Carolina – NY Islanders 4:2 (kon.) | Detroit – Colorado 3:4 (po pr.) | NY Rangers – Ottawa 3:0 (kon.)
Vegas – Los Angeles 4:2 (kon.) | Anaheim – Florida 3:2 (kon.)

3. Brandon Montour (ANA) 1+0 (05:18:00)

Statistiky: Střely na bránu: 28-52; Zablokované střely: 18-12; Vhazování: 51%-49%; Hity: 28-20; Přesilové hry: 2/4-1/6; Trestné minuty: 18-15.

John Gibson zastavil 50 z 52 střel a stává se hrdinou dnešního utkání v Honda Center, kde domácí Ducks zásluhou nejvyššího počtu zákroku svého brankáře porazili těsně Floridu. Vítězný gól vstřelil v přesilové hře na začátku prostřední části bek Brandon Montour. Radim Vrbata ani Ondřej Kaše u toho nebyli. Konečný výsledek zápasu. Anaheim Ducks 3 Florida Panthers 2.

59:35
    Hampus Lindholm málem puk vyhodil z levé strany obranného pásma do prázdné brány, puk ale minul pravou tyč a proti Ducks se v rychlém sledu pískalo druhé zakázané uvolnění.

59:22
    Jonathan Huberdeau na pravém křídle vypálil z ostrého úhlu a John Gibson na přední tyči puk vyrazil.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:40
    Keith Yandle na pravém křídle vypálil od modré čáry a John Gibson puk dokázal zalehnout. Jonathan Huberdeau se snažil dostat k dorážce, jenže marně. Florida si vzala oddechový čas.

58:28
    Dnešní utkání sleduje 17174 diváků.

58:05
    Roberto Luongo naskočil opět na střídačku a Panthers to zkouší znovu ve hře bez brankáře!
    57:01 Keith YANDLE - 3:2

57:01
    Florida právě vstřelila branku!
    Jonathan Huberdeau skvěle clonil ve výhledu Johnovi Gibsonovi a KEITH YANDLE od modré čáry pod jeho pravým podpaždím zamířil do brány! Ducks si vzala Coach Challenge kvůli nedovolenému bránění, která nebyla úspěšná. Gól platí a padl při hře bez brankáře. Asistence: Aleksander Barkov a Vincent Trocheck.

56:01
    Andrew Cogliano se ocitl v blízkosti levé tyče v šanci, jenže našel pouze náruč Roberta Luonga.

55:28
    John Gibson ukryl nahození Panthers z levého křídla v lapačce a hra byla přerušena. Anaheim vede 3:1.

54:45
    Aleksander Barkov na pravém křídle vypálil od hrazení a po zákroku Johna Gibsona se v blízkosti pravé tyče dostal k dorážce Jamie McGinn, i s ní si ale brankář Ducks poradil!

53:48
    Nick Bjugstad dnes nastoupil ke svému jubilejnímu 300. utkání v NHL. Boduje?

53:07
    Panthers na pravém křídle vypálili ihned po vhazování a připravený John Gibson puk vyrazil. Další zákrok.

52:45
    Aleksander Barkov na levém křídle nabral rychlost a krásnou zpětnou přihrávkou z ostrého úhlu našel na přední tyči Jonathana Huberdeaua, který bez přípravy vypálil! John Gibson byl ale rychle u své pravé tyče brány.

52:24
    Útok Ducks zastavilo postavení mimo hru a po přerušení hry dostává prostor reklamní přestávka.

51:34
    Vyloučený Aaron Ekblad se vrátil z trestné lavice zpět na led a Anaheim hraje v plném počtu.

51:15
    Panthers se dostali v oslabení ke střele v pravém kruhu a John Gibson si připsal rutinní zákrok.

50:13
    Rickard Rakkel se ocitl v blízkosti levé tyče ve slibné šanci, jenže pálil z blízkosti těsně mimo.

49:34
    Aaron Ekblad dostal dvě minuty za hákování a Anaheim může v početní převaze rozhodnout.

49:23
    Aaron Ekblad v mezikruží v obležení dvou protihráčů dokázal vypálit bekhendem a John Gibson puk pravým ramenem dobře vyrazil!

48:31
    Sami Vatanen a Connor Brickley byli během šarvátky nejaktivnější a dostali dvě minuty za hrubost.

48:31
    Panthers vyvolali před bránou Ducks opět velký závar, tentokrát ale John Gibson puk podržel. Komerční přestávka a velký závar před bránou, po kterém se zřejmě bude vylučovat.

48:11
    Brandon Montour je zpět na ledové ploše a domácí tým Anaheim Ducks je opět kompletní.

47:38
    Aaron Ekblad z levého kruhu mířil krásnou střelou do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, jenže John Gibson vytáhl krásný zákrok, po kterém našel puk v lapačce! Skvělý zákrok.

47:31
    Aleksander Barkov střelou z levého kruhu pro vhazování minul odkrytou bránu a na opačné straně pálil od modré čáry Keith Yandle, jenže našel pouze náruč domácího Johna Gibsona.

47:06
    John Gibson byl na ledě a Panthers obstřelovali domácí bránu ze všech stran, jenže všechny byly zablokovány.

46:27
    Corey Perry odpykal trest za Johna Gibsona a Ducks brání ve čtyřech. Dokáží Panthers snížit?

46:22
    Aaron Ekblad na vrcholu pravého kruhu po zpětné přihrávce vypálil tvrdě bez přípravy, jenže našel pouze náruč klečícího Johna Gibsona.

46:11
    Brandon Montour vyhodil puk bez teče z obranného pásma přes ochranné sklo a stal se třetím hráčem, který dnes dostal trest za zdržování hry. Panthers mají k dispozici přesilovou hru 5 na 3, která potrvá 17 sekund!

45:32
    Vincent Trocheck z vrcholu pravého kruhu pro vhazování nahodil puk před bránu, před kterou ho na úrovni horní tyče tečoval Jonathan Huberdeau, jenže hodně mimo.

45:02
    Keith Yandle na levém křídle vypálil od modré čáry s příklepem a John Gibson jeho ránu ukryl v náručí.

44:27
    John Gibson vyhodil puk na levé straně od brankové čáry přes ochranné sklo a dvouminutový trest za zdržování hry místo něj na trestné lavici odpyká Corey Perry.

43:35
    Jamie McGinn nabral dobrou rychlost, jeho rána z mezikruží ale minula levý horní roh brány.

43:00
    Ducks znovu vedou o dva góly a v současné chvíli jsou páni na ledové ploše v Honda Center.
    41:30 Brandon MONTOUR - 3:1

41:30
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Corey Perry vypálil z vrcholu pravého kruhu a po zákroku Roberta Luonga na vzdálenější levé tyči z úhlu napálil puk do brány střelou bez přípravy BRANDON MONTOUR! Další využitá přesilová hra Ducks. Asistence: Corey Perry a Sami Vatanen.

40:36
    Panthers znovu vyhodili puk přes ochranné sklo, tentokrát to ovšem bylo s pomocí teče.

40:27
    Vincent Trocheck na pravé straně obranného pásma vyhodil puk přes ochranné sklo a dostal dvě minuty za zdržování hry. Ducks mohou v přesilové hře pojistit své vedení.

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 17-28; Zablokované střely: 12-7; Vhazování: 44%-56%; Hity: 22-14; Přesilové hry: 1/2-1/4; Tr. minuty: 13-9.

Třetí třetina začne přibližně v 4:18.

Jonathan Huberdeau v úvodu druhé třetiny mohl vyrovnat, jenže puk sklepl do sítě vysokou holí a na opačné straně udeřil v přesilové hře po přečíslení dva na jednoho Rickard Rakell. John Gibson dlouho držel čisté konto, necelých pět minut před koncem prostřední části ho o něj ale připravil v početní výhodě Vincent Trocheck. Mnoho být dokonce vyrovnáno, Aleksanderovi Barkovovi ale ukradl jistý gól John Gibson, když svůj tým podržel v oslabení. Skóre po druhé třetině. Anaheim Ducks 2 Florida Panthers 1.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:34
    Před bránou Floridy vznikl obrovský závar, Roberto Luongo ale situaci po střele z mezikruží ustál a puk zmrazil. Nikdo se k dorážce nedostal.

39:16
    Antoine Vermette na pravém křídle napřáhl ke střele, která mířila do předního horního rohu brány, Roberto Luongo ale dokázal puk vyrazit mimo.

39:08
    Brandon Montour se vrátil z trestné lavice zpět na led a domácí hokejisté Anaheimu hrají v plném počtu.
    39:02 John Gibson fantasticky vychytal Aleksandera Barkova!

39:02
    Aleksander Barkov se po krásné přihrávce z pravého kruhu řítil sám na bránu, jenže bekhendový blafák nedokázal dotáhnout, když John Gibson vleže puk ukryl v lapačce a ukradl mu jistý gól! Fantastický zákrok brankáře Ducks.

39:00
    Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.

38:45
    Panthers se v rychlém sledu dostali ke dvěma střelám, John Gibson ovšem obě dvě vyrazil.

37:44
    Josh Manson na vrcholu pravého kruhu napřáhl k prudké střele, která byla přizvednuta do ochranné sítě.

37:08
    Brandon Montour dostal dvě minuty za sekání a Florida má další příležitost v podobě přesilové hry.

35:43
    Colton Sceviour na vzdálenější levé tyči málem skóroval po nahození z pravého křídla, puk ale usměrnil vedle pravé tyče! Málem vyrovnáno.
    35:26 Vincent TROCHECK - 2:1

35:26
    VINCENT TROCHECK se v pravém kruhu dostal k tečované střele Keitha Yandla od modré čáry a rychle puk poslal střelou zápěstím v přesilové hře pod horní tyč! John Gibson málem na puk v rozkleku dosáhl lapačkou, ale jenom málem. Asistence: Keith Yandle a Aleksander Barkov.

34:44
    Aaron Ekblad po krásné souhře vypálil na vrcholu levého kruhu zápěstím, jeho střela ale byla zablokována.

34:11
    Michael Matheson napřáhl v levém kruhu ke střele, která byla zablokována. Ducks ale znovu půjdou do čtyř. Před přesilovou hrou Panthers ale dostává prostor reklamní přestávka. Antoine Vermette dostal dvě minuty za nedovolené bránění.

33:10
    Vyloučený Andrew Cogliano naskočil zpět na ledovou plochu a Anaheim přečkal i druhou hru v oslabení.

32:58
    Jakob Silfverberg v oslabení málem vyrazil do samostatného úniku poté, co Jared McCann na pravém křídle na modré čáře promáchl puk, jeho střela z vrcholu mezikruží ale minula levý horní roh brány.

31:44
    Aaron Ekblad vypálil od modré čáry a jeho prudká střela zamířila nad levý horní roh brány Johna Gibsona.

31:10
    Andrew Cogliano dostal dvě minuty za hákování a Florida si zahraje druhou přesilovou hru.

30:55
    Aleksander Barkov vypálil z vrcholu mezikruží a těsně minul pravý horní roh brány domácích Ducks.

30:32
    Série tří střel Floridy v rychlém sledu gól před pár okamžiky nepřinesla a po postavení mimo hru v podání domácích Ducks následuje komerční přestávka.

29:45
    Panthers poslal neuznaný gól do kolen, obzvlášť, když se hned vzápětí podruhé prosadili hráči Anaheimu.

28:47
    Michael Matheson od modré čáry napřáhl k prudké střele s příklepem, kterou John Gibson vyrazil vyrážečkou.

28:41
    Na opačné straně útočného pásma Panthers pálil od modré čáry Jared McCann a John Gibson puk ukryl v lapačce.

28:37
    Colton Sceviour na pravém křídle vystřelil z úhlu od hrazení a jeho pokus minul vzdálenější levou tyč.

26:44
    Nick Bjugstad na pravém křídle vypálil u hrazení z ostrého úhlu a po zákroku Johna Gibsona dostává v Honda Center prostor reklamní přestávka.
    25:22 Rickard RAKELL - 2:0

25:22
    Chris Wagner na pravém křídle vyrazil do přečíslení dva na jednoho a přihrávkou přes šířku útočného pásma našel ze druhé vlny najíždějícího RICKARDA RAKELLA, který střelou zápěstím z levého kruhu zamířil pod horní tyč! Ducks využili přesilovou hru a vedou 2:0! Asistence: Chris Wagner a Corey Perry.

24:41
    Vyloučený Mike Liambas je zpět na ledě a začíná zkrácená přesilová hra hostující Floridy Panthers.

23:58
    Trestné střílení z toho není a Aleksander Barkov byl vyloučen na dvě minuty za podražení.

23:58
    Nick Ritchie se v pravém kruhu útočného pásma nádhernou stahovačkou zbavil Aleksandera Barkova, který ho vkleče zezadu podrazil, a následnou střelu z úhlu Roberto Luongo na přední tyči levým betonem vyrazil za bránu!

23:38
    Chris Wagner zabojoval v levém rohu útočného pásma a ušetřil v oslabení cenné sekundy.
    22:58 Jonathan Huberdeau vstřelil gól, který nebyl uznán

22:58
    Florida právě vstřelila branku, která nemůže být uznána kvůli vysoké holi! Keith Yandle nahodil puk od modré čáry na bránu a u pravé tyče ho Jonathan Huberdeau čepelí hole nad úrovní horní tyče sklepl mezi betony Johna Gibsona.

22:41
    Mike Liambas se v rychlosti na levém křídle natlačil na přední tyč, kde srazil k ledu Iana McCoshena. Roberto Luongo naštěstí zasažen nebyl a Ian McCoshen narazil do boční sítě. Mike Liambas, dvě minuty za hrubost.

22:18
    Kevin Bieksa na pravém křídle vypálil od modré čáry a Roberto Loungo jeho táhlou střelu vyrazil.

22:04
    Florida během loňské sezóně porazila Anaheim v obou dvou zápasech. Dokáže předvést obrat?

21:26
    Panthers nestihli vyčistit útočné pásmo a po souboji o puk na modré čáře jim bylo odpískáno postavení mimo hru.

20:01
    V Honda Center začala prostřední část utkání, do které Ducks vstupují s jednobrankovým vedením, o které se krátce před přestávkou postaral po perfektním samostatném úniku Josh Manson.

20:01

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 6-16; Zablokované střely: 5-4; Vhazování: 29%-71%; Hity: 17-8; Přesilové hry: 0/1-0/0; Trestné minuty: 5-7.

Druhá třetina začne přibližně v 3:18.

Panthers byli během první třetiny lepším týmem, jenže Ducks podržel několika skvělými zákroky John Gibson a v závěru úvodní části domácí navíc udeřili. Josh Manson krátce před přestávkou vkleče zablokoval střelu Floridy od modré čáry a samostatný únik poté zakončil nádherným blafákem. Skóre po první třetině v Honda Center. Anaheim Ducks 1 Florida Panthers 0.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:50
    Panthers vypálili z vrcholu levého kruhu pro vhazování a John Gibson si připsal další úspěšný zákrok.

19:00
    Do konce úvodní části zápasu zbývá odehrát 1 minuta.
    18:57 Josh MANSON - 1:0

18:57
    John Gibson nejprve předvedl vleže fantastický zákrok a JOSH MANSON po zablokování střely Panthers od modré čáry vkleče vyrazil do samostatného úniku, v jehož závěru naznačil bekhendový blafák a u pravé tyče poté puk z forhendu po ledě zasunul do prázdné brány!

18:22
    Andrew Cogliano se mezi dvěma protihráči protáhl k pravé tyči, jeho prudká bekhendová střela z ostrého úhlu ale minula vzdálenější levou tyč a o hodně.

17:44
    Jared McCann nabral na pravém křídle rychlost a napřáhl k rychlé střele s příklepem, kterou na přední tyči klečící John Gibson vyrazil.

17:17
    Michael Matheson na pravém křídle napřáhl k prudké střele od modré čáry, která minula vzdálenější levou tyč.

16:36
    Jeden z hráčů zahrál vysokou holí a hra byla přerušena. Vhazovat se bude zřejmě ve středním pásmu. Nakonec přímo ve středovém kruhu ledové plochy.

15:18
    Nick Bjugstad na levém křídle nabral velkou rychlost a dobře se natlačil před bránu, na přední tyči ale bekhendem domácího Johna Gibsona nepřekonal! Reklamní přestávka.

14:48
    John Gibson zastavil lapačkou nahození Panthers a holí rychle rozehrál za bránu. Oba týmy střídaly.

13:33
    Kevin Bieksa hodně špatně rozehrál v blízkosti modré čáry přes šířku ledové plochy a na pravém křídle se snažil prosadit Jamie McGinn, ovšem marně.

13:09
    Panthers podél střídaček zavezli puk do útočného pásma a bylo jim odpískáno postavení mimo hru.

12:30
    Panthers se během dosavadního průběhu dostali již k osmi střelám na bránu, zatímco Ducks ke třem.

12:01
    Ducks do dnešního střetnutí nastoupili se sedmi obránci a jedenácti útočníky. Netradiční situace.

11:06
    Michael Matheson má slova vyvrátil střelou od modré čáry, která z levé strany zamířila do náruče Johna Gibsona. Hra byla přerušena a prostor dostává reklamní přestávka.

10:43
    Delší dobu se nepřerušuje, zároveň se ale ani jeden z týmů není schopen dostat do nějaké šance.

09:23
    Ducks nakonec do dnešního utkání nastoupili v tradiční černé kombinaci dresů. Historické dresy s kačerem na hrudi a dvěmi skříženými hokejkami pod ním využili pouze na rozbruslení.

08:02
    Ducks se podél střídaček vrhli do útočného pásma a akci domácího týmu zastavilo postavení mimo hru.

07:38
    Ducks na chvíli dokázali udržet útočné pásmo, poté už se ale Panthers dokázali osvobodit a vyvést puk.

06:04
    Dodatek k úvodní šanci Panthers. Vincent Trocheck byl hráčem, který rychle objel bránu a v blízkosti levé tyče se snažil puk zasunout z otočky do brány, John Gibson se ale skvěle roztáhl podél čáry a vleže kotouč holí vyrazil!

06:04
    Panthers na levém křídle vypálili od hrazení a po zákroku Johna Gibsona následuje reklamní přestávka.

05:41
    Panthers vytvořili před bránou Johna Gibsona závar, brankář Anaheimu ale dobře zasáhl betonem a poté puk holí odpálil do bezpečí!

05:25
    Až na bitku se zatím hraje bez výraznějších šanci. Aaron Ekblad na pravém křídle v tísni vystřelil od hrazení, John Gibson byl ale na přední tyči připravený.

04:03
    Mike Liambas se pustil ve středním pásmu do pěstního souboje s Michealem Haleym a složil ho na lopatky.

03:45
    Do dnešního utkání nezasáhne ani jeden z Čechů. Radim Vrbata i Ondřej Kaše jsou mimo hru.

02:22
    Vyloučený Keith Yandle je zpět na ledě a Florida úspěšně přečkala první oslabení v zápase.

00:35
    Rickard Rakell mířil z vrcholu mezikruží rychlou střelou do pravého horního rohu brány, Roberto Luongo ale puk ukryl po pěkném semaforu v lapačce.

00:24
    Jeden z hráčů Floridy na levém křídle podklouzl a Corey Perry se řítil do rychlého protiútoku, který rychle ukončil faulem zezadu Keith Yandle a dostal dvě minuty za podržení.

00:01

Paul Kariya poděkoval i za Teema Selanneho za to, že ho fanoušci od prvního dne až do konce kariéry podporovali a v Honda Center už zní americká hymna.

Anaheim Ducks: Gibson (Berra) – H. Lindholm, Manson, Beauchemin, Montour, Vatanen, Bieksa, Holzer – Rakell, D. Grant, Perry (A) – Cogliano (A), Wagner, Silfverberg (A) – N. Ritchie, Vermette, Roy – Rasmussen. Hlavní trenér: Randy Carlyle.

Florida Panthers: Luongo (Reimer) – Yandle, Ekblad (A), Matheson, Pysyk, McCoshen, Weegar – Huberdeau (A), Barkov, Dadonov – Hunt, Trocheck (A), Bjugstad – J. McGinn, Balisy, Sceviour – Haley, McCann, Brickley. Hlavní trenér: Bob Boughner.

Rozhodčí: Dean Morton, Jake Brenk. Čároví: Derek Amell, Brandon Gawryletz.

V Honda Center právě probíhá ve středovém kruhu rozhovor s oběma legendami Anaheimu.

Protože je dnešní utkání výjimečné, Ducks do něho nastoupí v historických dresech s kačerem na hrudi.

Utkání Anaheimu s Floridou bude předcházet slavností ceremoniál poté, co legendy a bývalí kapitána Ducks Pauk Kariya a Teemu Selanne byli uvedeni 13. listopadu v Torontu do Hokejové síně slávy. Oba se zúčastní rozbruslení.

Vzájemné zápasy v loňské sezóně NHL

18.02.17 Anaheim Ducks – Florida Panthers 1:4
    04.02.17 Florida Panthers – Anaheim Ducks 2:1

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Anaheim uzavře sérii pěti domácích zápasů v pondělí v noci v Honda Center proti Floridě. Ducks čeká během sedmi dní teprve druhý zápas poté, co v posledním utkání doma porazili 4:2 Boston. V bráně Anaheimu by se měl potřetí v řadě představit brankář John Gibson.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 19. Manson, 26. Rakell (Wagner, Perry), 42. Montour (Perry, Vatanen) – 36. Trocheck (Yandle, Barkov), 58. Yandle (Barkov, Trocheck)

Anaheim Ducks: Gibson (Berra) – H. Lindholm, Manson, Beauchemin, Montour, Vatanen, Bieksa, Holzer – Rakell, D. Grant, Perry (A) – Cogliano (A), Wagner, Silfverberg (A) – N. Ritchie, Vermette, Roy – Liambas, Rasmussen. Hlavní trenér: Randy Carlyle.

Rozhodčí: Dean Morton, Jake Brenk. Čároví: Derek Amell, Brandon Gawryletz

Diváci: 17174