Mountfield HK – Kladno 2:3 (kon.) | Jihlava – Chomutov 4:5 (2:4 po s.n.) | Olomouc – Sparta 2:5 (kon.)
Třinec – Liberec 7:4 (kon.) | Kometa Brno – HC Litvínov 4:2 (kon.) | Zlín – Slavia 3:7 (kon.)
Vítkovice – Mladá Boleslav 1:6 (kon.) | Pardubice – K. Vary 5:0 (kon.)
po s.n. (2:4)
HC Dukla Jihlava
4:5 (2:1, 0:0, 2:3 - 0:0)
Piráti Chomutov
Sobota 25.11.2017, 12:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • DHL Extraliga juniorů • 20. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího kola DHL extraligy juniorů, ve kterém se proti sobě utkají dva týmy, jenž od sebe nemají daleko v tabulce. Osmí Piráti Chomutov, kteří aktuálně nasbírali 28 bodů, zajíždí na led jedenácté HC Dukly Jihlava, která má pouze o bod méně. Utkání začíná na Horáckém zimním stadionu přesně ve 12 hodin.

HC Dukla Jihlava: Šťastný (Juda) – Mareš, Váňa, Vála, Srnský, Havelka, Krtek – Čermák, Heinrich, Mejzlík – Jindra, Kadleček, Waller – Hrbatý, Najman, Vala. Trenér: Karel Nekvasil

Piráti Chomutov: Běhula (Khůn) – Procházka, Kopic, Kleiner, Novák, Seemann, Hajič, Vícha, Studený – Chlán, Polák, Šilar – Navrátil, Bajer, Adámek – Šišolák, Köver, Hřebíček – Veselý, Kulich, Šeliga. Trenér: Jaroslav Beck

Rozhodčí: Král – Kotlík, Měkýš.

00:01

00:11
    Již po jedenácti vteřinách je zde první vyloučení zápasu. Tom Polák jde ven na dvě minuty za sekání.

Na vyloučení: 0-1.

00:35
    Po chomutovském vyhození následovala hra vysokou holí v podání jihlavských hráčů. Vhazovat se bude před Šťastným.

01:29
    Jihlavští hokejisté dosáhli branky, když Aleš Heinrich tečoval za Běhulova záda střelu svého spoluhráče. Gól ale nemůže být uznán pro hru vysokou holí.

02:03
    Hosté se opět osvobozují, přesilovka Dukle vůbec nejde.

02:11
    Chomutovští hrají v plném počtu.

02:40
    Po zakázaném uvolnění bude hra navázána před brankou Pirátů.

03:47
    Hokej je zatím poměrně kouskovaný a to se odráží i na kvalitě. Nějaké strhující tempo nevidíme.

04:01
    Kadleček zkusil vystřelit z vrcholu levého kruhu na vzdálenější tyč. Tam byl gólman Běhula a ač chvilku nevěděl, kde kotouč má, stačil ho vyrazit a jeho obránci pokrýt.

04:35
    Mareš zakombinoval s Mejzlíkem a předal puk ve středním pásmu pro Heinricha. Jihlavský útočník si to namířil k brance, v rozhodující fázi byl ale zdvojen a jeho střela zblokována.

05:41
    Starší dorostenec Najman se prosmýkl útočným pásmem až před Běhulu. Dostal se před obránce a chtěl zakončit, ale právě dotyčný obránce mu poté lehce dloubl do puku a proto mladší bratr boleslavského Ondřeje Najmana nezakončil.

06:47
    Dukla právě vstřelila branku!
    Nyní už to branka je. Kadleček našel před branou legionáře z Velké Británie JOSHUA WALLERA, který zblízka zamířil přesně pod víko. Tam ani Běhula nemohl dosáhnout, to bylo nemožné. Asistence: Slavomír Kadleček.

06:58
    Dvě minuty si odsedí i chomutovský starší dorostenec Radek Procházka. Jde ven za podražení, které bylo ve středním pásmu a zcela zbytečné.

Na vyloučení: 0-2.

07:31
    I v této přesilovce se zatím Dukla nedokáže dostat před branku soupeře.

07:49
    Nyní už ano a hned to byla pohledná akce. Z kruhů střílel Mejzlík, ale Běhula puk vyrazil. Hned poté zkusil dorážku David Váňa, leč gólman hostí byl znovu úspěšný. A co následná dorážka dalšího jihlavského hráče? Ta šla vedle.

08:43
    Dobrou ránu z vrcholu pravého kruhu vyslal Lukáš Jindra. Na vzdálenější tyč a nad vyrážečku gólmana, to je hodně nepříjemné. Běhula ale ukázal um a i přes horší výhled puk vyrazil.

08:58
    Hosté už jsou v plném počtu a následuje to, co po první skončené přesilovce Dukly – hra domácích vysokou holí.

10:31
    Joshua Waller, posilněn vedoucím gólem, prodral se kyklopským stylem před branku Běhuly. Až mi přišlo, že byli hosté překvapeni jeho dravým průnikem. Jenže jihlavský forvard jej zakončil střelou, která neměla gólové parametry.

11:41
    Na pozoru se chvilku měl také Daniel Šťastný, ovšem byla to opravdu jen chvilka, jelikož dílčí chomutovský útok končí ofsajdem.

11:55
    Nyní si Šťasný připisuje zákrok, když pravým betonem vyrazil Köverovu ránu od modré.

12:02
    Hosté zkoušeli vyvolat šarvátku před brankou, nebo se pokusil o jakýsi závar, ovšem sami na to doplatili. Tom Polák podruhé v první třetině usedne na lavici hanby, nyní za nedovolené bránění.

Na vyloučení: 0-3.

12:22
    Táhlá rána Lukáše Jindry z kruhů šla do levé šibenice, kam po ní lapačkou sáhl Běhula. A že to tedy byla řádná střela, chomutovskému gólmanovi totiž vypadla z lapačky, naštěstí pro něj za levou tyč.

12:42
    Tato jihlavská přesilovka zdá se býti lepší, než dvě předchozí. Dukla zatím nepouští soupeře z pásma.

12:50
    Piruetským stylem se Čermák na útočné modré zbavil napadajícího soupeře a ještě byl s to rozehrát na hůl svého spoluhráče, nicméně Mejzlík v dobré pozici netrefil branku.

13:20
    Tatáž charakteristika by se dala říct o pokusu Heinricha z prostoru mezi kruhy.

13:43
    Ačkoliv se před Mejzlíkovou střelou dokázal Chomutov osvobodit, nyní to již je pořádná jihlavská kanonáda. Střelba ze všech pozic se cení, nicméně trefit zařízení není pro jihlavské kanonýry jednoduché. Běhula tak nyní několikrát zasahovat nemusel.

14:02
    A to už jsou hosté v plném počtu.

14:19
    Nevyužitá přesilovka nemusí Duklu mrzet. Proč? Protože úspěch nese spolupráce dvou starších dorostenců Dukly a vnuka legendárního rychlíka z Vysočiny. Hrbatý poslal puk na Valu, jehož ránu ještě Běhula vyrazil, leč na pohotovou dorážku ADAMA NAJMANA u levé tyče již neměl nárok. Jde o první trefu "Najmiče" za juniorský tým v jeho kariéře. Asistence: Tomáš Vala, Adam Hrbatý.

15:32
    Jaroslav Beck asi nebude s výkonem svých svěřenců spokojen. Piráti jsou znovu pod dílčím tlakem.

15:38
    Ze kterého se ale osvobozují. Ve středním pásmu převzal kotouč útočník Tomáš Adámek a namířil si to přes modrou mezi dvěma jihlavskými hráči, přičemž Lukáš Mareš jej podrazil. Přesilovku si vyzkouší také Piráti.

Na vyloučení: 1-3.

16:30
    Dukla se dvakrát za sebou osvobozuje.

17:06
    Jestliže se Dukle první přesilovka nevydařila, tak totéž se dá říct o první početní výhodě Chomutova.

17:38
    Ta je nyní u konce, Dukla se v pohodě ubránila.

17:46
    Tím spíše, že krátce po skončení početní výhody zkusili Chomutovští zaútočit a dopustili se ofsajdu.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:30
    Piráti právě vstřelili branku!
    Přesně tohle si jihlavští trenéři nepřáli, naopak Chomutovu může tato situace pomoct. PETR CHLÁN si od útočné modré proklestil cestu až před Daniela Šťastného, kterého zblízka oklamal dobře provedenou kličkou a dostává svůj tým znovu do zápasu.

20:00

První třetina je minulostí. Jihlavští hráli tři přesilové hry, ale ani jednu nevyužili. Trefili se naopak při rovnovážném počtu hráčů, kdy v sedmé minutě poslal svůj tým do vedení Joshua Waller a o osm minut později se v juniorském týmu poprvé prosadil Adam Najman. Půl minuty před odchodem do kabin Piráti snížili a Petr Chlán určil stav po první třetině na 2:1.

Další třetina začne přibližně v 12:47.

20:01

20:49
    První tlak ve druhé třetině zapisuje Chomutov, který dostal soupeře před branku. Žádné výraznější ohrožení Šťastného se však nekonalo.

21:08
    Jihlavský útok je naopak přerušen hned v začátku, a to po přihrávce rukou.

21:27
    Další nepřesnost jihlavských hokejistů, tentokrát v podobě zakázaného uvolnění.

22:11
    Stejně jako na začátku první třetiny, také nyní je hokej hodně kouskovaný.

23:58
    Na Horáckém zimním stadionu sice vidíme hokej nahoru – dolu, avšak bez výraznějších šancí.

24:10
    Nyní to mohl zlomit Aleš Heinrich, který z levé strany hledal u pravé tyče spoluhráče, ovšem přihrávka šla těsně vedle jihlavského plejera, který by jinak zakončoval do prázdné klece.

24:30
    Pískán je jihlavský ofsajd.

25:18
    Po střele Daniela Nováka vznikl před brankou Šťastného pořádný závar. Myslím, že nikdo chvilku nevěděl, kde je kotouč. Poté kus černé gumy vyplaval u levé tyče, kde u něj byli nejdříve jihlavští hráči.

25:39
    Také nyní byla před jihlavskou brankou strkanice, ačkoliv o poznání menší než před pár vteřinami. Kotouč znovu vypadl k levé tyči, kde jej hlídal Lukáš Mareš a naopak založil jihlavský útok.

26:47
    Aleš Krtek napřáhl na modré, ovšem Běhulu nepřekvapil. Jeho nápřah byl ale pořádný a chomutovský gólman se musel snažit, aby puk zkrotil.

27:59
    Richard Běhula, také starší dorostenec, míří z chomutovské branky na lavičku. Ne, Piráti opravdu nezačali hrát bez gólmana při snaze vyrovnat, ale bude se vylučovat na jihlavské straně a hosté tak mají výhodu.

28:28
    Lukáš Jindra je druhým hráčem, který za Jihlavu usedne na trestnou lavici. Dostává dvě minuty za sekání.

Na vyloučení: 2-3.

28:50
    Jihlavští hokejisté se osvobozují a vyhazují puk až k Běhulovi.

29:07
    Střela od modré v podání jednoho z hráčů Chomutova šla do ochranné sítě. A to za přispění teče dalšího hráče Pirátů.

29:41
    Chomutovští si zahrají minutovou přesilovku pět na tři. Na dvě minuty ven jde Oliver Havelka, jenž se dopustil hákování.

Na vyloučení: 3-3.

30:00
    Hajičova rána se otřela o lapačku Šťastného a šla vedle pravé tyče.

30:13
    Hajič to zkusil ještě jednou a nyní si snad i myslím, že jeho tečovaná rána zacinkala na jednu z tyček Šťastného branky.

30:28
    Jihlava již hraje ve čtyřech.

30:59
    Klasická početní výhoda již není pro chomutovské o tolik nebezpečnější než pět na tři. Jihlava se zatím v poklidu brání.

31:41
    Při dohrávané přesilovce pět na tři si hosté prakticky žádnou šanci nevytvořili a Jihlava udržela vedení. Nyní už hrají domácí v plném počtu.

32:47
    Dukla hned zkusila zaútočit, ovšem Wallerovu střelu z pravého kruhu Běhula viděl a dobře pokryl.

33:02
    Ubráněné oslabení dalo domácím trošku vítr do plachet, nyní musí být na pozoru zejména gólman PIrátů Běhula.

35:14
    Hrbatý poslal puk po modré na Valu, který rychle hledal před Běhulou útočníka Najmana. Ten byl ale důsledně bráněn Studeným, který ho čistě a tvrdě odstavil od puku.

35:53
    Nahození Najmana od modré se neujalo. V pravém rohu za brankou vznikl menší souboj o puk, po které sudí píská jihlavskou přihrávku rukou.

36:45
    Jeden z chomutovských hráčů se prodral až ke Šťastnému. Vystřelil a ještě se snažil o dorážku, ovšem jihlavský brankář nyní dvěma dobrými zásahy podržel svůj tým.

37:48
    Po vyhraném buly pálil od modré Oliver Havelka. Jeho ránu udržel Běhula kdesi mezi betony.

38:16
    Tohle nebyla vůbec špatná individuální akce, kterou zkusil Jakub Navrátil. Zpoza branky se dostal k levé tyči, kterou si však Šťastný hodně důsledně pohlídal.

38:42
    Chomutov je na konci třetiny aktivnější, nicméně Šťastný zatím drží svůj tým ve vedení – i po tomto dalším zákroku, když od modré pálil Daniel Novák.

38:55
    Kotouč opustil hrací plochu a 65 vteřin před koncem druhého dějství se bude vhazovat ve středním pásmu.

39:33
    Dukla zřejmě dohraje třetinu v pohodě a třetí část začne přesilovkou, neboť Daniel Šilar dostal dvě minuty za vysokou hůl. Poprvé od konce první třetiny jde na trestnou lavici hráč Pirátů.

Na vyloučení: 3-4.

40:00

Druhá třetina přinesla bojovný hokej, jenže bez gólů. Což je asi největší poznatek této části hry. Piráti měli téměř minutovou přesilovku pět na tři, ovšem nevyužili jí, proto stav zůstává stále 2:1 pro Duklu.

Další třetina začne přibližně v 13:30.

40:01

40:33
    Takový vstup do třetí třetiny si rozhodně domácí nepředstavovali. Tím spíše, že do ní šli s přesilovou hrou. Chomutov ale při vlastním oslabení srovnává stav. Navrátil našel hokejku PETRA CHLÁNA, který druhým gólem v zápase zblízka srovnává na 1:1. Asistence: Jakub Navrátil.

41:33

41:43
    Zakázané uvolnění Pirátů stěhuje hru znovu před Richarda Běhulu.

42:42
    Chomutov zavezl puk do útočného pásma. Jenže Jakub Köver neměl kotouč komu přihrát, tak musel za branku a tam jej oproti dvěma hráčům ztratil.

43:04
    Piráti jdou do čtvrté přesilové hry. Aleš Heinrich se v útočném pásmu dopustil hákování a Chomutov má šanci na to, aby poprvé v utkání vedl.

Na vyloučení: 4-4.

43:19
    Rána od modré v podání Jiřího Kopice šla vedle pravé tyče. Od zadního mantinelu se odrazila znovu k tyčce, ale Dukla kontrolovala situaci.

44:19
    Domácí se osvobozují a drží Piráty za svojí brankou.

45:04
    Že by čtvrtá přesilová hra v zápase Chomutovu nějak vyšla, to se rozhodně říct nedá. Piráti si nevytvořili prakticky žádnou vylouženou šanci a Dukla se naopak bez potíží ubránila.

45:38
    Zkusit jít do vedení bude moct i Jihlava. Dvě minuty dostává Jakub Kleiner za nedovolené bránění a to asi není pro Piráty moc příjemná situace.

Na vyloučení: 4-5.

46:01
    Jihlavští se zatím nedokáží udržet v pásmu.

46:47
    Více jak minuta přesilové hry je pryč a domácím se stále nedaří vážněji ohrozit Běhulu.

47:11
    Stejně tak jako nyní, když se domácí navíc dopouštějí zakázaného uvolnění.

47:38
    Chomutov hraje v plném počtu.

48:08
    Domácí si berou ztracené vedení zpět. Hrbatý ještě skórovat nedokázal, Běhula ho udržel na uzdě, ovšem u levé tyče se dostal k puku TOMÁŠ VALA a také on jakožto starší dorostenec dává svůj první gól za juniory. Zblízka propasíroval puk do sítě. Asistence: Adam Hrbatý.

48:22
    Tomáš Mejzlík jde na trestnou lavici a Chomutovským se naskýtá šance na srovnání. Jihlavský kapitán odchází ven za podražení.

Na vyloučení: 5-5.

48:28
    Chomutov podruhé v utkání srovnává. Mejzlík si poseděl na trestné jen šest vteřin, jelikož hosté vyhráli buly, Kopic vystřelil od modré a PETR CHLÁN zkompletoval vydařené utkání v podobě hattricku úspěšnou tečí. Asistence: Jiří Kopic.

49:26
    Tak s vyloučeními se nám nyní roztrhl pytel. Jakub Köver jde ven za sekání a výhodu přesilovky bude mít znovu jihlavská Dukla.

Na vyloučení: 5-6.

49:49
    Jihlava potřetí v zápasu vede. Heinrich po akci s Mejzlíkem ještě nedokázal skórovat, protože jeho střelu Běhula pokryl. K dorážce se ale dostal DAVID VÁŇA a obránce A-týmu Dukly zblízka střelou po ledě propálil chomutovského gólmana. Asistence: Aleš Heinrich, Tomáš Mejzlík.

50:50
    Jestliže před malou chvílí vedla Dukla pouze 20 vteřin, tak nyní se do vedení dostala jen na minutu a sekundu k tomu. ONDŘEJ ŠIŠOLÁK se před brankou dostal ke kotouči, když Šťastný dokázal zneškodnil pokus Hřebíčka. Útočník Pirátů nabral puk na hůl a poslal jen pod horní tyč do poloviny opuštěné branky. Asistence: Martin Hřebíček, Tomáš Hajič.

52:08
    Zdá se, že se situace trošku uklidnila a po brankové smršti se oba týmy opět zase více soustředí na defenzívní činnost. Je to pochopitelné. V téhle situaci se dá říct, že kdo dá gól, bude hodně blízko k výhře.

54:17
    Jihlavští si vytvořili tlak do branky, kdy zřejmě Najman chopil kotouč za klecí a chtěl ho zasunout k pravé tyči, kde byl ale dříve beton Richarda Běhuly.

55:41
    Nyní se hraje povětšinou ve středním pásmu, jak již bylo psáno, ani jeden z týmů nechce udělat rozhodující chybu.

56:41
    Jihlavští byli chvilku před brankou Běhuly, nicméně výrazněji nedokázali ohrozit soupeřova gólmana.

57:19
    Po tom, co puk zmizel z hrací plochy, se bude vhazovat ve středním pásmu. Uvidíme ještě do konce hrací doby branku?

57:55
    Možná, že ano. Daniel Šilar totiž usedá na trestnou lavici. Že by se jednalo o zlomový moment zápasu? Uvidíme za okamžik.

Na vyloučení: 5-7.

58:13
    Ačkoliv jihlavští hokejisté mohutně protestují, vypadá to, že puk skutečně uskočil Tomáši Mejzlíkovi o malý kousek za modrou.

58:36
    Heinrichova střela z pravého kruhu se do branky nevešla, mířila půlmetr vedle levé tyčky.

58:57
    Chomutovští se dvakrát po sobě osvobozují.

59:41
    Hosté s přehledem brání oslabení a zdá se, že utkání jistě spěje do prodloužení.

59:59
    Šilar se vracel z trestné lavice, na což jihlavští hokejisté nereagovali úplně střelhbitě. Proto nastala situace dva na dva, kdy Šilar s Kóverem ujížděli dva na dva a málem dostali puk za čáru. Kapitán hostí Tom Polák ještě reaguje, že jihlavští zadáci zastavili jeho spoluhráče nedovoleně, ovšem sudí mají jasný názor, že vše bylo v pořádku. Jde se tak do prodloužení.

60:00

Ve třetím dějství nejprve Piráti vyrovnali, když se prosadil Petr Chlán, a to dokonce při vlastním oslabení. V času 48.08 – 50:50 se roztrhl brankový pytel. Dukla se dvakrát dostala do vedení, když se nejprve prosadil Tomáš Vala a poté David Váňa, ale jak je patrné, hosté vždy dokázali na jihlavský gól odpovědět. Nejprve za 20 vteřin po hattricku Petra Chlána, poté za 61 sekund zásluhou Ondřeje Šišoláka.

Prodloužení začne přibližně v 14:07.

60:01

60:35
    Mareš s Heinrichem a Mejzlíkem kombinují před brankou Běhuly.

60:51
    Jihlavští stále v prodloužení, hraném tři na tři, drží puk v útočném pásmu.

61:18
    Až nyní Dukla přišla o puk, a to hodně zbytečně. Navíc v situaci, kdy chomutovské trio již bylo značně unavené, naopak domácí se dokázali po jednom prostřídat.

61:55
    Adamu Najmanovi chyběl kousek k tomu, aby u pravé tyče zasunul kotouč pod ležícího Běhulu. Ten jeho zakončení kryje a vzápětí likviduje i prudkou ránu Davida Čermáka, na kterou zcela neviděl.

63:48
    Heinrich zblízka nepropálil Běhulu, neměl už dostatek prostoru, kam puk umístit. Stejný hráč vzápětí získal mezi kruhy puk a znovu se ocitl tváří v tvář chomutovskému brankáři. Tentokrát mířil na horní tyč, kterou ale minul.

65:00
    Prodloužení skončilo.

V prodloužení měla více ze hry Dukla, ale pět minut nad rámec základní hrací doby nerozhodlo. O vítězi utkání tak rozhodnou samostatné nájezdy.

Je třeba zmínit, že i první utkání mezi oběma týmy skončilo až po nájezdech a v SD Areně tehdy vyhrála Dukla 4:3.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    1:0
    Obránce Lukáš Mareš prostřelil Běhulu kolem jeho vyrážečky – 1:0.

1. série
    1:1
    Tom Polák jako správný kapitán poslal puk do levé šibenice nad rameno a a lapačku Šťastného – 1:1

2. série
    1:1
    Adam Najman dnes odehrál dobrý zápas. Zkusil ho potvrdit proměněněm nájezdem, rozhýbal gólmana, ale puk pod nim do branky nezasunul – 1:1.

2. série
    1:2
    Martinu Hřebíčkovi se naopak podařilo rozhýbat Šťastného a dát pod ním puk za čáru – 1:2.

3. série
    2:2
    David Čermák se dostal až do těsné blízkosti branky a poté poslal puk k pravé tyči, byť už nebyl úplně v dobré pozici – 2:2.

3. série
    2:3
    Martin Hřebíček se také prosadil, propálil Šťastného a posílá svůj tým znovu do vedení – 2:3.

4. série
    2:3
    Nyní to už je pro domácí kritické, protože Waller nenašel mezeru ve výstroji Běhulu, kterého zkusil propálit střelou z kruhů – 2:3.

4. série
    2:4
    Chomutovští dávají i čtvrtý nájezd, když Jakub Köver poslal puk do levé šibenice, a rozhodují tak o svém zisku extra bodu navíc – 2:4.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Piráti Chomutov.
    Rozhodující nájezd zapsal ve třetí sérii MARTIN HŘEBÍČEK, který rozhýbal gólmana a poslal pod ním puk do sítě.

Utkání mezi Duklou a Chomutovem nakonec dospělo až do samostatných nájezdů, ve kterých byli úspěšnější Piráti. Ti proměnili všechny čtyři nájezdy a oplatili tak Dukle porážku 4:3 na nájezdy z domácího ledu, když nyní na HZS vyhráli 5:4.

S konstatováním, že Piráti Chomutov vyhráli v Jihlavě 5:4 na nájezdy (4:2 sn.), se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (14:58:07)

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 7. Waller (Kadleček), 15. Najman (Vala, Hrbatý), 49. Vala (Hrbatý), 50. Váňa (Heinrich, Mejzlík) – 20. Chlán, 41. Chlán (Navrátil), 49. Chlán (Kopic), 51. Šišolák (Hřebíček, Hajič), rozh. náj. Hřebíček