Braga – Feirense 3:1 (kon.) | Rio Ave – Guimarães 0:1 (kon.)
Rio Ave FC
0:1 (0:1)
Vitória SC Guimarães
Pondělí 27.11.2017, 22:00 • Estádio do Rio Ave Futebol Clube, Vila de Conde (kapacita: 12.815 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 12. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (23:59:52)

Je konec. Guimaräes nakonec ubránil výhru 1:0.
    První poločas nám nabídl pouze jednu branku. V 31. minutě sice mělo domácí Rio Ave obrovskou šanci, ale Óscar Barreto orazítkoval břevno Douglasovy brány. V 39. minutě jsme se už ale dočkali branky, kterou vstřelil bývalý hráč Rio Ave Héldon Ramos, když si krásně prohodil dva obránce ve vápně a následně zakončil k pravé tyči.
    Ve druhém poločase se v 52. minutě dostal ke střele Novais, ale branku nedal. V 58. minutě se dostal Karamanos ke hlavičce, ale zamířil jenom do rukou Douglase. Ke konci zápase si Rio Ave i přes velký počet rohových kopů nevytvořil žádnou vážnější šanci a Guimaräes vyhrálo 1:0.

90+6

90+6
    Domácí se dopustili faulu ve středu hřiště.

90+5
    Následně se ke střele dostal domácí hráč, ale bránu Douglase úplně minul. Velký počet fanoušků Guimaräes, kteří se po celý zápas starají o skvělou atmosféru pomalu můžou slavit.

90+5
    Ve vápně je i domácí brankář!

90+5
    Rio Ave má rohový kop z levé strany.

90+4
    Hosté se dostali k rohovému praporku na půli Rio Ave, ale následuje odkop od brány Cássia.

90+3
    Domácí hráč Nuno Santos nedostihl míč na hrací ploše a odkop od brány se postará Douglas.

90+2
    Žlutou kartu dostává Rafael Martins za faul na domácího hráče.

90+2
    S rohovým kopem si hosté poradili. Poté se ovšem hráč Guimaräes dopustil faulu a na hřišti je menší potyčka.

90+1
    Ovšem centr z přímého kopu odkopla obrana hostů a následuje rohový kop pro domácí.

90+1
    Rozhodčí nastavuje pět minut navíc.

90
    Hélder Ferreira poslal k zemi Bruno Telese a Rio Ave bude mít přímý kop.

90
    Nyní hosté dostali centr z pravé strany do vápna, ale Douglas míč vyboxoval do bezpečí.

89
    Domácí poté získali míč a přesunuli hru na levou stranu.

88
    Domácí hráč se dopustil faulu ve středu hřiště.

87
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Héldon Ramos, přichází Hélder Ferreira.

86
    Ovšem rohový kop byl velmi přetažený a k ohrožení brány nedošlo.

Michal Raška

Branky: 39. H. Ramos

Karty:   29. Celis (GUM), 51. H. Ramos (GUM), 63. Wakaso (GUM), 90+2. R. Martins (GUM)

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 7:4. Rohy: 12:5. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 16:21.
    Rio Ave FC: Cássio – Lionn, Monte, Marcelo, Teles – Tarantini, Novais, Pelé (63. F. Geraldes) – Barreto (69. N. Santos), Karamanos (63. Yazalde), R. Ribeiro (C).
    Náhradníci: R. Vieira – Marcao, F. Geraldes, Leandrinho, Y. Ribeiro, N. Santos, Yazalde.

Vitória SC Guimarães: Douglas – García, Jubal, Wakaso, Vigario – F. Ramos, Celis – H. Ramos (87. H. Ferreira), Hurtado (C) (71. Sturgeon), Raphinha – Tallo (78. R. Martins).
    Náhradníci: M. Silva – J. Aurélio, H. Ferreira, R. Martins, Moreno, Sturgeon, Kiko.

Rozhodčí: Manuel Oliveira – Nelson Cunha, Tiago Leandro