Montreal – Buffalo 3:0 (kon.) | Detroit – New Jersey 3:4 (po pr.) | Florida – Chicago 1:4 (kon.)
Pittsburgh – Tampa 5:2 (kon.) | Toronto – Washington 2:4 (kon.) | Ottawa – NY Islanders 1:2 (kon.)
Arizona – Vegas 2:4 (kon.) | St. Louis – Minnesota 6:3 (kon.) | San Jose – Winnipeg 4:0 (kon.)
Colorado – Calgary 2:3 (kon.) | Los Angeles – Anaheim 2:1 (2:1 po s.n.) | Carolina – Nashville 4:3 (2:0 po s.n.)
NY Rangers – Vancouver 4:3 (3:2 po s.n.) | Boston – Edmonton 2:4 (kon.)

2. Ryan Miller (ANA) 33 zák., 1 gól, 97,1%
    3. Trevor Lewis (LAK) 0+1; rozhodující nájezd (07:40:33)

Československá stopa v utkání:
    Marián Gáborík (LAK) 0+0, 3 střely, čas na ledě 20:00

Dva body získává domácí celek, který vyhrává v samostatných nájezdech 2:1. Rozhodující samostatný nájezd proměnil Trevor Lewis. Díky tomuto momentu vyhrává Los Angeles tento duel na své půdě.

Trevor LEWIS - 2:1

V samostatných nájezdech zvítězil tým Los Angeles Kings.
    Autorem vítězné branky je TREVOR LEWIS.

4. série
    2:1
    Kevin ROY neproměňuje.

4. série
    2:1
    Trevor LEWIS proměňuje. Nic nevymýšlel, prostře vystřelil a trefil se.

3. série
    1:1
    Cam FOWLER neproměňuje. Trefil tyčku.

3. série
    1:1
    Anže KOPITAR proměňuje. Rozpohyboval si brankáře a puk poslal do volného prostoru u tyčky.

2. série
    0:1
    Jakob SILFVERBERG neproměňuje. Horní část branky minul.

2. série
    0:1
    Jonny BRODZINSKI neproměňuje. Zakončit nedokázal, puk mu ujel.

1. série
    0:1
    Corey PERRY proměňuje. Počkal si na první pohyb brankáře, a pak poslal puk k tyčce.

1. série
    0:0
    Jussi JOKINEN neproměňuje. Chtěl trefit horní část branky, ale neuspěl.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení nerozhodlo, a tak uvidíme samostatné nájezdy. Ty rozhodnou o vítězi zápasu.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:36
    Anže Kopitar vypálil a jeho pokus byl zablokovaný.

63:53
    Domácí celek kombinuje na útočné polovině, ale nemůže se propracovat do výraznější střelecké pozice.

63:20
    Ducks vyhazují přes všechny čáry, puk je už u branky Kings.

63:00
    Probíhají poslední dvě minuty prodloužení. Drew Doughty minul odkrytou část branky.

62:52
    Oddechový čas pro domácí.

62:52
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Brandon Montour – 2 min., vysoká hůl).

62:12
    Anže Kopitar dostal hru do útočného pásma, zakončit se mu ale nepodařilo.

61:47
    Korbinian Holzer minul branku střelou z mezikruží.

61:21
    Brandon Montour se pokoušel něco vymyslet před brankou, ale kotouč mu vypíchl domácí gólman.

60:34
    Josh Manson neměl komu přihrát, a tak vrací hru do obranného pásma.

60:20
    Hraje se hodně opatrně, ani jeden celek nechce chybovat.

60:01

Vyrovnání jsme se dočkali ve třetí třetině, a tak bude následovat prodloužení, které se hraje pět minut tři na tři systémem náhlá smrt.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:08
    Jonathan Quick nyní podržel svůj tým, dokázal zastavit velkou šanci soupeře. Nerozhodný stav tak stále trvá.
    58:28 Dustin BROWN - 1:1

58:28
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    A je vyrovnáno. Hostující obrana nechala DUSTINU BROWNOVI příliš mnoho prostoru. Domácí hráč si položil brankáře a puk pohodlně poslal do horní části branky. Asistence: Trevor Lewis a Drew Doughty.

58:18
    Domácí hrají v šesti, odvolali brankáře.

58:18
    Anaheim se brání, nyní odehrál na další zakázané uvolnění.

58:06
    Po zakázaném uvolnění se vhazuje před brankou Ducks.

58:00
    Kings se nemohou stabilněji usadit v útočném pásmu, hosté hrají takticky velmi dobře.

57:17
    Drew Doughty nahazuje kotouč do útočného pásma, a pak jde rychle střídat.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:30
    Domácí hokejisté na vyrovnání už mnoho času nemají, sledujeme klidnější pasáž hry.

56:04
    Ryan Miller kryje další střelecký pokus domácího celku, dobře to udělal Marián Gáborík.

55:23
    Andrew Cogliano zakončoval rychlou akci svého celku, ale překonat brankáře nedokázal.

55:03
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, Dustin Brown vypálil z dobré pozice, ale brankáře soupeře nepřekonal.

54:17
    Mnoho šancí k vidění není, hostující celek stále drží jednobrankové vedení. Kings se zatím nemnohou stabilněji usadit před brankou soupeře.

53:43
    Sledujeme rychlou pasáž hry, zbytečně nepřerušuje.

53:06
    Derek Forbort výborně vypálil. Jeho pokus propadl brankáři Millerovi. Puk se odrazil od tyčky k betonu a maskovaný muž jej nohou odrazil mimo branku. Následně přerušil hru.

52:35
    Anže Kopitar vedl akci svého týmu, dostal se do zakončení, jeho ránu ale brankář Ducks vytěsnil nad branku.

51:41
    Po krátké pauze pokračuje hra dál. Anaheim stále vede o jednu branku.

51:30
    Komerční přestávka.

51:13
    Z hodně ostrého úhlu zakončoval Oscar Fantenberg. Puk kryje ve své výstroji brankář Ryan Miller.

50:08
    Tanner Pearson zkoušel vypálit rychle z otočky, jeho ránu zablokoval Hampus Lindholm.

49:57
    Tanner Pearson to vzal na sebe, dostal se mezi kruhy, odkud vypálil. Jeho ránu zablokoval jede z hráčů Ducks.

49:11
    Marián Gáborík si vypracoval zajímavou střeleckou pozici, ale prostřelit gólmana Millera nedokázal.

48:55
    Střelou zápěstím to zkoušel Corey Perry. Brankáře Los Angeles prostřelit nedokázal.

48:01
    Hosté mají přesilovou hru, ale nemohou se probojovat do výraznější střelecké pozice, obrana Kings hraje výborně.

47:29
    Pro vlastním oslabení se do šance dostal Trevor Lewis. Jeho pokus při početní nevýhodě dokázal Ryan Miller vyrazit.

46:57
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Jonny Brodzinski – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

46:30
    22:19, střelecky je stále aktivnější domácí celek, který ovšem pořád hledá recept na brankáře Ducks.

46:15
    Hampus Lindholm vypálil od modré čáry, ale jeho pokus byl hodně nepřesný.

45:42
    Jonathan Quick musel být pozorný, do zajímavé šance se dostal Kalle Kossila. S jeho pokusem si domácí gólman snadno poradil.

45:13
    Vhazovat se bude před domácí brankou. Los Angeles následně vybojovalo kotouč, a tak se směr hry otáčí.

45:12
    Jakob Silfverberg ani Brandon Montour nedokázali ve výborných střeleckých pozicích překonat brankáře Kings. Jonathan Quick nyní své spoluhráče podržel.

45:00
    Kurtis MacDermid minul branku od modré čáry.

44:35
    Mnoho šancí momentálně k vidění není.

43:59
    Z horní hranice kruhu vypálil Antoine Vermette. Puk vyrazil brankář domácího celku.

43:05
    Jake Muzzin se propracoval do střelecké pozice, jeho pokus zablokoval Antoine Vermette, následně kotouč kryje brankář Ducks. Vhazovat se bude před jeho brankou.

42:41
    Ryan Miller kryje kotouč po další zajímavé střele, kterou jemně tečoval Alex Iafallo.

42:30
    Adrian Kempe tečoval kotouč před brankou, ale neuspěl.

41:56
    Sledujeme poklidný hokej, ani jeden celek se nikam nežene. Mnoho šancí v úvodu třetí třetiny k vidění není.

41:46

41:11
    Drew Doughty zakončoval a jeho pokus zablokoval hostující Chris Wagner.

40:43
    Domácí celek hraje přesilovku, ale stabilněji do útočného pásma se probojovat nemůže.

40:11
    Hostující celek zahrál jen na zakázané uvolnění, vhazovat se bude ve středním pásmu.

40:01

Ve druhé třetině jsme branku neviděli. Domácí celek je dál střelecky aktivní, pokouší se vyrovnat, ale zatím chytá hostující brankář výborně. Anaheim stále vede 1:0.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:44
    Jonathan Quick kryje pokus, který z ostrého úhlu vyslal Josh Manson.

39:38
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Cam Fowler – 2 min., sekání).

39:37
    Tanner Pearson dobře vypálil, jeho pokus kryje brankář Ducks.

39:00
    Probíhá poslední minuty hry ve druhé třetině.

38:50
    Přesilovku hrají hosté, ale nemohou se stabilněji dostat do útočného pásma a vypálit.

38:06
    Derek Grant vypálil dobře, jeho pokus byl zablokovaný.

37:20
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Kurtis MacDermid – 2 min., hákování).

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

36:38
    Logan Shaw nadvakrát nedokázal z mezikruží trefit branku. Ani jednou nemusel zasahovat brankář Kings, kotouč byl hodně nepřesný.

36:23
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme rychlou pasáž hry, která se zbytečně nepřerušuje.

35:48
    Ránu z první vyslal na branku hostujícího celku Jonny Brodzinski. Jeho pokus ale snadno kryje brankář Ducks. Vhazovat se tak bude před jeho brankou

35:02
    Komerční přestávka, vhazovat se bude ve středním pásmu, kotouč vypadl z hrací plochy.

34:28
    Od modré čáry se dvakrát pokoušel vypálit Jake Muzzin.

33:51
    Domácí akci vedl Tyler Toffoli, jeho pokus nad branku vytěsnil Ryan Miller.

33:23
    Antoine Vermette se propracoval do střelecké pozice, jeho tvrdá rána končí nad brankou.

33:00
    Sedm minut hry zbývá do konce druhé třetiny, ani jeden celek se nikam nežene.

32:52
    Drew Doughty se střetl s Joshem Mansonem.

32:24
    Drew Doughty z mezikruží netrefil přesně branku, hostujíc gólman zasahovat nemusel.

32:03
    Od modré to zkoušel Anže Kopitar, ale jeho zakončení nebylo příliš přesné.

31:51
    Zakázané uvolnění, buly před brankou Ducks.

31:08
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Ducks. Následně Derek Forbort minul branku, a pak neuspěl ani tečí Marián Gáborík.

30:30
    Hraje se ve středním pásmu, ani jeden celek se nikam nežene.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, hostující celek stále vede o jeden gól.

29:30
    Derek Forbort se pokoušel probojovat do střelecké pozice, jeho pokus končí mimo branku. Následně už jeho spoluhráč vypálil lépe, a tak je přerušena hra.

28:42
    Sami Vatanen se propracoval do zajímavé střelecké pozice, s jeho pokusem od modré si dokázal poradit brankář.

28:04
    Postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

27:53
    Jonathan Quick kryje kotouč, kterou od modré čáry vyslal Logan Shaw. Komerční přestávka.

27:24
    Kings se dostali do útočného pásma, Tyler Toffoli se propracoval ke kotouči, ale nedokázal přesněji vypálit.

27:08
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, snad jen Muzzinův pokus zablokoval Jakob Silfverberg.

25:24
    Chris Wagner to zkoušel z levého kruhu, s jeho pokusem neměl domácí brankář mnoho práce.

25:09
    Jakob Silfverberg skvěle tečoval před brankou, ale Jonathan Quick zůstává nepřekonaný. Pak branku od modré minul stejný hráč.

24:23
    Corey Perry jen vyhodil kotouč ze svého pásma přes všechny čáry. Udělal to tak dobře, že domácí maskovaný muž musel být pozorný.

24:19
    Nejprve puk před brankou dobře tečoval Jake Muzzin. Hostující brankář si poradil, a pak si také Ryan Miller dokázal poradit s pokusem právě Kopitara.

24:02
    Další domácí akci vedl Anze Kopitar, ale jeho pokus byl zablokovaný.

23:13
    11:7, střelecky jsou aktivnější domácí, zatím se ale nemohou střelecky prosadit.

22:40
    Podobně nepřesně seřízená mířidla měl také Trevor Lewis. Ani tento hráč Los Angeles netrefil přesně.

22:10
    Domácí Marián Gáborík se propracoval do zakončení, jeho pokus postrádal přesnost. Branku netrefil.

21:20
    Brankář Ryan Miller přidržel kotouč, bude se vhazovat před jeho brankou, mnoho výrazných šancí k vidění není v úvodu druhé třetiny.

21:06
    Z podobné pozice o něco později vypálil Chris Wagner, ale ani on nepřekonal brankáře soupeře.

20:19
    K první střele ve druhé třetině se dostal hostující celek. Z kruhu vypálil Nick Ritchie. Jeho rána postrádala přesnost.

20:01

Střelecky aktivnější domácí celek (11:9) po první třetině prohrává s Anaheimem 0:1. Zatím jedinou branku vstřelil Nick Ritchie po výborné Perryho přihrávce.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:50
    Už se nic nestane.

19:24
    Derek Forbort ve středním pásmu sestřelil Jakoba Silfverberga. Oba zbytek třetiny dohrají.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině.

18:30
    Z levého kruhu zkoušel štěstí Marián Gáborík. Jeho rána ale končí mimo branku.

18:16
    Jonathan Quick kryje ránu, kterou z mezikruží vyslal Andrew Cogliano. Výborně zakončoval hráč Ducks.

17:39
    Ryan Miller musel zasahovat, ke střele se propracoval Jussi Jokinen.

17:18

17:04
    Znovu se do zakončení dostal domácí Jonny Brodzinski. Jeho pokus ale tentokrát dobře zablokoval Cam Fowler.

17:00
    Před brankou Ducks výborně tečoval kotouč Jonny Brodzinski. Jeho teč kryje brankář hostujícího celku.

16:46
    Alec Martinez zakončoval tvrdou střelou, jeho pokus zablokoval Jakob Silfverberg. Následně kotouč končí v ochranné síti nad brankou.

16:13
    Anaheim hraje oslabení zatím velmi dobře, domácí celek si nemůže vypracovat výraznější šanci.

16:00
    Čtyři minuty před koncem první třetiny dobře zakončoval Drew Doughty. S jeho projektilem si poradil brankář Ryan Miller.

15:18
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Josh Manson – 2 min., držení protihráče).

15:17
    Po rychlé protiakci se do zakončení probojoval domácí tým. Tyler Toffoli to zkoušel střelou zápěstím, ale brankáře neprostřelil.

15:00
    Nyní se píská zakázané uvolnění, hostující celek špatně rozehrál, a tak se bude vhazovat před jeho brankou.

14:38
    Z pravého kruhu zakončoval Alex Iafallo. Jeho střelecký pokus zablokoval hostující Nick Ritchie.

14:03
    Cam Fowler zakončoval rychlou akci svého týmu, ale trefil jen prostor, kde byl Trevor Lewis. Komerční přestávka.

13:50
    Jonathan Quick kryje střelecký pokus, který z bezprostřední blízkosti zápěstím vyslal Mike Liambas,

13:33
    Hosté se při pokusu vybojovat útočné pásmo dostali do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve střední třetině.

13:15
    Momentálně sledujeme klidnější pasáž hry, hokej se přelévá ze strany na stranu.

12:17
    7:6, střelecky jsou aktivnější hokejisté domácího celku, kteří ovšem ale prohrávají.

12:15
    Brandon Montour se propracoval do zakončení na druhé straně, jeho povedenou ránu ale také dobře kryje brankář domácího celku.

11:55
    Od modré čáry to zkoušel Jake Muzzin, s jeho pokusem si dokázal poměrně snadno poradit brankář.

11:16
    Ryan Miller musel být pozorný, se střelou Dustina Browna si tak tak dokázal poradit. Buly před jeho brankou, nejprve ale komerční přestávka.

10:34
    Sledujeme rychlou pasáž hry, v prvních deseti minutách jsme viděli jeden gól, tři bitky a několik drobných šancí a potyček. Že by toho bylo málo, tak to ani náhodou.
    10:08 Nick RITCHIE - 0:1

10:08
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Z ničeho nic se hostující celek dostává do vedení. Výborně to udělal Corey Perry. Elegantně obkroužil branku a našel na ose hřiště volného spoluhráče. Tím byl NICK RITCHIE, který dostal přihrávku a poměrně snadno zakončoval. Asistence: Corey Perry a Cam Fowler.

09:41

09:25
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Andy Andreoff – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Kevin Bieksa – 5 min., bitka).

09:23
    Tanner Pearson zakončoval o něco později a i jeho projektil kryje hostující gólman.

09:06
    Ryan Miller kryje střelecký pokus, který vyslal Adrian Kempe.

08:50
    Aktivně hrající Anaheim vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

08:25
    Početní výhoda se domácímu celku nedaří podle představ, Kings se nemohou dostat do výraznější šance.

08:04
    Jake Muzzin zakončoval, jeho střelecký pokus kryje Jakob Silfverberg.

07:41
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Chris Wagner – 2 min., nedovolené bránění).

07:21
    Domácí celek se mohl dostat do vedení, jenomže to by musel Adrian Kempe ve vyložené střelecké pozici trefit odkrytou část branky.

07:14
    Anaheim se nyní dostal do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

06:50
    Tvrdou ránou od modré se prezentoval Sami Vatanen. Jeho ránu zablokoval Jonny Brodzinski.

06:22
    Z dobré pozice mezi kruhy to zkoušel Dustin Brown. Jeho střelecký pokus postrádal přesnost.

05:49
    Na druhé straně to zkoušel Brandon Montour. Ani jeho střelecký pokus nebyl příliš přesný.

05:26
    Domácí celek se dostal ke střele od modré čáry, pokus Jake Muzzina ovšem postrádal přesnost.

04:40
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Oscar Fantenberg – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Andrew Cogliano – 5 min., bitka).

04:22
    Hostující celek hraje aktivně, další akci vedl Andrew Cogliano. S jeho zakončením si brankář Jonathan Quick dokázal poměrně snadno proadit. Následná střela Wagnera mířila nad.

03:37
    Jonathan Quick viděl na kotouč, a tak mohl snadno zneškodnit střelecký pokus Cama Fowlera.

03:00
    Tři minuty hry jsou pryč a registrujeme další střelecký pokus Sami Vatanena. Domácí gólman byl pozorný.

02:57
    Cam Fowler nahodil puk na branku, ten mířil mimo, ale raději jej domácí brankář ukryl do rukavice, vhazovat se bude před brankou Kings.

02:19
    Jake Muzzin se dostal k zakončení od modré čáry, jeho pokus snadno brankář vyrazil, a pak nahazoval kotouč na bránu z velké dálky.

01:53
    Vhazovat se bude ve středním pásmu. Na výraznější šanci čekáme.

01:53
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Mike Liambas – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Kurtis MacDermid – 5 min., bitka).

01:28
    Jonathan Quick má kotouč za svou brankou, kam vyjel a rozehrává.

00:50
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

00:32
    Corey Perry se propracoval do zajímavé střelecké pozice, ale kotouč v brankovišti sebral domácí brankář podobně jako to dělával Dominik Hašek.

00:15
    Zápas mezi Kings a Ducks začíná v poklidném tempu.

00:01

Utkání brzy začne.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Los Angeles Kings odehrálo 23 zápasů (9-3-3-8) a vybojovalo 27 bodů. Díky tomu je na páté pozici Západní konference. Z posledních pěti zápasů ale prohrálo čtyři. Nestačilo na Boston Bruins 1:2, Vegas Golden Knights 2:4, Winnipeg Jets 1:2 a v prodloužení na Arizonu Coyotes 2:3. Porazilo Floridu Panthers 4:0.

Anaheim Ducks odehrál 22 zápasů s bilancí 8-2-3-9 a vybojoval 23 bodů. V tabulce Západní konference je na třináctém místě. Z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s Bostonem Bruins 4:2, Floridou Panthers 3:2 a v nájezdech se San Jose Sharks 3:2. Tým nestačil na Vegas Golden Knights 2:4 a na Winnipeg Jets 1:4.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Los Angeles Kings a Anaheim Ducks.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 59. D. Brown (Lewis, Doughty), rozh. náj. Lewis – 11. N. Ritchie (Perry, Fowler)