Jaroslavl – Barys 5:0 (kon.) | Kazaň – Ufa 0:1 (kon.) | CSKA Moskva – Kunlun 3:1 (kon.)
Jokerit – Chabarovsk 4:5 (po pr.) | Petrohrad – Omsk 3:2 (kon.)
SKA Petrohrad
3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
Avangard Omsk
Středa 29.11.2017, 17:30 • Ice Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

SKA Petrohrad: Šesťorkin (Koskinen) – Gavrikov, Vojnov, Hersley, Chafizullin, Rundblad, J. Jakovlev, Rykov – Kalinin, Šipačov, Kovalčuk (C) – S. Plotnikov (A), Prochorkin, N. Gusev – Barabanov, Koskiranta (A), Širokov – Ketov, Kablukov, Tichonov – Altybarmakjan.

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Čudinov, Ahnelöv, Martynov, Minejev, Meňšikov, Nazarkin, Lisov, Berezin – Purcell, Stas (A), Everberg – Manukjan, K. Semjonov, I. Michejev – Pěrežogin (C), Fisenko (A), Kugryšev – Fajzullin, Chochrjakov, Kovaljov.

Rozhodčí: Sergej Belyjev, Viktor Gašilov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

00:01
    Buly vyhrál hostující Stas. Petrohrad oblékl modré dresy, Omsk bílé.

1:00
    V první minutě jsme sledovali rozvážnou kombinaci Omsku, nicméně domácí byli v obraně pozorní.

1:16
    K zakončení se dostal domácí Kovalčuk, jenže domácí kapitán vystřelil pouze do Čudinova, který puk vyrazil do ochranné sítě.

1:43
    V prvních sekundách se hraje ze strany na stranu a oba celky se v pohodě dostávají do útočného pásma.

2:29
    U levého mantinelu bojoval Plotnikov s Minejovem, jenže k tomuto obránci přispěchal na pomoc Semjonov, který mu pomohl vybojovat kotouč.

3:19
    Kugryšev se hnal po pravém křídle, vystřelil zápěstím, jenže domácí obrana opět skvěle zakročila.

3:51
    Šesťorkin se musel vytáhnout podařeným zákrokem proti střele Pěrežogina. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

4:20
    První velká šance Avangardu! Everberg získal puk u mantinelu, přihrál na střed na Stase, jenže toho vychytal domácí brankář.

5:31
    A další příležitost Omsku! Po pravém křídle se sám hnal na Šesťorkina Pěrežogin, nicméně domácí brankář se zaskvěl kvalitním zákrokem.

6:37
    Avangard právě vstřelil branku!
    Autorem branky je MAXIM ČUDINOV, který dostal pěknou přihrávku od Everberga a poté dokázal dostal puk do poloprázdné brány. Šesťorkin neměl nárok. Asistence: Dennis Everberg a Teddy Purcell.
    6:37 Maxim ČUDINOV - 0:1

6:51
    Omsk nadále hraje s velkou aktivitou a potvrzuje dobrý vstup do utkání.

7:09
    Český brankář si po střele Tichonova upravuje výstroj. Následuje první komerční přestávka.

7:27
    K dalšímu zakončení se dostala druhá hostující řada, jenže tentokrát jde střela do ochranné sítě. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

8:18
    Fisenko nevybíravě fauloval hokejkou Vojnova do obličeje, který okamžitě míří do kabiny.

8:18
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Andrej Altybarmakjan – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

9:07
    Omsk se poprvé v této dlouhé přesilovce ubránil a Čudinov vyhazuje přes všechny čáry.

10:18
    Petrohrad v plném počtu a stále budou hrát přesilovou hru.

10:57
    Furch předvedl dobrý zákrok proti Šipačovovi a Ahnelov následně vyhazuje do bezpečí.

11:33
    Petrohradu se vůbec nedaří a Avangard opět vyhazuje.

12:18
    Hosté v plném počtu. Petrohrad si nedokázal vytvořit žádné větší šance.

12:42
    Omsk po dlouhém oslabení dobře hlídá střední pásmo a v letošní sezóně naprosto dominantní Petrohrad má velké problémy se vůbec dostat do útočného pásma.

13:02
    K zakončení se dostal finský útočník Koskinen, nicméně Furch opět vyráží puk do rohu.

14:37
    Velká šance Petrohradu! K zakončení se dostal Tichonov, nicméně český brankář ve službách Omsku předvedl brilantní zákrok.

15:22
    Po nepovedené střele Kalinina se bude vhazovat ve středním pásmu.

15:58
    Prochorkin kroužil ve svém útočném pásmu, nicméně nakonec nic nedokázal vymyslet.

16:07
    Další příležitost Petrohradu! Dnes aktivní Tichonov se dostal na pravém křídle k zakončení, nicméně jeho rána byla tak přesná, že trefuje pouze pravou tyč!

16:27
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Andrej Stas – 2 min., vysoká hůl).

16:52
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Autorem branky je SERGEJ PLOTNIKOV, který parádním způsobem tečoval střelu navrátilce Vadima Šipačova, který ztroskotal ve Vegas. Asistence: Vadim Šipačov a Ilja Kovalčuk.
    16:52 Sergej PLOTNIKOV - 1:1

17:14
    Petrohrad je najednou plný elánu a v tomto střídání dominoval díky dobrému pohybu v útočném pásmu, Furch ovšem drží naděje Avantgardu.

18:16
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Arťom Manukjan – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Patrik Hersley – 2 min., hrubost).

18:43
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Vitalij Meňšikov – 2 min., nedovolené bránění).

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:31
    V posledních sekundách sledujeme boj ve středním pásmu, kde můžeme vidět spoustu osobních soubojů.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Druhá třetina začne zhruba za patnáct minut.

Sledovali jsme první třetinu, která nabídla dva góly, spoustu šancí a také vyloučení, konkrétně sedm dvouminutových trestů. Jako první se prosadil hostující obránce Čudinov, nicméně o deset minut později vyrovnal v přesilové hře tečovanou střelou Plotnikov. Uvidíme, co přinese druhá třetina.

20:01

20:10
    Kovalčuk se dostal k zajímavé střele, jenže ta končí mimo bránu Furcha. Následně se hráči Omsku osvobozují.

20:43
    Hosté v plném počtu. Petrohrad si tentokrát vytvořil souvislý tlak, nicméně obránci v čele s brankářem dobře zapracovali.

21:40
    K zakončení se dostal hostující Stas, nicméně Šesťorkin bez problémů chytá. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

22:06
    Hraje se opět ze strany na stranu. Můžeme sledovat velmi svižný hokej a vypadá to, že tyto dva týmy jsou nejlepší v této sezóně.

22:59
    Fisenko vychytrale vystřídal a ihned se dostal ke střele, jenže naštěstí pro domácí fanoušky netrefil bránu jejich oblíbenců.

24:00
    Purcell, který minulý rok oblékal dres LA Kings, netrefil bránu. Vhazovat s bude ve středním pásmu, neboť nikdo jeho ránu netečoval.

24:37
    Ketov se šikovně uvolnil u pravého mantinelu. Pokusil se o střelu, nicméně k němu přibruslil obránce Ahnelov, který strčil hokejku do jeho střely.

25:25
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Jevgenij Ketov – 2 min., nedovolené bránění).

25:25
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Arťom Manukjan.

26:11
    Hru ze strany na stranu hra ve čtyřech jednoznačně podpořila, nicméně nic zásadního se nestalo.

26:50
    K zajímavé střele se dostal domácí Gusev, jenže Furch předvedl, že patří k nejlepším brankařům v lize,.

27:19
    Domácí zatlačili svého soupeře v jeho obranné třetině. Kombinovali až se Kovalčuk dostal ke střele, jenže Menšikov blokoval střelu svou nohou. Následně se drží za postižené místo, na nohy mu pomáhají spoluhráči a je vidět, že je dost otřesen.

27:25
    Oba celky v plném počtu. Gavrikov drží puk za svou branou a čeká na střídání.

27:54
    Petrohrad opět dostal hráče Omsku pod tlak. Pěrežogin byl nucen odstřelit puk až na brankáře Šesťorkina.

28:42
    Zakázané uvolnění vedoucího mužstva celé soutěže.

29:03
    Další zakázané uvolnění domácích, kteří jsou pod velkým tlakem. Jsem zvědavý, co se z toho vyvrbí.

29:33
    Autorem branky je VLADISLAV GAVRIKOV, který dostal přihrávku od Vojnova. Vystřelil, jenže minul bránu. Následně přes velkou chybu Čudinova se dostal k zakončení a nakonec překonal brankáře Furcha, který se rozčiluje.
    29:33 Vladislav GAVRIKOV - 2:1

30:36
    Čtvrtá útočná lajna domácích opět vymýšlela co provede, jenže nakonec Kablukov nepřesně přihrál na Tichonova.

31:19
    Ke střele od modré se odhodlal švédský obránce Hersley, jenže ten minul bránu Avangardu.

31:57
    Hra je opět vyrovnaná. Petrohrad spěchal do brejku, ale Kablukov si nepohlídal svůj pohyb a sudí Gališov píská ofsajd.

32:26
    Po další nepovedené střele domácího celku následuje komerční pauza.

32:52
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Maxim Čudinov – 2 min., hákování + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

33:33
    Avangard se opět ubránil, i když Šipačov, Plotnikov a Gusev nebezpečně kombinovali kolem brány Furcha.

34:11
    Petrohrad nezvládl souboje u mantinelu a hosté se opět osvobozují.

34:52
    Hosté v plném počtu. Petrohrad je ovšem u puku a stále si Omsk neoddechl.

35:29
    K zakončení se nakonec dostal Gusev, ovšem Furch dnes chytá další povedené utkání.

36:00
    Velká šance Omsku! Ahnelov přesně přihrál na Purcella, který se hnal sám na brankáře, jenže ten skvělým zákrokem oddálil vyrovnání.

36:27
    Gavrikov skvělým způsobem dokázal blokovat dobrou střelu Chafizullina, na kterém šlo vidět, že je hodně frustrovaný.

37:19
    Petrohrad je v druhé třetině o něco málo lepší a svým dobrým pohybem si vytváří dostatek příležitostí ke skórování.

38:17
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Jonas Ahnelöv – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

38:17
    Ahnelov odjel z trestné na střídačku, neboť potřebuje ošetřit poraněný prst na ruce.

38:53
    Autorem branky je VJAČESLAV VOJNOV, který dostal na modré čáře přesnou přihrávku od Širokova. Vystřelil hned z první a trefil přesně volné místo u pravé tyče. Furch neměl šanci díky dobré práci Guseva v brankovišti. Asistence: Sergej Širokov.
    38:53 Vjačeslav VOJNOV - 3:1

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Sledovali jsme druhou třetinu, která nám opět nabídla dvě branky. obě na straně suverénního Petrohradu, který je blízko dalšímu vítězství. Na 2:1 zvýšil obránce Gavrikov a o devět minut později přesně vystřelil od modré reprezentační obránce Vojnov, který dostal přesnou přihrávku od Širokova. Uvidíme, zda se Omsk dokáže nadechnout k mocnému obratu, utkání by se ještě vygradovalo.

40:01

40:01
    První buly v třetí třetině vyhrál hostující Stas. Uvidíme, s jakým zaujetím vjedou oba celky do závěrečného dějství.

40:23
    Zakázané uvolnění Petrohradu. Vojnov byl pod tlakem a tak vyhodil puk přes všechny tři čáry.

40:47
    Omsk skvěle napadá a nepouští domácí elitní tým, aby se nastěhoval do jejich útočné třetiny.

41:40
    Stále stejný obrázek, Omsk napadá a Petrohrad si dává pozor na obrannou fázi hry.

42:16
    Do prvního střídání se zapojil dosud náhradník Andrej Altybarmakjan.

42:57
    Do zakončení se dostal hostující Everberg, nicméně jeho pokus jde mimo bránu.

43:44
    Velká šance Omsku! Fajzulin přesně přihrál na svého parťáka z útoku, tedy Chochrjakova, jenže ten nedokázal z bezprostřední blízkosti překonat Šesťorkina.

44:10
    Petrohrad kombinuje na své útočné třetině a snaží se najít mezírku ke střele.

44:27
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (David Rundblad – 2 min., hákování).

44:52
    První pokus hostů nevyšel, Vojnov byl u mantinelu suverénní.

45:01
    A opět byla domácí obrana lepší než hostující útok. Čudinov se po přerušení hry vrátí do hry.

45:49
    Semjonov se na pravém křídle rozhlédl, přihrál před bránu na Purcella, jenže ten byl dobře pokrytý Hersleym.

46:27
    Domácí v plném počtu.Petrohrad se v pohodě ubránil a je čím dál tím blíž vítězství.

46:55
    Kalinin dobře vybojoval puk, dobruslil s ním až do útočného pásma a tam ho zkušeně podržel, aby se jeho spoluhráči stihli dostat do třetiny.

47:38
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Igor Šesťorkin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

47:41
    Velká šance domácích v oslabení! Koskiranta vybojoval puk a vystřelil zhruba od mezikruží, nicméně Furch předvedl parádní zákrok a udržel naděje svého týmu na nějaký bodový zisk.

48:00
    Šesťorkin si připsal jednoduchý zákrok proti střele Ahnelova. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

48:49
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Ilja Kablukov – 2 min., nedovolené bránění).

49:06
    Hra se hodně vyhrotila. Dokonce se u domácího brankáře strhla menší šarvátka.

49:38
    Domácí jsou již ve čtyřech. Omsku se v přesilových hrách dnes vůbec nedaří.

50:11
    Gusev vyhodil puk až k Furchovi a jde si oddechnout na střídačku.

50:49
    Domácí v plném počtu.Omsk nevyužil ani třetí přesilovou hru v třetí třetině a již to bude mít velice těžké.

51:37
    Autorem branky je ILJA MICHEJEV., který zužitkoval dobrý pohyb druhé útočné formace a snižuje stav utkání na 3:2 díky povedené střele z mezikruží. Šesťorkin neměl nárok. Asistence: Arťom Manukjan a Kirill Semjonov.

52:24
    Omsk je po brance v mnohem lepším psychickém rozpoložení. Uvidíme, zda dokážou vyrovnat.

53:39
    Střelou od modré se prezentoval Martynov, nicméně domácí brankář neměl žádný větší problém. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

54:04
    Gavrikov si koledoval o dvouminutový trest, když poslal na zem Fisenka, nicméně rozhodčí Belyjev zůstává klidný.

54:41
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Sergej Plotnikov – 2 min., vysoká hůl).

55:14
    Koskiranta skvělou obrannou činností poslal puk až k Furchovi. Oba celky střídají.

55:31
    Ofsajd hostujícího celku, kterému nevyšel přechod do útočné třetiny.

56:43
    Domácí v plném počtu a velice těžce jdou na střídačku. Omsk sice odehrál asi nejlepší přesilovku, ale vyrovnání nepřinesla.

57:42
    Hostující trenér Skabelka už pomalu vymýšlí, kdy pošle Dominika Furcha na střídačku.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:58
    Omsk již hrál bez brankáře, jenže Purcell vystřelil do ochranné sítě. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

59:10
    Petrohrad vyhrál buly a následně kombinuje na své útočné třetině.

Sledovali jsme velice atraktivní utkání mezi Petrohradem a Omskem, které končí výhrou domácích 3:2. Nejprve se prosadil hostující Čudinov, jenže ještě v první třetině srovnal Plotnikov. V druhé části se trefili domácí, konkrétně Gavrikov s Vojnovem. V poslední třetině nevyužil Omsk čtyři přesilovky. V 52. minutě snížil na konečných 3:2 Michejev I.. Petrohrad se dostává na 99 bodů a stále je první, Omsk je na druhém místě Východní konference za Kazaní.

Dominik Furch čelil 35 střelám, 3 pustil a úspěšnost zákroků má 91,43%!

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (20:12:11)

Ondřej Klos

Branky a nahrávky: 17. S. Plotnikov (Šipačov, Kovalčuk), 30. Gavrikov (Vojnov, Kablukov), 39. Vojnov (Širokov) – 7. Čudinov (Everberg, Purcell), 52. I. Michejev (Manukjan, K. Semjonov)

Rozhodčí: Sergej Belyjev, Viktor Gašilov