Buffalo – Tampa 0:2 (kon.) | NY Rangers – Florida 4:5 (kon.) | NY Islanders – Vancouver 5:2 (kon.)
Philadelphia – San Jose 1:3 (kon.) | Columbus – Carolina 3:2 (2:0 po s.n.) | Detroit – Los Angeles 1:4 (kon.)
Nashville – Chicago 3:2 (kon.) | Calgary – Toronto 1:4 (kon.) | Edmonton – Arizona 3:2 (po pr.)
Vegas – Dallas 0:3 (kon.)
po s.n. (2:0)
Columbus Blue Jackets
3:2 (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Carolina Hurricanes
Středa 29.11.2017, 01:10 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Z tohoto utkání je to tedy vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (03:47:32)

Využití: 0:0

Blue Jackets tedy nakonec svého soupeře porazili 3:2 po samostatných nájezdech, když se v této dovedností soutěži prosadili oba domácí střelci a naopak na hostující straně nebyl ani jeden z hráčů úspěšný.

Cam ATKINSON - 3:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým Columbus Blue Jackets.

Rozhodující branku tohoto utkání tedy vstřelil CAM ATKINSON.

2. série
    2:0
    Teravainenovi však jeho blafák do bekhendu absolutně nevyšel, když jeho pokus letěl zcela mimo bránu Columbusu.

2. série
    2:0
    Panarin navyšuje vedení svého týmu, když si najel z levé strany a trefil si přesně k vzdálenější tyči hostující klece.

1. série
    1:0
    Na straně Canes se k nájezdu rozjel Aho, který však se svou střelou trefil tyč domácí klece.

1. série
    1:0
    Jako první se k nájezdu rozjel domácí Atkinson, který parádně vymíchal Darlinga, kterého si položil a poté zakončil do prázdné části.

Samostatné nájezdy začínají.

V prodloužení jsme se překvapivě ničeho zajímavého nedočkali, a tak tedy o druhém bodu budou muset rozhodnout trestné střílení.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:41
    Skinner se snažil překonat Korpisala zpoza jeho klece, ale to nakonec hostujícímu útočníkovi nevyšlo.

64:08
    Panarinovu střelu zblokoval jeden z bránících hráčů Caroliny, a tak ani z tohoto nic nebude.

63:21
    Johnson vletěl s pukem do útočného pásma, kde i vystřelil a Darling si připsal další snadný zákrok.

62:28
    Lindholm se snažil protlačit až před bránu Columbusu, ale jeho snahu nakonec překazil Jones.

61:21
    Atkinson vyslal další střelu směrem na bránu Caroliny a Darling jeho pokus opět jen vyrazil.

61:02
    Dubinského střelu z pravé strany Darling bez větších potíží vyrazil.

60:22
    Teravainen nahrál do levého kruhu Faulkovi, jehož střela jen proletěla kolem brány Columbusu.

60:01

Canes vstoupili do třetí části s tím, že chtějí vyrovnat stav zápasu, a to se také hostům nakonec podařilo, když se o vyrovnání postaral McGinn. Utkání tedy musí rozhodnout prodloužení či případné nájezdy.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:41
    Vypadá to tak, že utkání bude muset prodloužení, protože ani jeden z týmů se nijak nemá k tomu rozhodnout už v regulérní hrací době.

59:08
    Norstromovi se nepodařilo prostřelit domácí blok, a tak se k puku dostávají domácí.

58:05
    Až nyní se do zakončení dostal Jones a že to hned byla velmi nebezpečná střela, kterou musel Darling vytáhnout svým ramenem.

57:42
    Columbus drží puk ve svém útočném pásmu, ale domácí se zatím nedostávají do žádného zakončení.

57:05
    Rask vjel s pukem do útočného pásma, kde následně i vystřelil a kotouč skončil přesně u domácího brankáře.

55:43
    Jeden z hráčů Caroliny se snažil překonat Korpisala pokusem zpoza jeho klece, ale domácí brankář si prostor u své tyče pohlídal.

54:52
    Dubinsky vyhazuje puk přes celé kluziště, takže Columbus zřejmě své první oslabení zvládne bez inkasované branky.

54:38
    Jones vložil svou hůl do přihrávky hostů a puk se následně odrazil až do ochranné sítě za bránou Columbusu.

54:04
    Rask vystřelil z levé strany útočného pásma, ale trefil jen bránícího hráče Columbusu.

53:18
    Carolina si však zahraje svou první přesilovou hru v utkání, když je na dvě minuty vyloučen Dubois (CBJ).

53:01
    Domácí zasypávají Darlinga svými střelami a hostující brankář zatím těmto pokusům Columbusu odolává.

52:20
    Atkinson vyslal ze středu pásma svou střelu směrem na Darlinga, který puk jen vyrazil před sebe a zde se k dorážce dostal jeden z hráčů Columbusu, ale tomu se už nepodařilo protlačit kotouč za záda hostujícího brankáře.

51:47
    Wennberg vyslal svou nepříjemnou střelu z levé strany útočného pásma a Darling proti ní zasáhl svým betonem.

51:16
    Dubois se snažil překonat Darlinga zpoza jeho klece, ale hostující brankář si prostor u své tyče pohlídal.

50:40
    Dubois posílal přihrávku na modrou čáru, avšak do jeho pasu vložil svou hůl Aho a kotouč se následně odklouzal do středního pásma.
    50:09 Brock MCGINN - 2:2

50:09
    Carolina právě vstřelila branku!
    Canes se dočkávají vyrovnání! Hosté se totiž prosazují z protiútoku, když BROCK MCGINN obdržel přihrávku do druhé vlny a z prostoru mezi kruhy vyslal svou dělovku přesně mezi betony Korpisala. Asistence: Brett Pesce, Josh Joris.

49:35
    Korpisalo měl nyní co dělat, aby si kotouč nesrazil do vlastní sítě, když na něj Skinner vyslal svůj pokus zpoza domácí klece.

49:08
    Columbus zastavil další útok Caroliny a domácí se následně snaží uklidnit hru, když drží puk za svouklec.

48:10
    Hanifin dostal nabito na modré čáře a jeho ránu zblokoval některý z hráčů stojících před Korpisalem.

47:10
    Darling se ve třetí třetině dočkává svého prvního zákroku, když na něj svou střelu vyslal Anderson a hostující brankář má puk ve své moci.

46:34
    Atkinson se dostal do zakončení ze středu útočného pásma, avšak do jeho střely se položil Faulk.

46:08
    Columbusu se nakonec podařilo ukončit tlak Caroliny zblokovanou přihrávkou, když puk skončil mimo hrací plochu.

45:52
    Korpisalo se ve své bráně nyní rozhodně nenudí, když Canes drží puk ve svém útočném pásmu a na domácího brankáře posílají jednu střelu za druhou.

44:45
    Slavin si s pukem sjel až do levého kruhu, odkud i vystřelil a jeho pokus skončil přesně ve výstroji Korpisala.

44:18
    Skinner se dostal do zakončení ze středu útočného pásma, ale hostující útočník jen trefil některého z bránících hráčů Columbusu.

43:43
    Carolině se nepodařilo správně založit svou útočnou akci, a tak je hostům odpískán icing a hra se přesune před jejich bránu.

43:11
    Stejným prohřeškem proti pravidlům se na druhé straně provinili i domácí hokejisté, a tak nás čeká další vhazování ve středním pásmu.

42:14
    Hostujícím hokejistům se nepodařilo přejít přes útočnou modrou, a tak je Canes odpískáno zakázané uvolnění.

41:38
    Panarin dostal hodně prostoru na levé straně, kde i nakonec vystřelil z kruhu a jeho pokus jen proletěl kolem Darlingovy brány.

40:52
    Anderson si nezpracoval puk na modré čáře, takže se k němu dostávají hostující obránci.

40:11
    Do zakončení se ihned na začátku třetí části dostal Staal a Korpisalo jeho pokus vyrazil svým ramenem.

40:01

Druhá třetina nám příliš zajímavou podívanou nenabídla, když měli oba celky problémy se svou rozehrávkou, a vůbec se tak nedostávali do nějakých gólových šancí. Nicméně alespoň jednu branku jsme přeci jen mohli vidět, když se prosadil domácí Werenski, díky jehož přesné střele vede Columbus 2:1.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:27
    Korpisalo si připisuje další úspěšný zákrok, když na něj vyslal svou střelu Lindholm.

39:02
    Jenner vyzkoušel Darlingovu pozornost se svou střelou z hodně velkého úhlu a hostující brankář jeho pokus jen vyrazil před sebe, kde naštěstí pro něj nebyl ani jeden z hráčů v modrém.

38:23
    Aho zavezl puk do útočného pásma, kde následně přihrál za sebe najíždějícími Faulkovi, jehož střelu Korpisalo vyrazil mimo svou klec.

37:35
    Canes se opět snaží napadat rozehrávku Columbusu, což se hostům celkem i daří, ale tentokrát se hokejisté Caroliny nemohou dostat k puku.

36:19
    Harrington vyslal od modré čáry svou navštívenku směrem k Darlingovi, který jeho pokus viděla kotouč si ponechal ve své výstroji.

35:50
    Motte chtěl přihrát puk před bránu, kde stál připravený Bjorkstrand, ale jeho pas zblokoval obětavým zákrokem jeden z obránců Caroliny.

35:02
    Jones vyslal velkou ránu od modré čáry a jeho pokus skončil zřejmě na jednom z clonících hráčů Blue Jackets.

34:35
    Staal vletěl s pukem do útočné třetiny, kde ze středu pásma vystřelil a puk skončil u domácího brankáře, který přerušuje hru.

33:50
    Skinner obdržel přihrávku v útočném pásmu, jenže zde si jej domácí obrana následně pohlídala a hostující útočník se k ničemu ani nedostal.

32:36
    Pesce zavezl puk do útočné třetiny, kde i následně vystřelil a Korpisalo jeho pokus jen vyrazil do rohu kluziště.

32:23
    Anderson zavezl puk do útočného pásma, kde poslal zadovku na dojíždějícího Duboise, jehož okamžitá střela končí ve výstroji Darlinga.

31:12
    Pořádně horko nyní bylo i před bránou Caroliny, kde nebezpečně operoval Atkinson, ale domácímu útočníkovi se nepodařilo dostat puk za záda Darlinga.

30:38
    Trevor van Riemsdyk vystřelil od modré čáry, avšak jeho střela byla hodně nepřesná a puk skončil za bránou Columbusu.

29:33
    Hurricanes znova poslali puk na zakázané uvolnění, když hostům nevyšla jejich útočná rozehrávka.

29:02
    Blue Jackets opět jen dostali puk ze svého obranného pásma a tím jejich akce skončila, protože ve střední třetině si jej opět sebrali hosté.

28:01
    Carolině však nevyšla útočná rozehrávka, protože kotouč skončil až na zakázaném uvolnění, takže se hra přesune před Darlingovu bránu.

27:30
    Jonesovi se podařilo dostat puk z obranného pásma, jenže Milano jeho následnou přihrávku nezpracoval, a tak se k puku opět dostávají hosté.

26:36
    Foligno byl v útočné třetině dříve než kotouč, a tak je domácím hokejistům odpískán ofsajd.

25:53
    Korpisalo se musel mít na pozoru, když na něj vyslal svou střelu Slavin a domácí brankář raději podržel kotouč ve své výstroji.
    23:47 Zach WERENSKI - 2:1

23:47
    Columbus právě vstřelil branku!
    Wennberg parádně podržel puk v útočné třetině, kde nakonec přihrál na pravou stranu ZACHU WERENSKEMU, jenž skvěle zamířil a jeho střela skončila přesně v růžku hostující klece. Asistence: Alexander Wennberg, Sonny Milano.

23:06
    Nepřesná hra zatím pokračuje dál, když puk stále putuje jen mezi obránci obou mužstev.

22:07
    Na ledě je nyní k vidění hodně nepřesností, když se ani jednomu z týmů nedaří založit nějakou kloudnější akci.

21:10
    Atkinson získal puk v obranné třetině, odkud se s ním dostal až do útoku, kde nakonec zakončil bekhendem z levého kruhu a jeho střela skončila někde ve výstroji Darlinga.

20:45
    Wennberg dostal puk do útočného pásma Columbusu, kde nehrával na levé křídlo, jenže zde nebyl ani jeden z jeho spoluhráčů.

20:01

Je za námi první třetina utkání, ve které se Columbus díky Andersonovi dostal do rychlého vedení, jenže na branku domácích měla připravenou odpověď i Carolina, když se hosté prosadili z úniku dvou na jednoho, ve kterém se trefil Hanifin. Do šaten se tedy odchází za nerozhodného stavu.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:52
    Jenner skvěle poslal puk zpoza klece na hůl Foligna, kterému se však nepodařilo protlačit kotouč za záda Darlinga.

19:18
    Columbusu se opět nepodařilo dostat puk ze svého obranného pásma, čehož málem využila Carolina, ale kotouč nakonec skončil jen pod lapačkou Korpisala.

18:47
    Darling nyní musel předvést hned dva těžké zákroky, když na něj nejdříve z bezprostřední blízkosti vystřelil Anderson a následně ještě od modré Jones.

18:07
    Fleury zavezl puk za bránu Columbusu, odkud následně přihrál Teravainenovi, kterému se však z bezprostřední blízkosti nepodařilo trefit domácí klec.

17:28
    Hosté opět zaskočili domácí rozehrávku svým skvělým napadáním, avšak následně Williamsovi ujel puk z hole, a tak se ke kotouči opět dostává Columbus.

16:10
    Milano se dostal do hodně nebezpečného zakončení z pravého kruhu, když už čelil tváří v tvář Darlingovi, ale domácí útočník nakonec nenašel skulinu ve výstroji hostujícího brankáře.

15:02
    Foligno nyní jen odevzdal puk do útočného pásma Blue Jackets, protože byli domácí hokejisté dlouhou uvězněni ve své obranné třetině a potřebovali už vystřídat.

14:31
    Canes tedy své první oslabení zvládli bez inkasované branky a hosté už se mohou opět hnát do útočného pásma.

13:35
    Ryan ukořistil Panarinovu přihrávku a následně uháněl zcela sám na Korpisala, kterého chtěl překonat s kličkou a následným zakončením mezi betony, ale finský brankář si prostor mezi betony pohlídal.

12:43
    Bjorkstrand vystřelil z pravého kruhu a Darling nakonec jeho střelu vyrazil před sebe, kde se domácí snažili dorážet, jenže kotouč nakonec získali hosté, kteří jej vyhodili přes celé kluziště.

11:50
    Vyloučení jsme se však dočkali až nyní, když je na dvě minuty vylouče Jordan Staal (CAR), který podrazil v obranném pásmu Milana.

11:14
    Anderson vletěl v plné rychlosti do útočného pásma, kde byl následně podražen a domácí útočník poté tvrdě narazil do mantinelu.

10:32
    Bjorkstrand se v útočné třetině protlačil až do zakončení z pravého kruhu, které se nakonec podařilo Darlingovi vyrazit svou maskou.

10:09
    Columbusu zatím dělá velké problémy napadání hostujících hráčů, jenž domácí hráče nenechávají na pokoji.

09:12
    Teravainen vyzkoušel pozornost svého krajana v bráně Columbusu, když vystřelil levého kruhu a kotouč skončil přesně v lapačce Korpisala.

08:12
    Columbus mohl jít znovu do vedení, protože na Darlinga uháněl zcela sám Atkinson, jenž chtěl překonat hostujícího brankáře střelou mezi betony, ale tento prostor si brankář Caroliny nakonec pohlídal.
    07:42 Noah HANIFIN - 1:1

07:42
    Canes se však po následném vyhraném vhazování dostali do úniku dvou na jednoho, kde nakonec Ryan nahrál NOAHU HANIFINOVI, který ihned vystřelil a překonal tak Korpisala. Asistence: Derek Ryan, Jeff Skinner.

07:14
    Slavin vyslal hodně nepřesnou přihrávku směrem dopředu, kterou nezachytil žádný z jeho spoluhráčů, a tak je hostům odpískán icing.

06:45
    Canes se dařilo držet puk ve svém útočném pásmu, jenže hosté se nedostali do žádného zakončení, a tak se nakonec domácím podařilo dostat kotouč alespoň do středního pásma.

06:10
    Werenski se s pukem dostal až do pravého kruhu, odkud i vystřelil a Darling jeho pokus musel vyrazit mimo tři tyče.

05:26
    Slavin obdržel přihrávku na modrou čáru, odkud následně vyslal svou střelu, jenže hostující obránce trefil hned prvního bránícího hráče Columbusu.

04:43
    Canes jen nahodili puk směrem na domácí klec a Korpisalo si raději kotouč ponechal, a přerušil tak hru.

04:17
    Fleury vyslal svou navštívenku od modré čáry a domácí brankář kotouč jen vyrazil do rohu kluziště.

03:44
    Carolině se nyní vyplatil její velký forčeking, když nakonec Werenski zpoza své klece přihrál mezi kruhy jednomu z hostujících hráčů, jehož následnou střelu chytá Korpisalo svou lapačkou.

02:53
    Aho se snažil dostat puk na Korpisala, jenže jeho střela neprošla přes obranný val Columbusu.
    01:10 Josh ANDERSON - 1:0

01:10
    Blue Jackets se však radují ihned z dalšího útoku, když Dubouis zavezl puk do útočného pásma, kde se s ním dostal až před braná Caroliny a zde nakonec před Darlingem posunul bekhendem na zcela volného JOSHE ANDERSONA, jenž už jen odklidil kotouč do odkryté brány. Asistence: Pierre-Luc Dubois, Zach Werenski.

00:15
    Foligno se ihned dostal do velmi zajímavé pozice, kdy dostal hodně prostoru a z mezikruží vystřelil na Darlinga, který snad ani nevěděl, jak jeho střelu vyrazil.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, J. Johnson, D. Savard, R. Murray, Nutivaara – Panarin, Dubois, J. Anderson – Jenner, Dubinsky, Bjorkstrand – Milano, N. Foligno, Atkinson – Motte, Sedlák, Schroeder.

Carolina Hurricanes: Darling (C. Ward) – Slavin, Pesce, H. Fleury, Faulk, Hanifin, T. van Riemsdyk – Aho, J. Staal, T. Teräväinen – B. McGinn, V. Rask, E. Lindholm – Skinner, D. Ryan, Williams – Nordström, Krüger, Jooris..

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 2. J. Anderson (Dubois, Werenski), 24. Werenski (Wennberg, Milano), rozh. náj. Atkinson – 8. Hanifin (D. Ryan, Skinner), 51. B. McGinn (Pesce, Jooris)