Benátky n/J – Litoměřice 1:2 (kon.) | K. Vary – Motor ČB 2:3 (kon.) | Třebíč – Kadaň 4:2 (kon.)
Vsetín – Frýdek-M. 5:6 (1:2 po s.n.) | Přerov – Slavia 2:3 (kon.) | Ústí n/L – Prostějov 1:9 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
1:9 (0:3, 1:1, 0:5)
LHK Jestřábi Prostějov
Pondělí 20.11.2017, 18:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem • Chance liga • 24. kolo

Dnes byl lepším celkem Prostějov. Po první třetině kdy Slovan prohrával o tři góly ještě šance na zvrat zápasu byla. V druhé třetině Slovan začal hrát více ofenzivněji a dokonce se jednou prosadil. Třetí třetinu však Slovan fatálně nezvládl a inkasoval pět gólů. Z dnešního zápasu si tak tři body odváži Prostějov. (20:19:49)

59:20
    Slovan teď tlačí před bránou soupeře, žádná výraznější střela z toho ale není.

55:30
    Slovan měl teď šanci v útočném pásmu. Před bránu puk nahazoval Vachovec, ten však vybojovali hostí a hra se přesouvá do obranného pásma Slovanu.

53:18
    Jestřábi právě vstřelili branku!

Neuběhla ani minuta od posledního gólu a Prostějov znovu skóruje. Devátý gól Jestřábů vstřelil ALEŠ HOLÍK. Asistence: Matouš Venkrbec a Marek Švec.

52:26

Po ani ne 40 sekundách využívá Prostějov přesilovou hru. Po přihrávce Rudovského skóruje TOMÁŠ DIVÍŠEK a přidává tak již dnešní osmý gól Prostějova. Asistence: Jan Rudovský a Marek Drtina.

51:50
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Patrik Husák – 2 min., držení protihráče).

51:32
    Slovan opět nepředvedl nijak efektivní přesilovku. Většinu početní výhody sice držel útočné pásmo, ale dostal se jen ke dvěma střelám na bránu.

49:33
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Matouš Venkrbec – 2 min., vysoká hůl).

49:28
    Prostějov teď nepříjemně tlačí v útočném pásmu. Na Růžičku však zatím nešla žádná výraznější střela.

48:33
    Hra se teď přesouvá z jedné strany na druhou a ani jeden tým si nedokáže vytvořit výraznější šanci.

Dnešní utkání sleduje 568 diváků.

45:50
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Radomír Vaněk – 2 min., hákování).

43:39

Růžička má dnes špatný den. Po přihrávce Meidla se prosadil LUKÁŠ LUŇÁK. Prostějov si tak už jen upevňuje vítězství. Asistence: Václav Meidl.

41:00

Ani ne půl minuty uběhlo od předešlého gólu a Prostějov znovu skóruje. Brankáře domácích překonal VIKTOR NESTRAŠIL a Prostějov jde do pětigólového úniku.

40:40

Po nahrávce Rudovského zpoza branky se ke kotouči dostal MATOUŠ VENKRBEC a ten prostřelil Růžičku. Asistence: Jan Rudovský.

40:01

Slovan byl již o něco aktivnější než v první třetině a dokázal se i poprvé prosadit. Uvidíme jak se ve třetí třetině popere s třígólovým rozdílem. Prostějov po první třetině již trochu zvolnil, ale i tak dokázal jednou v této třetině skórovat.

40:00

38:40
    Prostějov teď nepříjemně tlačí. Svými pokusy již několikrát ohrozil branku domácích.

35:40
    Slovan jakoby po vstřelené brance ožil. Drží se teď delší dobu v útočném pásmu a vyvíjí nepříjemný tlak.

32:50
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!

Slovanu se daří snížit na třígólový rozdíl. Po Vágnerově přihrávce jel na brankáře sám MICHAL VACHOVEC. Ten se šance nezalekl a dokázal skórovat. Asistence: Martin Vágner a Pavel Smolka.

31:02
    Hra se teď odehrává spíše ve středním pásmu. Pro oko diváka je tedy vcelku pomalá a nezáživná.

28:14
    Prostějov teď málem přidal pátou branku. Když se Holík vrátil z trestné lavice nahrával na svého volného spoluhráče. Ten však prázdnou branku minul.

27:00
    Slovanu se v přesilovce nedaří. Jestřábi skvěle brání a Ústí zatím nevystřelilo na bránu.

26:00
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Aleš Holík – 2 min., hákování).

24:23

Slovan se mohl radovat z ubráněné přesilovky. Radost ústeckých hráčů však přerušil DAVID DVOŘÁČEK, když poslal Prostějov již do čtyřgólového úniku.

23:27
    Jestřábi v přesilovce opět tlačí. Slovan však skvěle brání a Prostějov se zatím k moc střelám nedostal.

22:14
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Patrik Husák – 2 min., podražení).

20:01

Slovanu teď v první třetině tak trochu ujel vlak. Nedokázal se prosadit zatím ani v jedné ze tří přesilovek. To Jestřábi neváhali a hned svoji první přesilovku v dnešním zápase proměnili. Slovan tak bude mít co dělat,aby v následujících dvou třetinách srovnal stav.

20:00

18:10
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Václav Meidl – 2 min., podražení).

17:33

Prostějov se po dlouhém tlaku na bránu domácích prosadil. Po pěkné kombinaci přihrávek Venkrbce a Holíka se k puku dostal DAVID DVOŘÁČEK a ten zakončoval již skoro do prázdné brány. Asistence: Matouš Venkrbec a Holík.

17:02
    Jestřábi teď při přesilové hře nepříjemně tlačí. Růžička je však všude včas a všechny střelecké pokusy kryje.

15:55
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Radomír Vaněk – 2 min., podražení).

15:15
    Slovan nevyužil efektivně početní výhodu. Za celou přesilovku vystřelil na bránu hostí jen dvakrát.

13:15
    Slovan se dostává do druhé přesilovky. Uvidíme, jestli teď dokáže proměnit výhodu v gól.

13:05
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Ondřej Fiala – 2 min., podražení).

12:52
    Od modré teď střílel prostějovský Holík. Růžička, ale nezaváhal a bude se vhazovat v obranném pásmu Slovanu.

11:20
    Hra se teď přelévá z jedné strany na druhou a ani jeden celek si nedokáže vytvořit výraznou šanci.

08:30
    Slovan teď jde do přesilové hry a má šanci přiblížit se dvoubrankovému rozdílu.

07:47

07:43
    Do pěkného brejku se teď dostal Slovan. Smolka nahrával na volného Vachovce, tomu však sjel kotouč z hokejky.

06:44
    Zpoza branky se dostal puk až k volnému Vrdlovcovi, ten však střílel jen na hruď gólmana hostí.

05:00

Prostějov po necelých třech minutách navazuje druhým gólem. Fiala nahrával na MATOUŠE VENKRBECE, který byl před brankou sám a zakončil do levého horního růžku. Asistence: Ondřej Fiala.

04:44
    Hráči Slovanu se snaží vymyslet, jak se dostat do soupeřova obranného pásma. Po chybách v rozehrávce se jim to však nedaří.

02:36

Růžička se teď možná nechal uchlácholit pěkným zákrokem. Po pěkné rozehrávce z buly od Divíška se k puku dostal TOMÁŠ NOUZA a brankář domácích na jeho střelu nedosáhl. Asistence: Tomáš Divíšek.

02:28
    Po chybě domácích ve středním pásmu se k puku dostali Jestřábi. Střelu od modré však Růžička kryje.

00:43
    Slovan od úvodního vhazování držel útočné pásmo. Při pokusu o střelu se však jednomu z ústeckých hráčů zlomila hokejka a ke kotouči se dostávají hostí.

00:01

Prostějov se nachází na pátém místě. Případná výhra na venkovním hřišti by ho posunula před čtvrtou Slavii. Pokud ale prohraje, může spadnout až na deváté místo za Litoměřice. Prostějov odehrál tuto sezónu jedenáct utkání na cizím ledě. Z těchto zápasů si drží bilanci 5:6.

Nejproduktivnější hráč Prostějova je Tomáš Nouza, který je na šestém místě. Za tuto sezónu stihl dát deset gólů a na třináct přihrát.

Poslední odehraná utkání:
    Prostějov – Třebíč 9:0
    Vsetín – Prostějov 5:4 sn
    Prostějov – Frýdek Místek 3:2 pp
    Kadaň – Prostějov 2:4
    Prostějov– Benátky 7:2

Slovan se nachází v tabulce WSM ligy na desáté příčce. Pokud dokáže porazit na domácím ledě Prostějov, přiblíží se na dosah 5 týmům, které mají po 37 bodech. Z posledních tří utkání má Slovan skóre 2:17. Ústecký celek tedy potřebuje nějakou sérii výher, aby se dostal mezi kádry postupující do play-off. Slovan odehrál z 23 kol pouze osm doma, což je nejméně z celé WSM ligy.

Ač se ústeckému kádru aktuálně moc nedaří, má v tabulce nejproduktivnějších hráčů WSM ligy tři v první desítce. S 25 body Jaroslava Roubíka s 24 body Antonína Melku a na devátém místě s 21 body Daniela Vrdlovce.

Ústí nad Labem – Havířov 0:2
    Slavia Praha – Ústí nad Labem 8:1
    Litoměřice – Ústí nad Labem 1:3
    Přerov – Ústí nad Labem 3:1
    Ústí nad Labem – Kladno 3:4 sn

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jakub Kohout

Branky a nahrávky: 33. Vachovec (M. Vágner, Smolka) – 3. Nouza (Divíšek), 5. Venkrbec (Fiala), 18. Dvořáček (Venkrbec, A. Holík), 25. Dvořáček, 41. Venkrbec (Rudovský), 41. Nestrašil, 44. L. Luňák (V. Meidl), 53. Divíšek (Rudovský, M. Drtina), 54. A. Holík (Venkrbec, Švec)

HC Slovan Ústí nad Labem: J. Růžička (Volke) – Hes, Kurka, Husák, M. Vágner, M. Zdvořáček, Vaněk – Smolka, Roubík, Vachovec – Gengel, Vrdlovec, D. Merta – Jandus, Navarra, Severa – Sladkovský.
    LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Groh) – M. Drtina, D. Kolář, Havlík, A. Holík, Žovinec, Mikliš – Starý, Divíšek, Nouza – Dvořáček, Venkrbec, Rudovský – L. Luňák, V. Meidl, Nestrašil – Fiala, Švec.

Rozhodčí: Tomáš Luczków, Tomáš Veselý – David Potůček, Jan Votrubec