Buffalo – Tampa 0:2 (kon.) | NY Rangers – Florida 4:5 (kon.) | NY Islanders – Vancouver 5:2 (kon.)
Philadelphia – San Jose 1:3 (kon.) | Columbus – Carolina 3:2 (2:0 po s.n.) | Detroit – Los Angeles 1:4 (kon.)
Nashville – Chicago 3:2 (kon.) | Calgary – Toronto 1:4 (kon.) | Edmonton – Arizona 3:2 (po pr.)
Vegas – Dallas 0:3 (kon.)
New York Islanders
5:2 (3:1, 1:1, 1:0)
Vancouver Canucks
Středa 29.11.2017, 01:10 • Barclays Center, New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Krásný den u dnešního onlajn přenosu. Dnes máme na programu utkání mezi celky Islanders a Canucks.

New York Islanders: Halák (Greiss) – Leddy, Boychuk, de Haan, Pelech, Hickey, Mayfield – Lee, Tavares, Jo. Bailey – Ladd, Barzal, Eberle – B. Nelson, Quine, Ho-Sang – Chimera, Beauvillier, Clutterbuck.

Vancouver Canucks: A. Nilsson (Markström) – Edler, D. Pouliot, Del Zotto, Stecher, B. Hutton, Ch. Tanev – Vanek, Horvat, Gagner – Bärtschi, Burmistrov, Boeser – D. Sedin, H. Sedin, Eriksson – B. Gaunce, M. Granlund, Virtanen..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:05
    Hned ze startu se dostal puk za klec Jaroslava Haláka.

00:28
    Hosté se ale příliš dlouho ve třetině Islanders neohřáli.

01:18
    Granlundovu střelu zachytil na hrudníku gólman domácího celku.

02:32
    Tanev zblokoval střelu z mezikruží, která letěla směrem na Nilssona.

03:26
    Ho-Sang se dostal z křídla do samostatého úniku, branku hostujího gólmana neohrozil. Z jeho hole totiž nevzešla žádná střela.

05:02
    Střela Beauvilliera skončila na betonu Nilssona.

05:16
    Mayfield dostává dvě minuty za faul loktem.

05:23
    Islanders právě vstřelili branku!
    ANDREW LADD dokázal v oslabení ujet obraně Vancouveru a přesnou střelou mezi betony Nilssona otevírá skóre dnešního utkání. Asistence: Adam Pelech, John Tavares.
    05:23 Andrew LADD - 1:0

06:10
    Přesilová hra Vancouveru pokračuje.

06:25
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Loui Eriksson poslal fantastický pas na THOMASE VANKA, který neměl problém dorazit kotouč do odkryté branky. Gólman Halák byl naprosto bez šance. Skvělá práce švédského forvarda. Asistence: Loui Eriksson, Sam Ganger.
    06:25 Thomas VANEK - 1:1

07:09
    Leddyho střela byla zblokovaná.

09:22
    Viděli jsme dvě poměrně rychlé branky, hra se ovšem nyní již uklidnila.

09:59
    Chimerovo nahození jen prolétlo brankovištěm Nillsona.

11:14
    Boychukova střela od modré skončila v lapačce gólmana kosatek.

12:19
    Eberle dokázal skvěle prokličkovat třetinou hostů a následně vypálit. Jeho rána skončila na gólmanovi Nilssonovi. Forvard domácích alespoň vybojoval dvouminutový trest.

12:19
    Del Zotto si odsedí menši trest za podražení.

12:55
    Domácí mohli do přečislení tři na jednoho, ale jeden z hráčů New Yorku nepodržel nohu na modré čáře, a tak sudí píská ofsajd.

14:02
    Bo Horvath se obevil z ničeho nic sám před Halákem! Útočník Vancouveru střelou beckhendem minul branku.

14:19

15:18
    Halák přerušuje hru po nahození kotouče ze střední třetiny.

16:00
    Střelu Tavarese Nilsson vyrazil.

16:42
    CALVIN DE HAAN se rozhodl vypálit dělovku od modré čáry, která přesně zapadla do klece Andrease Nilssona! Asistence: Joshua Ho-Sang, AdamQuine.
    16:42 Calvin de Haan - 2:1

17:00
    Tlak New Yorku pokračuje!

17:42
    Barzal poslal pas na volného JORDANA EBERLEHO, který střelou zápěstím z mezikruží překonal gólmana Vancouveru. Islanders odskakuje na rozdíl dvou gólů. Asistence: Mathew Barzal, Johnny Boychuk.
    17:42 Jordan EBERLE - 3:1

18:47
    Bärtschi dostává dvě minuty za sekání.

18:54
    Celá formace hráčů se stáhla před branku Nilssona a změnišla výrazně prostor, kde se odehrávala hra. Vše vyvrcholilo střelou, se kterou neměl gólman kosatek problém.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Máme za sebou první třetinu, kde jsme mohli vidět hned čtyři góly! Skóre otevřel v oslabení Ladd. Poté přišlo vyrovnání v přesilové hře ze strany Vancouveru. Islanders dokázalo ještě do konce první části vstřelit další dva góly a odchází do šatny jako spokojenější celek. Vancouver bude muset ještě pořádně máknout, jestli chce přemýšlet na body.

Další třetina začne přibližně v 02:05.
    Domácí jsou zatím spokojenější

20:01

20:42
    V přesilové hře vypálil na Nilssonovu klec Boychuk. Mimo.

20:47

21:58
    Střela Boychuka opět skončila na mantinelu za brankou. Islanders jsou zatím lepším celkem, ale koncovka není moc dobrá.

22:49
    Barzalova střela beckhendem skončila na betonu Haláka.

23:46
    Před brankou Nilssona byl zmatek. Jedinný, terý se dokázal zorientovat byl ANDERS LEE. Ten dokázal kotouč ze své hole dostat za záda ležícího brankáře Vancouveru. Bez asistence.
    23:46 Anders LEE - 4:1

25:02
    Ho-Sangovu střelu tečoval před Nilssonem Quine. Gólman v klidu chytil na hrudník.

25:49
    Virtanenovu střelu vyrazil Halák hokejkou.

26:02
    Gaunce dostává menší trest za podražení. Početní výhoda pro domácí.

26:33
    BO HORVAT dává gól v oslabení. Forvard ujel obraně Islanders po křídle a skvělou ránou snižuje na rozdíl dvou branek. Asistence: Christopher Tanev.
    26:33 Bo HORVAT - 4:2

28:02
    Vancouver je kompletní, domácím hokejistům se nepodařila početní výhoda využít.

28:44
    Halák si připisuje zákrok po nahození od modré.

29:53
    Střela Leddyho od modré, vrazil Nilsson nad svou branku. Gólman kosatek měl štěstí, protože puk skončil na brance, ale vypadalo to, že jeho trajektorie míří přesně do branky.

30:13
    Tanev nyní dobře zblokoval protiútok domácích.

30:38
    Eberleho střela trefila mantinel za brankou Nilssona.

31:19
    Další střela Leddyho, nyní betony hostujícího gólmana zasahovaly.

31:54
    Nilsson raději přerušuje hru.

32:43
    Střela Pouliota byla tečovaná a skončila na mantinelu za Halákem.

33:30
    Nyní se Islanders nedomluvili a poslali kotouč na icing.

34:12
    Obdobná situace i na druhé straně.

34:32
    Hra je nyní hodně kouskovaná Tentokrát zastaveni domácí kvůli ofsajdu.

35:33
    Bärtschi se pokoušel o střelu z první, avšak minul.

35:56
    Nelsonova střela skončila po teči v ochranné síti.

36:55
    Hraje se nyní spíše ve středu hřiště.

37:05
    Ofsajd Vancouver. Hra je opravdu nyní taková nemastná, neslaná.

38:05
    Nilsson si připisuje zákrok proti Nelsonově ráně.

38:52
    Tavares nahodil kotouč ze středního pásma, gólman kosatek raději přerušil hru.

39:47
    Eriksson se ještě dostal do skvělé příležitosti, ale nebyl schopen pod nátlakem protihráče zakončit. Ho-Sang předvedl skvělou defenzivní práci.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

V této třetině vstřelil každý mančaft po jedné brance. Za domácí skóroval Lee, naopak červené světlo se za zády Haláka rozsvítilo po brance Horvata. Závěr třetiny byl rozkouskovaný, tak doufejme, že v další periodě uvdiíme plynulejší hokej. Další třetina začne přibližně ve tři hodiny.

40:01

40:36
    Halák nyní přerušuje hru po odraženém kotouči.

41:03
    Barzal to zkoušel ze strany, ale Nilsson si tyčku dokázal pohlídat.

42:02
    Ho-Sang vystřelil od modré, Nisson vyrazil kotouč mimo.

42:19
    Vzápětí je přerušena hra pro postavení mimo hru.

42:41
    Další nahození od modré chytá gólman kosatek do rukavice.

44:10
    Domácí si to zakempovali ve třetině hostů.

44:32
    Halák si připisuje zákrok po střele Del Zotta!

45:13
    Vancouver se dlouho držel ve třetině New Yorku, ale zatím z toho nic nevytěžil.

46:10
    Na druhé straně se musel od tyče k tyči přesouvat Nilsson. Střela však na něj nepřilétla ani jedna.

46:50
    Nyní byl zmatek před Nilssonem, ale ani jeden z hřáčů Islanders nedokázal zasunout puk za jeho záda.

47:06
    Hra je velice nepřesná.

48:27
    Boeserova střela skončila na betonech Haláka.

49:41
    Kotouč se nyní dostal do hlediště. Vhazování proběhne ve středním pásmu.

50:23
    Lee dostal skvělý pas od Tavarese! V brance skvělý Nilsson ránu prvně jmenovaného vyrazil vyrážečkou do ochranné sítě.

51:19
    Dlouho se hrálo bez střel. Až nyní se to povedlo Henriku Sedinovi. Halák přerušuje.

52:03
    Leddyho střela od modré konči v lapačce Nilssona.

53:09
    Střela Del Zotta skončila na zadním mantinelu.

53:35
    Lee poslal přihrávku před branku, kde si kotouč vzal na svá bedra JOHN TAVARES. Ten se dokázal procpat do před klec Nilssona a vystřelit. Opora domácího celku tak vstřelila pátý gól dnešního utkání. Asistence: Anders Lee, Adam Pelech.
    53:35 John TAVARES - 5:2

55:29
    Nyní nás čeká vhazování polevici Haláka.

55:49
    Daniel Sedin se dostal ke střele, ale brankář domácího týmu vyráží.

56:50
    Chimera je vyloučen za podražení. Vancouver si ještě bude moct zarhrát přesilovku.

57:26
    Ovšem početní výhoda se kanadskému celku vůbec nedaří. Islanders dvakrát dokázalo vyhodit.

57:52
    Střela od modré, kterou vyslal Boeser, končí v lapčce gólmana New Yorku.

58:50

58:58
    Dva icingy po sobě teď přerušily hru.

59:52
    Ještě se dostal Loui Eriksson ke střele, ale Halák si v klidu poradil. Víc už se nestane.

Máme za sebou utkání, ve kterém dokázali domácí zvítězit výsledkem 5:2. Skóre přesně odpovídá hernímu projevu. Islanders si dnes rozhodně tři body zasloužili. Vancouver z Barclays Center odchází s prázdnou.

Československá stopa v utkání:

Jaroslav Halák (NYI) 60 minut, 23 zákroků, 2 góly, 92%.

Hvězdy utkání

1. John Tavares (NYI) 1+1
    2. Anders Lee (NYI) 1+1
    3. Andrew Ladd (NYI) 1+0

Pro dnešek je to ode mne vše. Loučím se s vámi a přeji krásný start do nového dne. (03:42:12)

Dominik Mihailescu

Branky a nahrávky: 6. Ladd (Pelech, Tavares), 17. de Haan (Ho-Sang, Quine), 18. Eberle (Barzal, Boychuk), 24. Lee, 54. Tavares (Lee, Pelech) – 7. Vanek (Eriksson, Gagner), 27. Horvat (Ch. Tanev)