Ostrava – Vítkovice 3:11 (kon.) | Pardubice – Florbal Ústí 7:3 (kon.) | Otrokovice – Česká Lípa 13:4 (kon.)
FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
3:11 (2:3, 0:1, 1:7)
1. SC TEMPISH Vítkovice
Sobota 25.11.2017, 17:00 • ČPP Aréna Ostrava • Livesport Superliga • 14. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Domácímu týmu trochu ujel začátek soutěže. Nachází se sice jen jedno místo pod pozicí, které zaručuje play-off, ale ztráta na osmé místo činí hned sedm bodů. Z posledních dvou zápasů má Ostrava poloviční úspěšnost, jelikož vyhrála dva. Výhry si připsala proti Otrokovicím a Střešovicemi. Porážky přišly s Ústím a Pardubicemi.

Úspěšnost přesilových her není moc vysoká, protože jich domácí tým zužitkoval jen 44,8%. Ani v oslabení to není žádná hitparáda. Ubránil jich jen 52,6%.

Nejproduktivnější hráči:
    Jakub Mendrek – 16 bodů (14+2)
    Dominik Eichner – 15 bodů (12+3)
    Filip Hrabal – 15 bodů (9+6)

To druhému Moravskoslezskému týmu se daří a jako každý rok patří k favoritům soutěže. Zatím Vítkovice okupují druhé místo se ziskem třiceti tří bodů ze třinácti utkání. Z posledních čtyř utkání vyhrál hned tři. Nejprve sice přišla porážka s lídrem extraligové tabulky, Chodovem, avšak poté přišly vítězství nad Znojmem, Brnem a Spartou. Zejména poslední utkání stojí za zmínku, jelikož TEMPISH prohrával 0:2, ovšem nakonec vyhrál 6:2.

Úspěšnost přesilovek je mnohem lepší než u Ostravy. Dělá totiž 64,5%. Naopak hra v oslabení je mnohem horší než u městského rivala. Vítkovice jich totiž ubránily jen 48%.

Lukáš Hájek – 41 bodů (18+23)
    Adam Delong – 26 bodů (16+10)
    Josef Rýpar – 25 bodů (15+10)

1. vzájemný zápas

Tyto dva týmy se spolu již jednou střetly a vítězně z tohoto utkání vyšly Vítkovice, které porazily Ostravu 7:2. Velmi se Vítkovicím dařilo v početních výhodách, jelikož využily hned tři! Nejvíce se dařilo Lukáši Hájkovi, jenž si v utkání připsal čtyři body (2+2).

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: Laja (Kolajta) – Hromádka, Lipový, Jiří Šebesta, Jurdzin, Kuczera, Zbořil – Trulík, Klimscha, Hrabal – Eichner, Šimíček, Daniš – Sládek, Mendrek, Miške – Křiva, Moravčík, Čonka-Skyba.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček (Gurkovský) – Jankulár, Nehera, Jastřembský – Hrubý, Firda, Sladký – Tokoš, Jan Šebesta, Vilím – Rýpar, Gál, Děček – Hájek, Bräuer, Hubálek – Delong, Besta.

00:01

00:10
    Šlágr kola a ostravské derby v jednom začalo! Úvodní buly vyhrály Vítkovice, které začínají s kombinací za vlastní brankou.

00:30
    Stále se hostující tým nedostal přes polovinu hřiště. Ostrava zatím dobře napadá a nepouští svého soupeře nikam.

01:02
    Nakonec z toho byla střela. Laja si připsal první úspěšný zákrok, díky čemuž si mohl osahat míček.

01:34
    Ostravští se u míčku dlouho nezdrželi. Vítkovice ihned vyběhly do rychlého kontru, nicméně jednomu z nich utekl balonek a bylo po akci.

01:55
    Hosté jsou zatím lepším týmem. Vlastně ani nepůjčují soupeři míček, ovšem větší šance z toho ještě nebyla.

02:16
    Přihrávka na Gála byla velmi nepřesná a vznikl brejk domácího týmu! Nakonec přišla krosová přihrávka na Hromádku, který ranou z první minul odkrytou část sítě!

02:58
    Jsou to ale opět Vítkovice, které mají míček na svých holích a hledají skulinu v obraně domácích.

03:26
    Čonka-Skyba se přihrával míček se spoluhráčem za vítkovickou brankou, ale žádná šance z toho nakonec nebyla.

03:59
    Další velmi zajímavá šance Ostravských! Miške si vzal míček a rozhodl se pro sólovou akci. Objel branku a snažil se zakončit k tyči. Souček se ale stihl přesunout a zabránit inkasované brance!

04:22
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Martin Nehera – 2 minuty, Sekání).

04:58
    Vítkovice mohly udeřit v oslabení! Rýpar se blýskl nádhernou otočkou, díky které se zbavil hned tří protihráčů, kteří na něj dotírali, avšak střela mu nesedla a Laja nemusel vytáhnout skvělý zákrok.

05:34
    Ostravští hráči trpělivě kombinují na útočné polovině, ale obrana Vítkovic zatím hraje kompaktně.

06:18
    Další dobrá akce hostů v oslabení! Tentokrát Jastřembský našel Tokoše, jenž byl ve velmi dobré pozici. Ani jemu střela nesedla skóre zůstává bezbrankové.

06:22
    Hostí hrají v pěti.

07:18
    Což je vidět na obrazu hry. Vítkovice mají míček u sebe častěji, ale ve hře pět na pět si dobré šance ještě nevytvořily.

07:49
    K Jastřembskému se dostal balonek po standardní situaci. Ten na polovině hřiště napřáhl a vystřelil dobrou ránu na Laju. Před ním ještě stínil Hájek, ale míček skončil někde před brankářem.

08:21
    Ne, Ostravským se moc nedaří. Mají problém hrát s míčkem na svých holích, většinu času se jen brání.

08:58
    Ostrava právě vstřelila branku!
    Přesto jako první otevírají skóre! Bude se opakovat průběh utkání z prvního zápasu? Hrabal si velmi dobře všimnul FILIPA HRABALA, který pláchl hostující obraně a předvedl zakončení bekhendem, po kterém se Souček natahoval marně.
    Asistence: Martin Sládek.

09:52
    U míčku byl opět Sládek, tentokrát se nedostal ani ke střele, jelikož byl odzbrojen v rohu hřiště.

10:32
    Škoda pro hosty. Firda dostal přihrávku trochu za sebe, ale chtěl zakončit. Ovšem zakončení nemělo potřebný směr a razanci, a tak skočilo mimo.

11:11
    Šimíček dostal skvělý pas přes šířku hřiště, nicméně jeho rána z první nemířila mimo tři tyče.

11:43
    Vítkovice opět v útoku, ale střela znovu skončila mimo hřiště a útočící pětka jde střídat.

12:18
    U míčku je také konečně domácí tým, který si zatím přihrává jen na své obranné polovině. Nakonec se dostal až ke střele, jenže oba týmy zatím velmi trápí přesnost střelby.

13:13
    Na poslední chvíli uhasil nebezpečí obránce Vítkovic, který měl problémy se zachycením skákavého pasu. Jen tak tak ho stihl odpálit před dotírajícím protihráčem.

13:38
    Delongova střela byla zblokována do rohu.

13:43
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovice srovnávají stav utkání a jedeme od začátku! Právě v rohu hřiště se míčku zmocnil Tokoš, který nádherným pasem našel na druhé straně JANA JASTŘEMBSKÉHO, na jehož střelu zblízka do odkryté brány neměl Laja nárok!
    Asistence: Martin Tokoš.

15:00
    Hostující tým je nadále velmi aktivní a chtěl by otočit skóre ve svůj prospěch. Povede se mu to ještě v této třetině?

15:32
    Jenže hosty zatím poměrně sráží jejich chyby. Kdy jim třeba míček přeskočí hokejku.

15:55
    Přesto hosté otáčejí skóre, kdy góle předcházela nádherná kombinace! Míček šel z hole na hůl, až se ocitl u Hájka za brankou, který uviděl před brankou úplně volného JOSEFA RÝPARA, který se zblízka nemýlil.
    Asistence: Lukáš Hájek.

16:37
    Ostravští se konečně ocitli na útočné polovině, ale střela z toho zatím nebyla.

17:00
    To se snažil změnit Miške, ovšem jeho střela byla sražena holí jednoho z obránců.

17:41
    No, domácí přidali na tempu. Souček musí být pozorný a krýt jejich pokusy.

18:03
    Přestřelka v první třetině pokračuje a ostravští hráči jsou odměněni za aktivitu v posledních okamžicích! Akce byla celkem podobná té, jež předcházela poslednímu hostujícímu gólu. Hrabal přihrál z první na DOMINIKA KLIMSCHU, jenž se ocitl v ideální střelecké pozici a nemýlil se.
    Asistence: Filip Hrabal.

18:32
    Skóre se nám opět mění ve prospěch Vítkovic! Hájkova přihrávka byla sice sražena, ale jen do vzduchu a došla až k bráně, kde probíhala menší šermovačka. Zde míček trefil JOSEF RÝPAR, jenž zapisuje dnes druhý gól!

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

20:00

Máme za sebou první třetinu ostravského derby, po které vedou Vítkovice 3:2. Ostrava šla sice jako první do vedení, ale od té doby už jen dotahuje. Vidíme poměrně svižný florbal, kde je k vidění spousta šancí, ale i nepřesností.

Další část začne přibližně v 17:39.

20:01

20:10
    I úvodní buly druhé třetiny je za námi.Opět ho vyhrály Vítkovice, které začínají opět od své branky.

20:20
    Po dvaceti vteřinách jsme viděli první gólovou šanci! Míčem po sérii odrazů doskákal až na hůl Firdy, jehož střelu z první skvěle chytil Laja!

21:13
    Tokoš chtěl rychlým pasem najít Jastřembského, nicméně až k němu se přihrávka nedostala.

21:44
    Balonek mají ostravští florbalisté, ale ještě na své obranné polovině o něj přišli. Nakonec vše zvládli vyřešit.

22:17
    Střelu z velmi uctivé vzdálenosti vyprodukoval domácí tým, přesto byla celkem nebezpečná a Souček si musel dávat pozor.

22:55
    Ostrava má míček na svých holích, jenže zatím stále kombinuje jen u svého brankáře, čímž opravdu Vítkovice neohrozí.

23:17
    Tak přišla rychlá přihrávka na Sládka, toho dobře bránil jeden z vítkovických obránců a zahrál míček mimo hřiště.

23:59
    Hostující tým je v utkání lepší, za což je odměněn další brankou! Důležitý souboj vyhrál za brankou Besta, který nahrál Vilíma, jenže ještě posunul míček na LADISLAVA GÁLA. Ten napřáhl a z poloviny hřiště vymetl šibenici Lajovy branky!
    Asistence: Jakub Vilím.

25:00
    Další skrumáž před domácí brankou, tentokrát se však ostravští hráči dokázali ubránit.

25:40
    Domácí zahrávali standardní situaci, na jejímž konci byl Kuczera. Jeho střela netrefila prosto mezi třemi tyčemi.

26:11
    Vítkovice začínají od své branky poté, co bylo pískáno. Ostrava vysunula své napadání vysoko. Jenže přitom faulovala. Hosté budou mít početní výhodu.

26:31
    Vyloučení v týmu FBC ČPP Bystroň Group Ostrava (Michal Sládek – 2 minuty, Nedovolené vrážení).

26:47
    Hájek nezpracoval pas, který se odrazil od mantinelu a domácí obrana mohla vyhodit.

27:16
    Dobrá akce hostů, byla pro ně škoda, že přihrávka byla moc skákavá a útočník Vítkovic nedokázal míček trefit ze vzduchu.

28:00
    Přesilovka hostů je mnohem lepší než domácích, přesto nevede ke kýženému efektu.

28:28
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Josef Rýpar – 2 minuty, Nedovolené vrážení).

28:31
    Sládek je zpět a Ostrava má možnost skoro dvouminutové přesilové hry. Ta předchozí vítkovická nebyla využita, ale blízko byl Hájek, jenž trefil horní tyčku.

29:10
    Čonka-Skyba měl velké problémy, aby udržel míček. Nakonec to zvládl a hosté nemohli jít do přečíslení.

29:27
    Přestože jsou Vítkovice v oslabení, připsaly si již druhou střelu. Besta ale trefil jen hokejku obránce.

30:00
    Kuczera hledal rychlým krosovým pasem Eichnera. Nicméně přihrávka byla moc prudká a domácí útočník míček vůbec netrefil.

30:28

31:08
    Trošku náhodně se míček dostal k Rýparovi, jelikož Hájkova přihrávka byla sražena k němu. Nicméně měl míček za sebou, proto zakončení bylo velmi nepřesné.

32:21
    Vidíme poněkud slabší pasáž. Ani jeden z týmů nemá převahu, což dokazují velmi nepřesné pasy.

32:54
    Šebesta velmi dobře vystihl křižný pas, ale míček mu poté odskočil a Ostrava nemohla do brejku.

33:08
    Besta ve vyložené šanci, ale zblízka trefil jen Laju. Ten chytá velmi dobře a drží svůj tým.

33:11
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Ladislav Gál – 2 minuty, Držení).

33:32
    Hosté vyhazují. Domácím tým je na útočné polovině, nicméně tlak si ještě nevytvořil.

34:11
    Minuta z přesilové hry je pryč. Ostrava ještě nepředvedla vůbec nic. Bude to mít v dnešním zápase velmi složité, jelikož Vítkovice hraji opravdu dobře.

34:54
    Vítkovičtí mají míček na svých holích a oslabení nejspíše ubrání.

35:11
    Je to tak. Vítkovice jsou v pěti. Na to, jak mají špatné početní nevýhody, tak se v této disciplíně dnes činí.

35:48
    Bräuer nezachytil pas a Ostrava se ujímá míčku.

35:48
    Vyloučení v týmu FBC ČPP Bystroň Group Ostrava (Michal Miške – 2 minuty, Hrubost).

35:58
    Ostrava ihned vyhazuje a hosté musí začít od Součka.

36:21
    Hájek si naběhl do dobré pozice, ale střílel ze záklonu, díky čemuž šla střela hodně mimo.

37:13
    Bräuer trefil jen oblouk branky, ovšem domácí hráči toho využít nedokázali a Vítkovice mohou pokračovat v tlaku.

37:23
    Krátce nato se ale Ostrava osvobozuje.

37:36
    Hájek předvedl velice dobré zpracování nohou, když si předkopl míček až do ideální pozice, ale trefil jen posledního hráče před brankářem!

37:48
    Ostrava hraje v pěti.

38:09
    Hostující tým má míček a ostravští hráči toho dnes v útoku moc nepředvedli.

38:56
    Stále se domácí tým brání, přestože přesilovka hostí je již dávno pryč.

39:00
    Poslední minuta druhé periody.

39:31
    Špatná přihrávka zhatila přečíslení dva na jednoho v podání Ostravy. To by byla nepříjemnost pro Vítkovice, kdyby inkasovaly půl minuty před koncem druhé třetiny.

40:00

Ve druhé třetině tempo hry celkem odpadlo a viděli jsme jen jednu branku. kterou vstřelily Vítkovice. Je otázkou, jestli zvládne Ostrava s utkáním ještě něco udělat, jelikož si střelecké příležitosti moc nevytváří.

Další perioda začne přibližně v 18:17.

40:01

40:12
    Je za námi nejspíše poslední úvodní buly, které vyhrály opět Vítkovice. Ty se ihned snažily jít do útoku, avšak daleko nedošly.

40:30
    Opět velké šance hostujícího týmu krátce po začátku třetiny! Nejprve pálil z dobré pozice Hájek, tomu ale dnes není souzeno. Odražený míček se dostal k Firdovi, jenž pálil z první do odkryté části sítě, nicméně bránu přestřelil!

41:22
    Naopak Ostravští se hnali do útoku, ovšem ztroskotali na Součkovi.

41:30
    Nedáš, dostaneš! Jak jednoduše to vypadá v podání Vítkovic. Sladký vyslal ADAMA DELONGA do souboje jeden na jednoho. Vítkovický útočník se rozhodl vypálit a trefil nádherně!
    Asistence: Tomáš Sladký.

42:28
    Vzápětí tu máme další branku Vítkovických! Gál uviděl úplně volného MARKA BRAUERA, který se nerozpakoval, vypálil a hosté vedou již o čtyři branky.
    Asistence: Ladislav Gál.

43:17
    No, Ostrava to dnes bude mít velice těžké. Hostující tým je jednoznačně lepší a nejspíše si odveze všechny body.

44:01
    Hrabal trefil jen prvního stojícího hráče před sebou.

44:45
    Ostravští hráči napadají velmi vysoko ve třech hráčích, nicméně k úspěchu to nevedlo a hosté vyvezli míček na útočnou polovinu.

45:28
    Také Vítkovičtí napadají celkem vysoko, ale je pískáno a domácí florbalisté mohou v klidu rozehrát.

46:00
    Domácí hráči skórují, přesto stále prohrávají o tři branky. Hrabal přihrál na JANA KŘIVU, jenž si dnes připsal první bod.

46:56
    Prudká střela jednoho z vítkovických, Laja předvedl reflexivní zákrok ramenem.

47:52
    Jenže hostující tým opět odskakuje na rozdíl čtyř branek! JIŘÍ BESTA obešel svého protihráče, natáhl ke střele a překonal Laju střelou k tyči.
    Asistence: Lukáš Hrubý

48:38
    U míčku jsou opět hostující florbalisté.

49:17
    Z ostravské strany je vidět křeč. Nedaří se jí posílat si přihrávky přesně na hůl a pro Vítkovice není problém míček získat.

50:16
    A už je to o pět branek! V obraně Ostravě vznikla skulinka, jelikož byli tři hráči v rohu útočné poloviny. Besta našel přes celé hřiště ADAMA DELONGA, který si položil Laju a překonal ho střelou do šibenice!
    Asistence: Jiří Besta.

51:09
    Střela Ostravských končí mimo hřiště.

51:35
    Hostující hráči drží míček na svých holích a ostravské hráče k ničemu nepouštějí.

52:30
    Hromádka trefil jen svého spoluhráče.

53:14
    Ne, domácímu týmu se v útočné fázi dnes opravdu nedaří. Vítkovice celkem snadno získávají míček.

53:42
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Jan Jastřembský – 2 minuty, Nedovolené vrážení).

54:00
    Čonka-Skyba několikrát nezachytil celkem jednoduchou přihrávku a raději šel střídat.

54:13
    Hostující tým se prosazuje v oslabení! MAREK BRAUER se dostal do samostatného úniku a míček poslal po zemi k tyči!
    Asistence: Jiří Besta

54:13
    Oddechový čas pro domácí.

54:47
    Ostrava má stále k dispozici početní výhodu. Nachází se na útočné polovině, ale Vítkovice velmi dobře brání.

55:28
    A mohla padnout druhá branka v oslabení! Hubálek nebyl sobecký a poslal míček na Firdu, který stál kousek. Jenže Laja si tyčku pohlídal a další branku neinkasoval.

55:42
    Hosté hrají v pěti.

56:00
    Ostravští hrají v šesti!

56:55
    Vítkovice skórují do prázdné brány a asistenci si připíše brankář Souček! Ten chytil střelu a vyhodil na útočnou polovinu, kde ho stihl doběhnout MARTIN TOKOŠ a jednou rukou ho dostat do branky.
    Asistence: Lukáš Souček.

57:13
    Laja je zpět v brance a nejspíše zde zůstane až do konce zápasu.

57:40
    Miške trefil jen vítkovického obránce, jenž odpálil míček až k ostravskému brankáři.

58:25

58:45
    Ostrava je opět v šesti!

59:00
    Poslední minuta utkání.

59:49
    Hostující tým dává ještě jednu branku do prázdné brány a nejspíše dává definitivní tečku za dnešním stavem. MAREK BRAUER se prosadil a dnes zkompletoval hattrick!
    Asistence: Lukáš Hrubý.

Je konec. Vítkovice naprosto po zásluze zvítězily nad Ostravou a ovládly dnešní ostravské derby. Hattrickem se na této výhře podílel Bräuer, který se prosazoval jen ve třetí třetině.

Ode mne to je pro dnešek vše a někdy zase u onlajnu napočtenou. (18:53:26)

Denisa Józsová

Branky a nahrávky: 9. Hrabal (Sládek), 19. Klimscha (Hrabal), 46. Křiva (Hrabal) – 14. Jastřembský (Tokoš), 16. Rýpar (Hájek), 19. Rýpar (Hájek), 24. Gál (Vilím), 42. Delong (Sladký), 43. Bräuer (Gál), 48. Besta (Hrubý), 51. Delong (Besta), 55. Bräuer (Besta), 57. Tokoš (Souček), 60. Bräuer (Hrubý)

Rozhodčí: Sýkora, Tkáč