Most – Dvůr Králové n. L. 3:2 (kon.) | Jablonec n/N – Bílina 6:1 (kon.) | Šumperk – Kopřivnice 1:2 (kon.)
Nový Jičín – SHK Hodonín 2:5 (kon.) | Val. Meziříčí – Opava 5:0 (kon.) | Pelhřimov – Mor. Budějovice 5:8 (kon.)
Tábor – David Servis 4:1 (kon.) | Vrchlabí – Děčín 2:1 (kon.) | Kobra – Řisuty 4:5 (0:1 po s.n.)
Sokolov – Letňany 1:3 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
HC ISMM Kopřivnice
Středa 22.11.2017, 18:00 • Zimní stadion Šumperk • 2. liga skupina Východ • 22. kolo

Já se s vámi pro dnešek loučím, přeji vám krásný zbytek večera. (20:10:25)

Ve třetí třetině dokázal Šumperk v padesáté druhé minutě vyrovnat zásluhou Jakuba Schejbala. Ovšem necelé dvě minuty před závěrečnou sirénou si slabší chvilku vybral Vlastimil Lakosil, který si nedokázal pohlídat lehké nahození Adama Kofroně. Kopřivnice je tak prvním týmem, který dokázal Šumperk obrat o body na jejich ledě.

59:50
    Kopřivnice vyhazuje kotouč do středního pásma.

59:41
    Lakosil zůstává na střídačce, Šumperk tak bude hrát se šesti hráči v poli, Kopřivnice hraje ve třech.

59:41
    Vyloučení v týmu HC TATRA Kopřivnice (2 min. – podražení).

59:16
    Oddechový čas pro domácí.

59:16
    Jaroslav Mrowiec (KOP) si jede odsedět dvě minuty za podražení.
    58:07 KOFORŇ - 1:2

58:07
    Kopřivnice právě vstřelila branku!
    Kopřivnice využívá svou přesilovou hru a necelé dvě minuty před koncem zápasu se dostává zpátky do vedení. Lehké nahození ADAMA KOFRONĚ propadlo Vlastimilu Lakosilovi až za jeho záda. Asistence: Miroslav Marek.

57:40
    Kopřivnice kombinuje v útočném pásmu ...

57:15
    Šumperk vyhazuje kotouč do středního pásma.

57:08
    Ondřej Šťáva (SUM) dostává dvě minuty za sekání.

56:58
    Nahození Stříže vyráží Lakosil do rohu kluziště.

56:34
    Šťávova střela byla zastavena prvním bránícím hráčem.

56:17
    Další zakázané uvolnění Kopřivnice, Šumperk využívá přerušení hry ke střídání.

55:57
    Celá situace se znovu opakuje, k puku se po buly zase nejrychleji dostal Králík, Hromada ho pak znovu schoval do své výstroje.

55:54
    Po buly se k puku dostal Králík, jeho střela tahem končí na hrudi hostujícího gólmana.

55:50
    Zakázané uvolnění Kopřivnice, vhazovat se bude po levici Hromady.

55:31
    Bailova střela z modré končí na rameni Vlastimila Lakosila.

54:57
    Nepřesná rozehrávka Draků končí na zakázaném uvolnění.

54:45
    Marek nahodil kotouč pouze do středního pásma, protože se mu nenabízel žádný z jeho spoluhráčů.

54:23
    Jeden z domácích hráčů sklepával puk ze vzduchu, rozhodčí tak přerušuje hru za hru vysokou holí.

53:37
    Lehečka poslal kotouč na Vachutku, jeho pokus vypadl Hromadovi z výstroje, jenže před bránou už pak nebyl žádný domácí hráč, který by mohl kotouč dorážet.

52:05
    Ďurkáčovu střelu z modré vyráží Hromada špičkou svého levého betonu.
    51:31 SCHEJBAL - 1:1

51:31
    Draci právě vstřelili branku!
    A je vyrovnáno ! JAKUB SCHEJBAL se dokázal s pukem dostat před bránu a následným bekhendovým zakončením překonává Petra Hromadu. Asistence: Petr Gewiese.

51:20

50:30
    Kopřivnici se teď nedaří dostat do útočného pásma, Šumperk několikrát po sobě dokázal vyhodit kotouč.

50:00
    Šumperk vyhazuje kotouč přes všechny čáry a odjíždí střídat.

49:28
    Vyčesaný se dostal ke střele, ta pak skončila na vyrážečce Lakosila.

49:19
    Jakub Řezáč (SUM) si jde odsedět dvě minuty za nedovolené bránění.

48:50
    Nahození ze středního pásma drží Hromada ve své lapačce. Hostující gólman dnes předvádí velmi jisté zákroky a i díky němu Kopřivnice stále vede 1:0

48:25
    Lehečkova střela zpoza obránce končí vedle pravé tyče Hromadovy brány.

48:13
    Kopřivnice si teď vytvořila tlak, celou situaci pak uklidnil Lakosil, který střelu jednoho z hostujících hráčů schoval pod svou lapačku.

47:36
    Šťáva nepřesně přihrával, puku se pak zmocnil Vyčesaný, který ho přihrál na Suchého, ten pak svou střelou trefil připraveného Lakosila.

46:58
    K odraženému puku se dostal Vachutka, který poté pálil z otočky. Hromada byl ale připravený a puk dokázal vyrazit.

46:05
    Šťáva dostal dobrou přihrávku od svého spoluhráče, jeho následný pokus pak Hromada špičkou své vyrážečky dokázal vyrazit.

45:26

45:10
    Řezáčovi utekl puk na modré, Draci tak musí opustit útočné pásmo.

45:05
    Velký závar před hostující bránou, Hromada nakonec puk ve svém brankovišti musel zalehnout.

44:54
    Kopřivnice se osvobozuje vyhozením kotouče do středního pásma.

44:24
    Vachutkova střela z modré nenašla prostor mezi třemi tyčemi.

43:58
    Sedlákova dělovka končí na betonech Hromady.

43:26
    Miroslav Marek (KOP) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

43:05
    Mach se dostal s pukem do útočného pásma, jeho následný pokus končí na betonech Lakosila.

42:22
    Pokus Lehečky končí na betonech Hromady

41:34
    Šumperk se drží u puku, ale zatím se nedokáže dostat do útočného pásma.

40:42
    Puk v hledišti, rozhodčí přerušuje hru a nařizuje vhazování ve středním pásmu.

40:38

40:35
    Půhoného pokus bekhendem končí nad bránou Hromady.

40:01
    Šumperk vyhrál úvodní buly ve třetí třetině, navíc ještě dohrává přesilovou hru z druhé třetiny, která bude trvat něco málo přes půl minuty.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:32.

Ve druhé třetině jsme dlouho čekali na úvodní gól zápasu. Toho se nakonec jako první dočkali v třicáté sedmé minutě hosté, poté co po krásné kombinaci zakončoval puk do brány Jakub Mach. Šumperk pak ke konci druhé třetiny hrál přesilovou hru, ve které si dokázal vytvořit několik gólových šancí, Hromada je dnes ale ve své bráně jistý a za svá záda nepustil zatím žádný gól.

40:00

39:41
    Kovaříkův pokus končí vedle levé tyče Hromadovy brány.

39:19
    Další tvrdá střela Sedláka, tu tentokrát Hromada vyráží betony.

39:17
    Sedlákova střela z modré končí ve výstroji Hromady.

38:44
    Kopřivnice se po buly ihned osvobozuje vyhozením puku přes všechny čáry.

38:38
    Šumperk si zahraje přesilovou hru. Miroslav Marek (KOP) si jede odpykat dvě minuty za sekání.

38:17
    Kopřivnice pod tlakem vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění.

38:11
    Šumperk měl teď velký tlak, jeho několik pokusů ale dokázal vždy Petr Hromada pokrýt.
    36:27 MACH - 0:1

36:27
    Adam Kofroň krásnou přihrávkou našel před bránou volného JAKUBA MACHA, kterému už potom nedělalo problém poslat kotouč za bezmocně se přesouvajícího Vlastimila Lakosila. Asistence: Ondřej Sluštík, Adam Kofroň.

36:17

36:06
    Z modré vyslal střelu tahem Štěpánek, jeho pokus pak schoval Lakosil do své lapačky.

35:29
    Nahození Dominika Suchého končí na holi Ďurkáče, který puk vyhazuje ihned do bezpečí.

34:45
    Puk mimo kluziště, rozhodčí přerušuje hru a nařizuje vhazování ve středním pásmu.

34:35
    Draci vyhazují kotouč do středního pásma.

34:20
    Daniel Vachutka (SUM) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

34:11
    Další pokus Kopřivnice opět končí těsně vedle levé tyče.

33:39
    Do dobré šance se dostal Vyčesaný, jeho tvrdá střela pak jen těsně minula levou tyč Lakosilovy brány.

32:48
    Schejbal nahodil kotouč za Hromadu, domácí mužstvo zatím rychle střídá.

31:40
    Kovaříkovu střelu zastavil vlastním tělem David Stříž.

31:11
    Vachutka dokázal obejít jednoho z hostujících hráčů, následnou střelu pak poslal do betonů Petra Hromady.

30:52
    Nepřesná rozehrávka Tomáše Sedláka končí na zakázaném uvolnění.

30:27
    Útočnou akci Kopřivnice zastavil odpískaný ofsajd.

29:49
    Na druhé straně musel zasahoval Lakosil svou lapačkou po střele Macha.

29:38
    Ďurkáčova střela z modré orazítkovala betony Hromady.

29:34
    Kopřivnice teď dvakrát v krátkém čase vyhodila kotouč na zakázané uvolnění.

28:52
    Kovařík se ocitl s pukem mezi kruhy, jeho střelu tahem dokázal hostující gólman vyrazit.

28:36
    Vachutka přenechal puk Půhonému, Hromada měl zakrytý výhled ale i tak si dokázal poradit s jeho střelou, kterou vyrazil svým ramenem.

28:12
    Lakosil teď schoval puk do své lapačky po střele Sluštíka.

27:50
    Ďurkáč nabil puk Šťávovi, jeho pokus vyrazil Hromada za svou bránu.

27:27
    Řezáč nahodil kotouč na Hromadu, ten ho ponechal ve své lapačce.

27:10
    Střížova střela byla sražena nad bránu Vlastimila Lakosila.

26:39

26:05
    Vachutkova střela končí na tyči !

25:50
    Vachutka nabil puk Sedlákovi, ten těsně minul levou tyčku hostující brány.

25:13
    Mrowiec posílá kotouč až za domácí bránu.

25:02
    Znovu pálil Půhoný, tentokrát Hromada musel zasahovat svou lapačkou.

24:55
    Střela Půhoného se mezi tři tyče nevešla.

24:37
    Daniel Hrubý (KOP) vyloučen na dvě minuty za podražení.

24:01
    Nahození ze středního pásma si ponechává Lakosil ve své lapačce.

23:15
    Chybnou rozehrávku Šťávy mohl potrestat Mach, ten ale svou střelu poslal mimo tři tyče.

22:54
    Šťáva posílal kotouč před bránu, tam ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

22:35
    Zakázané uvolnění Kopřivnice, vhazuje se po pravici Hromady.

22:35

22:06
    Králík se snažil puk procpat pod betony Hromady, ten je měl ale pevně položené na ledu.

21:01
    Střela Macha končí na betonech Lakosila.

20:40
    Lakosil měl problémy s Kofroňovou střelou, nakonec mu však spoluhráči pomohli a puk odpravili do bezpečí.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:43

Je za námi úvodní třetina ve které jsme gól neviděli. Větší převahu měli hráči domácího celku, ti ale vždy ztroskotali na hostujícím gólmanovi, který zatím předvádí jisté zákroky.

20:00

19:01
    Odpískán ofsajd domácího celku.

18:51
    Půhoný s Vachutkou jeli dva na jednoho, druhý jmenovaný pak nedokázal dosáhnout na přihrávku právě Půhoného.

17:58
    Domácí hráči nechali Bartošáka úplně volného mezi kruhy, ten pak měl dostatek času ke střele, jeho pokus následně skončil na hrudi domácího gólmana.

17:00
    Draci se drží s pukem v útočném pásmu, ke střele se ale zatím nedostali.

16:16
    Vyčesaný posílal kotouč před bránu, tam ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů, který by pak dokázal ohrozit Lakosila.

15:24
    Po buly se k puku dostal Suchý, jeho střela z otočky pak skončila v lapačce domácího gólmana.

15:16
    Šťáva poslal kotouč na zakázané uvolnění, vhazovat se bude po levici Lakosila.

15:07
    Bailovo nahození z modré si ponechává Lakosil ve své lapačce.

14:18
    Kofroň se snažil překvapit Lakosila střelou z velkého úhlu, domácí gólman byl ale připraven a puk vyrazil betony.

12:59
    Suchý se ocitl v dobré šanci, jeho pokus z velké blízky ale Lakosil dokázal vytěsnit.

12:35
    Vyčesaný posílal kotouč před bránu, tam ale puk sbírají Draci a rychle míří do útoku.

11:58
    Ostřanský zastavil vlastním tělem střelu Adama Kofroně, nyní s bolestivou grimasou ale odjíždí střídat.

11:33

10:20
    Kopřivnice se osvobozuje vyhozením puku až za Lakosilovu bránu.

10:15
    Střela Sedláka končí na betonech Hromady.

09:33
    Adam Kofroň (KOP) vyloučen na dvě minuty za hákování.

07:45
    Lehečka dokázal přebruslit všechny své soupeře, jeho bekhendovou kličku pak Hromada dobře přečetl.

06:34
    Králík poslal přihrávku napříč pásmem na Schejbala, ten střelou z první trefil dobře postaveného Hromadu.

05:59
    Cinkův pokus z velké blízkosti končí na betonech hostujícího strážce svatyně.

05:27
    Štěpánek nepřesně přihrával, k puku se tak snadno dostávají domácí.

04:06
    Vymazalův pokus z modré končí na dobře bránícím Dominiku Suchém.

03:31
    Půhoného střela byla sražena do ochranné sítě, vhazovat se bude před Hromadou.

02:55
    Sedlák to zkusil ze středního pásma, Hromada pak jeho pokus rychle vyklepal z výstroje a puk rozehrál na hole svých spoluhráčů.

02:07
    Do dobré šance se dostal Šťáva, ten střílel tahem z prostoru mezi kruhy, Hromada pak jeho pokus vytěsnil betony.

01:30
    Gewiese pálil z modré, jeho pokus končí na betonech Hromady.

01:01
    Vymazal protečoval kotouč do útočného pásma, tam se jej ale ujímá Kopřivnice.

00:39
    Lakosil si připisuje první zákrok, proti střele Suchého zasahoval betony.

00:14
    Hned první pokus domácích o útočnou akci ale končí ofsajdem.

00:01
    Úvodní buly vhozeno, jako první se puku ujali domácí hráči.

00:01

Ještě než začne zápas, tak se pozornosti dočká kapitán Draků Tomáš Sedlák, který za Šumperk odehrál již 500 zápasů, nyní mu bude předán dres právě s číslem 500.

Draci Šumperk: Lakosil (Svoboda) – Gewiese, Procházka, Řezáč, Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Sedlák – Králík, Skopal, Půhoný, Ostřanský, Novosad, Lehečka, Vymazal, Cink, Kovařík, Vachutka, Fischer

HC TATRA Kopřivnice: Hromada (Fendrich) – Štěpánek, Heinzl, Stříž, Marek, Kropka, Mrowiec, Bail – Poruba, Červenka, Tomášek, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík, Mach, Suchý, Bartošák, Pěnčík, Kofroň, Gola

Rozhodčí: Cabák – Bojda, Mikler.

HC Tatra Kopřivnice
    Kopřivnice se nachází v tabulce na předposledním místě, na páté Valašské Meziříčí ztrácí ale jen dva body. Tatra do listopadových zápasů vkročila výborně, postupně porazila Hodonín, Opavu a Valašské Meziříčí. Poté ale přišla prohra na ledě Nového Jičína 4:2, naposled pak Kopřivnice na svém ledě nestačila na favorizovanou Porubu, které podlehla 0:6.

Draci Šumperk
    Šumperk obklopuje třetí místo druholigové tabulky, na druhý Hodonín pak ztrácí pouhé dva body. Svěřenci Pavla Hulvy na svém stadionu zatím neztratili ani bod, naposledy si ze zimního stadionu v Šumperku odvezl sedmigólový výprask Nový Jičín. Draci navíc v posledních dvou domácích zápasech ani jednou neinkasovali.

Dobrý den, vítáme Vás u on-line přenosu z 22. kola druhé ligy skupiny Východ. Dnes své síly proti sobě změří týmy Draci Šumperk a HC Tatra Kopřivnice. Úvodní buly je naplánováno na 18:00.

Kateřina Glogarová

Branky a nahrávky: 52. Schejbal (Gewiese) – 37. Mach (Sluštík, Kofroň), 59. Koforň (Marek)

DRACI PARS ŠUMPERK: Lakosil (Svoboda) – Gewiese, Procházka, Řezáč, Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Sedlák – Králík, Skopal, Půhoný, Ostřanský, Novosad, Lehečka, Vymazal, Cink, Kovařík, Vachutka, Fischer
    HC ISMM Kopřivnice: Hromada (Fendrich) – Štěpánek, Heinzl, Stříž, Marek, Kropka, Mrowiec, Bail – Poruba, Červenka, Tomášek, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík, Mach, Suchý, Bartošák, Pěnčík, Kofroň, Gola

Rozhodčí: Cabák – Bojda, Mikler