Třinec – Pardubice 3:2 (2:1 po s.n.) | Mladá Boleslav – Sparta 1:4 (kon.) | Litvínov – Vítkovice 2:1 (po pr.)
Mountfield HK – Jihlava 5:2 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 3:2 (po pr.) | Liberec – Plzeň 2:5 (kon.)
HC Olomouc
3:2 (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)
HC Kometa Brno
Pátek 24.11.2017, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 25. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Krásný páteční večer z olomouckého zimního stadionu. Dnes je na programu 25. kolo Tipsport extraligy a s ním střetnutí mezi HC Olomouc a HC Kometa Brno.

HC Olomouc – 6. místo (35 bodů)
    Olomouc do letošního ročníku Tipsport extraligy příliš dobře nevstoupila a po prvních kolech se potácela na příčkách těsně mimo pozice zajišťující play-off. Na přelomu září a října se její výkony trochu stabilizovaly a řada remíz ji vrátila do elitní desítky. Se začátkem druhé čtvrtiny základní části se ale Hanákům začalo dařit a skvělé výkony je vynesly až na šesté místo. V posledním utkání však podlehli Mladé Boleslavi 3:4 v prodloužení.

HC Kometa Brno – 4. místo (41 bodů)
    Kometa začala sezónu o poznání lépe a dala jasně najevo, že s mistrovskou kocovinou u ní soupeři nemohou počítat. Po prvních zápasech se Brněnští vyšplhali na horní příčky tabulky a od té chvíle je neopustili. V posledních zápasech se však celku z jižní Moravy nedařilo a z šesti dosud odehraných listopadových zápasů vybojovali jen dvě vítězství, nad Spartou a nad Jihlavou. V posledním utkání prohráli s Plzní 4:5.

Vzájemná utkání
    Z loňského měření sil vyšli o něco lépe Kohouti, kteří získali osm z dvanácti možných bodů. Kometa si pohlídala jen první domácí utkání, v němž vybojovala vítězství 5:3, poté už se radovali jen Olomoučtí. Ti nejprve na domácím ledě vrátili Brnu porážku výsledkem 5:2, poté zvítězili na jihu Moravy 3:1 a v posledním zápase základní části vybojovali vítězství 3:2 po samostatných nájezdech. V letošním ročníku se celky střetly dosud jedenkrát a utkání skončilo jednoznačným vítězstvím Brna, 5:0.

Marek Čiliak (KOM) – 91,22 %

Kdo si povede lépe tentokrát? Využijí domácí trápení Brna, nebo Kometa potvrdí, že proti Olomouci se jí letos daří? Utkání začíná v 18:00.
    Jakub Krejčík je důležitým hráčem Komety a svými výkony se dostal i do reprezentace.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HC Olomouc: Konrád (Falter) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), Houdek, L. Galvas, J. Galvas, Jaroměřský – Laš, J. Knotek (A), Eberle – Burian, Herman, Skladaný – Holec, Mráz, Ostřížek – Sundher, R. Vlach, Jergl.

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Barinka, O. Němec, Gulaši, J. Krejčík, Bartejs, Štencel, L. Vágner – Zaťovič (A), Hruška, M. Erat (A) – Dočekal, R. Zohorna, Haščák – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Plášek, L. Čermák (C), Horký.

Rozhodčí: Šír, Kika – Lhotský, Svoboda.

Ještě před samotným začátkem utkání tým HC Olomouc poděkoval Jiřímu Řípovi za zápasy, které odehrál v jejich dresu.

00:01

00:07
    Škůrek posílá puk až k Čiliakovi.

00:25
    Barinka nezachytil puk před modrou a tak pouze nahodil do útočného pásma.

00:52
    Skladaný vystihl rozehrávku, ale jeho nabídka Hermanovi směřovala příliš daleko.

01:11
    Zakázané uvolnění Komety.

01:28
    Dočekal nahodil za Konrádovu branku, ale tam byli jen domácí.

01:48
    Nečas zamířil mimo tři tyče.

02:10
    Také napodruhé Nečas minul branku.

02:32
    Vlach se vydal do protiútoku, ale byl faulován. Dvě minuty za držení si odpyká Leoš Čermák (KOM).

02:37
    Škůrkova střela končí v náručí Čiliaka.

02:58
    Druhý Škůrkův pokus Čiliak jen se štěstím vyrazil do brankoviště a Eberle nezvládl dorazit skákavý kotouč.

04:23
    Houdkovo hození končí v rohu kluziště.

04:32
    Proti Ondruškově střele předvedl Čiliak mrštný beton.

05:10
    Mrázova střela z první se odrazila o chrániče bránícího hráče.

05:33
    Zničeho nic se před Čiliakem dostal na kotouč Jergl, který ale navzdory spoustě prostoru nic nezkoušel a vystřelil tvrdě přímo do hrudi brněnského brankáře.

06:31
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Domácí se ujímají vedení, poté co Knotek poslal puk na modrou čáru MARKU LAŠOVI, který se nijak nerozpakoval a tvrdou střelou rozvlnil síť za Čiliakovými zády. Asistence: Jan Knotek, Jan Eberle.
    06:31 Marek LAŠ - 1:0

07:13
    Ofsajd Olomouce.

07:58
    Brno má zatím potíže se usadit v útočném pásmu. Škůrek zahajuje další akci od své branky.

08:18
    Vlach z těsné blízkosti mezeru mezi Čiliakovými betony nenašel.

08:45
    Na druhé straně se ke střele dostal Hynek Zohorna, ale zasáhl jen bránícího hráče.

09:41
    Olomouc se vystavila postavení mimo hru a Brno tak má čas vystřídat a založit útok.

10:02
    Němcova střela končí v rohu kluziště.

10:32
    Skladaný z dálky vyprášil Čiliakovy betony.

10:48
    Také Brno si vyzkouší přesilovou hru. Dvě minuty za podražení si odsedí Tomáš Houdek (OLO).

10:58
    Střela Horkého skončila na zadním mantinelu.

11:35
    Po střele Němce se dostal k dorážce Mallet, ale Konrád jeho pokus zachytil.

13:07
    Přihrávka na Pláška neprošla a domácí otáčejí hru.

13:34
    Střelu Lukáše Galvase vyrazil Čiliak do rohu. Knotek se z těžkého úhlu pokusil ještě dorazit do odkryté branky, ale puk netrefil ideálně a pro brněnského brankáře nebyl problém jej ukrýt do lapačky.

13:57
    Haščák tečoval těsně před Konrádem, který jen s obtížemi vyrazil puk betonem.

14:30
    Jergl ujížděl do přečíslení dvou proti jednomu, dokázal si položit obránce, ale potom vystřelil jen do Čiliaka.

15:20
    Skladaný dostal zpoza branky přihrávku od Jergla, ale zpracovával puk příliš dlouho a Čiliak se stihl připravit.

16:04
    Přihrávku na Čermáka zachytil Vyrůbalík.

16:29
    Ondrušek rozehrává od své branky.

17:11
    Skladaný s Jakubem Galvasem se hnali do dalšího přečíslení, několikrát si vyměnili puk, ale střelu prvního jmenovaného Čiliak chytil.

17:36
    Holec vybojoval puk za brankou a vyjel si ke střele, Čiliak zasáhl ramenem.

18:21
    Další útok Olomouce zastavil na modré čáře Hynek Zohorna.

18:46
    Němec netrefil branku.

19:18
    Ondruškův pokus přeskákal hokejky všech jeho spoluhráčů a hrát může Kometa.

19:32
    Rozhodčí se neshodli na zakázaném uvolnění a vhazuje se ve středním pásmu.

19:57
    Kometa dohrává třetinu za svou brankou, další góly v první části nepadnou.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Zápas začal v rychlém tempu, ale navzdory obrannému stylu hry domácích, to byli právě Kohouti, kdo si dokázali tvořit šance i tlak, což zužitkoval v sedmé minutě Marek Laš. Kometě se nabídla možnost vyrovnat v přesilové hře, ve které soupeře zamkla v jeho obranném pásmu, ale většina střeleckých pokusů skončila mimo Konrádovu branku. Po skončení trestu tahali za delší konec opět domácí, ale i přes řadu zajímavých šancí se druhé branky nedočkali, všechny pokusy zlikvidoval Čiliak.

Střely na branku:
    Olomouc – 13
    Brno – 8

Druhá třetina začne přibližně v 18:47.

Hráči jsou na ledě, druhá třetina za malou chvíli začne.

20:01

20:35
    Knotek se snažil najít najíždějícího Eberleho, ale zasáhl jen Němcovu brusli.

20:54
    Skladaný a po něm i Burian se dostávali k dorážce před Čiliakem, který nestál ani proti jednomu střelci v dobré pozici, ale situaci za něj vyřešili obránci.

21:44
    Haščák se protáhl kolem olomouckého obránce, ale před branku se nenatlačil.

22:26

22:47
    Hynek Zohorna pouze poslal puk ke Konrádovi a Brno odchází střídat.

23:17
    Konrádova branka vypadla ze svého postavení. Vhazovat se bude v obranném pásmu Olomouce.

23:36
    Hruška nezpracoval přihrávku a útočit mohou domácí.

24:17
    Herman protečoval puk do útočného pásma, ale před Skladaným zahrál puk Čiliak.

24:40
    Puk skončil mimo hrací plochu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

25:04
    Němec si dokázal vyjet před Konráda, ale v zakončení mu zabránili domácí obránci. Jeden z jeho spoluhráčů se pak ještě dostal k dorážce, ale Konrád si jeho pokus pohlídal.

25:54
    Sundher z těžké pozice poslal puk na branku, u které číhal ROMAN VLACH, jenž tečoval puk přesně mezi Čiliakovy betony. Asistence: Kevin Sundher.
    25:54 Roman VLACH - 2:0

26:46
    Kometa právě vstřelila branku!
    To byla velmi rychlá odpověď. Erat rozhodil obranu soupeře i Konráda, který zakopl o hůl jednoho ze svých spoluhráčů. Brněnský útočník poté nabídl puk MARTINU DOČEKALOVI, který neměl nejmenší potíže zakončit do horní části branky. Asistence: Martin Erat.
    26:46 Martin DOČEKAL - 2:1

27:14
    Domácí se snaží vzít si dvoubrankové vedení co nejdříve zpět. Další střelecký pokus ale končí v Čiliakově lapačce.

27:34
    Hynek Zohorna vystřelil jen do Konrádova ramene.

28:05
    Olomouc se sama vyhnala z útočného pásma. Konrád rozehrává od své branky.

28:40
    Začíná se od znovu. Martin Dočekal se několika rychlými kličkami zbavil obránců a vyjel si před branku. Konrád jeho pokus vyrazil betonem pouze k LEOŠI ČERMÁKOVI, který pohotovou střelou rozvlnil olomouckou síť podruhé. Asistence: Martin Dočekal.
    28:40 Leoš ČERMÁK - 2:2

29:29
    Po střele Erata se puk odrazil k Zaťovičovi, který se ale nezorientoval včas a nevyužil prázdnou branku.

30:10
    Další nahození od modré před Konrádem tečoval některý z hráčů, ale olomoucký brankář se stihl natáhnout a zabránit dalšímu gólu.

30:20
    Po rychlém protiútoku zívala na Knotka prázdná branka, ale do jeho střely se na poslední chvíli položil Štencel!

31:03
    Puk skončil na střídačce, vhazovat se bude ve středovém kruhu.

31:28
    Čermákovu střelu Konrád zastavil vyrážečkou.

31:39
    Jerglovu střelu vyrazil Čiliak mezi diváky.

32:03
    Krejčík přestřelil branku.

32:24
    Plášek vypíchl puk olomouckému obránci a snažil se ho poslat najíždějícímu Haščákovi, ale přihrávku zachytil Konrád do lapačky.

32:58
    Štencel z mezikruží orazítkoval tyč!

33:19
    Olomouc má potíže dostat se z obranného pásma.

33:48
    Mallet se snažil nahrávat před branku, ale jeho pokus neprošel přes soupeřova obránce.

33:58
    Ostřížkovu střelu vyrazil Čiliak do ochranné sítě.

35:00
    Brno tlačí Olomouc v obranném pásmu, ale zatím bez střeleckého pokusu.

35:39
    Knotkovu nabídku Eberlemu srazil Bartejs za branku.

36:15
    Jakubu Galvasovi se střela nepodařila a Brno jde do protiútoku.

36:24
    Střela Radima Zohorny končí v ochranné síti.

36:45
    Olomouci se nepodařilo vyhodit a mohla z toho být velká šance Brna, hostující útočník ale tak dlouho čekal s přihrávkou, že jej stihli odstavit domácí obránci.

37:02
    Zakázané uvolnění Olomouce.

37:42
    Ostřížek s Holcem se hnali do přečíslení dvou proti jednomu. První jmenovaný vzal celou akci na sebe, ale místo pod Čiliakovou paží nenašel.

37:53
    Sundherovi puk přeskočil hokejku a hrát tak může Hruška.

38:15
    Jerglovu střelu srazil hostující obránce.

38:50
    Dočekalovu střelu Konrád srazil do rohu.

39:25
    Brno si zahraje další přesilovku. Jan Knotek (OLO) si odpyká dvě minuty za podražení.

39:39
    Na brankovišti se dostal na puk Zaťovič, ale Konrád jeho pokus vyrazil betonem.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Z kraje druhé části se zdálo, že olomoucká převaha bude pokračovat, což potvrdil gólem ve 26. minutě tečující Roman Vlach, ale poté domácí hokejisté jako by přestali hrát. Během pár vteřin využil zmatku u Konrádovi branky Martin Dočekal, který vrátil hosty na dosah vyrovnání. Jen pár minut po něm navíc dorazil puk za Konrádova záda také Leoš Čermák a do poslední třetiny tak půjdou oba týmy za vyrovnaného stavu 2:2.

Střely na branku – druhá třetina (celkem):
    Olomouc – 9 (22)
    Brno – 12 (20)

Třetí třetina začne přibližně v 19:39.

40:01

40:17
    Skladaný zabojoval o puk v útočném pásmu a chvíli zdržel rozehrávku hostů.

40:30

40:50
    Po krásné akci na jeden dotek se dostal k puku Zaťovič, který ale z první netrefil puk přesně a Konrád se stihl přemístit.

41:04
    Houdek si málem bruslí srazil puk do branky. Konrád měl ale beton na ledě.

41:40
    Ostřížek nahazuje do útočného pásma, ale tam je jen Němec.

42:04
    Haščák se hnal do útoku, ale vracející se Holec mu vypíchl puk.

42:58
    Čermák byl pod tlakem a tak jen plácl do puku, který končí v Konrádově lapačce.

43:25
    Malletův bekhendový pokus skončil mimo branku.

44:22
    Skladaný si poslal puk příliš před sebe a hrát mohou opět hosté.

44:39
    Ani jim se ale útočná akce nepodařila.

45:27
    Ostřížek zachytil rozehrávku a dopředu mohl jít Mráz, přes brněnskou obranu ale neprošel.

45:59
    Domácí rozehráli nepřesně. Hrát může Brno.

46:07
    Ani Kometě se ovšem rozehrávka nepodařila a je pískáno zakázané uvolnění.

46:43
    Němcovo nahození si Konrád pohlídal a přerušuje hru.

47:31
    Eberle nepřesně rozehrál a Nečas zůstal sám volný na vrcholu kruhů. Se střelou ale zaváhal a domácí ho odstavili od puku.

48:13
    Zaťovič nahodil na Konráda.

48:42
    Erat vybídl Zaťoviče ke střele do prázdné, puk se ale odrazil o brusli některého z hráčů a skončil mimo branku.

49:47

50:15
    Nahození od modré čáry schoval Čiliak v lapačce.

50:51
    Lašovu střelu srazil Čiliak do ochranné sítě.

51:17
    Brno se nepřesnou rozehrávkou připravilo o útočné pásmo.

51:45
    Haščákovu střelu srazil bránící hráč.

52:08
    Krejčíkův pokus ukryl Konrád do lapačky.

52:16
    Čermák se dostal na puk na hranici brankoviště, ale přesnější zakončení mu znemožnila domácí obrana.

52:22
    Štencelovo nahození od modré si Konrád pohlídal.

52:48
    Ostřížek zavezl puk do útočného pásma ale ihned se ocitl v obležení dvou hráčů.

52:59
    Holec nahodil od modré čáry a puk se odrazil přímo před Ostřížka, který ale nedokázal zakončit.

53:48
    Němec vystřelil jen do svého spoluhráče.

54:37
    Sundherovi se naskytla možnost k samostatnému úniku, ale prudkou nahrávku od Škůrka nezpracoval a Čiliak puk rozehrál.

54:47
    Zakázané uvolnění hostů.

Dnešní utkání sleduje 5500 diváků.

55:19
    Herman nahodil pouze mimo branku.

56:03
    Také Knotek promarnil šanci na brejk, když nezpracoval přihrávku.

56:13

56:21
    Po Škůrkově nahození se dostal k dorážce Knotek, ale puk nakonec skončil pod Čiliakem!

56:37
    Barinka rozehrává od své branky.

57:00
    Barinkova střela se odrazila od mantinelu přímo před branku, ale tam byli jen hráči v červeném.

58:09
    Brno úspěšně napadá v útočném pásmu, Olomouc není s to rozehrát.

58:35
    Mráz alespoň posouvá do středního pásma, ale tam opět hrají hosté.

58:57
    Jeden z brněnských obránců teď hodně podcenil situaci a Knotek mu sebral puk před nosem. Jeho střelu ale Čiliak poslal do ochranné sítě.

59:08
    Vyrůbalík hledal na teč čekajícího Knotka, ale tomu zablokoval hůl Čermák.

59:36

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Třetí třetina branku nepřinesla, ačkoliv závěr nabídl i několik zajímavých šancí. Následovat proto bude prodloužení.

Střely na branku – třetí třetina (celkem)
    Olomouc – 6 (28)
    Brno – 4 (24)

60:01

60:18
    Radim Zohorna projel podél mantinelu kolem všech soupeřů, ale Konrád si jeho střelu pohlídal.

60:59
    Herman rozložil obranu soupeře a nabídl puk Burianovi, který byl sám před brankou, rozhýbal si Čiliaka, ale ani na třikrát ho nedokázal překonat!

61:50
    Mallet vystřelil bekhendem. Konrád puk chytil a přerušuje hru.

62:01
    Vyrůbalík chyboval v obranném pásmu a Erat zůstal sám před Konrádem. Provinivší se olomoucký obránce se ale vrátil a svou chybu napravil.

62:50
    Přihrávka na Buriana byla příliš dlouhá.

63:40
    Brno se dostalo do přečíslení dvou proti jednomu, ale Zohorna Konráda nepřekonal.

64:14
    Bod navíc si nakonec připisují domácí, poté co ROMAN VLACH obral o puk Radima Zohornu a v přečíslení dvou proti jednomu zamířil přesně nad Čiliakovo rameno. Bez asistence.
    64:14 Roman VLACH - 3:2

Nejlepší hráči:
    Olomouc – Marek Laš
    Brno – Martin Dočekal

Prodloužení nabídlo řadu pěkných šancí na obou stranách, v té největší byl asi Burian, kterého ale vychytal Čiliak. Až v samotném závěru se podařilo prosadit Romanu Vlachovi, který tak přisoudil bod navíc domácímu týmu.

Já se s vámi tímto loučím. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit zase někdy příště, u onlajnů z olomoucké Plecharény. (20:25:53)

Martin Vavruša

Branky a nahrávky: 7. Laš (J. Knotek, Eberle), 26. R. Vlach (Sundher), 65. R. Vlach – 27. Dočekal (M. Erat), 29. L. Čermák (Dočekal)

Rozhodčí: Šír, Kika – Lhotský, Svoboda