Sturm Graz – Linz 1:0 (kon.) | Rheindorf Altach – St. Pölten 3:0 (kon.) | Admira – Mattersburg 2:0 (kon.)
SK Sturm Graz
1:0 (0:0)
LASK Linz
Sobota 25.11.2017, 16:00 • Merkur-Arena, Graz • Rakouská Bundesliga • 16. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

V 16. kole rakouské Tipico Bundesligy se proti sobě utkají týmy SK Sturm Graz a LASK Linz. Tyto mužstva se už spolu jednou utkala v letošní sezóně. Linz se na domácí půdě dostal už v 10. minutě do vedení po brance Erdogana. Ovšem ve 25. minutě srovnal z penalty Alar. Ve 34. minutě se Linz dostal zpátky do vedení po gólu Ullmanna. I přes obrovský tlak Sturm Grazu ve druhém poločase už gól nepadl a Linz vyhrál 2:1. Dnešní zápas bude řídit hlavní rozhodčí Sebastian Gishamer a jeho asistenti Roland Riedel a Jasmin Sabanovic. Hrát se bude v Merkur-Aréně v Grazu. Tento stadion nabídne kapacitu pro 16 364 diváků.

SK Sturm Graz:

Sturm Graz se momentálně nachází na druhém místě s třiceti dvěma body. Na první Salcburk ztrácí dva body a právě s ním se utkala v posledním zápase. Ovšem domácí se skvěle připravili a už v 8. minutě se dostali do vedení. Pro Sturm Graz vznikl ve 35. minutě obrovský problém, když v pokutovém území se nedovoleně provinil Schulz a hosté šli do deseti, k tomu domácí proměnili pokutový kop. V nastaveném čase si hosté dali vlastní branku a Salcburk vedl už 3:0. Ke konci zápasu se ještě dvakrát trefil domácí Dabbur a Sturm Graz utrpěl velmi těžký debakl 0:5. Nejlepším střelcem je s devíti body Alar. Hlavním trenérem je Franco Foda.

Poslední tři zápasy SK Sturm Graz:

Bundesliga: Salcburk 5:0 Sturm Graz
    Přát.utkání: Sturm Graz 2:1 Hartberg
    Bundesliga: Sturm Graz 0:0 Rapid Vídeň

LASK Linz:

LASK Linz se nachází na pátém místě s dvaceti body a skóre 21:20. V posledním zápase přivítal v domácím prostředí Rapid Vídeň. V prvním poločase inkasoval hned dva góly. Odpověď Linzu přišla až v 68. minutě kdy se trefil Berisha. Nic víc se už poté nestalo a Linz prohrál 1:2. Nejlepším střelcem je se šesti góly Michorl. Hlavním trenérem je Oliver Glasner.

Poslední tři zápasy LASK Linz:

Bundesliga: LASK Linz 1:2 Rapid Vídeň
    Přát.utkání: LASK Linz 3:1 Liefering
    Bundesliga: Altach 2:4 LASK Linz

SK Sturm Graz: Siebenhandl – Koch, Maresic, Schoissengeyr, Lykogiannis – Jeggo, Zulj – Potzmann, Hierländer, Röcher – Alar.
    Náhradníci: Schützenauer – Filip, Friday, Lovric, Puchegger, Zulechner.

LASK Linz: Pervan – Ramsebner, Trauner, Pogatetz – Wiesinger, Michorl, Ranftl, Bruno, Goiginger, Ullmann – M. Berisha.
    Náhradníci: Schlager – Gartler, Holland, Alan, Luckeneder, Reiter, Riemann.

Rozhodčí: Sebastian Gishamer – Roland Riedel, Jasmin Sabanovic.

1

2
    Hned na začátku zápasu se hosté dostali ke střele. Míč sice skončil v bráně, ale daleko dříve už byl odpískán ofsajd.

3
    Nyní míč po nepřesné přihrávce hostů skončil v zámezí a Jörg Siebenhandl má odkop od brány.

4
    Do velké šance se dostal Thomas Goiginger, ale vystřelil těsně vedle levé tyče!
    4. Goiginger zamířil těsně vedle levé tyče.

6
    Domácí to zkouší po pravé straně, ale neprošli přes obranu Linzu.

7
    Střela Daniho Alara skončila nad bránou Pervana a hostující brankář bude mít odkop od brány.

8
    Ofsajd zastavil akci Linzu.

10
    Nyní míč skončil až u domácího brankáře, který dalekým odkopem poslal míč do hry.

13
    Mërgim Berisha se provinil faulem na půli Sturm Grazu, ale od úvodní minuty jsou domácí jasně lepším týmem.

15
    Se střelu z levé strany hostů si poradil domácí brankář Siebenhandl.

16
    Další ofsajd zastavil útok Linzu.

18
    Faul domácího hráče odnesl Bruno, který je nyní ošetřován na hrací ploše.

20
    Po ošetření hraje pokračuje a dopředu jdou domácí. Ti následně vybojovali autové vhazování.

24
    Domácí mají rohový kop z pravé strany.

25
    S ním si ovšem lehce poradila obrana Linzu, ale po chvíli následuje další rohový kop Sturm Grazu.

26
    I tentokrát hosté vyhlavičkovali míč, následně se ke střele z voleje dostal Peter Zulj, ale minul bránu.

28
    Domácí mají autové vhazování na půli Linzu a hra se poslední minuty vyrovnala.

30
    Střela domácího hráče Alara šla vysoko nad bránu Pervana.

31
    Hráč Linzu Thomas Goiginger se dostal do velké šance po chybě domácího brankáře, ale orazítkoval pouze horní tyč Siebenhandlovy brány!
    31. Goiginger orazítkoval pouze horní tyč.

32
    Další velká šance hostů opět nekončí gólem! Mërgim Berisha dostal skvělou přihrávku, následně si obešel brankáře, ale neprostřelil posledního obránce, poté se míč odrazil k dalšímu hráči hostů, ale jeho pokus skvěle chytil Jörg Siebenhandl!
    32. Hosté nevstřelili gól.

34
    Nyní jsou u míče domácí, ale s následným centrem si hosté poradili a následuje rohový kop pro Sturm Graz.

37
    Goiginger se provinil faulem, když poslal k zemi domácího hráče.

39
    James Jeggo se nyní provinil faulem ve středu hřiště.

40
    Bruno zakončoval ve skvělé šanci, ale stejně mu byl odmáván ofsajd.

41
    Byla nařízena penalta pro LASK Linz.

41
    Christian Schoissengeyr zfauloval Bruna a hosté mají penaltu.

41
    Žlutou kartu dostává Babis Lykogiannis (SK Sturm Graz).

42
    Jörg Siebenhandl předvedl skvělý zákrok a ránu k pravé tyči Michorla z pokutového kopu chytil!
    42. Michorl neproměnil pokutový kop.

43
    Po souboji zůstal ležet na zemi domácí hráč Potzmann.

44
    Nyní se ovšem domácí útočník provinil faulem a u míče budou hosté.

45
    Další faul domácích už je potrestán kartou. Tu dostal za svůj zákrok Schoissengeyr.

45+1

První poločas patřil jasně hostům z Linzu, kteří ale ve velkých šancích nedali branku a ve 42. minutě tomu nebylo jinak ani po penaltě Petera Michorla, kterou Jörg Siebenhandl skvělým zákrokem zpacifikoval.

Druhý poločas začne přibližně v 17:02.

46

46
    Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Marvin Potzmann, přichází Philipp Zulechner.

47
    Hned na začátku zápasu se faulem provinil domácí hráč.

49
    Nyní se hostující hráč dopustil faulu ve středu hřiště.

53
    Druhý poločas nabízí velmi vyrovnané utkání, ale nyní jsou u míče hosté.

55
    Domácí Sturm Graz má nyní rohový kop z levé strany.

56
    S ním si ovšem obrana Linzu lehce poradila.

59
    Hosté se málem dostali do solidní akce, ovšem zastavil je ofsajd.

61
    Ránu hostů z pravé strany lehce chytil Siebenhandl.

62
    Nyní se dobře uvolnil a následně vystřelil domácí útočník Philipp Zulechner, ovšem zamířil vedle levé tyče.

65
    Domácí jsou poslední minuty lepším týmem, ale do vážnější situace se nedostali.

67
    Domácí mají autové vhazování na levé straně.

67
    Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Bruno, přichází Dominik Reiter.

68
    Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Thorsten Röcher, přichází Oliver Filip.

69
    Žlutou kartu dostává Maximilian Ullmann (LASK Linz).

70
    Sturm Graz se pokoušel odcentrovat do vápna, což se mu povedlo, ale ke střele se nedostal.

71
    Nyní hosté šli dopředu, ale přihrávka do běhu byla příliš dlouhá a míč skončil v zámezí za domácí bránou.

74
    Nyní mají hosté rohový kop.

75
    S následným centrem z něj si lehce poradil brankář Jörg Siebenhandl a míč vyboxoval.

76
    Hosté ztratili míč a domácí mají další autové vhazování.

77
    Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Deni Alar, přichází Emeka Friday.

79
    Domácí se dostali do zakončení na levé straně a následuje rohový kop.

80
    Po něm se dostal do hlavičky Philipp Zulechner, ale zamířil vedle.

81
    Druhý poločas není příliš atraktivní a hra je velmi vyrovnaná.

82
    Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Thomas Goiginger, přichází Alexander Riemann.

83
    Nyní se ve vápně dostat do hlavičky domácí hráč, ale míč pouze lízl a tak z něj žádné ohrožení brány nebylo.

85
    Pro nepřesnou přihrávku si došel brankář hostů.

87
    Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Mërgim Berisha, přichází René Gartler.

88
    Skvěle zapracoval domácí obránce a odebral míč řítícímu se útočníkovi Linzu.

89
    Domácí útočník Babis Lykogiannis dojel Reinholda Ranftla a rozhodčí odpískal faul.

90
    Hostující obránce skvěle vypíchl míč domácímu útočníkovi.

90
    Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.

90+1
    Po souboji zůstal ležet na zemi hráč Linzu a hra je přerušena.

90+2
    Další faul domácích hráčů. Už to tak vypadá, že jsme dnes mohli vidět bezbrankovou remízu, která nám v prvním poločase nabídla hodně, ve druhém bohužel ne.

90+3
    Hostující hráč podkopl domácího a u míče bude Sturm Graz, který následně vybojoval rohový kop.

90+3
    Sturm Graz právě vstřelil branku!
    Tak přece jenom jsme se dočkali gólu v posledních vteřinách zápasu! Po rohovém kopu se dostal ke střele domácí hráč, ale netrefil jí nejlíp, každopádně míč skončil na voleji BABISE LYKOGIANNISE a ten střelu umístil k pravé tyči!
    90+3. Babis LYKOGIANNIS - 1:0

90+4

Nakonec Sturm Graz vyhrál 1:0, když se v posledních vteřinách zápasu krásnou volejí prosadil Babis Lykogiannis.
    Druhá půle nabídla velmi vyrovnanou hru, ale v 90+3. minutě zajistil Lykogiannis, že tři body zůstanou doma.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (17:55:44)