Montreal – Buffalo 3:0 (kon.) | Detroit – New Jersey 3:4 (po pr.) | Florida – Chicago 1:4 (kon.)
Pittsburgh – Tampa 5:2 (kon.) | Toronto – Washington 2:4 (kon.) | Ottawa – NY Islanders 1:2 (kon.)
Arizona – Vegas 2:4 (kon.) | St. Louis – Minnesota 6:3 (kon.) | San Jose – Winnipeg 4:0 (kon.)
Colorado – Calgary 2:3 (kon.) | Los Angeles – Anaheim 2:1 (2:1 po s.n.) | Carolina – Nashville 4:3 (2:0 po s.n.)
NY Rangers – Vancouver 4:3 (3:2 po s.n.) | Boston – Edmonton 2:4 (kon.)
Colorado Avalanche
2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Calgary Flames
Neděle 26.11.2017, 04:10 • Pepsi Center, Denver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Kanadsko-americká NHL pokračuje dalším hracím dnem a do akce se v noci na neděli dostane opět Calgary, které pokračuje ve svém tripu po Spojených státech. Tentokrát přijelo na led Colorada.

Na ledě se střetnou týmy, které v posledních zápasech prohrály. Zatímco Colorado prohrálo jednou, Calgary má na kontě porážky dvě a další zaváhání by navíc stálo kanadský celek postavení v nejlepší osmičce Západní konference, kam naopak může vystoupat Colorado, pokud na domácím ledě uspěje.

Jaromír Jágr (CGY) 13z., 1+5

Colorado Avalanche: J. Bernier (Hammond) – Girard, E. Johnson (A), Mironov, Barrie, Zadorov, Barberio – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – C. Wilson, Kerfoot, Compher – Nieto, Söderberg, Comeau – Andrighetto, Toninato, Jakupov.

Calgary Flames: Rittich (M. Smith) – Giordano (C), D. Hamilton, Brodie, Hamonic, Stone, Bartkowski – J. Gaudreau, Monahan, Ferland – Tkachuk, Backlund, Frolík – S. Bennett, Jankowski, Jágr – Versteeg, Brouwer, Stajan.

Rozhodčí: Polock, Chmielewski – Nansen, Barton.

V brance hostí absolvuje svou premiéru v této sezoně český brankář David Rittich. Pětadvacetiletý gólman letos v AHL odchytal šest zápasů, ze kterých vybojoval pět výher. Po premiérovém utkání v NHL, které odchytal letos v dubnu, se tak Rittich představí v nejlepší hokejové lize světa podruhé v kariéře.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

00:50
    Horní tyčka zazvonila za zády brankáře Berniera po střele Ferlanda, který si sjel mezi kruhy a vypálil do protipohybu gólmana!

00:54
    Následně Bernier chytil dvě střely soupeře a přerušil hru. Tak to byl hodně divoký začátek utkání.

01:06
    Nápor Calgary pokračoval, ale Giordano byl po vhazování zablokován a Backlund následně z mezikruží minul branku.

02:14
    První zásah musel vytáhnout ze svého repertoáru český brankář David Rittich, který si ale pohlídal brankoviště a krátký závar před svou brankou vyřešil ukrytím kotouče pod lapačku.

02:39
    Flames ve snaze o rychlý přechod útočné modré jen přichází o puk.

03:13
    Okamžitě po přebruslení modré čáry si Landeskog připravil puk na střelu a prověřil připravenost Ritticha. Ten ukryl puk ve výstroji.

03:35
    Další jistý zákrok Ritticha. Tentokrát střílel po přejetí modré čáry z hranice kruhů pro vhazování MacKinnon. Rittich přerušil hru.

03:59
    Tečovaný puk po střele jednoho z hráčů Calgary skončil v ochranné síti. Vhazovat se bude před Bernierem.

04:26
    Jágr se snažil propasírovat puk před brankoviště, ale přes dva bránící soupeře neuspěl.

04:57
    Rodící se akci domácích zastavuje postavení mimo hru.

05:52
    Do zajímavé šance se řítil u levého mantinelu Landeskog, ale jeho ránu Rittich vytěsnil ramenem.

07:05
    Hraje se dlouho bez přerušení, ale také bez nějakého výraznějšího tlaku na jednu z branek.

07:46
    Chyby v rozehrávce domácích mohl využít Gaudreau, který vystihl přihrávku v útočném pásmu, ale minul Bernierovu klec!

Komerční přestávka.

08:08
    Mackinnon střílel od modré ve snaze nabídnout puk k teči pro spoluhráče před brankou, ale Rittich byl u puku dřív a přerušil hru.

08:58
    Ve výborné střelecké pozici se domácí hráč neprosadil. Z levého kruhu pouze napálil před sebou stojícího Hamonica.

09:54
    Bude se vylučovat na straně domácích. Andrighetto se dopustil sekání.

10:05
    Coloradu se daří na začátku oslabení vyhodit puk.

10:29
    A opět kotouč letí přes všechny čáry.

10:57
    Přihrávku Gaudreaua vystihl jeden z domácích, který odpálil puk do bezpečí.

11:27
    Zajímavě se rodící kombinaci hostí opět narušila výborná obrana Colorada.

11:54
    Domácí jsou v plném počtu. Perfektně ubráněné oslabení.

12:19
    MacKinnon se hnal do útočného pásma, dostal se až do pravého kruhu a vypálil na Ritticha. Jen to zadunělo o jeho betony.

12:55
    Hraje se už tři minuty bez přerušení. Puk mají ve své třetině domácí.

13:29
    Za brankou kouzlil s pukem Jakupov, který našel na modré volného spoluhráče. Ten si sjel blíže ke kruhům, ale trefil jen obránce před sebou.

14:16
    Calgary zkouší nový útočný výpad. Ten předchozí skončil ztrátou kotouče.

14:23
    Ale stejně tak skončil i tento.

14:45
    Bernier srazil letící puk do rohu. Nenechal se překvapit ojedinělou střelou soupeře.

15:18
    Bernier udržel puk na ledě a nepropustil puk za svá záda. Bude se ale vylučovat. Calgary má ponechanou výhodu.

16:07
    Až nyní je hra přerušena, po více než šesti minutách bez přerušení.

16:07
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Gabriel Landeskog – 2 min., krosček).

16:12
    Domácí vyhazují.

16:47
    Riskantní přihrávka na Ferlanda prošla a útočník Calgary se objevil zcela sám na pravé straně před brankovištěm. Jeho střela z první ale míjí těsně svůj cíl!

17:23
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Hosté využívají přesilovou hru. DOUGIE HAMILTON číhal v prostoru levého kruhu pro vhazování a po rychlé kombinaci na ose Backlund – Tkachuk se dostal k puku a propálil přesouvajícího se Berniera. Asistence: Matther Tkachuk, Mikael Backlund.
    17:23 Dougie HAMILTON - 0:1

17:33
    Rantanen z dobré střelecké pozice míjí branku hostí.

18:39
    Rittich si sáhl lapačkou pro letící puk po střele Comphera.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:52
    Stajan si nabruslil do levého kruhu, ale pouze přestřelil Bernierovu klec.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina zápasu mezi Coloradem a Calgary nepřinesla nějaké ofenzivní hody, ale své zajímavé okamžiky měla. Oba týmy se dokázaly dostat do několika dobrých šancí a dlouho mělo Colorado více ze hry. Jenže při druhém oslabení už nedokázali domácí čelit soupeřově náporu a Dougie Hamilton po rychlé kombinaci v prostoru kruhů prostřelil brankáře Berniera.

Další třetina začne přibližně v 05:04.

20:01

20:35
    Bernier si lapačkou stáhl kotouč ze vzduchu po střele Frolíka k sobě a přerušil hru.

21:39
    Calgary se nepovedenou přihrávkou samo vykazuje do středního pásma.

22:03
    Jágr si pomohl hákováním při návratu do obranného pásma a putuje na dvě minuty na trestnou lavici.

22:25
    Colorado hraje první přesilovku v utkání a kombinuje v útočném pásmu.

22:55
    MacKinnon si sjel do levého kruhu a vyzval Ritticha k dalšímu úspěšnému zákroku.

23:19
    Rittich vyráží i další střelu soupeře.

23:32
    A Calgary se osvobozuje.

23:50
    Kotouč je sražen do ochranné sítě. Bude se vhazovat před Rittichem.

23:55
    Hostům se daří vyhodit a toto oslabení přečkají.

24:03
    Jágr je zpět na ledě.

24:32
    Gaudreau si pohrál s brankářem domácích, dostal ho z ideálního postavení a obkroužil branku. Jenže přihrávka před brankoviště neprošla.

25:41
    Jágr zatáhl puk do útočného pásma, navázal na sebe dva protihráče, ale o puk v souboji nakonec přišel. Žádný ze spoluhráčů ho nestačil doplnit.

26:17
    Dougie Hamilton za vlastní brankou podrazil protihráče a Colorado si zahraje další přesilovku.

26:26
    Parádní zákrok Davida Ritticha, který napřed vyrazil střelu MacKinnona jen před sebe, ale bleskově se přesunul proti dorážce Kerfoota a čapl jeho střelu do lapačky. Český brankář zachránil průběžné vedení svého týmu.

27:16
    Dělovka od modré z hokejky Barrieho zapadla Rittichovi do výstroje. Hra je přerušena.

27:40
    Calgary se daří vyhodit a trochu pošetřit čas v oslabení.

28:02
    Kotouč znovu zamířil do pásma Colorada.

28:14
    Barrie zkusil štěstí od modré, ale tentokrát orazítkoval zadní mantinel.

28:17
    Hosté jsou v plném počtu.

29:03
    Hra je přerušena kvůli hře vysokou holí. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

29:17
    Giordanovu vysokou střelu stáhl Bernier lapačkou. Bude se vhazovat po jeho pravici.

29:31
    Monahan se výborně uvolnil na pravém křídle, ale napálil jen tyčku!

29:52
    Za nedovolené bránění putuje na trestnou lavici domácí MacKinnon.

30:18
    Coloradu se podařilo vyvézt puk do bezpečí.

30:34
    A domácí opět vyhazují. Zatím se Calgary tato přesilovka nedaří.

31:08
    Hosté kombinují v útočném pásmu.

31:20
    Obětavým skokem Soderberg vypíchl puk do středního pásma.

31:50
    Dvě střely hostů v krátkém sledu neprošly přes blokující obránce.

31:52
    Domácí jsou v plném počtu.

32:01
    MacKinnon se okamžitě hnal do útoku, ale byl zastaven křižujícím obráncem.

32:23
    Girardova pumelice od modré jen zaduněla o mantinel.

33:21
    Akci Calgary zastavuje postavení mimo hru. Komerční pauza.

33:31
    Bartkowski ve snaze vyhodit puk z obranného pásma přestřelil plexi a putuje za zdržování hry na trestnou lavici.

33:45
    Hosté zkraje oslabení vyhazují.

34:01
    Po Rittichově těžkém zákroku proti pokusu Rantanena od mantinelu se hostům daří znovu vyhodit.

34:32
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Teď už Rittich náporu soupeře neudolal a poprvé inkasuje! Brankář Calgary toho moc neviděl a proti střele MIKKA RANTANENA z levého kruhu chytal spíš s odhadem. A Puk mu prolétl za jeho záda. Colorado mělo také velkou porci štěstí, Rantanen se dostal k odraženému puku, který se nepodařilo jednomu z obránců o chvilku předtím odpálit z pásma. Asistence: Nathan MacKinnon.
    34:32 Mikko RANTANEN - 1:1

35:01
    Avalanche se znovu ženou do útoku. Mezi kruhy se zjevil Johnson, ale neprosadil se přes bránícího Stonea.

36:07
    Calgary se prakticky po celou dobu uplynulé minuty jen brání.

36:29
    Jenže Colorado se ke střele na Ritticha nedostalo. Zadorov střílel vedle, Barberio byl zablokován.

37:03
    Po krátkém setrvání Calgary v útoku se hra vrátila před Ritticha. Rantanen přestřelil.

37:35
    Jágr ukořistil puk ve svém pásmu, zavezl ho k útočné modré a rozehrál na Jankowskiho. Ten zkoušel přihrát do druhé vlny na Bennetta, ale z celé zajímavé akce nakonec nebylo vůbec nic.

38:16
    To Colorado se snaží pálit z každé pozice. Girard míjí cíl.

38:29
    Bernier schovává puk po střele Giordana do výstroje.

38:45
    MacKinnon předvedl výbornou individuální techniku a prokličkoval do útočné třetiny. Jeho přihrávka před branku ale neprošla.

39:09
    Domácí nebyli dostatečně důrazní u mantinelu a nevyhodili puk, čehož využil Sean Monahan, který se zmocnil puku, přihrál před branku na MICHEALA FERLANDA, který rychlou střelou pod horní tyčku našel skulinku a vrací vedení na stranu Calgary. Asistence: Sean Monahan.
    39:09 Micheal FERLAND - 1:2

39:31
    Uplynulo jen půl minuty od Ferlandovi branky a Calgary se raduje znovu! Tentokrát MIKAEL BACKLUND dostal přihrávku na levou stranu brankoviště a využil přesunu Berniera, který se proti jeho střele nedostal do postavení a znovu inkasuje. Asistence: Travis Hamonic, Michael Frolík.
    39:31 Mikael BACKLUND - 1:3

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Poslední minuta druhé třetiny zcela změnila vývoj střetnutí, ve kterém se Colorado dokázalo ve 35. minutě dotáhnout a srovnat po přesilovkové trefě Rantanena. Navíc dál tlačilo na Ritticha, který ale odolal jejich náporu a naopak v poslední minutě sledoval, jak jeho protějšek Bernier inkasoval po střelách Ferlanda a Backlunda.

Další třetina začne přibližně v 05:58.

40:01

40:17
    Bernier vykopl betonem a vyrazil střelu Hamonica od modré. Calgary začíná třetinu tak, jak skončilo tu předchozí, tedy útočnou aktivitou.

41:12
    Oba týmy se prostřídaly v držení puku.

41:33
    Vylučuje se na domácí straně. Dvě minuty vyfasoval Nathan MacKinnon za hákování.

41:43
    Úvod oslabení se Coloradu vydařil. Puk odletěl až na zadní mantinel za brankou Ritticha.

42:04
    Jágrova rána se orazítkovala jen o zadní mantinel.

42:19
    Další velká šance Calgary! Jágr se dostal k odraženému puku, ale ani nadvakrát nepropasíroval puk za Bernierova záda. Dobrá práce brankáře domácích.

42:56
    Tečováné nahození na branku minulo svůj cíl.

43:02
    Colorado vyhazuje puk.

43:27
    Calgary je znovu jen ve středním pásmu.

43:33

43:35
    Ještě se do dobré střelecké pozice dostal jeden z hráčů Calgary, ale jeho střela zápěstím minula branku.

43:46
    Po delší době předvádí Rittich zákrok. Vychutnal si Zadorovovu ránu od modré.

44:23
    Puk skončil v ochranné síti. Vhazovat se bude před Rittichem.

45:10
    Flames se pokusili o rozehrávku na protečování do útočného pásma, ale kotouč končí jen v hledišti. Vhazovat se bude na středu.

45:18
    Teď už se Calgary dopouští zakázaného uvolnění.

45:52
    Frolík bojoval mezi kruhy s jedním z obránců a dostal se dokonce ke kotouči. Jeho rychlá střela ale skončila jen na zadním mantinelu.

46:28
    Bernier drží puk ve své moci po střele Hamonica a přerušuje hru.

46:34
    Domácím nevyšla dlouhá rozehrávka a dopouští se zakázaného uvolnění.

47:09
    Nahozený puk směrem na Rittichovu branku šel hodně vedle.

47:21
    Hamilton se blížil k Bernierovi a zamíchal kotoučem před svou střelou. Tu ale Bernier bez problémů chytil.

48:03
    Ránu od modré Rittich vykopl pravým betonem.

49:04
    Flames se dopouští zakázaného uvolnění.

49:09
    Neskutečnou dělovou ránu vyslal od modré Barrie. Puk práskl jen do zadního mantinelu.

50:27
    Další z řady tečovaných střel před Rittichem končí jen těsně vedle. Colorado má dnes i hodně smůly při práci před brankovištěm.

51:16
    Nieto jen přestřelil branku českého gólmana.

51:33
    Jágr vyslal přihrávkou do jízdy do útoku Jankowskiho. Ten nečekal na doplnění a přinutil Berniera zastavit hru.

51:51
    Stajan byl při zakončení zablokován a následně neprošla ani jeho zpětná přihrávka na střed.

52:51
    Zadovkou chtěl uvolnit své spoluhráče před brankou Girard, ale puk neprošel.

53:26
    O puk se bojuje na bočním mantinelu v obranném pásmu Colorada. Tohle Calgary momentálně vyhovuje.

53:53
    Po chybě v rozehrávce Calgary se do samostatného úniku od mantinelu vydal Soderberg, ale Rittich ho dokázal vybruslit a zastavit jeho bekhendové zakončení, které mu mířilo mezi betony. Český brankář nyní výrazně přiblížil Flames k výhře.

54:44
    Compherovu střelu od modré dokázal Rittich rovněž vyrazit.

55:30
    Bernier musel zastavit hru po střele od modré. Komerční pauza.

55:58
    Obětavým obranným zákrokem nepropustil střelu na Ritticha Stone. Prudká rána MacKinnona asi hodně štípla.

56:30
    Čas se pro Colorado krátí. Avalanche sice jsou v útočném pásmu, ale nedaří se jim najít recept na Ritticha a jeho obranu.

57:06
    Tak přeci je o zápletku postaráno! NIKITA ZADOROV dostal na modré čáře přihrávku a jeho rána propadla Rittichovi pod vyrážečkou do branky. Výbornou práci před brankovištěm odvedl také clonící hráč. Asistence: Mark Barberio.
    57:06 Nikita ZADOROV - 2:3

57:51
    Calgary se hnalo za rychlou odpovědí, ale Bernier udržel beton na ledě a tělo natisklé u tyčky a nepropustil zakončení hostů.

58:15
    Jágr hodně ztěžka odbruslil na střídačku. Vypadalo to, že se při posledním střídání zranil.

58:30
    Bernier jde na střídačku a Colorado hraje v šesti!

59:02
    Avalanche zabránili výborným návratem inkasovanému gólu a dál mohou doufat ve vyrovnání.

59:21
    Tkachuk nedosáhl na puk! Už mohlo být rozhodnuto, ale Colorado zůstává v boji! Hostující útočník dokonce skočil po puku, ale těsně před ním ho odpálil vracející se obránce.

59:36
    Colorado si bere oddechový čas.

Coloradu se už nepodařilo s výsledkem nic udělat a naopak v samém závěru opět jen bránilo opuštěnou klec. Calgary tak přerušilo nevydařenou dvouzápasovou sérii, během níž dvakrát prohrálo a i za výrazného přispění brankáře Davida Ritticha vítězí na ledě Colorada.

Dobrou zprávou je, že Jaromír Jágr se zdá být v pořádku a společně s Davidem Rittichem s úsměvem oslavoval první vítězství českého brankáře v NHL v kariéře. Situace ze závěru třetiny sice vypadala všelijak, ale Jágr, který v předchozím souboji upadl, byl asi jen naražený.

Colorado nevyužilo příležitosti, jak se probojovat do první osmičky Západní konference a mrzet je může zejména poslední minuta druhé třetiny, v níž dvakrát inkasovalo v rozmezí půl minuty.

Jaromír Jágr (CGY) 0+0, 2 střely, čas na ledě 12:26

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (06:42:17)

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 35. Rantanen (MacKinnon), 58. Zadorov (Barberio) – 18. D. Hamilton (Tkachuk, Backlund), 40. Ferland (Monahan), 40. Backlund (Hamonic, Frolík)

Calgary Flames: Rittich (M. Smith) – Giordano (C), D. Hamilton, Brodie, Hamonic, Stone, Bartkowski – J. Gaudreau, Monahan, Ferland – Tkachuk, Backlund, Frolík – S. Bennett, Jankowski, Jágr – Brouwer, Stajan, F. Hamilton.

Rozhodčí: Polock, Chmielewski – Nansen, Barton