Ajax – Kerkrade 5:1 (kon.) | Excelsior – Eindhoven 1:2 (kon.) | Sparta Rotterdam – Utrecht 1:3 (kon.)
Arnhem – Den Haag 2:0 (kon.)
Ajax Amsterdam
5:1 (1:1)
Roda JC Kerkrade
Neděle 26.11.2017, 12:30 • Amsterdam Arena, Amsterdam • Nizozemská Eredivisie • 13. kolo

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný zbytek dne! (14:22:10)

Držení míče: 65 % : 35 %.
    Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 10:2. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 4:7.

Je konec! Ajax dokázal otočit nepříznivě se vyvíjející utkání s Roda Kerkrade a nakonec vítězí vysoko 5:1! Hosté se po půlhodině hry ujali vedení zásluhou Kuma. Ještě před přestávkou však dokázal vyrovnat Justin Kluivert. Do druhého poločasu nastoupil mnohem aktivnější Ajax a v 60. minutě poslal domácí celek do vedení Dolberg. O další minutu později navíc přidal svou druhou branku v utkání Justin Kluivert a o vítězi bylo prakticky jasno. Čtvrt hodiny před koncem ještě skóroval Donny van de Beek a v 86. minutě dovršil hattrick Justin Kluivert !

90+2

90+1
    Hosté se ještě jednou vydali na polovinu Ajaxu, ale Dani Schahin při přechodu do pokutového území přišel o balón a domácí už podle všeho dnešní duel dohrají s míčem na kopačkách.

90
    Nastavují se dvě minuty.

89
    Domácí zahrávali rohový kop. Dolberg si naskočil na vysokou přihrávku na zadní tyč, ale v záklonu hlavičkoval mimo tři tyče.

88
    Dnešní duel se už pouze dohrává. Ajax nadále kombinuje na polovině soupeře, ale nikdo z fotbalistů v červeném se zatím neodhodlal k zakončení.

87
    Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Justin Kluivert, přichází Dennis Johnsen.
    86. Justin KLUIVERT - 5:1

86
    Ajax právě vstřelil branku!
    JUSTIN KLUIVERT se hattricku přeci jen dočkal! Domácí střelec si míč navedl na pravačku a technickou střelou z dobré pozice v pokutovém území rozjásal domácí fanoušky!

85
    Justin Kluivert útočil na hattrick! Syn slavného otce se opřel do Dolbergovy přihrávky, jenže z hranice pokutového území poslal míč vysoko nad břevno.

84
    Christian Kum vystoupil proti Kasperu Dolbergovi a zatažením za dres poslal domácího fotbalistu k zemi. Ajax tak může znovu zaútočit.

83
    David Neres sprintoval za skákavou přihrávkou na polovinu soupeře, jenže pozorný obránce Ashton Götz jej stačil předskočit a odkopl míč na polovinu Ajaxu.

82
    Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Lasse Schöne, přichází Siem de Jong.

81
    Dolberg se vrhl do souboje v blízkosti rohového praporku a provinil se nedovoleným zákrokem. Jednomu ze soupeřů dokonce roztrhl kopačku.

80
    V Amsterdam Aréně panuje parádní atmosféra. Domácí fanoušci si užívají vedení svého celku a ženou Ajax vpřed zpěvem chorálů a hlasitým skandováním.

79
    Střídání v týmu Roda JC Kerkrade: ze hřiště odchází Mario Engels, přichází Livio Milts.

Tomáš Kubečka

Branky: 45. Kluivert, 60. Dolberg, 61. Kluivert, 76. van de Beek, 86. Kluivert – 33. Kum

Karty:   62. Engels (KER)

Ajax Amsterdam: Onana – Wöber, de Ligt, Veltman, Zeefuik (46. F. de Jong) – Schöne (82. S. de Jong), van de Beek, Ziyech – Neres, Dolberg, Kluivert (87. Johnsen).
    Náhradníci: van Leer – Viergever, Johnsen, Eiting, F. de Jong, S. de Jong, Dankerlui, Cassierra, Bergsma.

Roda JC Kerkrade: Jurjus – Götz, Auassar, Kum, Vansteenkiste – El Makrini, Ndenge (73. Vancamp), Simon Gustafson – van Velzen (65. M. Rosheuvel), Schahin, Engels (79. Milts).
    Náhradníci: Derksen, Kurto – Ananou, Gnjatić, Milts, M. Rosheuvel, Rutjes, Vancamp, van Peppen, Werker.

Rozhodčí: Nijhuis, de Vries, Dobre