Chabarovsk – Jaroslavl 3:1 (kon.) | Novosibirsk – Barys 6:4 (kon.) | Ufa – Kazaň 0:5 (kon.)
Nižněkamsk – Magnitogorsk 5:2 (kon.) | CSKA Moskva – Soči 6:3 (kon.) | Jokerit – Omsk 3:0 (kon.)
CSKA Moskva
6:3 (3:1, 2:1, 1:1)
HK Soči
Středa 22.11.2017, 17:30 • CSKA Ice Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Zdravím a vítám všechny příznivce hokeje u sledování on-line přenosu utkání KHL mezi tým CSKA Moskva a HK Soči. Utkání se odehraje na stadionu CSKA Ice Palace.

CSKA Moskva

CSKA patří mezi špičku KHL, play-off pro něj bývá každou sezonu povinností a cílem je útok na Gagarinův pohár. Po jednatřiceti zápasech se zatím CSKA nachází na druhém místě Západní konference s obrovskou čtrnáctibodovou ztrátou na suverénní Petrohrad. Na třetí Jokerit má náskok pěti bodů. Moskvané jsou v poslední době ve vynikající formě, vyhráli třirkát po sobě a sedmkrát z posledních osmi utkání. Na domácím ledě CSKA pouze jednou vyšlo na prázdno, z šestnácti utkání naopak čtrnáct vyhrálo. Aktuálně má sérii čtyř domácích výher v řadě.

Poslední zápas: CSKA – Nižněkamsk 3:2 sam. náj.

HK Soči

Soči je stále ještě relativně novým týmem v KHL, hraje ji teprve od sezony 2014/15. Play-off by pro tento tým byl úspěchem, zatím se nachází na jeho hraně, patří mu osmá příčka Východní konference. Pokud se ale chce na těchto pozicích udržet, mělo by začít častěji vyhrávat. Z předešlých deseti zápasů vyhrálo jen čtyři. Mimo domovskou arénu v poslední době střídá porážky s vítězstvími. Tento trend trvá už deset zápasů v řadě a pokud bude pokračovat, čeká dnes Soči prohra.

Poslední zápas: Soči – Ufa 3:1
    Poslední venkovní zápas: Jokerit – Soči 2:3

Vzájemné zápasy

V této sezoně se tato dvě mužstva dnes utkají poprvé. V minulé sezoně v obou případech vyhrálo CSKA. Moskvanům se vůbec v soubojích se Soči většinou daří, ze dvanácti vzájemných střetnutí prohráli jediné. Na domácím ledě má pět výher ze sedmi zápasů proti Soči.

Poslední vzájemný zápas: CSKA – Soči 4:3

Nejproduktivnější hráči

CSKA: Kirill Kaprizov 29 bodů (13+16) (10. místo)
    Soči: Pavlo Padakin 25 bodů (7+18) (21.)

Arťom Tomilin

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

CSKA Moskva: L. Johansson (I. Sorokin) – M. Robinson, Marčenko, Naumenkov, Ožiganov, Pašnin, Ar. Sergejev, Makjejev, Blažijevskij – Ljubimov, Šumakov, Šalunov – Al. Popov, K. Petrov, Okulov – Popugajev, P. Karnauchov, V. Žarkov – Platt, Světlakov, Kuzmenko.

HK Soči: Barulin (Šikin) – Polášek, Mamkin, Jokipakka, Chochlov, Chomickij, Ščitov, Čmychov – Laričev, Cvetkov, Šmeljov – Wellman, Lapenkov, Collins – Padakin, Chlopotov, O'Dell – Starkov, Akmaldinov, Grebenščikov..

Hymny už jdou za námi a to znamená, že utkání za chvíli začne.

00:01

00:38
    První střela Soči, která letěla od modré čáry, neprošla na brankáře Johnssona.

01:30
    Po hezké přihrávce byl na levé straně na chvíli volný Konstantin Okulov (CSKA Moskva). Jeho střelu Barulin chytil.

01:57
    CSKA právě vstřelilo branku!
    V podstatě z první šance jdou domácí do vedení. Od modré napřáhl ke střele ANDREJ SVĚTLAKOV a Barulina, který si na kotouč sáhl, propálil. Situaci ještě jistil Pašin, ale puku se dotkl teprve až byl za čárou. Asistence: Michail Pašnin, Andrej Kuzmenko.
    01:57 Andrej SVĚTLAKOV - 1:0

02:40
    Pro Soči to je nejhorší možný začátek duelu. Klidně se může stát, že se CSKA dostane do ráže a může z toho být hodně divoký zápas.

03:37
    Znovu byli hráči CSKA chvíli usazení v útočném pásmu, tentokrát se k zakončení nedostali.

04:20
    Andrej Kuzmenko nebyl dostatečně rychlý, takže se píská icing CSKA.

05:33
    Obránci Soči dobře zablokovali střelu Pavla Karnauchova a poté odpravili kotouč pryč ze svého obranného pásma.

06:06
    Maxim Šalunov dostal krásnou přihrávku a jel sám na Barulina. Vystřelil ale nad

06:35
    Vadim Chlopotov vystřelil z pravé strany, Johnsson si po dlouhé době připsal zákrok.

07:32
    Střela Popugajeva z levé strany byla nepřesná. Barulin nemusel zasahovat.

08:26
    Barulin si dobře pohlídal prostor u své levé tyče a kotouč přikryl svou lapačkou.

09:10
    Z levé strany pálil Geoff Platt. Barulin musel předvést těžký zákrok. aby kotouč vyrazil.

09:20
    Vyloučení v týmu HK Soči (Arťom Čmychov – 2 min., hrubost).

09:50
    Domácím stačila půlminutka na to, aby ji proměnili a už vedou 2:0. Znovu se prosadil ANDREJ SVĚTLAKOV, který tečoval střelu těsně před Barulinem. Asistence: Alexej Marčenko, Konstantin Okulov.
    09:50 Andrej SVĚTLAKOV - 2:0

11:35
    Bude se znovu vylučovat, CSKA má výhodu.

11:48
    Tak vylučovat se nebude, protože v ponechané výhodě se CSKA prosadilo. Střelu ALEXANDRA POPOVA možná Barulin mohl chytit. Rozhodně to pro něj zatím není dobrý zápas. Asistence: Kirill Petrov, Maxim Šalunov.
    11:48 Alexandr POPOV - 3:0

11:48
    Barulin už toho má dost a střídá. Nahrají ho Dmitrij Šikin.

12:25
    Od modré čáry vypálil tvrdě Adam Polášek, Johnsson jeho pokus vyrazil.

13:35
    Soči právě vstřelilo branku!
    Do přestřelce se už zapojují i hosté a snižují na 1:3. O'Dell nahrál před branku, kde puk dokázal došťouchat za Johnssona VADIM CHLOPOTOV. Asistence: Eric O'Dell, Pavel Padakin.
    13:35 Vadim CHLOPOTOV - 3:1

14:50
    Soči dodal první gól sebevědomí a znovu se snaží vypracovat si v útočném pásmu šanci.

15:35
    První práci měl brankář Soči Šikin, střelu z pravé strany dokázal vyrazit.

16:55
    Nahození CSKA dojel za brankou Soči hostující obránce Arťom Čmychov, ale pak si zavařil, když puk hned nerozehrál. Nakonec celou situaci zvládl.

17:58
    Ani další pobyt CSKA Moskva v útočném pásmu nebyl zakončen střelou a hosté se osvobodili.

18:40
    CSKA je sice stále aktivnějším mužstvem, ale Soči se brání lépe, Šikin nemá už tolik práce jako jeho předchůdce Barulin.

19:20
    Tentokrát už zasahovat Šikin musel. Zorientoval se v nepřehledné situaci před bránou a přikryl puk pod lapačku.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina nabídla hned čtyři branky. CSKA mělo skvělý vstup do zápasu a už ve druhé minutě vstřelilo první gól, který dal Světlakov. Ten samý hráč pak ještě navýšil na 2:0 a Popov na 3:0. Až poté se na střeleckou listinu zapsali také hosté, střelecky se prosadil Chlopotov.

20:01

20:23
    Po střele Sergeje Šumakova drží brankář Šikin kotouč ve své lapačce.

21:16
    Vyloučení v týmu HK Soči (Casey Wellman – 2 min., podražení).

21:35
    Hostujícímu mužstvu se podařilo vyhodit. CSKA bude muset zakládat akci až od svého brankáře.

22:29
    Druhá využitá přesilovka v podání CSKA v dnešním zápase. MAXIM ŠALUNOV dostal přihrávku na pravý kruh, z první se opřel do kotouče a Šikin se nedokázal přesunout dostatečně rychle. Asistence: Sergej Šumakov, Igor Ožiganov.
    22:29 Maxim ŠALUNOV - 4:1

23:07
    Vyloučení v týmu HK Soči (Vadim Chomickij – 2 min., nedovolené bránění).

23:50
    Hostům se podařilo vyhodit puk a osvobodit se tlaku domácího týmu.

24:51
    Tentokrát se kombinace hráčům CSKA tak moc nedaří, Šikin mohl zatím být v klidu a bez větší práce,

25:07

25:48
    Alexandr Akmaldinov hned po přechodu modré čáry inkasoval tvrdý bodyček a hosté ztratili kotouč.

26:59
    Střela Soči od modré čáry nebyla přesná, takže Johnsson nemusel tentokrát zasahovat. Ve druhé třetině zatím moc práce nemá.

28:16
    Roman Ljubimov si z levé strany nabruslil před branku, Šikin si prostor u své pravé tyče pohlídal.

29:28
    Vyloučení v týmu HK Soči (Vadim Chomickij – 2 min., držení protihráče).

29:57
    Geoff Platt dostal puk mezi kruhy, ale nedokázal vystřelit přesně.

30:22
    Tentokrát u musel Šikin zasahovat, s tvrdou ránou z pravé strany si poradil.

30:41
    Vyloučení v týmu HK Soči (Adam Polášek – 2 min., podražení).

31:10
    Domácí tým proměňuje už třetí dnešní přesilovku, první pět na tři. Obránce ALEXEJ MARČENKO dostal kotouč na pravou stranu a tvrdou střelou prostřelil Šikina mezi betony. Asistence: Konstantin Okulov.
    31:10 Alexej MARČENKO - 5:1

31:40
    Tentokrát Šikin předvedl skvělý zákrok lapačkou proti střele Petrova z pravé strany.

32:28
    Soči dokázalo kotouč dostat alespoň do středního pásma. Přesilovka CSKA pomalu končí.

32:41

33:58
    Vadim Chlopotov se bez bázně a hany prodral do útočného pásmu, ale nedokázal najít žádného svého spoluhráče a kotouč ztratil.

35:09
    Hosté se dostali do přečíslení, ale ani to jim ke druhému gólu v zápase nepomohlo. Johnsson předvedl dobrý zákrok.
    35:09 Přečíslení čtyři na dva hostů.

35:19
    Vyloučení v týmu HK Soči (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).

36:03
    Hosté vyhodili kotouč a osvobodili se tlaku CSKA Moskva.

37:06
    Tohle je zatím nejhorší přesilovka domácích v tomto zápase. Ale je pravda, že už mají nahráno.

37:19

37:52
    Bude se vylučovat na straně CSKA. Ještě předtím se strhla před brankou Soči bitka mezi Karnuchovem a Čmychovem.

37:52
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Nikita Popugajev – 2 min., vysoká hůl).
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Pavel Karnauchov – 2 min., hrubost).

38:28
    Hráčům Soči se konečně podařilo usadit se v útočném pásmu a může zahájit přesilovkovou kombinaci.

38:51
    Domácí dostali hru do středního pásma.

39:18
    Také Soči využilo přesilovku a v poslední minutě druhé třetině snížilo na 2:5. Střelu od modré ještě Johnsson vyrazil, na dorážku SEANA COLLINSE už neměl. Asistence: Jyrki Jokipakka, Eric O'Dell.
    39:18 Sean COLLINS - 5:2

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina byla také hodně gólová. Znovu to byl domácí tým, který měl více ze hry a diktoval její tempo. A znovu se mu dařilo v přesilovkách. CSKA se postupně vypracovalo už čtyřgólový náskok, když se trefili Šalunov a Marčenko v přesilovce pět na tři. Hostům se povedlo snížit v poslední minutě třetiny, když rovněž přesilovku využil Collins.

Třetí třetina začne přibližně v 19:18.

40:01

41:48
    Hosté nahodili kotouč do útočného pásma, ale tam ho vybojovali hráči CSKA Moskva.

42:55
    Jyrki Jokipakka se pokusil dlouhou přihrávkou založit brejk, ale nebyl dostatečně přesný.

43:30
    Sergej Šumakov jel sám na Šikina. Ten předvedl skvělý zákrok a kotouč dokázal udržet před brankovou čárou. Pak byla jeho branka posunuta.
    43:30 Šumakov jel sám na Šikina, ale gól nedal.

43:30
    Celou situaci ještě potvrdil i videorozhodčí.

45:15
    Roman Ljubimov vypálil tvrdě od modré, ale nebyl dostatečně přesný.

46:33
    Jokipakkovi puk přeskočil přes hokejku, takže Soči lacině ztratilo pásmo.

48:28
    Petrov nemohl pokračovat v akci, protože se pískal ofsajd,

49:47
    Ve třetí třetině hraje Soči dobrý útočný hokej. CSKA si hlídá tříbrankové vedení a zatím se mu to daří.

50:49
    Michail Mamkin předvedl dobrý obranný zákrok, o puk obral Okulova a může založit útok svého týmu.

51:59
    Pavel Padakin se snažil o kličku bekhendem, ale nepovedlo se mu zasunout kotouč za beton Johnssona.

53:50
    Soči má v posledních minutích více ze hry a stále se nevzdává, i když prohrává o tři góly.

54:47
    Konstantin Okulov se dostal do zajímavé šance. Jeho střelu z levého kruhu ale chytil Šikin do lapačky.

55:23
    Tak už je to jen o dvě branky. Střelu Ščitova od modré čáry těsně před brankou tečoval ALEXEJ CVETKOV a Johnsson na to nedokázal zareagovat. Asistence: Nikita Ščitov.
    55:23 Alexej CVETKOV - 5:3

56:40
    Casey Wellman pohotově zakončil bekhendem z levé strany. S tímto zakončením ale Johnsson problém neměl.

57:55
    Soči se snaží ještě zvýšit tlak, ale domácí si počínají zkušeně a moc hosty nepouštějí do pásma.

58:16
    A teď už je nejspíše definitivně hotovo. Střelu NIKITY MAKJEJEVA tečoval jeden z hráčů Soči a Šikinovi navíc dobře zakrýval výhled Ljubimov. Asistence: Nikita Popugajev, Roman Ljubimov.
    58:16 Nikita MAKJEJEV - 6:3

59:20
    Svjatoslav Grebenščikov zůstal po tvrdém zásahu puku ležet na ledě. Nakonec byl schopen sám odjet na střídačku.

Hned devět branek přinesl zápas mezi CSKA Moskva a HK Soči. Domácí byli jasným favoritem a svou roli od začátku potvrzovali. V první třetině se po dvou gólech Světlakova a jednom Popova ujali vedení 3:0. To pak snížil hostující Chlopotov, ale další dvě branky vstřelili znovu Moskvané a vedli už 5:1. Ani tentokrát se ale Soči nevzdalo a snažilo se s utkáním ještě něco udělat. Povedlo se mu nakonec snížit až na 3:5, ale víc už se mu nepovedlo, protože v závěru zápasu ještě jednou inkasovalo. Konečný výsledek zápasu je tedy 6:3 pro CSKA Moskva.

Československá stopa
    Adam Polášek (SOČ) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:23 (19:56:11)

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 2. Světlakov (Pašnin, Kuzmenko), 10. Světlakov (Marčenko, Okulov), 12. Al. Popov (K. Petrov, Šalunov), 23. Šalunov (Šumakov, Ožiganov), 32. Marčenko (Okulov), 59. Makjejev (Popugajev, Ljubimov) – 14. Chlopotov (O'Dell, Padakin), 40. Collins (Jokipakka, O'Dell), 56. Cvetkov (Ščitov)

HK Soči: Barulin (12. Šikin) – Polášek, Mamkin, Jokipakka, Chochlov, Chomickij, Ščitov, Čmychov – Laričev, Cvetkov, Šmeljov – Wellman, Lapenkov, Collins – Padakin, Chlopotov, O'Dell – Starkov, Akmaldinov, Grebenščikov.