Čeljabinsk – Čerepovec 3:2 (2:1 po s.n.) | Jekatěrinburg – N.Novgorod 5:1 (kon.) | Magnitogorsk – Riga 3:2 (kon.)
Toljatti – Spartak Moskva 1:4 (kon.) | CSKA Moskva – Vladivostok 3:1 (kon.) | Jokerit – Chanty-Mansijsk 1:0 (kon.)
Minsk – Novosibirsk 5:1 (kon.)
konec
Jokerit Helsinky
1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Jugra Chanty-Mansijsk
Neděle 26.11.2017, 15:00 • Hartwall Arena • KHL
Předzápasové kurzy: 1.23 6.8 9.6
Partner:
   
  Je konec tohoto napínavého utkání! Nejtěsnějším možným výsledkem vítězí nakonec Jokerit, a to zásluhou Olliho Paloli, který po přihrávce před branku dokázal vykoupat Proskurjakova. Z tohoto zápasu je to tedy vše! Děkuji za pozornost a přeji poklidný nedělní večer. (17:30:47)
   
  Konec zápasu.
   
  59:54
  Tobias Viklund musel vyděsit všechny příznivce Jokeritu! Hnal se za kotoučem, ale nakonec dva domácí beky předjet nestihl. Karri Rämö odpaluje kotouč do rohu kluziště a Jokerit dnešní utkání zvládne!
   
  59:27
  Tak to je komplikace pro finský tým! Velkého přehmatu se dopustil Andersén, jenž vyhozením kotouče mimo hrací plochu dává hostům šanci, jak ještě před koncem zápasu srovnat stav utkání!
   
  59:19
  Niclas Burström si připisuje střelu z mezikruží a nebyla to střela vůbec špatná! Domácí brankář ale svůj tým podržel, když Burströmův pokus dokázal uschovat ve výstroji.
   
  59:10
  Poslední minuta základní hrací doby začala! Při ní Jokerit opět vyhazuje kotouč mimo své pásmo.
   
  58:21
  Obrázek hry vypadá dle předpokladů. V posledních okamžicích hry se do branky tlačí hosté, kteří se snaží vyrovnat. Jokerit jen vyhazuje kotouč.
   
  57:01
  Niclas Burström vypálil ze zápěstí od modré čáry, na jeho pokusu si ale smlsnul domácí brankář. Následně před finskou brankou nastala menší potyčka, kterou však rozhodčí rychle utínají.
   
  55:48
  Na puku se drží Chanty-Mansijsk, který se ale nemůže vymanit z obranného pásma kvůli dobrému napadání domácích hráčů, kterým, jak se zdá, síly ke konci zápasu vůbec neubývají.
   
  54:13
  Oliver Lauridsen dokázal u modré čáry pozdržet přechod hráčů hostujcího týmu, čímž je vystavil do postavení mimo hru. Bude se tak vhazovat v pásmu středním.
   
  53:14
  Maxim Pestuško vypálil z větší vzdálenosti a jeho pokus byl navíc ještě sražen. Puk se pomalu snášel k brance Jokeritu, kde si jej Karri Rämö dokázal pohlídat.
   
  51:56
  Tommi Kivistö dnes nehraje vůbec špatný zápas. Nyní dokázal vybojovat kotouč za vlastní brankou a posílá ho spoluhráčům, kteří s ním mohou jít kupředu!
   
  51:19
  Pokus o přechod Chanty-Mansijsku zastavil čárový sudí svým hvizdem kvůli postavení mimo hru!
   
  49:59
  Ilja Šipov využil toho, že mu spoluhráč přenechal kotouč, načež vystřelil. Jeho pokus srazil vracející se obránce. S plachtícím obloučkem si domácí strážce svatyně dokázal poradit.
   
  49:11
  Veli-Matti Savinainen se ujal puku ve středním pásmu, ale nikam se nehnal. V poklidu se vrátil do obranného pásma a počkal si, až se situace právě v neutrálním pásmu uklidní.
   
  48:47
  Ještě minutu a půl se bude hrát ve čtyřech na obou stranách. Uvidíme, kterému z týmů tato herní situace sedne více.
   
  48:16
  Na ledě nám to začíná jiskřit! V obranném pásmu Chanty-Mansijsku nastala šarvátka, za kterou inkasuje Pihlström, stejně jako za hosty Kozlovskij, menší trest za hrubost.
  47:46 Olli PALOLA - 1:0
   
  47:46
  Jokerit právě vstřelil branku!
  Domácí fanoušci se s domácími hokejisty konečně dočkali! Na první branku si museli počkat až do čtyřicáté osmé minuty, ta ale stále za to! Pekka Jormakka jel po straně kluziště, načež poslal přihrávku přímo před branku na hůl OLLIHO PALOLI, který si kotouč stáhl do bekhendu, čímž zmátl Proskurjakova, a poté neměl problém zasunout puk za brankovou čáru – 1:0 pro Jokerit!

  Adam Pavlíček

  Branky a nahrávky: 48. Palola (Jormakka)


  Jokerit Helsinky: Rämö (Ratilainen) – Andersén, Lepistö, Gilroy, Kivistö, O. Lauridsen, Rissanen – N Jensen, Regin, H. Ikonen – Joensuu, Norman, Tolvanen – Palola, Niemi, Jormakka – Anttila, Pihlström, Wirtanen – Huhtala.
  Jugra Chanty-Mansijsk: Proskurjakov (Šaryčenkov) – Lekomcev, Viklund, Burström, Ugolnikov, Kozlovskij, Pogorišnyj, Několenko, Vitásek – Savinainen, Několenko, Koroljov – Varfolomejev, Šipov, Pestuško – Beljajev, D. Iljin, Kupcov – Šen, K. Majorov, Ankudinov.