Montreal – Buffalo 3:0 (kon.) | Detroit – New Jersey 3:4 (po pr.) | Florida – Chicago 1:4 (kon.)
Pittsburgh – Tampa 5:2 (kon.) | Toronto – Washington 2:4 (kon.) | Ottawa – NY Islanders 1:2 (kon.)
Arizona – Vegas 2:4 (kon.) | St. Louis – Minnesota 6:3 (kon.) | San Jose – Winnipeg 4:0 (kon.)
Colorado – Calgary 2:3 (kon.) | Los Angeles – Anaheim 2:1 (2:1 po s.n.) | Carolina – Nashville 4:3 (2:0 po s.n.)
NY Rangers – Vancouver 4:3 (3:2 po s.n.) | Boston – Edmonton 2:4 (kon.)
Colorado Avalanche
2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Calgary Flames
Neděle 26.11.2017, 04:10 • Pepsi Center, Denver • NHL

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (06:42:17)

Bodyčeky: 12-12

Colorado nevyužilo příležitosti, jak se probojovat do první osmičky Západní konference a mrzet je může zejména poslední minuta druhé třetiny, v níž dvakrát inkasovalo v rozmezí půl minuty.

Dobrou zprávou je, že Jaromír Jágr se zdá být v pořádku a společně s Davidem Rittichem s úsměvem oslavoval první vítězství českého brankáře v NHL v kariéře. Situace ze závěru třetiny sice vypadala všelijak, ale Jágr, který v předchozím souboji upadl, byl asi jen naražený.

Coloradu se už nepodařilo s výsledkem nic udělat a naopak v samém závěru opět jen bránilo opuštěnou klec. Calgary tak přerušilo nevydařenou dvouzápasovou sérii, během níž dvakrát prohrálo a i za výrazného přispění brankáře Davida Ritticha vítězí na ledě Colorada.

59:36
    Colorado si bere oddechový čas.

59:21
    Tkachuk nedosáhl na puk! Už mohlo být rozhodnuto, ale Colorado zůstává v boji! Hostující útočník dokonce skočil po puku, ale těsně před ním ho odpálil vracející se obránce.

59:02
    Avalanche zabránili výborným návratem inkasovanému gólu a dál mohou doufat ve vyrovnání.

58:30
    Bernier jde na střídačku a Colorado hraje v šesti!

58:15
    Jágr hodně ztěžka odbruslil na střídačku. Vypadalo to, že se při posledním střídání zranil.

57:51
    Calgary se hnalo za rychlou odpovědí, ale Bernier udržel beton na ledě a tělo natisklé u tyčky a nepropustil zakončení hostů.
    57:06 Nikita ZADOROV - 2:3

57:06
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Tak přeci je o zápletku postaráno! NIKITA ZADOROV dostal na modré čáře přihrávku a jeho rána propadla Rittichovi pod vyrážečkou do branky. Výbornou práci před brankovištěm odvedl také clonící hráč. Asistence: Mark Barberio.

56:30
    Čas se pro Colorado krátí. Avalanche sice jsou v útočném pásmu, ale nedaří se jim najít recept na Ritticha a jeho obranu.

55:58
    Obětavým obranným zákrokem nepropustil střelu na Ritticha Stone. Prudká rána MacKinnona asi hodně štípla.

55:30
    Bernier musel zastavit hru po střele od modré. Komerční pauza.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 35. Rantanen (MacKinnon), 58. Zadorov (Barberio) – 18. D. Hamilton (Tkachuk, Backlund), 40. Ferland (Monahan), 40. Backlund (Hamonic, Frolík)

Colorado Avalanche: J. Bernier (Hammond) – Girard, E. Johnson (A), Mironov, Barrie, Zadorov, Barberio – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – C. Wilson, Kerfoot, Compher – Nieto, Söderberg, Comeau – Andrighetto, Toninato, Jakupov.
    Calgary Flames: Rittich (M. Smith) – Giordano (C), D. Hamilton, Brodie, Hamonic, Stone, Bartkowski – J. Gaudreau, Monahan, Ferland – Tkachuk, Backlund, Frolík – S. Bennett, Jankowski, Jágr – Brouwer, Stajan, F. Hamilton.

Rozhodčí: Polock, Chmielewski – Nansen, Barton