Úterý 28.11.2017, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 23. kolo

Toto je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. (20:33:28)

Střely na branku v prodloužení (celkem):

Olomouc: 5 (49)
    Pardubice: 3 (22)

Nejlepšími hráči dnešního utkání byli vyhlášeni Ondřej Kacetl na straně hostů a Jan Eberle za domácí.

V prodloužení si oba týmy připsaly několik vyložených šancí, dvaadvacet vteřin před koncem nastaveného času získal bonusový bod pro domácí Jan Knotek. Oba týmy natahují svou šňůru zápasů, ve kterých bodovaly.

64:38 Jan KNOTEK - 3:2

64:38
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Laš našel na útočné modré krásnou přihrávkou našel JANA KNOTKA, který jel sám na branku a střelou s odrazem od horní tyčky přisuzuje domácím dva body. Asistence: Marek Laš.

64:19
    Sundher střílenou přihrávkou hledal Jakuba Galvase, ale neúspěšně.

63:50
    Skladaný s Vlachem vybojovali puk a poslali ho Vyrůbalíkovi, který si mezitím sjel před branku, domácí kapitán chtěl ještě nahrávat, ale do přihrávky stačil jeden z pardubických hráčů sáhnout hokejkou.

62:58
    Trončinský se hnal se spoluhráčem ke Konrádovi, chtěl mu poslat zpětnou přihrávku, tu zblokoval Knotek.

62:17
    Marosz jel po levé straně a zkusil vypálit, domácí gólman puk vyrazil.

61:35
    Kaut s Rolinkem jeli dva na jednoho, Rolinek chtěl po nahrávce ještě vraet Kautovi, ale to už přihrávku zabrzdil Konrád.

61:18
    Vlach pálil z mezikruží, Kacetl kryje v lapačce.

61:00
    Perret dostal prostor na pravé straně, volil střelu, Konrád puk vyrazil.

60:20
    Knotek s Vyrůbalíkem jeli dva na jednoho, první jmenovaný dal domácímu kapitánovi přihrávku, ale Kacetl se stihl přesunout a betonem puk vyrazit.

60:06
    Knotek vyhrál buly na olomoucké hole.

60:01

Prodloužení začne za malý okamžik, hráči se již rozestavují na středovém kruhu.

Střely na branku ve třetí třetině (celkem):

Olomouc:11 (44)
    Pardubice: 8 (19)

Už už to vypadalo, že si Kohouti připíší výhru za tři body, ale Pardubice dokázaly v power play vyrovnat a následovat bude pětiminutové prodloužení.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

Dnešní utkání sleduje 3804 diváků.

59:51
    Kacetl drží puk v lapačce a uklidňuje hru.
    59:33 Ty WISHART - 2:2

59:33
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Pardubice skórují při power play! K TY WISHARTOVI se na modré čáře dostal puk a pardubický obránce nekompromisně propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Petr Sýkora, Rostislav Marosz.

59:21
    Puk poskakoval před Konrádem, ale žádný z hostů ho netrefil.

59:08
    Kacetl míří na střídačku!

58:45
    Laš prokličkoval po levé straně až ke Kacetlovi, střílel z hrany brankoviště, brankář hostů si s jeho pokusem poradil.

58:16
    Káňa vypíchl Trončinskému puk a Hanáci jdou do útoku.

57:49
    Dynamo se tlačí do útoku, ale Kohouti důsledně brání.

57:22
    Pardubice musí začínat další útok až od své branky.

57:02
    Lukáš Galvas vyhrál proti Perretovi souboj o puk klouzající směrem ke Konrádovi.

56:44
    Kacetl musel před svou brankou hasit požár, když puk poskakoval v brankovišti a dva hráči Mory se jej snažili poslat za brankovou čáru.

56:08
    Ve strkanici Eberle přišel o helmu a musel spěchat na střídačku. Následně dvakrát se do pardubické středy položili domácí obránci a zabránili tak vyrovnání!

55:46
    V rohu u Konrádovy branky o kotouč bojuje šest hráčů.

55:17
    Domácí jsou v posledních minutách aktivnějším týmem, ale Kacetl drží Východočechy na dostřel.

54:24
    Kacetl měl nyní velké problémy se střelou Skladaného, puk mu vypadl z lapačky a brankář hostů předvedl rychlý skok a puk poslal do rohu.

53:45
    K puku se dostali domácí a Skladaný se z těsné blízkosti snažil procedit puk za Kacetla.

53:35
    Čtyři hráči za Kacetlovou brankou bojují o puk.

52:42
    Jergl hledal před brankou Sundhera, až k němu ale puk nedoputoval.

52:29
    Zakázané uvolnění Pardubic.

52:15
    Cardwell drží puk za brankou a čeká až ostatní vystřídají a budou se moci pustit do útoku.

51:51
    Burianova střela byla tečovaná a puk klouzal jen kousek od pravé tyčky.

51:28
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, více ze hry ale mají domácí.

50:54
    Laš si rukavicí sklepl kotouč a dostal se za obránce, ale Kacetl jeho střelu vytěsnil betonem.

50:06
    První Skladaného střelu zblokoval obránce, kotouč se ke slovenskému útočníkovi vrátil a Skladaný vykličkoval až před Kacetla, ale zakončení postrádalo razanci.

49:39
    Wishart uklidňuje hru v obranné třetině a čeká na spoluhráče.

49:18
    Domácí hrají v plném počtu.

48:56
    Vlach drží puk daleko od vlastní branky.

48:44
    Houdek holí vytečoval puk mimo ledovou plochu.

48:26
    Káňa se dral do útoku, ale přišel o puk.

48:00
    Kohouti vyhazují puk.

47:46
    Sýkora pálil, Konrád vyráží.

47:38
    Cardwell si předává puk s Petrem Sýkorou.

47:22
    I tentokrát byli na buly úspěšnější hosté.

47:18
    Jan Eberle (OLO) již odchází na trestnou lavici za podražení a Dynamo může pokračovat v tlaku.

47:10
    Domácí hrají v plném počtu, ale Pardubice hrají ve výhodě, hlavní rozhodčí viděl ze strany Olomouce další faul.

46:44
    Dynamo se samo vyhání z pásma.

46:33
    Domácí se osvobozují.

46:14
    Pardubice pálí ze všech pozic, Konrád s obtížemi odolává.

45:40
    Závar v Konrádově brankovišti nekončí gólem, domácí gólman byl i chvíli bez hokejky, ale svou svatyni uhájil.

45:21
    Petr Sýkora pálil od modré čáry, Konrád vyráží.

45:11
    Hosté vyhráli buly a rozestavují se.

45:07
    Dynamo si vyžádalo oddechový čas.

45:07
    Olomouc jde na třiatřicet sekund do tří! Burian (OLO) obdržel dvě minuty za podražení.

44:41
    A znovu domácí zažehnávají nebezpečí a Pardubice musí začínat z vlastní třetiny.

44:19
    Kohouti posílají puk až ke Kacetlovi.

44:00
    Trončinský trefil prvního clonícího hráče a puk vyklouzal do středního pásma.

43:40
    Lukáš Galvas (OLO) si za vlastní brankou počínal nedovoleně a odchází na dvě minuty na trestnou lavici za krosček.

43:24
    Trončinský vyzkoušel Konrádovu pozornost ze středního pásma, domácí brankář poslal puk do rohu.

42:57
    Marosz zůstal sám v mezikruží a pálil z první, Konrád puk vyrazil.

42:35
    Ke střele se dostal Laš, Kacetl s obtížemi vyrazil.

42:15
    Kohouti kombinují v útočném pásmu, ale hosté je vytlačují ze střeleckých pozic.

41:50
    Vyrůbalík tvrdou ranou trefil pouze Poulíčka.

41:38
    Zakázané uvolnění hostů.

41:26
    Tvrdá střela Lukáše Galvase prosvištěla okolo Kacetlovy branky v momentě, kdy Beran skočil z trestné lavice na led.

40:51
    A znovu se Pardubice osvobozují.

40:24
    Dynamo posílá puk až ke Konrádovi a hráči střídají.

40:08
    Kacetl pomáhá obráncům s rozehrávkou.

40:01

Střely na branku ve druhé třetině (celkem):

Olomouc: 20 (33)
    Pardubice: 4 (11)

V druhé třetině domácí Kohouti začali více střílet, což jim přineslo ovoce, neboť dokázali otočit vývoj utkání. Dokáže Dynamo ve třetí třetině překonat Konráda a obrat domácí o body? To se dozvíme cca v 19:46.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:31
    Houdek si musel puk rovnat na hokejce a Kacetl se mezitím proti jeho střele stihl přesunout.

39:24
    Beran (PCE) obdržel od rozhodčích dvě minuty za sekání a Kohouti si zahrají přesilovou hru.

38:55
    Sundher s Káňou aktivně napadají v útočném pásmu a Pardubice mají s jejich forčekingem problémy.

38:29
    Domácí si při přechodu do útočného pásma neporozuměli a je jim odpískáno postavení mimo hru.

38:14
    Nyní sledujeme pasáž s nepřesnostmi na obou stranách.

37:46
    Cardwell nahazuje do útočného pásma, zde však puk sbírají domácí.

37:05
    Dobrý obranný zákrok předvedl Lukáš Galvas, když zastavil křižnou přihrávku před brankovištěm.

36:44
    Sunher se dostal ke střele z mezikruží, ale byla vytečovaná nad branku.

36:24
    Kacetl musel předvést dva zákroky v rychlém sledu, nejprve pálil po přechodu do útočného pásma Škůrek, puk se poté odrazil ke Skladanému, ale ani jeho pokus za brankářem hostů neskončil.

35:52
    Holland čeká za vlastní brankou až mu vystřídají spoluhráči.

35:20
    Pardubice se drží v útočném pásmu, ale pohybují se zejména po rozích, takže Konrád nemusí zasahovat.

34:53
    Po vhazování se na puk dostal Ján Sýkora, který se nerozpakoval a hned jej poslal na branku, Konrád kotouč drží v lapačce.

34:48
    Zakázané uvolnění Kohoutů.

34:36
    Na druhé straně Konrádovi nadělal starosti Perret se svou rychlou střelou, ale s pomocí obránců domácí gólman dostal puk do bezpečí.

34:07
    Sundher zavezl do pásma a svou střelu skryl za obránce, ale nemířil přesně.

33:39
    Burian hned po návratu z trestné lavice dostal puk do jízdy, ale trošku mu odskočil, a tak objel branku a zkusil rychle zakončit, ale jeho pokus postrádal razanci.

32:47
    Dynamo se rozestavělo v útočném pásmu, ale Škůrek s Vyrůbalíkem je připravili o puk a posílají ho daleko od své svatyně.

32:23
    Hosté hrají v plném počtu a začíná jim zkrácená přesilová hra.

32:00
    Trončinský rozehrává z vlastního pásma.
    31:51 Jan EBERLE - 2:1

31:51
    JAN EBERLE dostal po buly přesnou přihrávku a z mezikruží posílá puk za Kacetla. Asistence: Lukáš Galvas, Roman Vlach.

31:46
    Nejprve Káňa pálil z pravého kruhu, Kacetl puk vyrazil a po chvíli se kotouč dostal znovu ke Káňovi, ale tentokrát byl vytečován do ochranné sítě.

31:28
    Počet hráčů na ledě se vyrovná, Burian (OLO) obdržel dvě minuty za nedovolené bránění.

31:05
    Pardubice vyhazují až ke Konrádovi a Kohouti musí rozjíždět útok od začátku.

30:23
    Mojžíš (PCE) trefil při dojíždějí puku Eberleho loktem do hlavy, rozhodčí tento zákrok ocenili 2+10 minutami. Trest odpyká Bojko.

30:15
    Přechod Dynama do útoku zastavuje ofsajd.

29:58
    Ani proti Jerglově střele z otočky nemusel Kacetl zasahovat.

29:04
    Kohouti si posledních několik minut vytváří spousty šancí, ale trápí je přesnost zakončení.

28:57
    Kacetl raději přikryl puk před dorážejícím Eberlem.

28:41
    Ondruškovu střelu Eberle tečoval mimo tři tyče.

28:15
    Jakub Galvas nabral v obranné třetině rychlost, prosmýkl se mezi třemi protihráči, dostal se až na vrchol kruhů, kde vypálil, ale mířil pouze na branku.

27:53
    Skladaný dostal dlouhou přihrávku, ale neměl rychlost, a tak puk poslal na branku hned po přechodu do útočného pásma.

27:14
    Eberle se dostal ještě ke střele z otočky, ale ta zamířila vedle branky.

26:46
    Knotek z levého kruhu pálil, Eberle dorážel, ale oba pokusy Kacetl svými betony zlikvidoval.

26:36
    Po teči kotouč končí v ochranné síti za Kacetlovou brankou.

26:17
    Sundher střílel z otočky nepřesně, Kacetl nemusel zasahovat.

26:03
    Skladaný zavezl puk do útočného pásma, po modré čáře ho posunul Burianovi, který ihned pálil, Kacetl puk schoval v lapačce.

25:47
    Mojžíšova střela od modré čáry skončila po teči v ochranné síti.

25:11
    Pardubice svíraly Kohouty v pásmu, ti se na chvíli osvobodili, ale nestihli vystřídat, a tak je hosté motají v pásmu.

24:34
    Do stejného místa, tedy do horní tyčky, zamířil Treille.

24:17
    Eberle trefil horní tyčku!
    23:41 Kevin SUNDHER - 1:1

23:41
    Burian sám zavezl puk do pásma, obkroužil Kacetlovu branku a přihrávkou našel KEVINA SUNDHERA, který přesnou ranou vyrovnává skóre dnešního zápasu. Asistence: Vilém Burian, Tomáš Houdek.

23:23
    Rozhodčí domácím odpískali zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Konráda.

23:12
    Burianova střela postrádala přesnost.

22:47
    Laš předvedl dobrý obranný zákrok, kterým obral o puk Wisharta.

22:13
    Úmyslný ofsajd domácího týmu.

22:03
    Sundher v útočném pásmu vybojoval puk, ale Hanáci se posléze zamotali do vlastních přihrávek a přišli o kotouč.

21:33
    Pardubice znovu zastavuje na útočné modré čáře ofsajd.

21:17
    Ondruškovu tvrdou ránu vykopl brankář hostů betonem.

20:48
    Vlach dorážel před brankou Skladaného střelu, ale nedokázal přehodit Kacetlův beton.

20:42
    Škůrek dostal puk do druhé vlny, ale mířil pouze doprostřed branky, kde byl dobře postavený Kacetl.

20:25
    Knotek zpoza branky nahrával Eberlemu, ale ten puk minul.

20:09
    První útok Dynama ve druhé třetině zastavuje ofsajd.

20:01

Střely po první třetině:

Olomouc: 13
    Pardubice: 7

Na olomouckém zimním stadionu skončila první třetina příznivěji pro hostující tým, když v šestnácté minutě překonal Konráda Kaut. Po většinu třetiny však měl domácí tým optickou převahu, Kacetl je pro Kohouty zatím velkou překážkou. Dokáží domácí otočit vývoj zápasu, nebo naopak Dynamo navýší svůj náskok? To se dozvíme přibližně v 18:51.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:58
    Káňa ještě zkusil štěstí od modré čáry, Kacetl s jeho ránou neměl problém.

19:29

19:12
    Laš se vytočil zpoza branky, ale ani jeho nenápadná střela za Kacetla neprošla.

18:50
    Kacetl raději schovává pod lapačku pomalu klouzající puk.

17:50
    Sundher na druhé straně vystřelil zpoza obránce, ale na Kacetla si nepřišel.

17:31
    Dušek prošel po levé straněa pálil, Konrád vyráží.

17:10
    Hosté se provinili přihrávkou rukou a bude následovat vhazování ve středním pásmu.

16:40
    Dynamo po vstřelené brance viditelně ožilo a tlačí Kohouty.
    15:57 Martin KAUT - 0:1

15:57
    MARTIN KAUT přichystal pro Hanáky studenou sprchu, když z pravého kruhu napřáhl a poslal puk za Konráda. Asistence: Patrik Poulíček, Marek Voženílek.

15:26
    Skladaný dorážel před Kacetlem, brankář hostů svůj tým drží.

15:19
    Jergl prošel sám do útočného pásma a vypálil, Kacetl byl připraven.

15:11
    Domácí rozehrávají z vlastního pásma.

14:34
    Po několika odrazech se od zadního mantinelu odrazil puk na hůl Petra Sýkory, který z první vystřelil, Konrád puk chytil do lapačky.

12:40
    Skladaný chtěl v dobré pozici ještě nahrávat, ale do přihrávky sáhl jeden z protihráčů.

12:26
    Houdkova střela minula branku.

12:06
    Kohouti vyhráli vhazování a rozestavují se v pásmu.

12:00
    Marosz (PCE) seknul Knotka přes hokejku a rozhodčí ho posílají na dvě minuty na trestnou lavici.

11:09
    Ščotkova střela doputovala pouze na Poulíčkovy chrániče.

10:35
    Po vysokém obloučku puk zamířil až na domácí střídačku.

10:30
    Domácí jsou již také v pěti hráčích.

10:23

09:53
    Škůrek nahazuje puk na Kacetla ze středního pásma.

09:09
    Wishartovu střelu od modré čáry domácí brankář pořádně neviděl a zareagoval až na poslední chvíli.

08:51
    Maroszovu střelu z velkého úhlu Konrád hokejkou poslal do ochranné sítě.

08:30
    Jakub Galvas (OLO) ale přišel na modré čáře o puk a soupeře zastavil nedovoleně a počet hráčů na ledě se vyrovná.

08:22
    Pardubice v pěti dlouho nehráli, Mojžíš (PCE) zastavil pronikajícího Jakuba Galvase nedovoleně a dostává dvě minuty za podražení.

08:06
    Hosté hrají v plném počtu, Kohouti si vyloženou šanci v početní výhodě nevytvořili.

07:46
    Laš byl sám v mezikruží, ale poslal kotouč vedle branky.

07:24
    Domácí začínají útok za Konrádovou brankou.

07:16
    Vyrůbalíkovu střelu tečoval těsně před Kacetlem Knotek, ale puk zamířil vysoko do ochranné sítě.

06:55
    Ondruškova střela od modré čáry až ke Kacetlovi nedoputovala.

06:39
    Znovu Dynamo posouvá puk z vlastní třtiny.

06:20
    Hosté se osvobozují vyhozením až ke Konrádovi.

06:06
    Poulíček (PCE) dostává dvě minuty za sekání a Mora si zahraje první přesilovou hru utkání.

05:44
    Kohouti motají Dynamo v pásmu, ale nedaří se jim dostat puk až ke Kacetlově svatyni.

05:04
    Jergl dostal přihrávku zpoza branky od Holce, z těsně blízkosti ale puk za Kacetla neprocedil.

04:35
    Před Ostřížkem byla odkrytá branka, když se k němu odrazil puk po Káňově střele, ale domácí forvard nemířil přesně.

03:58
    Sýkora s Trončinským ujíždějí do přečíslení, ale domácí stihli útok zastavit.

03:44

03:14
    Poulíčkovu střelu z otočky zablokoval Jergl.

02:37
    Jakub Galvas čeká za vlastní brankou až spoluhráči vystřídají.

02:12
    Ostřížek pálil z pravé strany nad branku.

01:45
    Zatím se oba týmy oťukávají, ještě nebyla k vidění větší šance.

01:23

00:59
    Eberle nahazuje puk do útočného pásma.

00:34
    Jeden z obránců hledal Rolinka na útočné modré čáře, ale pardubický útočník puk nezachytil.

00:19
    Ščotka operuje s pukem za vlastní brnkou.

00:04
    Úvodní buly vyhrál Knotek na Vyrůbalíka a Kohouti rozjíždí první akci.

00:01

Utkání za malou chvíli začne, všichni aktéři jsou již na ledové ploše.

HC Olomouc: Konrád (Falter) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), Houdek, L. Galvas, J. Galvas, Jaroměřský – Laš, J. Knotek (A), Eberle – Burian, R. Vlach, Skladaný – J. Káňa, Mráz, Ostřížek – Holec, Sundher, Jergl.

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Martin Růžička) – Ščotka, Trončinský (A), Wishart, Cardwell, Mojžíš, Holland, Voženílek – Rolinek (C), Marosz, P. Sýkora (A) – Treille, Bojko, Perret – Beran, Dušek, J. Sýkora – Vondráček, Poulíček, M. Kaut.

Rozhodčí: Mrkva, Kika – Ganger, Hanzlík.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Pardubice a Olomouc dělí v tabulce pouhé čtyři body. Který z týmů svůj bodový zisk navýší? To se dozvíme na olomouckém zimním stadionu od 18 hodin.

Vzájemné zápasy:

V loňské sezoně měli lepší vzájemnou bilanci Pardubičtí, když ze vzájemných zápasů získali 7 bodů z dvanácti možných.
    Dnešní soupeři se v letošní sezoně utkali pouze jedinkrát, a to v 10. kole. O trochu šťastnější byli Kohouti, když si připsali výhru 2:1 v prodloužení.

Poslední tři zápasy HC Dynamo Pardubice:

24. kolo Pardubice – Litvínov 5:0
    25. kolo Třinec – Pardubice 3:2sn
    26. kolo Pardubice – Mountfield HK 3:2

Po loňské nepovedené sezoně v předsezónních prognózách experti předpovídali Pardubicím pozice v play out. Dynamo se těmto prognózám vzpírá, když se nachází v tabulce na devátém místě se ziskem třiceti čtyř bodů. I Východočeši mají příznivou bilanci posledních zápasů, z posledních pěti zápasů si vždy odnesli nejméně bod, ve dvou utkáních soupeři dokonce nasázeli pět branek.

Poslední tři zápasy HC Olomouc:

24. kolo Mladá Boleslav – Olomouc 4:3p
    25. kolo Olomouc – Kometa Brno 3:2p
    26. kolo Jihlava – Olomouc 3:2p

HC Olomouc

Kohouti po nepovedeném úvodu sezony zažívají úspěšné časy. V tabulce se nachází na šestém místě se ziskem třiceti osmi bodů. Navíc momentálně mají na kontě sérii sedmi zápasů, kdy bodovali. V posledních čtyřech zápasech nestačilo k rozhodnutí o vítězi šedesát minut hry, a tak Hanáci třikrát prodlužovali a jedenkrát došlo i na samostatné nájezdy.

Dobrý den, vítám Vás u online přenosu z utkání Tipsport extraligy mezi týmy HC Olomouc a HC Dynamo Pardubice.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Kamila Ludwigová

Branky a nahrávky: 24. Sundher (Burian, Houdek), 32. Eberle (L. Galvas, R. Vlach), 65. J. Knotek (Laš) – 16. M. Kaut (Poulíček, Voženílek), 60. Wishart (P. Sýkora, Marosz)

Rozhodčí: Mrkva, Kika – Ganger, Hanzlík