Třinec – Mladá Boleslav 2:4 (kon.) | Jihlava – Olomouc 3:2 (po pr.) | Vítkovice – Liberec 3:2 (kon.)
Plzeň – Zlín 1:2 (po pr.) | Pardubice – Mountfield HK 3:2 (kon.) | Kometa Brno – Litvínov 6:2 (kon.)
Chomutov – Sparta 4:3 (po pr.)
HC Vítkovice Ridera
3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Bílí Tygři Liberec
Neděle 26.11.2017, 16:00 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 26. kolo

Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek večera. Budu se těšit zase někdy na počtenou. (18:48:10)

Dnešní kolo je pro ostravské a liberecké fanoušky už minulostí. Po tuhém boji a dvou remízových třetinách zůstávají tři důležité body v Ostravě. Liberečtí šli do třetí třetiny naplno a nedali domácím příliš šancí ani prostoru. Přesto se jedna šance naskytla kapitánu Oleszovi, který vpravdě kuriózním gólem strhl vedení na stranu svých Vítkovic.Ty se pak znovu musely bránit zuby nehty, ale semkli se a udělaly pro vítězství maximum. Liberec emočně příliš nezvládl 54. minutu zápasu a cítil se po verdiktech sudích ublíženě. Domácí tuto situaci ale nedokázali využít ve svůj prospěch přidáním další branky, a tak když hosté v závěru hráli bez Willa a neustále dotírali na vítkovickou klec, neměli někteří fanoušci daleko s srdeční slabosti. Ta je však přešla s poslední sirénou.

59:34
    Puk ve středním pásmu ulovil Kvapil a rychle jej vrací zpět do pásma před Bartošáka.

59:25
    Domácí konečně vyhazují puk směrem na opuštěnou branku, je z toho jen zakázané uvolnění.

58:55
    Boj o kotouč u mantinelu, vítkovickým ubíhají vteřinky z oslabení.

58:27
    Výtisk skočil na opačnou stranu branky jako lev a odpálil puk mířící do branky!!

58:15
    Vítkovičtí bojovali u modré o puk, ten ale vytěsnit nedokázali.

58:00
    Hosté si zatím jen přihrávají.

57:44
    Will dle předpokladů zůstává na střídačce.

57:44
    Oddechový čas pro Liberec.

57:01
    Liberec divoké oslabení přežil, hraje se v plném počtu.

56:23
    Liberečtí si počínají opatrně, domácí mají problém dostat se do pásma.

55:46
    Do hry se bude moci pomalu zapojit Ševc.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 17. D. Květoň (Szturc, O. Roman), 27. Baranka (Kolouch, O. Roman), 44. Olesz – 18. Ordoš (Kolmann, P. Jelínek), 38. Jánošík (Šmíd, M. Kvapil)

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Hrbas, Baranka, Sloboda (A), Klok, Trška, Výtisk (A) – Szturc, O. Roman, D. Květoň – Bartovič, Lev, Olesz (C) – P. Zdráhal, Kolouch, Kucsera – Š. Stránský, T. Jáchym, Kurovský – Tomi.
    Bílí Tygři Liberec: Will (Janus) – Havlín, Ševc (C), Jánošík, Šmíd (A), Kolmann, Derner, Pyrochta – Ordoš, P. Jelínek (A), M. Kvapil – Bakoš, Bulíř, L. Krenželok – J. Stránský, Redenbach, J. Vlach – Lakatoš, Bližňák, Jašek.

Rozhodčí: Šír, Kika – Tošenovjan, Hanzlík

Diváci: 6 341