Třinec – Pardubice 3:2 (2:1 po s.n.) | Mladá Boleslav – Sparta 1:4 (kon.) | Litvínov – Vítkovice 2:1 (po pr.)
Mountfield HK – Jihlava 5:2 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 3:2 (po pr.) | Liberec – Plzeň 2:5 (kon.)
HC VERVA Litvínov
2:1 (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 24.11.2017, 17:30 • Zimní stadion Ivana Hlinky • Tipsport extraliga • 25. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Krásné hokejové odpoledne. Extraliga je v plném proudu a dnes budeme svědky již 25. kola. Podle postavení v tabulce by se mohlo zdát, že se bude jednat o jednoznačný duel. Bodový rozestup ale není nikterak velký, a tak to jistě budou mít Vítkovičtí na Zimním stadionu Ivana Hlinky složité. Navíc Śeveročeši už našli způsob, jak porážet své soupeře.

HC Vítkovice Ridera – 5. místo, 37 bodů, 72:64
    Aktuální forma: P, Psn, V, P, V
    Vítkovice po slabším období zabraly a připsaly si solidní bilanci (7 výher z 10 utkání). Poslední dva zápasy se ale Ostravanům nepovedly (v Plzni 3:4, s Hradcem 3:6). V Litvínově určitě nebudou chtít protáhnout tuto sérii. Vítkovičtí navíc střílejí poměrně dost gólů. Gólman domácích se bude muset mít na pozoru.
    Brankářská jednička: 21 zápasů
    Hvězdy týmu: Ondřej Roman, Jakub Lev, Ivan Baranka

HC VERVA Litvínov – 13. místo, 29 bodů, 51:66
    Aktuální forma: P, V, V, V, P
    Litvínov se vyhrabal z krize ze začátku ročníku. Sice mu patří až 13. příčka, ale směrem vzhůru jsou rozestupy minimální. Tým si více věří, vyhrává za tři body, ale i nadále sráží hráče některé zbytečné porážky s celky s podobným bodovým kontem. Také produktivita Chemiků strmě stoupla. Především Richard Nejezchleb se prezentuje výbornými výkony. V předchozích třech vyhraných zápasech to byl vždy on, kdo dal vítězný gól.
    Brankářská jednička: Michael Petrásek – 21 zápasů, 92,50% úsp. zákroků
    Hvězdy týmu: Viktor Hübl, František Lukeš, Michael Petrásek
    Daniel Kurovský v letošní sezóně vstřelil zatím pět branek.

Gólová radost Daniela Kurovského ???????? #CCMHockey #MadeOfHockey

Příspěvek sdílený CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HC VERVA Litvínov: Petrásek (Kantor) – Kubát (A), Sörvik, L. Doudera, Gula, Dietz, K. Pilař, Z. Sklenička – J. Černý, V. Hübl (A), Jánský – Nejezchleb, Ihnačák, M. Hanzl – Trávníček (C), Gerhát, Vandas – Matoušek, Válek, Jurčík.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Baranka, Hrbas, Klok, Sloboda (A), Výtisk (A), Trška – D. Květoň, O. Roman, Bartovič – Olesz (C), Lev, Szturc – Kucsera, P. Zdráhal, Kurovský – T. Jáchym, Š. Stránský, Tomi.

Rozhodčí: Bulanov, Úlehla – Ondráček, Špůr.

00:01

00:01
    Úvodní buly zápasu vyhráli domácí a hned zakládají první akci.

00:48
    Litvínov drží kotouč na holích. Patrik Bartošák v brance zatím nemusel řešit žádnou střelu.

01:32
    První šanci si schoval do devatenácté minuty kapitán hostů Rostislav Olesz. Michael Petrásek kotouč vyrazil levým betonem před sebe.

02:27
    Karel Pilař zkusil od modré nahodit puk přímo na gólmana Bartošáka. Kotouč skončil na zadním mantinelu.

03:23
    Karel Kubát, tak jak to umí, prokličkoval střední pásmo a pokusil se ohrozit brankáře Vítkovic. Bartošák schoval kotouč do lapačky. Vhazování v útočném pásmu domácích.

03:49
    Prudká rána Jiřího Guly našla pouze ochrannou síť po teči jednoho z útočníku Ridery.

04:10
    Kapitán Litvínova Michal Trávníček unikal sám na Patrika Bartošáka. Čistým způsobem mu znemožnil zakončit dojíždějící obránce klubu z Ostravy.

05:29
    Viktor Hübl se snažil zachránit puk ještě v útočném pásmu. Dostal se s ním ale za modrou čáru, a tak rozhodčí píská ofsajd.

06:18
    Litvínovští drží okovy zápasu pevně ve svých rukou. Vítkovice se nemohou dostat do útoku, natož do pořádné šance.

06:53
    Třetí ofsajd v krátkém časovém sledu od domácích. Vhazování bude následovat ve středním pásmu.

07:17
    Trávníček předal skvěle kotouč do jízdy pro osamoceného spoluhráče. Puk se ale dostat ke Karlo Pilaři, který nepatří mezi vyhlášené střelce. Podle toho také šance dopadla.

07:41
    Tentokrát tu máme nepohlídaný přechod přes útočnou modrou v podání Vítkovických.

08:20
    Domácí zamkli svého soka v obranném pásmu. Po drtivém tlaku, v němž přišlo několik zakončení, ukryl puk do lapačky Patrik Bartošák.

09:48
    Michaelu Patráskovi vypadl kotouč z výstroje po nenápadné střele zpoza obránce. Nikdo z hostujících hráčů se ale k dorážce nedostal.

10:21
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Peter Trška – 2 min., držení protihráče).

10:50
    Viktor Hübl se dostat do velmi slibné pozice. Nikým neatakovaný mohl v pohodě zakončovat. Střela ale musel vzít bekhendem, a tak neměla potřebnou razanci.

11:40
    Ondřej Roman už spěchal na bránu Michaela Petráska. Přihrávka od spoluhráče mířila ovšem do ofsajdu.

12:47
    Vítkovice zahájily zápas poměrně pasivně. Ani ubráněné oslabení neoživilo její útočné choutky. Teď se navíc hráči hostů provinili zakázaným uvolněním.

13:32
    Gólman Petrásek se vůbec nepáral s obloučkem nahozeným ze středního pásma Markem Hrbasem a schoval kotouč raději do lapačky.

13:55
    David Květoň po fantastické individuální akci, při níž předvedl i trik známý jako ,,Spin-o-rama'', nevyzrál na dobře postaveného Michaela Petráska.

14:46
    V další velké šanci ztroskotal opět na Petráskovi Roman Szturc. Jeho bekhendové zakončení skončilo ve výstroji litvínovského hrdiny.

15:50
    Kotouč se po střetu hráčů ocitl na střídačce. Vhazování ve středním pásmu.

16:45
    Lukáš Válek dostal přihrávku na modrou, když hosté zrovna střídali. Bohužel pro domácí nestihl litvínovský forvard zakončit a do střely mu obránce vložil svou hůl.

17:59
    Vítkovice se trochu probudily a nabízejí svým příznivcům pohledné akce.

18:54
    Litvínovští operují v útočném pásmu, ale naprosto neefektivně. Patrik Bartošák už si dobrých pár minut nemusel připsal zákrok.

19:50
    Patrik Zdráhal se ještě v posledním sekundách dostal do zakončení. Michael Petrásek nemusel zasahovat proti ráně letící nad.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Fanoušci si rozhodně v první třetině nepřišli na své, když nepadl ani jeden gól. Zároveň nesledujeme nikterak pohledné utkání. První polovina úvodního dějství patřila domácím, poté se hra otočila a hrozili i hosté. Doufejme, že další třetiny přinesou gólové šance a branky samotné.

20:20
    Nebezpečná střela Davida Květoně trefila Michaela Petráska do masky. Rozhodčí raději přerušili hru a jeli zkontrolovat, zda není domácí brankář otřesen.

20:53
    Brian Ihnačák po přiťuknutí od Richarda Nejezchleba vyzkoušel pozornost Patrika Bartošáka. Hostující gólman se nenechal nachytat.

21:55
    Litvínov se usadil v útočném pásmu. Vítkovice se ale po chvilkovém tlaku osvobozují.

22:32
    Michael Vandas už neměl potřebnou sílu a rychlost, aby si zpracoval puk mířící do brejkové pozice.

23:14
    Po souboji o kotouč mezi Kubátem a Bartovičem skončila černá guma mezi diváky. Vhazování ve střední třetině.

23:52
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Richard Nejezchleb – 2 min., držení protihráče).

24:13
    Střela Jakuba Lva z bezprostřední blízkosti skončila na zadním mantinelu. Vítkovice nadále okupují útočné pásmo.

25:08
    Stanislav Dietz osvobodil domácí. Oba týmy střídají.

25:54
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Michal Trávníček – 2 min., podražení).

26:18
    Nebezpečná přízemní střela Karola Slobody jen těsně minula levou tyčku Petráskovy branky. Litvínov se o několik sekund poté osvobozuje.

27:54
    Domácí v plném počtu. Ani druhá přesilovka v řadě nedopadla pro hosty dobře.

28:38
    Brian Ihnačák sestřelil u mantinelu Lukáše Kloka. Následuje komerční přestávka.

29:36
    Šimon Stránský ukořistil puk v obranném pásmu a dojel si až do bekhendového zakončení na druhé straně. Michael Petrásek odmítl pustit čisté konto.

30:40
    Zkažená přihrávka na modrou od Hübla pro Sörvika. Litvínov se sám dostal z útočného pásma.

30:44
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Šimon Stránský – 2 min., příliš mnoho hráčů).

31:12
    Richard Nejezchleb skvěle našel volného Briana Ihnačáka před bránou. Ihnačák se snažil vyzrát na Bartošáka pomocí kličky, jenže gólman Vítkovic se roztáhl kolem pravé tyčka a zamezil jakémukoli průniku puku.

32:45
    Lukáš Kucsera se po přihrávce od Petra Koloucha dostal do šance v tváří v tvář Michaelu Petráskovi. I se štěstím se podařilo domácímu brankáři akci zneškodnit.

32:45
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Karel Kubát – 2 min., sekání).

33:20
    Domácím se hned ze začátku oslabení podařilo vyhodit puk před všechny čáry.

34:24
    Jakub Lev spálil vyloženou tutovku, když před ním už stála jen prázdná brána. Útočník hostů nepochopitelně nedal.

34:52
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Rostislav Olesz – 2 min., držení protihráče).

35:25
    Jakub Černý mířil svou ránu mezi betony Patrika Bartošáka. Hostující gólman předvedl parádní zákrok holí.

35:43
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Jakub Lev – 2 min., krosček).

36:01
    Jiří Gula dvakrát nebezpečně vypálil od modré. Tlak Litvínova pokračuje.

37:03
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Peter Jánský – 2 min., faul loktem).

37:03
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Jan Výtisk – 2 min., hrubost).

38:35
    Kotouč opustil ledovou plochu a skončil na střídačce. Vhazování v útočném pásmu Vervy.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Nadále čekáme na první gólovou radost na Zimním stadionu Ivana Hlinky. Druhé dějství bylo vyrovnané. Obě strany si připsaly nebezpečné šance. Avšak domácí přeci jen působili aktivněji a navíc si zahráli i přesilovku 5 na 3. Výsledek je ale 0:0, a tak se nechme překvapit, co si pro nás hráči připraví na třetí třetinu.

40:33
    Karel Kubát po pečlivé připravě vyslal pumelici pouze na zadní mantinel. Patrik Bartošák vůbec nemusel zasahovat.

41:11
    Formace Hanzl-Nejezchleb-Černý si teď dělala s Vítkovickými, co chtěli. Výsledkem jejich snažení je faul hostujícího borce.

41:12
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Karol Sloboda – 2 min., podražení).

41:56
    PO obrovské skrumáži na brankové čáře zachraňuje Rideru hvizd rozhodčího.

42:05
    Litvínov právě vstřelil branku!
    První branka zápasu je na světě! Hlavní zásluhu si připisuje Karel Kubát, který po prvním nezdaru připravil parádní pozici pro VIKTORA HÜBLA. Střelec Hüblova kalibru se z podobných pozic nemýlí.
    Asistence: Karel Kubát
    42:05 Viktor HÜBL - 1:0

42:52
    Vítkovice vstřelily gól, ale rozhodčí si prohlédnou videozáznam.
    42:52 David KVĚTOŇ - 1:1

42:52
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovice rychle srovnávají! Zvláštní situace, kde se po střele Lukáše Kucsery odrazil kotouč přes ležícího obránce do nic netušícího Patrika Zdráhala, který se rychle zorientoval a dorazil puk do brány.
    Asistence: Lukáš Kucsera.

44:48
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Jakub Lev – 2 min., nedovolené bránění).

45:35
    Vervě se nedaří usadit se v útoku. Hráči Ridery mají snadnou práci s bráněním.

46:23
    Petr Kolouch se z ničeho nic ocitl v obrovské šanci po fatální chybě domácího obránce. Litvínovským vychází přesilovka mizerně.

47:59
    Hraje teď takovým způsobem, že gólmani mohou být naprosto v klidu. Nikdo se neodhodlá ke střele.

48:50
    Po chabém útoku domácích oba týmy střídají. Snad čerstvé síly přinesou oživení.

49:22
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Jiří Gula – 2 min., vysoká hůl).

49:50
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Karel Kubát – 2 min., naražení zezadu).

49:50
    Karel Kubát si navíc odnese na trestnou lavici i desetiminutový osobní trest. Dvouminutový trest za něj odpyká Lukáš Válek.

50:14
    Dnešní utkání sleduje 4745 diváků.

50:56
    Ondřej Jurčík inkasoval velmi tvrdou ránu pukem do nechráněných míst a nehybně zůstal ležet na ledě.

50:56
    Časomíra bude pozdržena o 3 vteřiny.

51:10
    Jakub Černý odmázl kotouč co nejdál od branky Petráska.

51:50
    Domácí ustáli náročné oslabení a Lukáš Válek naskakuje na led.

52:57
    Litvínov by mohla ubráněná přesilovka soupeře nakopnout. Budou se však muset obejít bez elitního beka Kubáta, jenž by eventuelně naskočil až v prodloužení.

53:19
    Po komerční přestávce se bude vhazovat v obranném pásmu Ridery.

54:07
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (David Květoň – 2 min., hrubost).

54:20
    David Květoň si taky na trestné posedí déle. Dalších deset minut vyfasoval za zásah do oblasti hlavy a krku.

54:51
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Jakub Lev – 2 min., držení protihráče).

54:55
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Viktor Hübl – 2 min., nedovolené bránění).

56:07
    Hosté už hrají ve čtyřech stejně jako domácí. Litvínov nabídnutou šanci využít nedokázal.

56:55
    Oba týmy již hrají v plném počtu.

57:47
    Jiří Gula vyslal tvrdou pumelici, která měla mířit do pravé šibenice. Patrik Bartošák ale nemusel zasahovat.

58:48
    Útočné snažení Litvínovských zastaveno posunutou bránou Bartošáka.

59:36
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Milan Bartovič – 2 min., příliš mnoho hráčů).

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Po šedesáti minutách jsme se nedozvěděli jméno vítěze. Uvidíme, zda-li se tak stane v prodloužení.

60:01

60:24
    Rozhodující branku střílí z dorážky z bezprostřední blízkosti JAKUB ČERNÝ! Litvínov tak bere dva body.
    Asistence: Daniel Sörvik
    60:24 Jakub ČERNÝ - 2:1

Zápas skončil v samotném začátku prodloužení, když propálil Bartošáka Jakub Černý. Jinak jsme nesledovali nikterak zajímavý duel. Domácí ale přeci jen lehce po zásluze odcházejí šťastnější.
    Hvězdy zápasu: Viktor Hübl – Petr Kolouch (20:01:18)

Lukáš Holán

Branky a nahrávky: 43. V. Hübl (Kubát), 61. J. Černý (Sörvik) – 43. P. Zdráhal (Kucsera)

Rozhodčí: Bulanov, Úlehla – Ondráček, Špůr