přesilovku pět na tři.

49:14
    Tomáš Kubalík sekl soupeře a dostává dvě minuty. Je tu další přesilovka pro litvínovský celek.

45:33
    Na trestnou lavici usedá kapitán Vervy Michal Trávníček za nedovolené bránění a hosté mají k dispozici další početní výhodu.

38:34
    David Váňa putuje na trestnou lavici za napadení a domácí Verva má k dispozici další přesilovou hru.

23:12
    Zbyněk Sklenička dostává dvě minuty za vysokou hůl a hosté mají šanci dostat se Litvínovu na dostřel jediné branky v přesilové hře.

19:10
    Petr Šidlík totiž sekl litvínovského hráče a sudí mu uděluje dvouminutový trest. Hosté tak jdou do tří.

18:25
    David Kajínek přidržel Michala Trávníčka a putuje na trestnou lavici. Nabízí tak domácímu celku další přesilovou hru.

14:57
    Šidlík putuje na trestnou lavici za držení protihráče a první početní výhodu si zahraje také domácí Litvínov. Po úvodní brance tak má šanci odskočit na dvoubrankový rozdíl.

07:53
    Kubát inkasuje dvě minuty za podražení a už sedí na trestné lavici. První přesilovou hru si tak zahrají hosté.

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 14. Nejezchleb (Ihnačák), 20. Kubát (Gula, Ihnačák), 37. Matoušek (Jurčík, Gula)

HC VERVA Litvínov: Petrásek (Kantor) – Sörvik, Kubát (A), Gula, L. Doudera, K. Pilař, Dietz, Z. Sklenička – Jánský, V. Hübl (A), J. Černý – M. Hanzl, Ihnačák, Nejezchleb – Vandas, Gerhát, Trávníček (C) – Jurčík, Válek, Matoušek.
    HC Dukla Jihlava: Volden (Škarek) – Šidlík, Stříteský, Suchánek, de la Rose, Kajínek, Ulrych, D. Váňa – Jiránek, Zeman, Čachotský (C) – Čermák, F. Seman, T. Kubalík – Anděl, Skořepa (A), Žálčík – Rys, R. Hubáček, Diviš (A).

Rozhodčí: Hodek, Sýkora – Gerát, Hynek

Diváci: 4 895