Vítkovice – Mountfield HK 3:6 (kon.) | Chomutov – Třinec 3:5 (kon.) | Plzeň – Kometa Brno 5:4 (kon.)
Jihlava – Liberec 0:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Olomouc 4:3 (po pr.) | Pardubice – Litvínov 5:0 (kon.)
Sparta – Zlín 1:3 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
HC VERVA Litvínov
Úterý 21.11.2017, 18:00 • Tipsport arena • Tipsport extraliga • 24. kolo

Souboj dvou týmů se zlepšenou formou ze suterénu Tipsport extraligy nabídne dnešní 24. kolo soutěžního ročníku 2017/2018. Proti domácímu Dynamu Pardubice se představí HC VERVA Litvínov. Začínáme v 18:00.

V úvodu sezony se Severočeši hodně trápili, provedli hráčské změny a do útoku přivedli Ihnáčáka s Vandasem. Od té doby se Verva může těšit ze zlepšené formy, z posledních jedenácti utkání osmkrát vyšla jako vítěz a v tabulce poskočila na 11. místo. Celkem mají chemici 29 bodů, a to i díky třem výhrám v řadě, když porazili Mladou Boleslav (6:3), Chomutov (3:1) a Jihlavu (3:0).

Východočeši jsou sice předposlední, ale přesto panuje v jejich táboře zlepšená nálada. Po reprezentační pauze Dynamo vydolovalo cenné dva body na horkém ledě brněnské Komety za výhru po samostatných nájezdech a v pátek si doma vyšláplo na Liberec, který v Pardubicích prohrál 1:5. V obou utkáních se prosadil Rostislav Marosz, kterého vedení klubu přivedlo s vizitkou střelce.
    Grafické srovnání obou soupeřů

Poslední vzájemný zápas spolu dnešní soupeři sehráli 8. října 2017 a svou první extraligovou nulu si v něm připsal mladý brankář Milan Klouček. Utkání totiž skončilo vítězstvím Dynama 1:0 po samostatných nájezdech. Jediným proměněným nájezdem tehdy utkání rozhodl Peter Quenneville, který se s Pardubicemi nedávno rozloučil a zamířil do finského celku SaiPa.

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Martin Růžička) – Trončinský, Čáslava, Cardwell, Wishart, Holland, Mojžíš, Ščotka – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – Perret, Tomášek, Treille – J. Sýkora, Dušek, Beran – M. Kaut, Poulíček, Vondráček.

HC VERVA Litvínov: Petrásek (Kantor) – Sörvik, Kubát, Gula, L. Doudera, K. Pilař, Dietz, Z. Sklenička – Jánský, V. Hübl, J. Černý – M. Hanzl, Ihnačák, Nejezchleb – Vandas, Gerhát, Trávníček – Jurčík, Válek, Matoušek.

Rozhodčí: Kika, Šír – Gebauer, Lederer.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

00:07
    První vhazování dnešního utkání patří Litvínovu, ten se stáhl na vlastní polovinu a ihned hledá cestičky do útoku.

00:33
    Dlouhou přihrávkou to zkoušely také Pardubice, ale je z toho zakázané uvolnění domácích.

00:45
    Po vhazování ve vlastním pásmu vyrazil dopředu kapitán Dynama Rolinek, ale střelou zleva orazítkoval pouze Petráskův beton.

01:17
    David Tomášek, který to zkusil chytře přes obránce a po něm z dorážky Jordann Perret měli veliké šance, ale Petrásek udržel v obou případech kotouč před brankovou čárou!

02:36
    Daniel Sörvik se pokoušel bekhendem dostat kotouč do litvínovského útočného pásma, ale trefil pouze obránce před sebou.

03:04
    Tomáš Vondráček byl sám před Petráskem, ale neuspěl!

04:06
    Dynamo je v úvodu aktivnější. Střelu Wisharta od mantinelu kontroluje Petrásek svým betonem.

04:36
    Zakázané uvolnění Litvínova.

05:01
    Gerhát kličkoval v útočném pásmu a šikovně puk bekhendem vrátil na modrou čáru, odkud bez přípravy pálil jeden z litvínovských obránců. Kacetl měl ale přehled a kotouč vyrazil.

05:25
    Nebezpečnou střelu si připravil také Tomáš Matoušek, který příklepem mířil přesně mezi Kacetlovy betony, ale neuspěl. Domácí brankář si ovšem vůbec nebyl jistý, kde je puk.

05:50
    Další litvínovské zakázané uvolnění.

05:55
    Cardwell pálil z první od modré čáry, ale kotouč byl tečovaný a skončil v ochranné síti.

06:00
    Další Cardwellova střela od modré byla tečována jen těsně mimo!

06:16
    Na druhé straně tvrdě od mantinelu pálil Peter Jánský, Kacetl si jeho pokus pohlídal.

06:37
    Gulovu střelu od modré těsně před Kacetlem nepříjemně dorážel Jakub Černý, ale kotouč za záda pardubického brankáře nedostal!

08:04
    Veliké hrubky se za domácí brankou dopustil Rhett Holland, když ztratil kotouč a nabídl tak velikou šanci Michaelu Vandasovi! Litvínovský útočník ovšem v rychlosti nedokázal zakončit přesně.

09:31
    Litvínovští ujížděli dva na jednoho, ale celou akci skvěle zastavil svým skokem do přihrávky obránce Dynama!

09:37
    Sörvikovu střelu od modré Kacetl vyráží do rohu.

09:50
    Z bezprostřední blízkosti střílel Peter Jánský, ale i jeho pokus Kacetl zastavil.

10:20
    Treilleho střela přes dva hráče letí mimo.

11:10
    Je pískáno zakázané uvolnění Dynama.

11:57
    U mantinelu v obranném pásmu zpracovával přihrávku Marek Trončinský, ale byl poslán k ledu ukázkovou hrou tělem.

12:42
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Po sérii litvínovských šancí se dnes jako první dostávají do vedení domácí Pardubice! SACHA TREILLE dostal přihrávku přímo před Petráska a vůbec netrefil branku, kotouč se ovšem od zadního mantinelu odrazil zpět k hostujícímu brankáři a od něho zase za brankovou čáru. Gól z kategorie šťastnějších – 1:0. Asistence: Jordann Perret.
    12:42 Sacha TREILLE - 1:0

15:49
    Litvínov se tlačí dopředu ve snaze rychle odpovědět, ale nedaří se mu přechod přes domácí obranu.

16:51
    Dopředu se rozjížděl kapitán Litvínova Michal Trávníček, ale nedokázal zpracovat kotouč.

17:24
    Před Kacetlem se ke střele dostal Ondřej Jurčík a mířil přesně nad lapačku pardubického brankáře, ten ale kotouč vyrazil.

18:11
    Peter Jánský dostal přesnou přihrávku za domácí obranu a byla z toho zajímavá šance! Litvínovský útočník chtěl předvést forhendovou kličku, ale Kacetl vše pohlídal.

19:45
    Litvínov v závěru třetiny drží svého soupeře pod tlakem v jeho obranném pásmu, ale střela na Kacetla nepřichází.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina končí. Viděli jsme skvělý hokej nahoru dolů s velikými šancemi na obou stranách. Litvínov mezi sedmou a desátou minutou nevyužil tři takové a zákonitě musel přijít trest. Gól z kategorie šťastnějších vstřelil ve třinácté minutě Sacha Treille, když původně vůbec netrefil branku, ale kotouč se odrazil od zadního mantinelu do litvínovského brankáře a poté za brankovou čáru. Dynamo tak po první třetině vede 1:0, ta druhá začne zhruba v 18:52.

20:01

20:40
    Hned v úvodu třetiny dostal Tomáš Rolinek přesnou přihrávku od Petra Sýkory přímo před Petráska, ale zakončil pouze do jeho betonů!

21:20
    Dynamo si dnes jako první zahraje přesilovou hru a rovnou dvojnásobnou! Dvě minuty dostává Jiří Gula za podražení a Brian Ihnačák za sekání.

22:06
    ROSTISLAV MAROSZ se prosazuje ve třetím utkání v řadě a po šestačtyřiceti vteřinách využívá přesilovou hru! Pardubický útočník si vybruslil od mantinelu a překonal Petráska. Asistence: Marek Trončinský a Petr Sýkora.
    22:06 Rostislav MAROSZ - 2:0

22:31
    V pokračující přesilovce pět na čtyři Dynamo kombinuje v útočném pásmu.

23:17
    Čáslavova bomba od modré byla tečována jen těsně mimo!

23:20

24:02
    Přesilovku si vyzkouší také Litvínov. Tomáš Mojžíš míří na trestnou lavici na dvě minuty za faul loktem.

24:36
    Kubátovu tvrdou střelu od modré čáry kryje Ondřej Kacetl.

24:51
    Dynamo dostává kotouč ven ze třetiny.

25:51
    Ondřej Kacetl lapačkou skvěle zneškodnil pokus Martina Hanzla!

26:02

26:32
    Tomáš Rolinek se řítil na Petráska podporován spoluhráčem, ale vzal to na sebe a mířil na bližší tyč pod lapačku litvínovského gólmana, ten si jeho pokus pohlídal.

26:51
    Úplně volný Michael Vandas dostal přesnou přihrávku mezi kruhy, ale se zakončením příliš váhal a nakonec vůbec netrefil branku!

27:35
    Poulíčkovu střelu od mantinelu kryje Petrásek, hra je přerušena.

27:49
    Rozhodčí už se chystali vyloučit Petra Sýkoru za vysokou hůl, ale skvělé gesto fair play předvedl Jiří Gula, když se rozhodčím přiznal, že nebyl faulován. Jeho jméno nyní vyvolává i domácí tribuna.

28:12
    Tentokrát se už ovšem vylučovat bude, a to na straně Litvínova. Rostislava Marosze tvrdě sestřelil Martin Hanzl a dostává dvě minuty + deset minut osobního trestu za úder do hlavy a krku. Menší trest odpyká Lukáš Válek.

28:39
    Po půl minutě Dynamo využívá další přesilovku a vede už 3:0! Tvrdý příklep na Petráska vyslal Sacha Treille a těsně před litvínovským gólmanem kotouč tečoval MATĚJ BERAN! Asistence: Sacha Treille a Petr Čáslava.
    28:39 Matěj BERAN - 3:0

29:36
    Litvínovští trenéři si vyžádali oddechový čas.

30:31
    Tomáš Vondráček dostal před Petráska přesnou přihrávku zpoza branky, ale kotouč napálil pouze do litvínovského brankáře!

31:16
    Perret se tlačil před Petráska, ale byl tísněn obráncem a do zakončení se nedostal.

32:07
    Po vhazování v obranném pásmu Dynama nakopl motory Ján Sýkora a řítil se do samostatného úniku! Pardubickému útočníkovi ovšem ve finální fázi kotouč odskočil od hokejky.

32:54
    Jeho nezdar ale o pár chvil později napravuje TY WISHART, který pověsil kotouč za Petráskova záda z levého kruhu pro vhazování – 4:0! Asistence: Patrik Poulíček a Tomáš Vondráček.
    32:54 Ty WISHART - 4:0

33:40
    Litvínov tvrdě vypálil od modré čáry a odražený kotouč ihned Dynamo přetavilo v rychlý protiútok tří na jednoho, do zakončení se ovšem domácí nedostali.

34:33
    Další protiútok Dynama dvou proti jednomu, tentokrát jej uhasil litvínovský obránce.

???? “A tohle přeskočíš?” ???? #CCMgoalie #CCMhockey #MadeOfHockey (???? @hcpce)

Příspěvek sdílený CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

35:38
    Hodně tvrdě pálil od modré čáry Stanislav Dietz, ale Kacetl jeho pokus vyrazil.

36:05
    Litvínov hodně propadá v útočném pásmu, teď z toho byl další únik domácích! Severočeši ovšem mají v těchto chvílích dobře zajištěnou obranu a ani do třetice nepřišlo ohrožení Petráska.

37:51
    Po přihrávce od Jána Sýkory pálil od modré čáry Tomáš Mojžíš, ale Petrásek jeho pokus zastavil.

38:58
    Karel Kubát dostal po pěkné litvínovské akci přihrávku do mezikruží a už se chystal ke střele, kotouč mu ovšem odskočil od hokejky a Kacetl mohl zůstat v klidu.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina končí. Ve velkém stylu ji sehráli domácí hokejisté, kteří k úvodní trefě přidali tři další a po čtyřiceti minutách vedou naprosto zaslouženě 4:0! Nejprve využil dvojnásobnou přesilovku Rostislav Marosz, potom Treilleho střelu přesně tečoval Matěj Beran a ve třiatřicáté minutě Poulíčkovu přihrávku pověsil pod víko Ty Wishart. Třetí třetina začne zhruba v 19:52.

40:01

40:46
    Sacha Treille byl osamocen na pozici nejlepšího střelce Dynama jen chvíli! Opět jej totiž dohnal DAVID TOMÁŠEK, který se dostal před Petráska a napodruhé procpal kotouč za jeho záda! Asistence: Jordann Perret.
    40:46 David TOMÁŠEK - 5:0

41:36
    Kacetl kontroluje vysoký kotouč ze středního pásma, vyráží jej do rohu hřiště.

42:27
    Petr Sýkora se zkoušel prokličkovat přes litvínovského obránce, ale nebyl úspěšný.

43:10
    Litvínov krouží v útočném pásmu a navzdory nepříznivému stavu se snaží útočit ze všech sil. Kacetl je ale pozorný.

44:55
    Zakázané uvolnění Litvínova, vhazovat se bude před Petráskem.

45:35
    Viktor Hübl šikovně posunul kotouč na levé křídlo, odkud ještě směřovala přihrávka do středu hřiště na Jakuba Černého. Jeho střelu si ale Kacetl pohlídal.

47:22
    Michael Vandas pálil z otočky, ale netrefil branku.

48:29
    Na ledě to vůbec nevypadá, že by Litvínov prohrával o pět branek. Dynamo je v této fázi hry horším týmem a nemůže se dostat z obranného pásma.

49:24
    Střela Jakuba Černého letí mimo.

50:45
    O útok se pokoušel David Tomášek, ale přišel o kotouč na hranici útočného pásma.

51:07
    Na druhé straně už se k zakončení chystal Michal Trávníček, ale rozhodčí nakonec zapískal ofsajd.

51:25
    Dynamo bude mít možnost dostat se do tempa v přesilové hře, protože Jiří Gula inkasuje dvě minuty za podražení.

51:53
    David Tomášek křižnou přihrávkou hledal Petra Sýkoru, ale Litvínovští zachytili kotouč a dostali ho ven ze třetiny.

52:43
    Marosz z mezikruží pálí mimo.

53:15
    V oslabení si zákrok po další litvínovské střele připisuje Ondřej Kacetl.

53:25

54:06
    Ihnačák se hnal dopředu, ale neprošel přes Wisharta, ke střele se nakonec dostal Hanzl, jehož pokus vytěsnil Kacetl.

55:13
    Litvínov dostává jednu z posledních šancí zahýbat s osudem dnešního utkání. Dvě minuty za hákování si totiž míří na trestnou lavici odpykat Jan Ščotka.

55:49
    Domácí již podruhé dostávají kotouč až za Petráska.

56:19
    Potřetí.

56:42
    Ondřej Kacetl schoval do lapačky střelu Karla Pilaře od modré čáry.

57:06
    Karel Pilař se dostal k další střele, tentokrát ale netrefil branku.

57:13

57:23
    Ján Sýkora se dostal do samostatného úniku, ale svižnou střelou vůbec netrefil prosto mezi třemi tyčemi!

58:48
    Kacetl vyráží mimo mantinely bombu Jiřího Guly od modré čáry!

59:15
    Wishartovo nahození od modré čáry letí vysoko do ochranné sítě.

Nejlepší hráči: Ondřej Kacetl – Jiří Gula.

Utkání končí! Po velmi zodpovědném výkonu a skvělé hře směrem dopředu si Dynamo dokráčelo pro druhou domácí výhru v řadě. O svém vítězství rozhodli Východočeši ve druhé třetině, kdy za Petráskova záda dostali tři kotouče. Litvínov se sice v poslední třetině snažil ze všech sil, ale s nepříznivým skóre zahýbat nedokázal. Z Pardubic se s Vámi pro dnešní večer loučí Marek Votke. (20:25:47)

Marek Votke

Branky a nahrávky: 13. Treille (Perret, Tomášek), 23. Marosz (Trončinský, P. Sýkora), 29. Beran (Treille, Čáslava), 33. Wishart (Poulíček, Vondráček), 41. Tomášek (Perret)

Rozhodčí: Kika, Šír – Gebauer, Lederer

Diváci: 7 177