Buffalo – Tampa 0:2 (kon.) | NY Rangers – Florida 4:5 (kon.) | NY Islanders – Vancouver 5:2 (kon.)
Philadelphia – San Jose 1:3 (kon.) | Columbus – Carolina 3:2 (2:0 po s.n.) | Detroit – Los Angeles 1:4 (kon.)
Nashville – Chicago 3:2 (kon.) | Calgary – Toronto 1:4 (kon.) | Edmonton – Arizona 3:2 (po pr.)
Vegas – Dallas 0:3 (kon.)
Vegas Golden Knights
0:3 (0:0, 0:3, 0:0)
Dallas Stars
Středa 29.11.2017, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vegas Golden Knights a Dallas Stars.

Dallas Stars odehrál 23 zápasů s bilancí 11-1-1-10 a vybojoval 25 bodů. V tabulce Západní konference je na desáté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s Edmontonem Oilers 6:3, Montrealem Canadiens 3:1 a Calgary Flames 6:4. Nestačil na Tampu Bay 1:6 a na Colorado 0:3.

Vegas Golden Knights odehrálo 22 zápasů s bilancí 11-4-1-6 a vybojovalo 31 bodů. V tabulce Západní konference je na třetí pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrálo všechny. Poradilo si s Vancouverem Canucks 5:2, Los Angeles Kings 4:2, Anaheimem Ducks 4:2. V prodloužení se San Jose 5:4 a Arizonou Coyotes 4:2.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vegas Golden Knights: M. Subban (Lagacé) – Theodore, Engelland, McNabb, Schmidt, C. Miller, Hunt – Leipsic, Haula, Neal – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Nosek, Eakin, Tuch – O. Lindberg, Bellemare, Matteau.

Dallas Stars: Bishop (Lehtonen) – Lindell, J. Klingberg, Hamhuis, Pateryn, Johns, Honka – D. Shore, Ja. Benn, Radulov – Janmark, Seguin, Spezza – Roussel, Faksa, Pitlick – G. Smith, Hanzal, B. Ritchie..

00:01

00:16
    Malcolm Subban kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou. Hostující celek vstoupil do zápasu aktivně.

00:30
    Ben Bishop musel být pozorný, po půl minutě hry dobře vypálil James Neal.

01:18
    William Karlsson napadal hostující rozehrávku, a tak obránci Dallasu neměli na rozehru potřebný klid. Situaci ale zvládli.

02:14
    Branku Dallasu vypadla po akci domácího celku ze svého postavení, vhazovat se bude před bránou Stars.

02:21
    Colin Miller to zkoušel střelou zápěstím, brankáře soupeře ale překonat nedokázal.

02:43
    Rychlou akci hostujícího celku dokázal zastavit brankář Malcolm Subban. Vypálil na něj Gemel Smith.

03:22
    Domácí celek špatně rozehrál, píská se zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před brankou Vegas.

03:46
    Nejprve hostující Jamie Benn minul branku z levého kruhu, a pak od modré neuspěl Greg Pateryn.

04:20
    Na výraznější střelecký pokus v tomto zápase čekáme.

04:45
    Tyler Pitlick se propracoval do zakončení, jeho pokus zablokoval Deryk Engelland. Následně se hostující celek dostali do postavení mimo hru.

05:14
    Malcolm Subban si snadno poradil s nahozením ze středního pásma. Z velké dálky to zkoušel Stephen Johns.

07:00
    Mnoho střel na branku opravdu k vidění není, sledujeme klidný úvod zápasu.

07:12
    James Neal vypálil z pravého kruhu, jeho zakončení překlepem kryje gólman Ben Bishop.

07:40
    Z kruhu vypálil hostující celek. Malcolm Subban si poměrně snadno poradil s pokusem, který vyslal Jason Spezza.

07:48
    Brendan Leipsic se pokoušel vypracovat si v útočném pásmu výraznější šanci, ale do zakončení se nedostal.

08:12
    Domácí celek rozehrává od své branky, mnoho šancí k vidění momentálně není.

08:30
    Sledujeme opatrný styl hry, který narušil svou individuální akci Alexandr Radulov. Ruský hráč ovšem zakončit nedokázal.

09:40
    Brett Ritchie vypálil, jeho pokusem zápěstím snadno kryje brankář domácího celku.

09:41
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Colin Miller – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Gemel Smith – 2 min., hrubost).

09:54
    Mattias Janmark elegantně obkroužil branku a pokoušel se kotouč poslat na přední tyč, ale zakončení se mu nepodařilo podle představ.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, na úvodní velkou šanci a gól čekáme.

10:49
    Alexandr Radulov vypálil z dobré pozice, jeho projektil dokázal zasavit domácí brankář Malcolm Subban.

11:41
    Vyloučení hráči se vrací zpět do hry.

11:55
    Ben Bishop se poradil s rychlou akci domácího celku před svou brankou.

12:22
    Antoine Roussel nahazoval od modré čáry, Malcolm Subban kryje jeho ránu. Komerční přestávka.

12:23
    Tomáš Nosek se pokoušel propracovat do střelecké pozice, ale přes obránce se mu to nepodařilo.

12:43
    Hra se přelévá ze strany na stranu bez výraznější střelecké pozice.

12:57
    Greg Pateryn se obtočil okolo domácího obránce, a tak mohl vystřelit. Se zakončením si Malcolm Subban poradil.

13:21
    Jonathan Marchessault se probojoval do střelecké pozice. Jeho pokus kryje poměrně snadno Ben Bishop.

13:40
    Nate Schmidt vystřelil od modré čáry a hostující brankář raději přerušuje hru.

14:01
    Mattias Janmark a Jason Spezza vypálili na domácí branku. První pokus byl nepřesný, druhý pak zablokovaný.

14:34
    Stefan Matteau neuspěl střelou zápěstím, a pak ani Oscar Lindberg z bezprostřední blízkosti nepřekonal brankáře soupeře. Komerční přestávka

15:10
    Hostující celek má více ze hry, domácí obrana musí být pozorná. Malcolm Subban si dokázal poradit a nenechal soupeře skórovat.

15:31
    Dallas zahrál jen na zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Stars. Hosté ale vyhráli souboj o puk, a tak se směr hry otáčí.

15:59
    Tomáš Nosek střelou zápěstím nedokázal překonat brankáře soupeře. Vhazovat se bude před brankou Stars.

16:40
    Shea Theodore výborně vypálil od modré čáry, kotouč před brankou zkoušel tečovat Reilly Smith. Hostující brankář byl pozorný.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině, mnoho vyložených šancí k vidění opravdu není.

17:56
    Tomáš Nosek se propracoval do další slibné střelecké pozice, ale brankáře propálit nedokázal.

18:21
    Reilly Smith zakončoval rychlou akci Vegas, jeho pokus bal zablokovaný soupeřem.

18:40
    Stephen Johns v dobré pozici minul branku, domácí gólman ani zasahovat nemusel.

19:17
    Esa Lindell z mezikruží vypálil a puk zablokoval Stefan Matteau.

19:40
    Už se nic nestane.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

15:10, střelecky je aktivnější domácí celek, ale ani jednu velkou šanci jsme neviděli. Platí tak bezbrankový stav.

20:01

20:34
    Erik Haula se pokoušel probojovat do střelecké pozice, hráče hostů ale neprošel. Dobře zasáhl Tyler Pitlick.

20:48
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Reilly Smith – 2 min., držení protihráče).

21:08
    Reilly Smith neměl dostatek sil, aby se dostal do brejku, a tak se do zakončení nedostal. Naopak hodně z branky musel Ben Bishop.

21:41
    Hostující celek hraje přesilovou hru, Dallas se nemůže dostat do optimálního rozestavení.

22:09
    Jason Spezza vypálil od modré čáry, jeho pokus kryje Malcolm Subban,

22:36
    Z podobné pozice zakončoval Dan Hamhuis. Šikovný obránce od modré čáry minul branku.

23:06
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude před brankou Dallasu.

23:41
    Ben Bishop si dokázal poradit se střelou, kterou vyslal z dobré pozice Brendan Leipsic.

24:29
    Bekhendovou střelou to po výborné přihrávce zkoušel Cody Eakin. Hostující brankář odrazil buk do sítě nad brankou.

24:53
    Cody Eakin se dostal ještě jednou do zajímavé střelecké pozice, jeho zakončení znovu zablokoval jeden z hráčů Stars.

25:22
    Hostující celek špatně rozehrál, píská se zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Stars.

25:32
    William Karlsson se málem dostat do zakončení, poskakující kotouč nezpracoval.

26:17
    Ben Bishop si dokázal poradit s pokusem, který na jeho branku vyslal domácí Shea Theodore. Komerční přestávka.

26:48
    Sledujeme nepříliš atraktivní pasáž hry, na úvodní branku stále čekáme a vyložených šancí není mnoho.

28:40
    Dva výborné zákroky předvedl domácí gólman! Malcolm Subban si nejprve poradil se střelou Spezzy, a pak Seguina! Tento moment by mohl domácí hokejisty nakopnout k lepšímu výkonu.

29:36
    Greg Pateryn se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, výborně nyní od modré čáry vypálil Stefan Matteau. S jeho pokusem si hostující brankář dokázal poradit.

30:31
    Malcolm Subban znovu předvedl své umění, zastavil puk po střele Stephena Johnse. Komerční přestávka.

31:13
    Devin Shore se propracoval do střelecké pozice, ale jeho pokus dokázal zablokovat domácí Nate Schmidt.

31:38
    Domácí hokejisté se dostali po rychlé akci do zakončení. Výborně zasáhl Ben Bishop po střele Jonathana Marchessaulta.

31:55
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Reilly Smith – 2 min., hákování).

32:23
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Tyler Seguin – 2 min., podražení).

32:55
    Dallas právě vstřelil branku!
    Při hře čtyři na čtyři vidíme první branku zápasu. Po krásné akci a přesné příhrávce Dana Hamhuise se prosazuje nikám nehlídaný RADEK FAKSA. Malcolm Subban na jeho střelecký pokus nedosáhl. Asistence: Dan Hamhuis a Greg Pateryn.
    32:55 Radek FAKSA - 0:1

33:55
    Sledujeme zkrácenou přesilovku domácího celku.

34:23

34:31
    Malcolm Subban znovu kryje další střelecký pokus, tentokrát zakončoval Greg Pateryn.

35:01
    Hostující brankář měl nyní štěstí, se střelou Williama Karlssona si tak tak dokázal poradit.

35:50
    Zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou hostujícího celku. Ani jeden tým se nyní nemůže probojovat do zakončení.

36:15
    Radek Faksa se propracoval do střelecké pozice, jeho ránu z kruhu zablokoval Shea Theodore.

36:50
    Ben Bishop vyjel ze svého brankoviště pro kotouč, který také rychle rozehrál.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

38:05
    Ben Bishop kryje kotouč, bude se vhazovat před jeho brankou. Tomáš Nosek a Julius Honka se do sebe pustili za brankou Stars.

38:24
    Domácí hokejisté se pokouší něco vymyslet, zatím ale marně. Velmi dobře hraje obrana Stars a skvěle chytá gólman Ben Bishop.

38:51
    Mnoho času už domácí hokejisté ve druhé třetině nemají.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:34
    V samotném závěru zápasu dávají hostující hokejisté druhou branku, po výborné přihrávce Smitha se prosazuje s přispěním obránce RADEK FAKSA. Asistence: Gemel Smith a Brett Ritchie.
    39:34 Radek FAKSA - 0:2

39:41
    Bleskově po vhazování dávají hráči hostujícího celku třetí branku, znovu po skvělé přihrávec Roussela zakončoval RADEK FAKSA. Jeho první hattrick v NHL. Asistence: Antoine Roussel a Tyler Pitlick.
    39:41 Radek FAKSA - 0:3

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině vstřelil hostující celek tři góly, všechny zaznamenal aktivně hrající Radek Faksa, který tak vstřelil svůj první hattrick v NHL. Hráči Vegas mají v kabině o čem přemýšlet.

40:01

40:01
    Vegas je v neznámé pozici, ještě nikdy po dvou třetinách v domácím prostředí neprohrávalo.

40:55
    Malcolm Subban musel zasahovat po střele Tylera Seguina.

41:18
    Domácí špatně rozehráli, je z toho jen zakázané uvolnění.

41:22
    Malcolm Subban má na svém kontě další zákrok, dobře zakončoval Julius Honka.

42:34
    Erik Haula vystřelil zápěstím, jeho pokus snadno zastavil brankář Ben Bishop. Následně se poradil i se střelou Tuche.

43:28
    Esa Lindell se propracoval do střelecké pozice, s jeho pokusem si poradit domácí maskovaný muž.

43:54
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

44:12
    Jason Spezza se propracoval do střelecké pozice, s jeho pokusem si dokázal poradit domácí Cody Eakin.

44:53
    Gemel Smith ani Brett Ritchie nedokázali domácího brankáře překonat, výborně zasáhl Malcolm Subban.

45:10
    Alex Tuch ani James Neal nedokázali v dobrých šancích prostřelit brankáře Dallasu. Ben Bishop měl i trochu štěstí, ale to k tomu patří.

45:22
    Vhazovat se bude v domácím útočném pásmu, Radek Faksa byl na vhazování úspěšnější. Další icing.

46:04
    Colin Miller to zkoušel tvrdou ránou, jeho pokus postrádal přesnost. Domácím dnes chybí klid v zakončení.

46:40
    Brayden McNabb má kotouč za svou brankou, odkud domácí hokejisté rozehrávají další akce.

47:39
    Od modré čáry vypálil Reilly Smith, Jeho rána postrádala přesnost.

48:23
    Ani jeden celek se nikam nežene. Domácí hokejisté by potřebovali vstřelit nějaký gól a od tohoto momentu se odrazit.

48:58
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Dan Hamhuis – 2 min., podražení).

49:03
    James Neal dobře vypálil, domácí se k dorážce nedostali, hostující gólman kryje kotouč.

49:27
    Golden Knights se nemohou stabilněji prosadit v útočném pásmu, hostující celek velmi dobře brání.

49:48
    Brendan Leipsic vypálil z první, ale branku trefit nedokázal.

50:36
    Brad Hunt výborně vypálil, jeho pokus zablokoval Tyler Seguin.

50:41
    Vegas se dostalo do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

50:52
    Od modré čáry to zkoušel Pierre-Édouard Bellemare. Jeho povedený pokus ale minul branku.

50:58

51:26
    Pierre-Édouard Bellemare se znovu dostal do zakončení, rychlou ránu zablokoval jeden z bránících hráčů. Komerční přestávka.

51:43
    Malcolm Subban si poradil s nahozením soupeře, vhazovat se tak bude před domácí bránou.

52:53
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, domácí celek se stabilněji nemůže propracovat do útočného pásma, Dallas hraje takticky velmi dobře a zodpovědně.

53:24
    Hráči Vegas mají kotouč za svou brankou, pokouší se rychle rozehrát, ale dnes se jim nedaří.

53:45
    Radek Faksa se dostal do útočného pásma, což znamená pro domácí defenzivu "bacha, bacha, bacha". Tři góly dal a stále je při chuti i při puku.

54:38
    Rychle po vhazování v útočném pásmu vypálil Brayden McNabb. Jeho střelu kryje gólman Dallasu. Komerční přestávka.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, domácí hráči stále prohrávají o tři góly.

55:27
    Mnoho šancí k vidění není, v poklidném tempu se zápas dohrává.

56:09
    Od modré čáry to zkoušel Colin Miller. Jeho pokus kryje brankář Ben Bishop.

56:38
    Hostující celek se dostal do útočného pásma, akci vedl Alexandr Radulov. Ruský hráč ale vypálit nedokázal.

57:08
    Po Noskově přihrávce pálil Deryk Engelland. Minul branku.

57:09
    Deryk Engelland nahazoval kotouč znovu na branku, gólman Ben Bishop kryje jeho pokus.

57:34
    Nate Schmidt z horní hranice kruhu vypálil, jeho pokus byl zablokovaný.

57:55
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Jonathan Marchessault – 2 min., sekání).

58:01
    Malcolm Subban kryje střelecký pokus hostující hráče. Esa Lindell dobře zakončoval.

58:50
    Hostující celek míří za výhrou v tomto zápase.

3. Alex Tuch (VEG) 0+0

Hostující celek vyhrává tento zápas 3:0. Všechny branky padly ve druhé třetině a o všechny tři se postaral Radek Faksa, který tak zaznamenal svůj první hattrick. Vegas se marně pokoušelo překonat obranu soupeře. Výborně zachytal také hostující brankář, Ben Bishop kryl všech 31 střel. (06:50:03)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 33. Faksa (Hamhuis, Pateryn), 40. Faksa (G. Smith, B. Ritchie), 40. Faksa (Roussel, Pitlick)

Rozhodčí: Meier, Hebert , Gawryletz, Brisebois

Diváci: 17 579