Čeljabinsk – Čerepovec 3:2 (2:1 po s.n.) | Jekatěrinburg – N.Novgorod 5:1 (kon.) | Magnitogorsk – Riga 3:2 (kon.)
Toljatti – Spartak Moskva 1:4 (kon.) | CSKA Moskva – Vladivostok 3:1 (kon.) | Jokerit – Chanty-Mansijsk 1:0 (kon.)

Michal Čajkovský – 1+1, 4 střely, pobyt na ledě 13:25, 3 hity
    Tomáš Kundrátek – 0 bodů, 2 střely, pobyt na ledě 17:06, 2 hity (15:19:42)

Je konec! Všechny tři body zůstávají na domácím stadionu a je nutno dodat, že naprosto zaslouženě. Dvěma góly se na této výhře podílel Michnov.

59:36
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Geoffrey Kinrade – 2 min., podražení).

59:00
    Poslední minuta do konce utkání.

57:26
    Hra už se jen dohrává. O vítězi dnešního duelu je jasno. Všechny tři body zůstanou v Uralec Aréně.

55:14
    Tentokrát zastavuje Torpedo ofsajd.

54:33
    Novgorod má puk na svých hokejkách, ovšem Avtomobilist dnes velmi dobře brání.

52:51
    Grigorev vypálil z útočné modré. Sochatskij zasáhl proti jeho střele.

52:28
    Kuljaš vypálil tvrdou ránu od modré, každopádně ta minula branku Galimova o pár čísel.

52:08
    Paré měl kotouči na své holi, ovšem Galimov jeho střelu vyrazil do rohu kluziště.

51:18
    Golyšev vyrobil minelu ve středním pásmu, ale ještě to stihl zachránit. V pádu dokázal posunout kotouč mimo dosah protihráče.
    50:10 Nikita TRJAMKIN - 5:1

50:10
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Torpedo sice bylo v útoku, ale branky dnes střílí Jekatěrinburg. Tímto gólem nejspíše rozhoduje celé utkání. Tentokrát se prosadil NIKITA TRJAMKIN, který byl tak o obou psledních gólů.
    Asistence: Parenteau Pierre-Alexandre.

47:14
    Novgorod je v útoku, ale Duginova střela nenadělala domácímu brankáři větší starosti.
    46:44 Jegor MILOVZOROV - 4:1

46:44
    Domácí tým opět využívá přesilovku a jde znovu do tříbrankového vedení! Golyšev poslal puk na Galimova, jenž odrazil puk je před sebe, kde stál JEGOR MILOVZOROV, jenž z první propálil vše, co mu stálo v cestě!
    Asistence: Anatolij Golyšev a Nikita Trjamkin.

46:34
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Jevgenij Kurbatov – 2 min., nedovolené bránění).

46:00
    Galimov si připsal úspěšný zásah po rychlém útoku domácích. Poté následuje komerční přestávka.

44:37
    Torpedo zatím stále drží kotouč v útočné třetině. Branka je už na spadnutí, ale domácí stále vedou o dvě branky.

43:13
    Kundrátek vyhodil kotouč, který zachytil Stoljarov.

42:15
    Tuhý boj probíhal v obranném pásmu domácích, který nakonec vyhrál hostující tým. Puk nakonec skončil na lavičce Jekatěrinburgu.

41:36
    Golyšev se vydal do útoku, ale na zádech měl obránce. Přesto se mu podařilo vypálit a Lisutin vyrazil puk do rohu.
    41:01 Geoffrey KINRADE - 3:1

41:01
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Početní výhodu pět na tři sice využít nedokázal, tu klasickou ale už ano! Velký závar vznikl před brankou Sochatskije a jako poslední se puku dotkl GEOFFREY KINRADE!
    Asistence: Vladimír Galuzin

40:59
    Avtomobilist hraje ve čtyřech.

40:20
    Hostům tedy pokračuje přesilová hra pět na tři, ale až teď se jim povedlo dostat se do útočné třetiny.

40:01
    Střídání v týmu Torpedo Nižnij Novgorod: ze hřiště odchází Ivan Lisutin, přichází Stanislav Galimov.

40:01

Máme za sebou i druhou třetinu utkání mezi Jekatěrinburgem a Torpedem, po které vede domácí tým o tři branky, které vstřelil v rozmezí osmi minut. O dvě z nich se postaral Alexej Michnov. Novgorod bude mít co dělat, aby zabojoval alespoň o prodloužení, ale na začátku třetí třetiny bude mít k dispozici ještě minutu přesilové hry pět na tři.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:50
    Jekatěrinburg vyhazuje přes všechny čáry.

39:46
    Perné chvilky zažívá domácí tým, včetně gólmana. Torpedo má tlak v útočném pásmu a střílí ze všech možných pozic. Branka z toho ale ještě nebyla!

39:20
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Jevgenij Česalin – 2 min., držení protihráče).

39:17
    Hosté mají zatím problém s tím,a by se dostali do útočného pásma, ale budou hrát pět na tři!

39:00
    Poslední minuta druhé periody.

38:59
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Dmitrij Pestunov – 2 min., hákování).

38:17
    Paré se snažil vyslat Milovzorova do samostatného nájezdu, jenže přihrávka se nedostala až k němu.

36:58
    Torpedo začíná zvyšovat své tempo. Ono mu také nic jiného nezbývá, pokud chce s dnešním zápasem něco udělat.

36:36
    Michnov je při chuti, tentokrát obešel dva protihráče, ale k zakončení se nakonec nedostal.
    35:51 Alexej MICHNOV - 3:0

35:51
    Přesto se domácí tým prosazuje ve stále probíhající početní výhodě! Ljamin poslal puk na ALEXEJE MICHNOVA, který dnes zapisuje druhou branku!
    Asistence: Kirill Ljamin a Alexnadr Torčeňuk.

34:59
    Tak nakonec domácí tým branku nestřílí! Sice přišla střela z kruhu, ale do puku bylo někdy úmyslně kopnuto a rozhodčí, po poradě s videorozhodčím, gól neuznává!

34:28
    Domácí mají další možnost skórovat, jelikož Torpedo hraje v posledních minutách nedisciplinovaně. V probíhající přesilové hře se Jekatěrinburg usadil opět v pásmu a hledá skulinky.

34:00
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Vladimir Galuzin – 2 min., podražení).
    33:48 Alexej MICHNOV - 2:0

33:48
    Jenže domácí tým se krátce po přesilové hře ujímá vedení! Hokejisté Avtomobilistu zůstali v útočném pásmu i po skončení přesilovky. Čajkovský poslal puk na volného ALEXEJE MICHNOVA, jenže střílí druhou branku domácích v dnešním duelu!
    Asistence: Michal Čajkovský.

33:41
    Torpedo hraje v plném počtu. První početní nevýhodu tak dokázali ubránit.

32:36
    Kučerjavenko držel puk dlouho na holi a rozmýšlel se, co bude hrát dál. Nakonec udělal to nejhorší, co mohl, a hosté mohli v poklidu vyhodit.

32:01
    Trjamkin pálil od modré. Jeho rána se zastavila o klubko hráčů před brankou a Torpedo vyhodilo přes všechny čáry.

31:41
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Denis Paršin – 2 min., hákování).

31:34
    Paršin se rozjel ke skvělé jízdě a už to vypadalo, že obejde své dva protihráče. Ti mu nakonec odpálili kotouč z hokejky a ze slibné akce nebylo nic.

31:01
    Parenteau zkoušel pálit od mantinelu, ale jeho přihrávka se odrazila od hokejky jednoho z obránců.

30:25
    Torpedo bude chtít trochu uklidnit hru a hrát alespoň chvíli s pukem na hokejce. Nakonec je z toho zakázané uvolnění.

30:07
    Obrovský závar před hostující brankou dalším gólem nekončí! Puk se odrážel všemožně v brankovišti, ale hráči Avtomobilistu ho nedokázali dostat za brankovou čáru!

28:34
    Dugin se svým útokem zamotal hlavu domácí obraně, ale při zakončení padá. Rozhodčí nepíská a hostující útočník dává najevo svůj nesouhlas s tímto rozhodnutím.

27:53
    A domácí tým cítí šanci! Nyní je to on, kdo ovládá tempo zápasu a připisuje si další střelecké pokusy.
    27:13 Michal ČAJKOVSKÝ - 1:0

27:13
    Přesto se domácí dostávají do vedení! Avtomobilistu se podařilo dostat se do tlaku v útočné třetině. MICHAL ČAJKOVSKÝ napřáhl od modré a jeho pumelice skončila až v bráně Listuna!

26:39
    Torpedo má opravdu drtivý tlak a Jekatěrinburg se dostává jen těžko ze svého obranného pásma, natož do útoku.

25:56
    A zvýšená aktivita přináší Novogorodu gólové šance. Tentokrát hostující hráči ztroskotali na skvělém zákroku Sochatskije, jenž předvedl skvělý rozštěp podél brankové čáry!

25:47
    Zakázané uvolnění domácích.

25:14
    Avtomobilist vybojoval kotouč v útočném pásmu, jenže o něj velmi rychle přišel, a ani nezakončil.

24:45
    Hosté začínají přebírat otěže utkání a hrnou se do zakončení. Bohužel pro ně se sami vyhnali z útočného pásma.

24:18
    Sochatskij dostal nepříjemnou ránu kolenem do hlavy, vypadá to, že bude moci pokračovat.

23:59
    Novgorod vyhrál buly v útočném pásmu a obstřeluje domácího gólmana, ale střely to nejsou nebezpečné.

23:02
    Také Torpedo dokázalo zahrozit, ale Sochatskij si připsal úspěšný zákrok!

22:00
    Jekatěrinburg pokračuje ve své aktivitě z první periody, nicméně Lisutin drží svůj tým.

21:11
    Avtomobilist se nadále pohybuje v útočném pásmu. Hru přerušil až zákrok hostujícího brankáře.

20:33
    Jekatěrinburg v gólové šanci, ale Lisutin si připsal skvělý zákrok!

20:12
    I úvodní buly druhé třetiny je vhozeno! Opět vyhrál domácím tým, ale puk rychle odevzdal. Střelu si tak jako první v této třetině zapsali hosté.

20:01

Je za námi první třetina, po které je stav bezbrankový. O něco více má ze hry domácí tým, ale svou převahu ještě nepřetavil ve vedoucí branku. Novgorod měl problém hned na začátku první třetiny, kdy došlo k výměně brankářů.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:43
    Velká šance Avtomobilistu na vstřelení vedoucí branky těsně před koncem první třetiny! Parenteau našel velmi dobře Parého, kterému poslal kotouč od mantinelu. Nicméně domácí útočník nedokázal překonat Galimova v brance!

18:37
    Torpedo konečně trochu přidalo na tempu a začíná hru vyrovnávat. Dugin ovšem nedokázal využít chyby domácích.

17:45
    Druhému útoku Novgorodu se podařilo usadit se v útočném pásmu. Útok vedl především Mozer, ale skóre zůstává bezbrankové.

16:12
    Puk si našel Jegoršev, jenže jeho dlouhá nepřesná přihrávka zhatila útok Jekatěrinburgu.

14:33
    Michnov vedl další útočnou akci domácího týmu. první střelu Galimov vyrazil. Puk se postupně dostal až ke Garajevovi, jehož velmi dobrá střela netrefila branku.

12:34
    Vaslejvskij nahodil kotouč a doufal, že ho někdo ze spoluhráčů tečuje do protipohybu hostujícího gólmana. To se nestalo a Lisutin v pohodě chytá.

11:51
    Kundrátek vypálil od modré. Jeho střelu Sochatskij chytil do lapačky a vhazovat se bude v obranném pásmu domácího týmu.

11:06
    Kučarjvenko nedokázal zpracovat přesný pas, a tak se hosté dostali do protiútoku. Ten vedl Zachrčuk, po jehož střele se puk dostává mimo hřiště.

10:36
    Paršin dobruslil Parého a nutí ho, aby udělal chybu ve svém obranném pásmu. To se mu nakonec povedlo a Sochatskij musel zasahovat.

09:31
    Domácí mají stále převahu v útočné fázi, přesto na úvodní branku dnešního duelu stále čekáme.

08:37
    Golyšev vypálil z takřka nulového úhlu, ale hostujícího brankáře překonat nedokázal.

07:59
    Jekatěrinburg cítí šanci. Je to především on, kdo určuje tempo hry a dostává se ke střeleckým pokusům.

07:15
    Parentaeu vypálil tvrdý projektil od modré a Lisutin si nepřipsal zrovna jistý zákrok. Puk mu jen lízl lapačku, ale poté se odrazil za branku.

06:46
    Střídání v týmu Torpedo Nižnij Novgorod: ze hřiště odchází Stanislav Galimov, přichází Ivan Lisutin.

06:26
    A Lisutin střídá! Do branky se tak velmi rychle dostává Galimov.

06:26
    K brankáři hostí jsou voláni lékaři! Dostal ledovou spršku, ale ke srážce nedošlo, je otázkou, co je s Lisutinem.

06:08
    Daugavinš bojoval o puk proti dvoum hráčům, nicméně kýžený úspěch to nepřineslo a musel se vrátit zpět do obrany.

05:37
    Zatím ani jeden z týmů nemá větší převahu. Hra se odehrává především ve středním pásmu.

04:58
    Jekatěrinburg se ocitl v útočném pásmu a opět z toho byla střela z velmi dobré pozice, znovu byla sražena.

04:17
    Jenže Novgorod na tom není o moc lépe. Domácí hráči bránili svou obrannou modrou ve čtyřech hráčích a hostům se nepovedlo přejít.

03:45
    Přesto má znovu kotouč tým Avtomobilistu. Ten má zatím problémy dostat se do útočného pásma.

03:08
    Domácí tým má puk za vlastní brankou a střídá. Poté se ihned vydává do útoku, jenže o puk rychle přišel.

02:40
    Na druhé straně se dostal Avtomobilist ke střele z nebezpečné pozice, ovšem střela byla sražena do ochranné sítě.

02:15
    Nejprve pálil Mozer, jehož střelu Sochatskij vyrazil betonem jen vedle sebe, kde mohl dorážet Urakov, ale minul odkrytou klec!

01:45
    Domácí tým napadal velmi vysoko v útočném pásmu a hosté s tím měli menší problém, nicméně vyvezli kotouč do středního pásma.

01:25
    Také Jekatěrinburg si připsal první střelu na branku, zápas tak začal velmi zostra. Čajkovský pálil od modré, avšak Lisutin má puk v lapačce.

00:26
    Sochatskij si ihned musel připsat první zákrok! Jeden z obránců Novgorodu vypálil tvrdě od modré a domácí brankář musel předvést reflexivní zákrok.

00:10
    Utkání začalo. Jako první vyhráli vhazování hokejisté Torpeda, kteří se ihned vydali do útoku.

00:01

Už se zpívá hymna a utkání bude moci začít!

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Avtomobilist Jekatěrinburg: Sochatskij (Jakub Kovář) – Trjamkin, Alexej Vasilevskij, Ljamin, Čajkovský, Jegoršev, Kuljaš, Mišarin, Ščemerov – Golyšev, Kučerjavenko, Milovzorov – Michnov, Torčeňuk, A. Garejev – Paré, King, Parenteau – Česalin, Pestunov, Rasseikin.

Torpedo Nižnij Novgorod: Lisutin (S. Galimov) – Sergijenko, Grigorev, Kinrade, Kundrátek, Šulenin, Barancev, Kurbatov – Dugin, Daugavinš, Muršak – Paršin, Galuzin, Stoljarov – I. Zacharčuk, Mozer, Urakov – S. Kosticyn, M. Lazarev, Verjajev – Gračov.

Rozhodčí: Olenin, Akuzovskij – Yudin, Bersenjov.

Československá stopa

Michal Čajkovský (AVT) – 24 zápasů, 8 bodů (4+4)
    Jakub Kovář (AVT) – úspěšnost – 92,6%
    Tomáš Kundrátek (TOR) – 34 zápasů, 7 bodů (1+6)

Torpedo je na tom, co se týče postavení, úplně stejně jako jeho dnešní soupeř. Nachází se na pátém místě v Západní konferenci se ziskem 56 bodů. Jediná změna je, že Novgorod k tomu potřeboval o dva zápasy více. Torpedo je na tom v využití přesilových her ještě hůře než jeho soupeř, protože jich využilo jen 14,7%. Co se týká hře v početní nevýhodě, je na tom o něco málo lépe, jelikož jich dokázalo ubránit 82,8%.

Novgorodu se v posledních dvou utkáních dařilo více než Jekatěrinburgu. Oba dva zápasy vyhrál a připsal si čtyři body.