Carolina – NY Islanders 4:2 (kon.) | Detroit – Colorado 3:4 (po pr.) | NY Rangers – Ottawa 3:0 (kon.)
Vegas – Los Angeles 4:2 (kon.) | Anaheim – Florida 3:2 (kon.)

1. Maxime Lagacé (VEG) 27 zák., 2 góly, 93,1%

Vegas Golden Knights vyhrávají sedmý domácí zápas v řadě, což se v této sezóně ještě žádnému týmu nepodařilo. O výhře Vegas rozhodla výrazně první třetina, kterou vyhráli 3:0.

59:50
    Už se nic nestane.

59:20
    Hosté hrají znovu bez brankáře.

59:00
    Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině i zápase, domácí celek vede o dva góly.
    58:58 Alex TUCH - 4:2

58:58
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Skvěle to udělal Cody Eakin, který vybojoval kotouč a přenechal ho spoluhráči. Tím byl ALEX TUCH, jehož střela zapadla přesně do prázdné branky. Asistence: Cody Eakin.

58:50
    Hosté hrají v šesti.

58:22
    Od modré čáry to zkoušel Jake Muzzin, ale minul.

57:46
    Jake Muzzin se propracoval do zakončení, jeho ránu zablokoval domácí obětavě hrající William Karlsson,

57:20
    Domácí fanoušci podporují hráče Vegas, ti stále vedou o gól, ale jsou pod tlakem soupeře.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:30
    Jake Muzzin rychle po vhazování tečoval kotouč před branku, a tak tak dokázal domácí maskovaný muž zasáhnout.

56:20
    Domácí celek špatně rozehrál, a tak se bude vhazovat před brankou Vegas. Drama vrcholí, domácí stále vedou o jeden gól.

55:56
    Z dobré pozice vypálil Reilly Smith. S jeho pokusem si tak tak dokázal poradit brankář Darcy Kuemper.

55:34
    Do bezpečí dostává kotouč domácí Nate Schmidt.

55:31
    Vhazovat se bude před brankou Vegas, puk vybojoval hostující Anže Kopitar.

55:31
    Hostující celek se natlačil do předbrankového prostoru, vypálil Jake Muzzin. Puk ale domácí Maxime Lagacé ve spolupráci s obránci dokázal udržet před brankovou čárou.

55:01
    Deryk Engelland to zkoušel z první, ale branku trefit nedokázal od modré čáry.

54:35
    Dostáváme se do závěrečné pasáže třetí třetiny, více ze hry mají nyní hosté, kteří se pokouší o vyrovnání.

54:18
    William Karlsson ani James Neal nedokázali prostřelit hostujícího brankáře. Darcy Kuemper nyní chytá dobře.

53:21
    Jonathan Marchessault dostal rychlou přihrávku, jeho střelu kryje se štěstím hostující brankář.

52:46
    Erik Haula dobře vypálil, jeho pokus z mezikruží zablokoval Christian Folin.
    51:45 Tanner PEARSON - 3:2

51:45
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Hosté se prosazují. Domácí obrana nechala před brankou volného soupeře. TANNER PEARSON dostal výbornou přihrávku a střelou bez výraznější přípravy překonal brankáře Vegas. Asistence: Adrian Kempe a Drew Doughty.

51:38
    Tanner Pearson zakončoval z dobré pozice, ale neuspěl.

51:07
    Nick Shore neudržel kotouč v útočném pásmu, a tak musí Kings vyklidit třetinu.

50:48
    Sledujeme klidnější pasáž hry, domácí celek hraje takticky velmi dobře, nedává soupeři mnoho prostoru.

50:24
    Darcy Kuemper musel zasahovat, protože od modré zakončoval rychlou akci Vegas James Neal.

50:05
    Komerční přestávka.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, domácí stále vedou o dva góly.

49:36
    Přihrávku do mezikruží dostal Trevor Lewis. Jeho střela zápěstím končí na tyčce. Parádní rána hostujícího hráče se odrazila od brankové konstrukce zpět do hry.

48:40
    Z bezprostřední blízkosti to zkoušel Tanner Pearson, ale domácího brankáře nepřekonal. Pak od modré vypálil Tyler Toffoli. I s jeho pokusem si gólman poradil.

48:18
    Hostující celek se pokouší zápas zdramatizovat. Alec Martinez se probojoval do zajímavé střelecké pozice, ale jeho pokus zablokoval Jonathan Marchessault.

46:42
    Domácí celek se dostal do zakončení. Od modré čáry vypálil Colin Miller, ale branku trefit nedokázal.

46:14

45:31
    Z horní hranice kruhu dobře vypálil Jake Muzzin. Jeho ránu zablokoval Tuch.

44:56
    Jonathan Marchessault se dostal do útočného pásma, kde mohl přihrávat, ale také vypálit. Rozhodl se pro zakončení, které zablokoval jeden z beků.

43:57
    Do další šance hostujícího celku se probojoval Derek Forbort, který minu branku.

43:51
    Tanner Pearson vypálil z dobré pozice, jeho pokus zablokoval Brad Hunt.

43:06
    Sledujeme rychlý hokej, mnoho střel na branky v úvodu třetí třetiny k vidění není. Domácí celek stále vede o dva góly.

42:11
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Kings.

41:48
    Cody Eakin a Brendan Leipsic se propracovali do zajímavé střelecké pozice, ale druhý jmenovaný nedokázal přesněji vypálit.

41:09
    Christian Folin se dostal do zakončení, jeho střelu zablokoval Reilly Smith.

40:33
    James Neal se dvakrát propracoval do střelecké pozice, hostující brankář si dokázal poradit.

40:01

Ve druhé třetině jsme sledovali rychlý hokej, který nabídl jedinou branku, nechytatelně se blafákem prosadil Trevor Lewis. Hostující celek snížil na rozdíl dvou branek. Domácí Vegas je ale střelecky aktivnější 32:23.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:37
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu. Mnoho šanci v závěru druhé třetiny k vidění není.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:40
    Domácí hokejisté špatně rozehráli, vhazovat se po zakázaném uvolnění bude před brankou Vegas.

38:29
    James Neal ani Jonathan Marchessault nedokázali trefit branku, jejich pokusy obětavě zablokovali hráči Los Angeles. První pokus zastavil Alex Iafallo, druhý pak Jake Muzzin.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

37:39
    Hra je znovu přerušena, z pravého kruhu vypálil William Carrier a jeho střelu našel hostující brankář v rukavici.

37:05
    Nate Schmidt vystřelil, ale jeho pokus zablokoval Trevor Lewis. Následně znovu Shea Theodore, který neprostřelil brankáře Kings. Darcy Kuemper přerušuje hru.

36:49
    Shea Theodore znovu zakončoval. Z osy hrací plochy od modré čáry trefil jen střed branky, kde byl pozorný Darcy Kuemper.

36:02
    Shea Theodore se propracoval ke střele od modré čáry, jeho střela na vzdálenější tyč se otřela od tyčky a odrazila se k obránci, který puk vyhodil přes všechny čáry. Kings střídají.

35:51
    Colin Miller dobře vypálil z podobné pozice, ale ránu zablokoval Jake Muzzin a následně vyhodil.

35:43
    Nyní se dostal domácí celek hrající přesilovou hru do šance. Alex Tuch výborně tečoval kotouč před brankou, ale gólem tato situace nekončí.

35:06
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Kurtis MacDermid – 2 min., sekání).

34:51
    Pět minut před koncem druhé třetiny vypálil domácí Cody Eakin, jehož pokus kryje Darcy Kuemper.

34:25
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

33:11
    Z předbrankového prostoru zakončoval Tomáš Nosek, který ovšem čtvrtou branku svého týmu nedává. Darcy Kuemper dokázal kotouč zastavit na brankové čáře. Opakované záběry potvrdily, že puk se do branky nedostal.

32:30
    Jussi Jokinen se propracoval do výborné střelecké pozice, jeho ránu z první kryje dobře pozičně hrající Maxime Lagacé. Domácí hráči se mohou na svého brankáře spolehnout.

32:15
    Od vstřelené první branky jsou aktivnější hráči Los Angeles. Další jejich akci vedl Jake Muzzin a domácí gólman Maxime Lagacé musel zasahovat proti střele zápěstím.

31:17
    Další zablokovaná střela, tentokrát ale na druhé straně. Colin Miller neprostřelil hostujícího obránce.

30:45
    Hostující celek se probojoval do útočného pásma, Drew Doughty dobře vypálil a jeho pokus zablokoval David Perron.

30:24
    Od modré čáry vypálil zápěstím Colin Miller, jeho ránu drží brankář hostujícího týmu. Hra je tak přerušena a následuje komerční přestávka.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině, hostující celek dokázal snížit na rozdíl dvou branek.

29:19
    Domácí rychlou protiakci vedl Tomáš Nosek. Ten se také dostal do střelecké pozice, ale brankáře Los Angeles prostřelit nedokázal. Následný pokus Shea Theodorea byl nepovedený.

28:43
    Další zajímavou šanci Kings měl Dustin Brown. Jeho ránu zápěstím z mezikruží domácí brankář kryje.
    28:35 Trevor LEWIS - 3:1

28:35
    Domácí celek udělal velkou chybu! Měl kotouč na holi v obranném pásmu, ale nedokázal jej dostat do bezpečí. Alex Iafallo našel TREVORA LEWISE, který povedeným blafákem nedal brankář Golden Knights šanci. Asistence: Alex Iafallo.

28:07
    Hostující tým špatně rozehrál, dlouhá přihrávka nebyla přesná, a tak se píská zakázané uvolnění.

27:40
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Mnoho vyložených šancí k vidění není. Hraje se zejména ve středním pásmu.

27:02
    Z bezprostřední blízkosti to zkoušel Alex Tuch. Hostujícího brankáře prostřelit nedokázal, Darcy Kuemper podává výrazně jistější výkon, než jeho kolega Quick.

26:46
    Po dlouhé době se do zakončení dostali také domácí, Brayden McNabb jako správný obránce vypálil od modré čáry, s jeho pokusem si poměrně snadno dokázal poradit Darcy Kuemper.

26:09
    Tyler Toffoli rychle po vyhraném vhazování v útočné třetině vypálil a znovu jen trefil brankáře Vegas.

26:04
    Domácí brankář musel být znovu pozorný, tentokrát vypálil od modré čáry Nic Dowd, jehož pokus našel Maxime Lagacé v rukavici.

25:37
    Nyní se ve středním pásmu strhla šarvátka, kterou musí řešit sudí. Kotouč vypadl z hrací plochy. Vhazovat by se tak mělo v neutrální části kluziště.

25:11

24:57
    Další práce pro domácího brankáře. Maxime Lagacé dnes podává dobrý výkon.

24:42
    Adrian Kempe z kruhu vypálil, puk kryje Maxime Lagacé.

24:24
    William Karlsson se při vlastním oslabení dostal do zakončení, dva góly dnes už dal, třetí zatím nepřidal. Nyní ho vychytal gólman Kings.

24:06
    Vegas vyhazuje kotouč přes všechny čáry, domácí tak mohou vystřídat.

24:00
    Od modré čáry nahazoval puk do útočného pásma Drew Doughty. Jeho pokus byl hodně nepřesný.

23:27
    Drew Doughty dobře vypálil, puk zablokoval Deryk Engelland. Akce hostů pokračovala dál, a pak zakončoval Alec Martinez. Maxime Lagacé zastavuje hru.

23:11
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (William Carrier – 2 min., vysoká hůl).

23:08
    Pierre-Édouard Bellemare dobře vypálil, jeho pokus kryje Darcy Kuemper.

22:54
    Jake Muzzin vypálil z kruhu, jeho pokus zablokoval Colin Miller.

22:15
    Anže Kopitar má kotouč za svou brankou a pokouší se něco vymyslet a co nejrychleji projít do útočného pásma.

21:41
    Cody Eakin se propracoval do střelecké pozice, s jeho pokusem ze střední vzdálenosti si poradil hostující brankář Darcy Kuemper.

21:00
    Sledujeme poklidný vstup obou týmů do druhé třetiny, ani jeden celek se nikam nežene. Mnoho šancí k vidění není.

20:32
    Domácí celek hned z kraje druhé třetiny špatně rozehrál, píská se zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Vegas.

20:01

Po první třetině vedou domácí hokejisté o tři branky. Zejména díky posledním minutám hry jsou hosté střelecky aktivnější. Nedokázali proměnit ani jednu ze třinácti střel. Naopak domácí z dvanácti pokusů hned třikrát prostřelil gólmana soupeře. Utkání předčasně skončilo pro Jonathana Quicka, kterého po třetím gólu nahradil Darcy Kuemper.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:42
    Anže Kopitar se položil do střely Cody Eakina.

19:27
    Velkou šanci měli také hosté, ale proměnit ji nedokázali.

18:57
    Maxime Lagacé měl nyní štěstí. Pokus Trevora Lewise nadělal domácímu brankáři více problémů. Puk se totiž odrazil k volnému Nicku Shoreovi, který se pokoušel zakončit. Nate Schmidt na brankové čáře zastoupil brankáře a hokejkou nahrnul kotouč pod brankáře.

18:35
    V poklidném tempu se dohrává první třetina tohoto zápasu, který vychází domácím na výbornou.

18:03
    Jonny Brodzinski vypálil od modré, ale snadno a bez problémů zasáhl domácí gólman.

17:53
    Christian Folin se propracoval do zajímavé střelecké pozice. Jeho ránu před brankou obětavě zablokoval Deryk Engelland a Tomáš Nosek bleskově otáčel směr hry.

17:23
    Z mezikruží to zkoušel střelou zápěstím bývalý hráč Floridy. Jonathan Marchessault nedokázal prostřelit střelou před obránce brankáře Darcy Kuempera.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině a nyní sledujeme klidnější pasáž hry.

16:13
    Brad Hunt rozehrává od své branky, Golden Knights se rychle dostali do útočného pásma, zakončit se jim ale nyní nepodařilo.

15:36
    Hosté se pokouší ještě před koncem první třetiny vstřelit první branku v zápase, ale domácí celek hraje velmi dobře defenzivně a soupeři mnoho prostoru nedává.

15:21
    Za brankou Los Angeles se střetli Brendan Leipsic a Drew Doughty. Oba v zápase pokračují.

15:13
    Vegas se dostalo do postavení mimo hru. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.

14:59
    Darcy Kuemper kryje střelecký pokus Brada Hunta, následně Tomáš Nosek minul branku z dobré pozici.

14:40
    Tomáš Nosek vybojoval kotouč za svou brankou, a tak rychle otáčí směr hry. Domácí dnes hrají výborně.

14:06
    Vhazovat se bude před brankou Kings. Následně se ke střele od modré dostal William Karlsson, jehož pokusu mnoho nescházelo.

13:57
    Jonathan Marchessault a William Karlsson nedokázali proměnit situaci dva na jednoho, následně hosté vyhodili přes všechny čáry.

13:38
    Od modré čáry vypálil další hráč Kings. Jake Muzzin zakončoval rychlou akci a Maxime Lagacé přerušuje hru.

13:25
    Domácí brankář musel zasahovat. Z dobré pozice to zkoušel mladý Adrian Kempe. Jeho pokus kryje domácí gólman.

12:37
    Maxime Lagacé po delší době musel zasahovat. Jeho pozornost prověřil střelou od modré čáry Tyler Toffoli.

12:14
    Darcy Kuemper kryje střelecký pokus, který vyslal od modré čáry Brendan Leipsic.

11:49
    Hostující celek vystřídal brankáře a doufá v oživení hry, neboť zatím jednoznačně dominují domácí hokejisté.

11:23
    Střídání v brance týmu Los Angeles Kings: ze hřiště odchází Jonathan Quick, přichází Darcy Kuemper.
    11:23 William KARLSSON - 3:0

11:23
    Jonathan Quick vyjel pro puk za branku, ale nedomluvil se s obránci, a tak tam kotouč zůstal. Reilly Smith rychle přihrával před branku a WILLIAM KARLSSON i s trochou štěstí dostlal kotouč za brankovou čáru. Asistence: Reilly Smith.

11:07
    Po dlouhé době registrujeme střelecký pokus. Z kruhu vypálil Reilly Smith. Jeho střelu zápěstím kryje hostující brankář. Komerční přestávka, po které se bude vhazovat před brankou Los Angeles.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, více ze hry mají hokejisté domácího celku.
    09:21 Cody EAKIN - 2:0

09:21
    Domácí celek navyšuje své vedení. Brendan Leipsic vypracoval rychlou protiakci, kterou vedl CODY EAKIN. Ten se dostal do přečíslení dva na jednoho. Mohl přihrávat, ale rozhodl se pro zakončení a znovu poslal kotouč mezi betony brankáře Kings. Asistence: Brendan Leipsic.

08:54
    William Karlsson dobře dostal kotouč do útočného pásma a nechybělo mnoho, aby do šance vyslal spoluhráče.

08:29
    Puk vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středovém kruhu. Nyní se bojuje o převahu ve středním pásmu.

08:23
    Vhazovat se nyní bude ve středním pásmu, jeden z hráčů zahrál vysokou holí.

08:14
    Maxime Lagacé přerušuje hru po střele Tylera Toffoliho. Buly před brankou Vegas. Nejprve ale komerční přestávka.

07:23
    Nate Schmidt má kotouč za svou brankou, domácí rychle rozehrávají a dostávají se do útočného pásma. Ke střele se dostal Erik Haula, který ovšem branku minul.

07:15
    Z pravého kruhu zakončoval William Karlsson. S jeho pokusem zápěstím neměl brankář Jonathan Quick výraznější problémy.

06:22
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, hraje ve středním pásmu, ani jeden celek se nikam nežene. Fanoušci ženou domácí tým vpřed.

05:24
    Brendan Leipsic se dvakrát dostal do střelecké pozice. Jonathana Quicka v brance Los Angeles prostřelit v dobrých šancích nedokázal.

05:07
    Z podobné pozice vypálil nyní zkušený hostující Tyler Toffoli. S jeho pokusem si dokázal poradit domácí brankář. Maxime Lagacé rozehrává na spoluhráče.

04:01
    Od modré čáry to zkoušel hostující tým. Derek Forbort střelou příklepem trefil branku, tam byl ale pozorný Maxime Lagacé.

03:41
    Erik Haula to zkoušel z dobré pozice, ale jeho střelecký pokus poměrně snadno zablokoval domácí obránce Jake Muzzin.

03:01
    Domácí celek se špatně dostal do útočného pásma, píská se postavení mimo hru.

02:39
    Maxime Lagacé kryje puk po střele Jussi Jokinena. Vhazovat se tak bude před brankou Vegas.

02:17
    Z levého kruhu vypálil Cody Eakin. Kotouč končí mimo branku, hostující maskovaný muž zasahovat vůbec nemusel.

01:44
    Z mezikruží nyní další domácí akci zakončoval Alex Tuch. S jeho pokusem si brankář dokázal poradit.

01:31
    Jonathan Marchessault se propracoval do zakončení, jeho pokus z nepříznivého úhlu byl zablokovaný.
    00:55 William KARLSSON - 1:0

00:55
    Domácí celek se v první minutě hry dostává do vedení. Po rychlé akci vypálil WILLIAM KARLSSON, jehož pokus propadl hostujícímu brankáři mezi betony. Asistence: Reilly Smith.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vegas Golden Knights odehrálo 18 zápasů s bilancí 8-3-1-6 a vybojovalo 23 bodů. V tabulce Západní konference je na pátém místě. Z posledních pěti zápasů vyhrálo jen dva. Winnipeg Jets porazilo 5:2 a Vancouver Canucks 5:2. Nestačilo na Montreal Canadiens 2:3, v prodloužení na Toronto Maple Leafs 3:4 a Edmonton Oilers 2:8.

Tým Los Angeles Kings odehrál 20 zápasů s bilancí 9-3-2-6 a vybojoval 26 bodů. V tabulce Západní konference je na třetím místě. Z posledních pěti zápasů vyhrál jediný. Floridu Panthers porazil 4:0. Nestačil na Tampu Bay Lightning 2:5, San Jose Sharks 1:2, Vancouver Canucks 2:3 a Boston Bruins 1:2.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vegas Golden Knights a Los Angeles Kings.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 1. W. Karlsson (R. Smith), 10. Eakin (Leipsic), 12. W. Karlsson (R. Smith), 59. Tuch (Eakin) – 29. Lewis (Iafallo), 52. Pearson (Kempe, Doughty)

Vegas Golden Knights: Lagacé (M. Subban) – Schmidt, Theodore, McNabb, Engelland, C. Miller, Hunt – Perron, Haula, Neal – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Leipsic, Eakin, Tuch – Carrier, Bellemare, Nosek.
    Los Angeles Kings: Quick (12. Kuemper) – Forbort, Doughty, Muzzin, Martinez, MacDermid, Folin – Iafallo, Kopitar, D. Brown – Pearson, Kempe, Andreoff – Lewis, N. Shore, Toffoli – J. Jokinen, Dowd, Brodzinski.

Rozhodčí: Kowal, Rehman – MacPherson, Gibbons

Diváci: 18 211