Mountfield HK – Kladno 2:3 (kon.) | Jihlava – Chomutov 4:5 (2:4 po s.n.) | Olomouc – Sparta 2:5 (kon.)
Třinec – Liberec 7:4 (kon.) | Kometa Brno – HC Litvínov 4:2 (kon.) | Zlín – Slavia 3:7 (kon.)
Vítkovice – Mladá Boleslav 1:6 (kon.) | Pardubice – K. Vary 5:0 (kon.)

Třinec právě vstřelil branku!
    Tři sekundy před koncem přichází další gól do hostující sítě. Lukáš Kaukič našel před prázdnou brankou JANA PORUBU a toto snad ani nešlo nedat. Asistence: Lukáš Kaukič, Grzegorz Radzienciak.

59:31
    K další rozmíšce dochází hned vzápětí, také tentokrát ale sudí velmi rychle zasahují.

59:10
    V brankovišti Loubala došlo k menší strkanici, rozhodčí ale uklidnil situaci včas.

58:49
    Puk vylétl do ochranné sítě, vhazovat se bude ve středním pásmu.

58:44
    Liberecký gólman opět na střídačce, Tygři v šesti.

58:44
    Hanousek pálil z vrcholku pravého kruhu, Loubal puk kryje na své hrudi.

58:13
    Po vyhození Floka ještě zastavil puk na brankové čáře Starosta, o pár sekund později už ale prázdnou klec trefuje LUKÁŠ KAUKIČ! Bez asistence.

57:52
    Liberecký brankář zůstává na střídačce, Tygři budou pokračovat se šesti bruslaři.

57:52
    Oddechový čas pro hosty.

57:51
    A stejná situace se opakuje také o dvacet sekund později.

57:28
    Rozhodčí ztratil po boji v rohu hřiště puk z dohledu a přerušuje hru.

56:51
    Hanousek pálil od modré čáry, branku svého soupeře ale přestřelil.

56:39
    Liberečtí i nadále tlačí a drží Třinec před Loubalem.

54:45
    Teplý zakončoval z úhlu, Loubal se ale ke své levé tyči přesunul včas.

53:31
    Kaukič hledal v přečíslení Floka, k tomu se ale puk nedostal.

53:05
    Poruba byl ve středním pásmu podražen, tento zákrok ale prošel. Liberec následně zastavuje ofsajd.

52:43
    Třinečtí jsou i nadále pod tlakem a Molin vyhazuje jen na zakázané uvolnění.

50:50
    Liberec právě vstřelil branku!
    A v tuto chvíli už je to jen o gól! TOMÁŠ HANOUSEK vypálil od modré čáry a tato střela prošla mezi betony Loubala až do sítě. Asistence: Petr Had.

50:28
    Papaj neuspěl po objetí branky a puku se opět zmocňuje Liberec.

50:14
    Domácím se ani nadále nedaří, Hrachovský vyhazuje jen na zakázané uvolnění.

49:41
    Oddechový čas pro domácí.

49:41
    Další liberecký brejk už ale končí gólem. Na 3:5 snižuje JAN KOTYZA. Asistence: Tomáš Nezbeda.

49:07
    Korecký už si odpykal svůj trest a Liberec je kompletní.

47:40
    Nezbeda ujel do brejku, z něj ale branku Loubala přestřelil.

47:07
    Korecký si pomohl sekáním a čekají jej dvě minuty na trestné.

46:21
    Zakázané uvolnění na straně Třince a hra se opět vrací k Loubalovi.

44:19
    Hosté nabídnutou přesilovou hru využívají a snižují. Proti střele TOMÁŠE HANOUSKA měl Loubal zakrytý výhled a nestačil zasáhnout. Asistence: Václav Burda.

43:33
    Hrachovský se provinil vysokou holí a dostává dvě minuty.

42:35
    Poruba se mezi bránící přesilou neprosadil, alespoň ale natlačil puk na Paříka, který přerušuje hru.

42:09
    Jako další odpaloval kotouč Mach, ten ale trefil branku Paříka a icing se nepíská.

41:57
    Molin vyhodil puk až na zakázané uvolnění a hra se opět vrátí ke Loubalovi.

41:25
    Papaj zřejmě schytal úder vysokou holí a hra musela být přerušena. Vylučovat se ale nebude.

40:50
    Kotyza si sjel před branku, tam ale zamířil příliš vysoko.

40:34
    V brankovišti Liberce došlo ke změně. Od třetí třetiny hájí hostující klec Ronald Polášek.

40:01

Ve druhé třetině se z gólů radovali pouze domácí. Do listiny střelců se postupně zapsali Jan Poruba, Filip Rufer a jako zatím poslední se prosadil Grzegorz Radzienciak.

Další třetina začne přibližně v 13:40.

40:00

39:30
    Krátce před druhou sirénou se puk ocitl také v třineckém brankovišti, jeden z třineckých hráčů jej ale stačil odpálit včas.

38:29
    Grzegorz Radzienciak ještě udržel puk před modrou čárou a poslal jej před branku k Adamu Flokovi. Ten ho třineckému obránci ještě vrátil a GRZEGORZ RADZIENCIAK zvyšuje na 5:1. Asistence: Adam Flok.

37:29
    Starosta se navíc při bránění Rufera dopustil krosčeku a dostává dvě minuty.

37:29
    Klasická přesilovka už ale končí gólem. Oceláři se v brankovišti tlačili důrazně za dorážkou a nakonec se obránci FILIPU RUFEROVI podařilo procpat puk za čáru. Asistence: René Najsar, Dominik Molin.

37:22
    Domácím se dvojnásobná přesilovka nepovedla ani tentokrát, Liberec je ve čtyřech.

35:58
    Teplý nejprve neuspěl ve vlastním oslabení a vzápětí oslabuje svůj tým. Dvě minuty za sekání.

35:30
    Rána Poruby z pravé strany trefila Paříka do masky a od ní se odrazila do ochranné sítě.

35:22
    Korecký dostává dvě minuty za nedovolené bránění a přesilovku si zahraje Třinec.

34:40
    Další útočnou akci Liberce pak hatí ofsajd.

33:50
    Ihned po přejetí modré čáry vypálil Burda, který trefuje jen připraveného brankáře.

33:26
    Flok hledal před branou Porubu, který se ale ke kotouči nedostal.

33:17
    Kotyza vypálil od mantinelu, Loubal má puk ve své moci.

31:44
    Domácí čtveřice se obětavě ubránila a Oceláři jsou opět kompletní.

30:10
    V brankovišti Třince došlo k menšímu závaru, Loubal ale stačil ukrýt puk pod lapačku včas.

29:44
    Hrachovský dostává dvě minuty za nedovolené bránění a Třinec jde opět do čtyř.

28:47
    Hráči jsou v rohu hřiště, kde se zatím neúspěšně snaží vydolovat kotouč.

28:04
    Hanousek pálil z pravé strany, Loubal má puk v lapačce.

27:20
    Molin naskakuje z trestné lavice, domácí jsou v pěti.

26:03
    Kaukič si vykoledoval osobní trest za nesportovní chování.

25:20
    Vzápětí ale fauloval Molin, který dostává dvě minuty za vysokou hůl.

25:14
    Nezbeda zachytil chybnou rozehrávku Třince a vypálil, Loubal si střelu pohlídal betonem.

24:26
    Po vyhraném vhazování se Liberci podařilo dostat puk do brankoviště, kotouč ale pouze proklouzal do rohu.

23:59
    Tygři propadli ve středním pásmu a do přečíslení dva na jednoho se vydali Adam Flok s Janem Porubou. Celou akci nakonec zakončoval JAN PORUBA a podařilo se mu usměrnit puk za přesouvajícího se Paříka. Asistence: Adam Flok, Lukáš Kaukič.

22:59
    Radzienciak nahodil puk na branku, Pařík ho zachytil do lapačky a přerušil hru.

22:00
    Kotouč se ocitl před brankou Třince, cestu do sítě Loubala si ale nenašel.

21:27
    Hrachovský to zkusil ihned po vyhraném vhazování, Pařík na puk dobře viděl a bez problémů jej zachytil.

21:09
    Potrestaní hráči Liberce jsou zpátky na ledě, pokračovat se bude v pěti na obou stranách.

20:30
    Tygři vyhazují puk přes všechny čáry, z dvojnásobné přesilovky Třince už zbývají jen sekundy.

20:13
    Ze zajímavé pozice střílel Radzienciak, Pařík ale dával pozor a střelu zachytil.

20:01

Úvodní část nabídla tři góly a spokojenější zatím mohou být domácí. Už ve druhé minutě překonal libereckého brankáře Adam Flok a ve vlastním oslabení následně uspěl Daniel Plitko. Hosté bleskově snížili po trefě Vojtěcha Holendy, na začátku druhé části se ovšem ještě minutu budou muset bránit ve třech proti pěti.

Další třetina začne přibližně v 12:48.

20:00

19:09
    Vzápětí se krosčekem provinil Korecký a Tygři musí do tří.

19:01
    Liberečtí si při střídání nedali pozor a je jim odpískáno šest hráčů na ledě. Týmový trest odpyká Kotyza.

18:45
    Irgl střílel z prostoru před brankou, zakončení mu ale příliš nesedlo.

18:22
    Hanouskovo nahození končí až na zakázaném uvolnění, hra se stěhuje k Paříkovi.

17:21
    Ani tato přesilová hra nebyla využita, Třinec je kompletní.

15:21
    Cháňa se dle rozhodčího dopustil podražení a čekají jej dvě minuty na trestné lavici.

14:30
    Po ráně Hada se puk odrazil nad branku a Adámek jej rukavicí odráží do rohu.

14:09
    Burda to zkusil od mantinelu, Loubal má kotouč v lapačce.

13:54
    Radzienciak dostal kotouč před branku, kde ale dorážející Flok neuspěl.

12:52
    Papaj se protlačil ke střele, z levé strany ale zamířil nad.

12:10
    Poruba naskakuje zpátky na ledovou plochu, domácí jsou kompletní.

10:10
    Další trest za sekání na straně Třince, který si tentokrát odpyká Poruba.

08:27
    O kotouč už se nějakou dobu bojovalo v rohu hřiště a rozhodčí nakonec přerušuje.

07:46
    Hosté ale vzápětí snižují. Sám před Loubalem se ocitl VOJTĚCH HOLENDA a v dobré šanci nezaváhal. Asistence: Michal Teplý.

06:44
    Oceláři skórují ve vlastním oslabení! Napadající Adam Flok získal puk, přenechal jej DANIELU PLITKOVI a ten bez obtíží překonal libereckého brankáře. Asistence: Adam Flok.

05:07
    Domácí se ubránili, teď ale musí opět do čtyř. Dvě minuty za sekání si vykoledoval Kaukič.

03:00
    Papaj se v útočném pásmu provinil vražením na hrazení a dostává dvě minuty.

01:52
    Teď už se ale domácí mladíci radují. Po střele Jana Poruby se k dorážce dostal ADAM FLOK a podařilo se mu usměrnit puk za záda Paříka. Asistence: Jan Poruba, Lukáš Kaukič.

01:30
    Třinečtí mladíci byli velmi blízko gólu, dělovku Radzienciaka od modré ale zastavuje branková konstrukce!

00:59
    Hrachovský od modré napálil jen Najsara a Pařík ani nemusel zasahovat.

00:32
    Bělohorský se při bránění dopustil faulu kolenem a čekají jej dvě minuty na trestné lavici.

00:01

HC Oceláři Třinec: Loubal (Štěpánek) – Hrachovský, Krzak, G. Radzienciak, Rufer, J. Adámek, Homola – Strakoš, Kaukič, Plitko, Poruba, Mach, Puzoň, Irgl, Flok, Papaj, Cháňa, Najsar, Molin

Bílí Tygři Liberec: Pařík (Polášek) – Hanousek, Aubrecht, Krejsa, Benák, Had, Korecký, Starosta – Janele, Holenda, Šír, Piroutek, Beran, Wiencek, Nezbeda, Burda, Kotyza, Teplý, Bouřil, Bělohorský

Rozhodčí: Cabák – Adamec, Poruba.

Liberečtí hráči jsou na tom o něco lépe. Hostující mladíci v předešlých šesti zápasech zvítězili hned čtyřikrát a v tabulce se zlepšili na šestadvacet bodů, se kterými se drží na dvanácté místě.

Se včerejším výkonem ale nemohou být Tygři spokojeni. Na ledě Vítkovic sice Liberec dlouho vedl, nakonec se ale musel smířit s prohrou 1:3.

Lídr bodování: Tomáš Nezbeda (17 bodů)
    Nejlepší střelec: Tomáš Nezbeda (8 gólů)
    Nejlepší nahrávač: Tomáš Nezbeda (9 asistencí)
    Nejproduktivnější bek: Martin Starosta (6 bodů)
    Nejlepší +/-: Ivan Kopecký a Michal Teplý (+6)
    Brankáři:
    Roland Polášek (úspěšnost 93,94 %)
    Matěj Žajdlík (úspěšnost 87,93 %)
    Lukáš Pařík (úspěšnost 91,09 %)

Svěřenci trenéra Wojnara se v aktuálním ročníku DHL extraligy trápí. Mladí Oceláři příliš nebodují a to se projevuje také na jejich postavení v tabulce, kde jim s jednadvaceti body náleží až patnáctá příčka.

Situace Třince se nezlepšila ani po včerejším kole. Hráči s drakem na prsou podlehli Boleslavi 3:4 po nájezdech a získali tedy jen jediný bod.

Lídr bodování: Adam Raška (14 bodů)
    Nejlepší střelec: Adam Raška (8 gólů)
    Nejlepší nahrávač: Lukáš Kaukič (11 asistencí)
    Nejproduktivnější bek: Ondřej Hrachovský (10 bodů)
    Nejlepší +/-: Adam Strakoš (+3)
    Brankáři:
    Matěj Loubal (úspěšnost 90,55 %)
    Oliver Štěpánek (úspěšnost 92,62 %)

Hezké odpoledne z Třince. Juniorská extraliga má dnes na programu další kolo a my se v tomto onlajnu zaměříme na souboj mezi Oceláři a Tygry.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.
    GSA

Martina Sikorová

Branky a nahrávky: 2. Flok (Poruba, Kaukič), 7. Plitko (Flok), 24. Poruba (Flok, Kaukič), 38. Rufer (Najsar, Molin), 39. Radzienciak (Flok), 59. Kaukič, 60. Poruba (Kaukič, G. Radzienciak) – 8. Holenda (Teplý), 45. Hanousek (Burda), 50. Kotyza (Nezbeda), 51. Hanousek (Had)

Bílí Tygři Liberec: Pařík (41. Polášek) – Hanousek, Aubrecht, Krejsa, Benák, Had, Korecký, Starosta – Janele, Holenda, Šír, Piroutek, Beran, Wiencek, Nezbeda, Burda, Kotyza, Teplý, Bouřil, Bělohorský

Rozhodčí: Cabák – Adamec, Poruba