Helas Brno – Slavia 8:4 (kon.) | Gamaspol Jeseník – Vysoké Mýto 0:5 (kon.) | Olympik Mělník – Třinec 6:1 (kon.)
Chrudim – Litoměřice 4:1 (kon.) | Interobal Plzeň – Česká Lípa 6:0 (kon.) | Svarog Teplice – Sparta 3:6 (kon.)
Svarog FC Teplice
3:6 (0:4)
Sparta Praha
Pátek 24.11.2017, 20:30 • SH Teplice • 1. Futsal liga • 11. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Vítám vás u 11. kola 1. FUTSAL ligy.
    V utkání sedmého Svarogu a druhé Sparty je favoritem hostující celek. Tepličtí každopádně v domácím prostředí ztratili první body až se třetí Plzní, kterou po většinu utkání trápili, a tak se dá očekávat, že i sparťanské futsalisty čeká v cestě za devátou ligovou výhrou horká půda.

Aktéři nastupují na palubovku, utkání brzy započne.

1

1
    První šanci utkání zneškodnil hostující brankář Cristiano a ze svého zákroku má nefalšovanou radost, kterou dává hlasitě najevo celé hale.

2
    Brahimi z úhlu bránu netrefil.

2
    Iemelianov měl dobrou šanci, brankář Cristiano si připisuje další úspěšný zásah.

3
    David Černý trefuje bránu, ale pouze z boku.

3
    Úvod zápasu se hraje ve strhujícím tempu, kdo ví, jak to dlouho to oběma celkům vydrží.

3
    Amadeův pokus vyráží Kalina na roh.

4
    Po rohu následoval teplický brejk, který končí taktéž rohovým kopem.

4
    Marcelo střílel z úhlu, Kalina míč vyráží.

5
    Amadeu z dálky prověřil Kalinu, ten se nenechal překvapit.

5
    Iemelianov běžel sám na bránu, ale míč si nezpracoval a šance je ztracena.

5
    Po Gustavově faulu v rohu hřiště kopaly Teplice zkrácený rohový kop. Z tohoto mráčku ale nezapršelo.

6
    Nene střílel a Cristiano zasahoval. Stav zůstává bezgólový.

7
    Po zákroku na Černého má Svarog zajímavou standardní situaci. Lucas Borges ji rozehrál na Iemelianova, jehož střelu zneškodnil Cristiano.

8
    Aut byl sudím Melničukem přisouzen sparťanům, což svarogští hráči nesou nelibě. Nezbývá jim ale nic jiného, než výrok sudího akceptovat.

9
    Marcelův projektil byl domácí obranou vychýlen na roh.

9
    Sparta právě vstřelila branku!
    Po Černého faulu rychle rozehrál Amadeu a zaskočenou domácí obranu i s brankářem prostřelil MARCELO DOS REIS – 0:1.

10
    Kulhánkovu a následně i Jeanovu střelu zablokovala sparťanská defenziva. Brankář Cristiano tak mohl zůstat klidný.

11
    Jean přihrával do země nikoho.

11
    Cristiano byl daleko ze své brány, ztratil míč a Neneho střelu vykopával z brány Pimpolho!

12
    A spálená šance Teplické mrzí, protože z protiútoku se po Pimpolhově nahrávce prosazuje MICHAL BELEJ – 0:2.

12
    Sparta si připisuje čtvrtý akumulovaný faul, Teplice mají standardku. Nene se Jeanem si vyměnili míč, který ale následně letěl do ochranné sítě za brankou.

13
    Baran neprošel po křídle přes Gustava.

13
    Diegův pokus zastavil obětavým skluzem Jean-Pereira.

14
    Nene střílel a část diváků už se radovala, ale to jen míč rozechvěl boční síť.

14
    Kalina ještě vyrazil Amadeovu střelu, ale na dorážku, kterou má na svědomí MARCELO DOS REIS, už byl krátký – 0:3.

16
    Amadeův pokus jen tak prosvištěl kolem brány.

17
    Iemelianov krásnou střelou trefuje břevno a po následném odrazu od tribuny také můj notebook!

19
    Tepličtí přebrali iniciativu, ale sparťanská defenziva je pevná jako důvěra občanů České republiky v politické špičky... No, spíš o něco větší.

19
    Po teplické aktivitě tu máme protiútok a čtvrtý gól v Kalinově síti. Marcelo si po dvou gólech připisuje první asistenci, AZEM BRAHIMI zase svoji první trefu v utkání – 0:4.

20
    Šest sekund před sirénou ohlašující konec první půle přichází rohový kop pro Teplice. Ten ale starosti sparťanům nenadělal.

20

Po první půli vede Sparta nad Teplicemi 4:0. S trochou nadsázky lze prohlásit, že pokaždé, když Tepličtí hráli, Sparta střílela góly.

Utkání sleduje z tribuny také legenda českého fotbalu, bývalý brankář Jaromír Blažek.

21

21
    Svarog zkouší hned od začátku poločasu hru s pěti hráči v poli, prozatím alespoň uzamkl sparťany před jejich svatyní.

23
    Teplice právě vstřelily branku!
    Tato taktika přináší ovoce záhy, po spolupráci dvou mladých teplických pušek Davida Černého a JIŘÍHO BARANA snižuje druhý jmenovaný na 1:4.

24
    I David Černý si mohl připsat střelecký zásah, brankář Cristiano byl ale rezolutně proti.

25
    Závar před Cristianem končí úspěšným zákrokem sparťanské defenzivy.

26
    Teplice vletěly do druhé půle jako uragán. Černý přihrál NENEMU a ten "angličanem" dává Svarogu naději na bodový zisk – 2:4.

28
    Teplická aktivita neutuchá. Zároveň se ale sparťané snaží využít "obnažené" brány Svarogu a jakmile to jde, zkouší se přes celé hřiště míč nasměrovat právě do ní.

30
    Kulhánek tvrdou střelou způsobil pálení pod Cristianovými rukavicemi.

31
    Marcelův tvrdý projektil zastavil Černý z bezprostřední blízkosti patrně břichem. Po chvilce trápení statečně pokračuje ve hře.

32
    A znovu Černý v akci, tentokrát naopak on důrazně vypálil a Cristiano si připisuje další zákrok.

33
    Marcelo je hodně vidět: S brankářem Kalinou obhodil i jeho bránu.

33
    Nene vypálil a zasáhl tyč!

34
    Černý centroval na Barana, který z úhlu nedokázal hlavičkovat na bránu.

35
    Brahimi by nejprve zastavován na hranici faulu na jeho osobu, poté se sám dopustil ostrého skluzu a za ten je ztrestán žlutou kartou.

36
    Míč se sice ocitl ve sparťanské síti, sudí Melničuk ale už předtím viděl faul na brankáře a teplická radost je tak zbytečná.

37
    Gustavo tečoval Neneho přihrávku, roh pro domácí.

37
    Tepličtí většinu druhé půle drží sparťany jako v kleci před jejich brankou, přesto stále ztrácí na svého soupeře dva góly.

38
    Jean-Pereira dojel brankáře Cristiana po té, co Cristiano odkopl míč. Žlutá karta pro domácího hráče je logickým vyústěním situace.

39
    Neneho pokus záhadně nohou, kterou nechal za sebou , vykopl Cristiano.

40
    Sparťanský trenér je nespokojen s počínáním svých svěřenců. Je pravdou, že druhý poločas je jednoznačně v domácí režii.

40
    Sparta se konečně dočkala. Do prázdné brány se trefuje DIEGO FOGACA.

40
    Tepličtí bleskově odpovídají. Po třetí Černého asistenci se trefuje TOMÁŠ KÜNZL.

40
    V posledních sekundách se roztrhl pytel s góly. Znovu do prázdné brány uklízí míč MICHAL BELEJ.

Více už se toho nestane. Po velice kvalitní futsalové podívané si všechny body odváží Sparta za výhru 6:3. Děkuji vám za pozornost. (22:06:38)

Přemysl Kosejk

Branky: 23. Baran (Černý), 26. Nene (Černý), 40. Künzl (Černý) – 9. Marcelo (Amadeu), 12. Belej (Pimpolho), 14. Marcelo (Amadeu), 19. Brahimi (Marcelo), 40. Diego, 40. Belej

Karty:   38. Jean (STP) – 35. Brahimi (SPA)

Svarog FC Teplice: Kalina – Novák, Kulhánek ("K"), Baran, Lucas Borges, Nene, Jean-Pereira, Žák, Iemelianov, Černý, Künzl, Cibrík, Hůla
    Sparta Praha: Cristiano – Belej ("K"), Marcelo, Brahimi, Diego, Gustavo, Hájek, Hora, Pimpolho, Vahala, Hnízdil, Machtyka, Amadeu

Rozhodčí: Melničuk, Milner